12. kolo KP - neděle 23. řijna  od 14:30 - hř. Pacov

SLAVOJ Pacov vs. FC SLAVOJ 3:0 (1:0)

Novodobá historie fotbalu na Vysočině nám říkala, že Slavoj dosud v Pacově nedokázal vyhrát a tato nelichotivá bilance pokračuje i po této neděli. Po pravdě řečeno, Pacov se na hladkou výhru ani moc nenadřel. Pokud by Zdeněk Pahr a po něm Martin Dvořák v začátku zápasu proměnili alespoň jednu z tutovek, možná by zápas vypadal jinak ....

Slavoj klesl po tomto kole v tabulce na deváté místo, tedy do horší poloviny. V posledním kole má šanci opět poskočit do elitní osmičky, ale pouze v případě domácí výhry nad staronováčkem Sapeli Polná. Zápas se hraje na Budíně v sobotu už od 13:30 hodin (hapos)

(DENÍK) Derby Slavojů přineslo sice v poli vyrovnaný boj, Pacov ovšem mnohem lépe naložil s vytvořenými šancemi. Žirovnice začala náporem a Plachý se musel zaskvět při únicích Pahra a Dvořáka. Od 20. minuty se hra vyrovnala a Šlechta dostal domácí do vedení. S tečí obrany skončila za zády Kadlece jeho střela z trestného kopu. V úvodu druhé půle byla aktivnější Žirovnice, jenže po přihrávce Kostrouna zvýšil na 2:0 Pěknic. Pacov vyrovnal hru a hrozil z brejků. Deset minut před koncem spálil tutovku hostující Pahr, takže poslední slovo měli domácí. Po straně unikl Hrobský a jeho centr dorazil do sítě Kerouš.

Góly: 24. Šlechta, 51. Pěknic, 83. Kerouš. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Pacov: Plachý Mařinec, Zíka, Praveček, Šlechta Váňa, Kostroun, Kerouš, Jakub Vlach (74. Hrobský) Přibyl (86. Jan Vlach), Pěknic (89. T. Kuran).

Žirovnice: Kadlec Knotek, Charousek, P. Houška, Kněžínek (37. Časta) Svoboda, T. Houška, Dýnek, Secký (46. Pokorný) Dvořák (66. Staněk), Pahr.

1. Stará Říše 14 9 2 3 29: 10 29 ( 8)
2. Bystřice nad P. 14 8 3 3 35: 20 27 ( 3)
3. Ždírec nad D. 14 8 1 5 20: 19 25 ( 1)
4. Humpolec 14 7 3 4 30: 24 24 ( 6)
5. Čáslavice-Sádek 14 7 3 4 22: 19 24 ( 0)
6. Jemnicko 14 6 4 4 32: 21 22 ( 1)
7. Sapeli Polná 14 7 1 6 25: 23 22 ( 1)
8. Okříšky 14 5 5 4 22: 25 20 ( 2)
9. Žirovnice 14 6 2 6 21: 27 20 ( -1)
10. Velká Bíteš 14 5 4 5 22: 21 19 ( -5)
11. Pacov 14 5 2 7 22: 21 17 ( -7)
12. M. Budějovice 14 4 5 5 20: 23 17 ( -7)
13. Havl. Brod 14 3 4 7 18: 24 13 ( -5)
14. Herálec (HB) 14 3 4 7 14: 31 13 ( -5)
15. Jaroměřice n.R. 14 3 1 10 25: 38 10 ( -8)

Herálec (HB) Jemnicko 30.10. 13:30 NE

Stále platí, že v novodobé historii Vysočiny, Slavoj Žirovnice v Pacově nikdy nevyhrál. V loňské sezóně skončil tamní podzimní zápas remízou 1:1, na jaře na Budíně vyhrál Pacov 0:1.

Pacovu se poslední dobou daří a vzdaluje se pásmu sestupu. V předešlém kole porazil na domácím hřišti Sapeli Polná 3:1. To samé ale platí i o našem Slavoji, který v posledních čtyřech kolech neprohrál. Naposledy porazil na Budíně druhý tým tabulky, Dekoru Ždírec, 3:0.

Co se absencí týče, zatím nemáme zprávy o lepšícím, či horšícím se zdravotním stavu O.Kněžínka, J.Charouska, D.Blažka a D.Kuše. Na straně Pacova není asi úplně zdráv L.Koller. Kdo ale nastoupí, to je zatím ve hvězdách.

Zápas tedy slibuje napínavou podívanou. Doufejme, že duchu "fair play" a že už konečně změníme historii vzájemných zápasů.

Rozhodčí : Stehlík (ZR) - Straka (obyčtov), Krejčí (Radostín n.O.)

Slavoj*B vs. Obrataň 2:0

První poločas se odehrál oboustranně v opatrnějším duchu. Útočníci se sice dostávali do náznaku šancí, ale většinou nemířili přesně nebo jejich šance končily v rukou gólmanů. T.Dýnek trefil hlavou tyč.

Po změně stran už byli lepší domácí, kteří také rozhodli o zasloužené výhře. Nejdříve proměnil penaltu za sražení Dýnka Jiří Doležal a deset minut před koncem podtrhl výsledek dalekonosnou střelou Makovička.

Góly: 56. J. Doležal (PK), 80. Makovička. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Žirovnice B: Burza P. Doležal, Ježek, Makovička, T. Dýnek, Váňa, J. Doležal, Kuš, Metlička (80. Žižka), Jurík (65. Semotán), O. Doležal ml. (65. Hryzák). Obrataň: Vilímek Menšík, Melichar, Kalina, Fical, Polanecký, Krejčí, Puchner, Tábora, Šimek, Kudrnáč (70. Rysl). (hapos)

neděle - zač.10:00, BUS 8:15

Dorostenci vyhráli na hřiště posledního celku tabulky  SK Jiřice 4:0