9. kolo KP - sobota 1. řijna  od 15:00 - stadión Budín

FC SLAVOJ

SK M.Budějovice 3:1 (1:1)

První půle nabídla ze strany Slavoje hru se spoustou nepřesností a tak to byli hosté, kteří měli o trochu více nebezpečných situací při kterých se několikrát musel vytáhnout brankář Libor Tomíšek. Ten však ve 35 minutě už kapituloval, když neudržel prudkou střelu a dorážka nepohlídaného Kamila Svobody skončila v síti. Za pět minut ale bylo, po "plavající" střele L.Dýnka, srovnáno.

Druhá půle se už hrála převážně na polovině hostů, kterým patrně ve velmi teplém počasí rychleji ubývaly síly, čehož využili domácí v zisk kýžených bodů. Nejdříve překonal Kloudu na třetí dorážku Tomáš Houška (72.minuta) a později (82.) se prosadil dalekonosnou překvapivou střelou z otočky Zdeněk Pahr. Hosté na zvrat neměli.                                                   (hapos)

Sestava Slavoje : Tomíšek - Knotek, Kuš, P.Houška, Kněžínek - Staněk, T.Houška, Dýnek. Dvořák (58.Svoboda) - Pahr, Pokorný (76.Secký)

M.Budějovice : Klouda - Buďa, Toman, Busta, Novotný - Švanda, Veselý (76.Karel Svoboda), Škoda, Stehlík - Kamil Svoboda, Černý

ŽK 2:3, ČK 0:0, 120 diváků, Rozhodčí : Dlouhý - Bína, Rosický, delegát svazu nebyl přítomen

NE

Zápas třináctibodových týmů z relativního středu tabulky, ale každá ztráta je při současné vyrovnanosti KP znát. Poslední zápas obou soupeřů prohrál Slavoj na Budíně 0:2.

"Tento výsledek už nehodláme zopakovat", říká odhodlaně trenér Leoš Mitas a pokračuje: "Doufám, že už to některé zraněné přestalo tahat, přestaly je brát křeče do palců, či jiných částí těla, že se ztratí monokly, modřiny a puchýře, též duševní zábrany a šrámy, zklidní se bolavá kolena a lýtka, a že opět v plném počtu zabojujeme. Už se nesmí opakovat Jemnice a druhá půle v Nové Vsi, kdy se dostaneme snadno pod tlak soupeře a pak kupíme chybu za chybou a čekáme na *ránu z milosti. Přeji si, ale hlavně očekávám, výrazné zlepšení herního projevu všech hráčů, ale hlavně u předpokládaných opor a tahounů týmu. Nespokojím se s chaotickým a odevzdaným výkonem, který místy vypadá tak, že jsme  ještě nikdy fotbal nehráli a vůbec jej neumíme". Ve stejném, či podobném duchu se vyjádřil i sportovní manažer klubu a pravá ruka trenéra L.Mitase, ing.Milan Dýnek, který opět navrhuje pohovory s vybranými jedinci. Celý realizační tým, tedy včetně Antonína Doležala, slibuje fanouškům Slavoje, že kluci nechají na hřišti duši a vydolují opět tři body.

Rozhodčí zápasu : Dlouhý Jiří (Dobrá Voda) - Bína Michal (Vyskytná), Rosický Pavel (Velmez), delegát svazu asi nepřijede ?

Pro fanoušky fotbalu na Vysočině ještě připomínám, že v neděli se hraje zápas St.Říše vs. Bystřice !

Dalším zajímavým zápasem je, a z hlediska Slavoje zajímavějším, zápas Pacov vs. Velká Bíteš !!!

A nebo si udělat výlet na zápas Ždírec vs. Sapeli ?                                                 (autor článku P.Havelka)

Plačkov vs. Slavoj*B 2:1 (2:0)

Od prvních minut bojovné utkání se šancemi na obou stranách. Hosté měli smůlu, několikrát trefili konstrukci branky. Domácím přihrály body dvě branky Guzika.
Góly: 24. a 26. Guzik (první PK)