"AGADOS" Krajský přebor Vysočiny - 2022- 2023

Realizační tým : Roman Hřib, Martin Švec - trenéři

                        vedoucí týmu : stálý vedoucí bohužel není

 

Přišli : Adam Vaš (návrat z J.Hradce), Tadeáš Jindra (z J.Hradce)

           Martin Němeček (z Nové Včejnice)

           Radek Podhradský (ze Spartaku Soběslav)

Odešli : Jiří Smrčka - Rakousko

             Lukáš Dýnek - ukončení činnosti (?)

 

Sestava podzim 2022 :

Dominik Švec, Patrik Kolář - Jakub Svoboda, Michal Kořínek, Tomáš Knotek, Kristián Tolkner, Vojta Kněžínek, Marek Hřebecký, Tomáš Hřebecký, Jakub Vodáček, Víťa Kučera, Vojta Cajz, Adam Vaš, Martin Němeček, Tadeáš Jindra, Matyáš Drápal, Ježek Vojta, Veselý Martin, Tomáš Severa, Radek Podhradský, David Rozporka ...

Letní příprava :

Telč (1.A) vs. FC Slavoj 1:3, Stará Říše (divize) vs. Slavoj 0:1,

Třešť (1.A) vs. FC Slavoj 0:2

.... Archiv sezón 

 

Od konce jara a v létě probíhala rekonstrukce trávníku, resp. nové vedení k postřikovačům a snaha o lepší odvodnění plochy. Takže trénování na hřišti bylo hodně omezené

Trénovat se muselo na zadním nekvalitním hybridu a to se klukům moc nelibilo.

 

Tady vidíte jak hybrid v létě vypadal

 

 

Den

Domácí

Výsledek

Hosté

Tab.

 zápis

 střelci FC Slavoj

neděle 7/8 Slavoj Polná 1:1 (0:0) FC Slavoj 5. zápis  Knotek

sobota 13/8

FC Slavoj 3:1 (1:1) Vrchovina

3.-7.

zápis

 Vodáček 2, Kněžínek

sobota 20/8

Kamenice 4:1 (2:1) FC Slavoj 8.

zápis

 Cajz

sobota 27/8

FC Slavoj 0:2 (0:2) Chotěboř

8.

zápis

  ---

sobota 3/9 Nová Ves 4:0 (2:0) FC Slavoj 10.

zápis

  ---
sobota 10/9 FC Slavoj 1:4 (1:1) Okříšky 11.

zápis

 Vodáček

neděle 18/8 Náměšť n.O. 0:7 (0:3) FC Slavoj 9. zápis

 Cajz 4, Němeček, Hřebecký Marek, Kolář

sobota 26/9 FC Slavoj 2:0 (2:0) Sapeli Polná 9. zápis

 Podhradský, Hřebecký Marek

sobota 1/10

Pelhřimov 5:0 (2:0) FC Slavoj 9. zápis

  ---

sobota 8/10

FC Slavoj 1:2 (1:0) Ledeč n/S 11.

zápis

 vlastní

sobota 15/10

Dukovany 0:2 (0:1) FC Slavoj 10. zápis  Kučera, Cajz

sobota 22/10

FC Slavoj 1:1 (1:1) Velmez-B 10.

zápis

 Vodáček

sobota 29/10

Rapotice 0:4 (0:1) FC Slavoj 10. zápis  Vodáček 2, Cajz 2
                                              Jaro 2023 - předehrávka

sobota 5/11

FC Slavoj 2:2 (1:1) Slavoj Polná 10.

zápis

 Podhradský, Cajz        ... (ČK Knotek)
 

Krajský přebor - 14.kolo : FC Slavoj vs. Slavoj Polná 2:2 (1:1)

Remíza byla asi spravedlivá

Předehrávka prvního jarního kola proti exdiviznímu Slavoji Polná skončila remízou, když vyhrát mohly oba týmy. Hosté vždy vedli, naši dokázali vždy brzy vyrovnat (Podhradský, Cajz). Hosté potom ještě nastřelil tyč branky P.Koláře a ke konci, když už jsme soupeře tlačili, jsme mohli rozhodnout my, šance byly ... ale bohužel ...

Konec zápasu, resp. nastavení nám přinesl po strkanici ve vápně hostů červenou (Knotek). Soupeř dostal pouze žlutou. I delegát svazu říkal, že to byla ze strany mladého rozhodčího "volovina".


Tak takhle to v Rapoticích vypadalo. Dobrý, co?

Krajský přebor - 13.kolo : FC Rapotice vs. Slavoj 0:4 (0:1)

Neviditelná jasná výhra v Rapoticích !

Dvěstě deset diváků, kteří nebyli vidět, vidělo (či nevidělo) jasnou výhru Slavoje, i když to tak ze začátku nevypadalo. Domácí hráli s velkou chutí a měli asi dvacet minut převahu. Jenomže dobré příležitosti nedokázali využít. Pak se hra vyrovnávala a už ve 26. minutě zahrál ´domácí hráč ve vápně rukou a nařízený PK proměnil Jakub Vodáček a Slavoj vedl. To byl asi rozhodující moment zápasu. Pak už si Slavoj s útoky domácích dokázal poradit a postupem času jsme přidávali góly my a domácím začaly patrně docházet síly. Takže očekávaná výhra našich naprosto zasloužená. Další dva góly přidal Vojta Cajz a svůj druhý Jakub Vodáček. Podzim tedy končíme na 17-ti bodech. Čekali jsme sice 23, ale nedá se nic dělat. Některé zápasy nám bohužel nevyšly.

(... Fotbal U nás)

 

 

 

 

 


Krajský přebor - 12.kolo : FC Slavoj vs. FC Velké Meziříčí*B 1:1 (1:1)

Chtěli jsme více, ale i bod je snad nakonec dobrý ?

Ano ! Čekali jsme body tři ! Začátek zápasu vypadal dle předpokladu. Měli jsme několik velice dobrých akcí a šancí. Tu největší Víťa Kučera, který přehlavičkoval brankáře Dubce, jenomže vedle branky. Vedení jsme se dočkali až ve 20. minutě, když chumel hráčů propálil Jakub Vodáček. Pak ale začali pracovat páni v černém, když uznali vyrovnávací gól po třímetrovém ofsajdu. Tak skončil poločas. Posílený tým třetiligového béčka hrál velice dobře a po jednom z jejich brejků v 60. minutě hasil gólovku Michal Kořínek a byl vyloučen. V deseti to už nebylo z naší strany "ono" a hosté postupně přebírali iniciativu. Ale přesto dal náš Jakub Svoboda branku. Teď už věděl mladý pomezní, že to takhle nejde a začal mávat jako zběsilý. Naši v deseti bojovali, ale postupně už jim docházeli síly a když hosty podporoval (možná úmyslně ? možná neúmyslně ?) pan sudí, byli jsme nakonec rádi za bod.

Nechci se nějak, a ani to není mým zvykem, hodnotit rozhodčí, ale dle mého zápas a výsledek hodně ovlivnili. Asi si to uvědomovali i oni a raději nešli po zápase ani na večeři.       web  "Fotbal U nás"

Ze stránek Velmezu :

Benfika posílená hráči prvního týmu si ve venkovním utkání 12. kola KP Vysočiny připsala bod za remízu 1:1.

Sestava FC VM B: Dubec - Bibr, Bílý, Mička, Skryja, Partl (46. Koudela), Štourač, Chalupa (C), Havlík, Foltýn (87. Starý), Malata Mar (68. Blažek)

Hodnocení trenéra VM Libora Švece: Bod beru, mohli jsme mít i tři, ale soupeř nás mohl taky v závěru potrestat. Doufám, že nám tento bod pomůže v dalších zápasech.


 

Krajský přebor - 11.kolo : SFK Dukovany vs. FC Slavoj 0:2 (0:1)

Hra se nám nedařila, ale tři body vezeme !

Hra Slavoje sice nebyla podle našich představ. Byla zde vidět spousta nepřesností a spousta individuálních chyb. Přesto jsme se ujali vedení brankou Víti Kučery a tak skončil i první poločas. Druhý pokračoval ve stejném duchu. Domácí se k ohrožení branky Patrika Koláře moc nedostávali. Pouze jednou nastřelili tuplovaně břevno naši branky. To nám zatrnulo. Také naši nastřelili dvakrát břevno. Druhou naší branku dal po závaru Vojta Cajz a pak to začalo. Domácí začali zuřit a pan rozhodčí je v krátké době odměnil 2 x ČK a navíc ještě trenéra. Naši si v početní převaze už výsledek uhájili a vezeme důležité tři body.

Béčko porazilo na Budíně Černovice 1:0 (1:0) brankou Michala Kořínka po rohovém kopu ke konci poločasu. Ve druhém byli trochu lepší hosté, ale k zakončení se moc nedostávali. Takže dobrá výhra a tři body.

Žáci hráli v Rantířově. Starší remizovali 2:2 (branky Kuba Jarkovský a Radek Kopejtka), mladší prohráli 3:1 (branku Kryštof Matoušek)

Přípravky hrály v sobotu v Žirově : starší prohrála 4:2, mladší vyhrála 5:1 a je podzimním půlmistrem bez ztráty bodu.

 


Krajský přebor - 10.kolo : FC Slavoj vs. Kovofiniš Ledeč n/S  1:2 (1:0)

Co dokážeme prohrát, to snad ani není možné !

Zápas vypadal od začátku na jasnou výhru Slavoje. Hosté se jenom váleli, naříkali a nehráli. Naši nevyužili v první půli výborné příležitosti, ke konci zápasu i početní převahu a nakonec šokovali diváky a asi i sami sebe, když hosté vstřelili v prodloužení vítěznou branku (za velké pomoci našich) a mohli slavit. Teď nás čekají soupeři z chvostu tabulky a doufejme, že konečně předvedeme, že na chvost nepatříme !

 ... Deník píše ...  Fotbal U nás píše ... 

 

Juniorka remizovala v Obratani 0:0, když bohužel nedáváme branky. V tomto směru jsme nejhorší v souteži

Starší žáci porazili žáky Bedřichova 3:1, branky Tomáš Matoušek 2 a Jakub Bártů. Mladší prohráli 11:2 (obě branky Matoušek Kryštof)


 

Krajský přebor - 9.kolo : Maraton Pelhřimov vs. FC Slavoj 5:0 (2:0)

Překvapení se bohužel nekonalo

Vysoká porážka Slavoje, ale při troše štěstí mohl výsledek vypadat i jinak, ale to jenom o štěstí, které nám tentokrát chybělo ... Deník píše

Juniorka Slavoje zdolala na Budíně Čejov 2:1 (1:0), branky Tomáš Severa (PK) a Marek Jirsa

Starší žáci Slavoje porazili starší žáky FC Rapotice 7:5, mladší 8:0 prohráli.

Už v pátek hrály naše přípravky ve Speřicích. Starší přípravka vyhrála 18:2, mladší vyhrála 13:1


 

Krajský přebor - 8.kolo : FC Slavoj vs. Sapeli Polná 2:0 (2:0)

Zlepšený výkon a výhra nad favoritem

Ve vyrovnaném začátku zápasu měli hosté dvě velké příležitosti, naštěstí obě skončily mimo naší branku. Pak uděřilo na druhé straně. Radek Podhradský zakončil sólo první brankou a ke konci poločasu hlavičkoval přes brankáře Mára Hřebecký a bylo to 2:0.

Druhá půle začala snahou Sapeláků něco udělal s výsledkem, ale naši tentokrát moc nechybovali a výsledek si poměrně hladce pohlídali. .... Bravo kluci !

Juniorka prohrála na hřišti leadra Poutník ligy v Horní Cerekvi 2:0

Žáci prohráli ve Ždírci nd Doubravou oba zápasy. Zejména porážka starších 9:3 se až tak nečekala.


 

Krajský přebor - 7.kolo : Náměšť n.O. vs. FC Slavoj 0:7 (0:3)

Vysoká výhra a konečně zase tři body !

Slavoj konečně zabral a také střílel branky a bylo jich dost. Celý zápas se hrál podle not Slavoje. Nutno říci, že nám k tomu domácí značně pomohli. Hra se jim vůbec nedařila a výsledek byl pouze otázkou skóre. Dařilo se zejména Vojtovi Cajzovi, který dal již v první půli hattrick a ve druhém poločase přidal ještě jednu branku. Další branky stříleli Martin Němeček, Marek Hřebecký a Patrik Kolář. Jo, kdyby se nám takhle dařilo vždycky !

Stínem zápasu bylo opětovné zranění Víti Kučery. (Deník a článek o Vojtovi Cajzovi ...)

Slavoj*B také konečně vyhrál, když porazil na vedlejším tréninkovém hřišti Ústrašín 2:1 (1:1), branky Patrik Kolář a Tomáš Severa (v poslední minutě).

Žáci prohráli na Budíně oba zápasy se žáky Želetavy, mladší 2:4, starší 3:4. Na konečném výsledku má také velký podíl pan rozhodčí, který má v Žirovnici své kořeny. Nevím, co jsme mu kdy udělali, aby se nám takhle mstil.

Starší přípravka porazila již ve středu přípravku Sp.Počátky 8:1. Mladší nehrála, soupeř kvůli počasí nepřijel. Bude dohráváno v pozdějším náhradním termínu, který zatím není určen.


 

Krajský přebor - 6.kolo : FC Slavoj vs. SK Okříšky 1:4 (1:1)

Hra nebyla tak špatná, ale ...

Slavoj vstoupil do utkání bojovně a s odhodláním přerušit sérii nepříznivých výsledků. Proti nám však stál dobře připravený a v současné době ve výborné formě hrající soupeř. Ten měl od začátku mírně navrch, což korunoval i vedoucím gólem. Domácím fotbalistům se podařilo za několik minut vyrovnat střelou či centrem z velké vzdálenosti, která překvapila jinak dobře chytajícího Fialu. FCS pak zatlačil hosty do defenzivy, bohužel chyběla koncovka. Na začátku 2. poločasu opět skórovali hosté, kteří si pak udržovali až do konce zápasu mírnou převahu, kterou vyjádřili ke konci utkání dvěma dalšími góly (ten poslední padl až v nastavení). Byl to velmi kvalitní zápas s dost krutým výsledkem pro domácí, u kterých se líbil hlavně Vodáček a tentokrát i hodně aktivní Němeček. Slavoj naznačil výrazné zlepšení. Některé akce byly skoro ukázkové, ale bohužel bez koncovky.  Zápas dalšího kola KP odehraje Slavoj v Náměšti nad Oslavou. Budeme držet palce!

Dobrým sdělením je to, že již nastoupil ve druhé půli snad již uzdravený Víťa Kučera, který by měl výrazně pomoci. V dresu Slavoje se také objevila posila Radek Podhradský z divizního Spartaku Soběslav a nevedl si špatně. Tentokráte naopak chyběl Slavoji Adam Vaš, což bylo dost znát. Radek Tolkner a David Rozporka jsou nadále v rekonvalescenci.
Branky: Vodáček (23. min.) - za hosty Vojtěch Bence 3x (17.min, 55. min. a 94. min.), Benda (79.min.)

                                           - část článku převzata ze Žirovnických ohlasů - autor Milan Pokorný -


 

Krajský přebor - 5.kolo : TJ Nová Ves vs. FC Slavoj 4:0 (2:0)

Smutný návrat z hřiště favorita

Slavoj nestačil na jednoho z favoritů soutěže a hladce prohrál, když jsme soupeři stačili pouze první čtvrthodinku, ale pak jsme dostali první gól a těsně před přestávkou druhý a pak už nebylo o čem. Na domácí jsme bohužel neměli. Jsme z toho smutní ....

Pondělní Deník píše něco o nás ...


 

Krajský přebor - 4.kolo : FC Slavoj vs FC Chotěboř  0:2 (0:2)

Slavoji se opět nedařilo

Slavoj se snažil hrát, ovšem bez gólového zakončení. To hosté byly daleko úspěšnější a nakonec i spokojenější. Podrobnosti ze zápasu (pro ty kteří na Budín na fotbal nechodí a přesto je to hrozně zajímá a mají z neúspěchů Slavoje radost) je možno přečíst si sice neodborný ale obsáhlý komentář Milana Pokorného na stránkách Žirovnických ohlasů ...


 

Krajský přebor - 3.kolo : Slovan Kamenice n.L. vs FC Slavoj 4:1 (2:1)

Před rekordní návštěvou vyhrály Žáby

Kamenice žila tímto zápasem celý týden a řádně se na něj připravovala. Nás se snažila urážet a diskreditovat a povedlo se. Naši kluci nehráli dobře, hra se vůbec nedařila.

Že by strach či tréma? Nebo za to mohou značné absence v naší sestavě? Nevím ... !

Pravdou je, že po vyrovnané čtvrthodině jsme umožnili domácím "žábám" dát dva slepené góly a tím je uklidnit a nechat je hrát svou hru. Ke změně ještě mohlo dojít, když za několik minut snížil na 2:1 Vojta Cajz a před přestávkou jsme dokonce vyrovnali. Jenomže ...? Pomezní Šíma zvedl praporek a branka nebyla uznána. Ofsajd viděl jenom on !!! Co ho k tomu vedlo? Můžeme se pouze domnívat. Nic víc s tím ale nenaděláme.

Ve druhé minutě druhého poločasu jsme darovali domácím třetí branku a bylo po zápase. Naši už na obrat neměli. Čtvrtá branka v naší síti pouze potvrzovala názor mnoha fandů, že jsme si vlastně dali všechny branky sami. Škoda ! Všem dnům ale není konec a snad to bude už příští víkend z naší strany daleko lepší ! Doufejme !

Ještě jedna perlička : Domácí uvádějí 563 diváků ! Když jsem viděl prázdná místa na lavicích tribuny, doporučuji přepsat na oficiálních stránkách klubu maximální kapacitu z 500 alespoň na 700 ! A další ... Naše fandy přišli hlídat 4 členové "SECURITY" !

Ani naše "Juniorka" nedokázala Kamenici porazit a hladce prohrála 1:5 (1:2), branku vstřelil Tomáš Severa z trestňáku ... Jó! Kamenice šlape ...


 

Krajský přebor - 2.kolo : FC Slavoj vs. SFK Vrchovina*B 3:1 (1:1)

Dva rozdílné poločasy a naše dobrá výhra !

Po jarním výprasku v Novém městě (7:1) jsme se trochu obávali, ale už ve 4. minutě se hezky uvolnil (po autu) ve vápně kapitán Jack Vodáček a poslal Slavoj do vedení. Potom jsme se ale celý poločas jenom bránili a nakonec neubránili. Těsně před přestávkou hosté po rohu zaslouženě vyrovnali. O ten gól jsme si celý poločas hlasitě říkali.

Druhá půle už byla z naší strany lepší a zápas byl vyrovnaný.

My jsme ale měli lepší koncovku a dokázali jsme vedení strhnout

po rohu V. Kněžínkem opět na naší stranu a o pár minut později se krásně trefil z trestňáku J. Vodáček. Hosté se sice snažili, ale žádnou větší gólovou příležitost si nevytvořili. V závěru se zdálo, že už jim docházejí síly a tak Slavoj poměrně "lehce" vedení uhájil a mohlo se slavit.  (ze stránek Vrchoviny ...)


 

Krajský přebor - 1.kolo : Slavoj Polná vs. FC Slavoj 1:1 (0:0)

Šťastný bod z hřiště exdivizní Polné !

Když už se zdálo, že na úvod nového ročníku KP prohrajeme, protože jsme od 53. minuty prohrávali a hra se nám tentokrát vůbec nedařila, bod ale nakonec vezeme. To se trefil několik vteřin před koncem dvouminutového nastavení Tomáš Knotek (ze závaru po rohovém kopu) a byl konec. Takže i štěstí musí někdy být.

V první půli trefil náš Tomáš Hřebecký tyč a domácí naopak ze zbytečné penalty orazítkovali břevno... článek ze stránek Polné zde !


 

Slavoj má dva nové trenéry !

Tito dva se k nám neotočili zády a budou se podílet na vedení mužstev mužů. Oba dva mají bohatou Slavojáckou minulost. Kůžičku, který povede béčko, není třeba představovat.

U áčka bude hlavním trenérem Roman Hřib.