Program přípravných zápasů FC Slavoj*A - zima 2008

Neděle 30. března - Náhradní hřiště počátky 14:00 hodin

Slavoj*A vs. Spartak Počátky 7:1 (3:0)

Druhá generálka na KP nevybočila z výkonů celé zimy. Vysoká výhra vznikla především díky špatné hře domácích a jejich neschopnosti v koncovce, než že by Slavoj nějak moc exceloval. Hráči Slavoje si alespoň poprvé v novém roce vyzkoušeli přírodní trávník.

Sestava : Šamal (46.Makovička) - Petr Houška, Beneš, Kořínek, Secký (46. Šamal) - Tomáš Houška, Vodáček, Poustecký Jarda (46.Zaňák), Staněk - Jan Musil, Serbus (nastoupil od 30. minuty - spolu se Zaňákem nestačili zareagovat na změnu času)

Sobota 22. března - UT Pelhřimov od 14:00 hodin

Slavoj*A vs. Slovan Kamenice n.L. 5:2 (2:2)

Generálku na jarní mistrovské boje nezačal Slavoj dobře a už ve 25. minutě prohrával 0:2. Postupem času ale přece jenom potvrdil roli favorita a zaslouženě skóre zápasu otočil. Branky : 15. minuta - oblouček ze 20 metrů a 0:1, 25. minuta - brejk středem naší obrany a 0:2, 37.minuta - Cvach 1:2, když obránci soupeře reklamovali offside a přestali hrát. Ve 44. minutě poslal v tísni kamenický obránce malou domů, kterou brankář nechytil a bylo srovnáno.

Druhá půle už patřila jednoznačně Slavoji a skóre narůstalo. Branky dávali : T.Houška po rohu (65.), Zaňák po nájezdu dvou našich na samotného brankáře (70.) a konečně Rosťa Časta nadvakrát hlavou (77.minuta).

Sestava : Šamal - Petr Houška, Beneš, Rathouzský, Kořínek - Tomáš Houška, Charousek (46. Časta Rosťa), Vodáček, Weith (63. Staněk) - Cvach, Jan Musil (65. Zaňák)

Neděle 16. března od 10:00 hod. -  UT Tábor

Slavoj A vs. SK Pacov 1:2 (1:2)

Slavoj vedl od 8. minuty, když si obránce soupeře srazil prudký křížný centr do vlastní sítě. Celý první poločas ale byli Pacovští lepší a zaslouženě skóre otočili. Druhá půle přinesla rozháraný fotbal a s blížícím se koncem i převahu Slavoje. Vyrovnání však nepřišlo. Nejblíže mu byl Staněk, který trefil tyč. Pacov podnikal rychlé brejky, ale též bez gólového efektu.

Sestava : Poustecký (46.Šamal) - Petr Houška, Kněžínek, Beneš, Dýnek Tomáš - Makovička (25. Staněk), Máca, Kořínek, Weith - Zaňák, Misař (Ještě připraven rekonvalescent Jarda Poustecký. Více hráčů do Tábora nepřijelo)

z webu soupeře :

sestava Pacova: Basík - Vejsada, Grombíř, Vlk, Přibyl - Maršík, Kolací, Hrobský, Vysibla - Čech, Rybčák
střídali: Jíša, Zeman, Melichar, Vlach Jakub
Pro pacovské začalo utkání nešťastně. V 8. minutě si pacovský obránce Vejsada srazil míč do vlastní brány - 0:1. Pacovští ale poté nehráli špatně. Skóre srovnal ve 20. minutě Kolací, jehož tečovaná střela skončila v síti - 1:1. Pacovští byli i nadále lepším týmem. Ve 28. minutě se ujal Pacov vedení, když krásnou přihrávku za obranu proměnil v branku Rybčák - 2:1. Do přestávky už další branka nepadla. V druhé půli se hra vyrovnala. Postupem času byla aktivnějším týmem Žirovnice. Pacovští hrozili z rychlých protiútoků. Ani jeden z týmů už své šance neproměnil. S výsledkem zápasu byli spokojenější pacovští, kteří vyhráli 2:1.

Neděle 9. března od 12:00, UT Horní Žďár

Slavoj vs. Slovan J.Hradec 3:0 (0:0)

Zápas, který se hrál na závěr krátkého soustředění v Kněžicích, začal Slavoj dost svižně, ale postupem času upadala hra opět do obvyklé šedi a na některých hráčích byla znát únava. Domácí mladíci nepředvedli skoro nic a proto Slavoj dokráčel ke snadnému vítězství.

branky : 50. Cvach, 65. Misař a 80. Rosťa Časta

Sestava : Poustecký (46.Šamal) - Petr Houška (46.Makovička), Kněžínek, Máca, Rathouzský (46.Dýnek Tomáš) - Staněk (46.Časta), Vodáček, Charousek, Kořínek - Cvach, Weith (46.Misař)

Neděle 2. března od 14:00 hodin, UT Pelhřimov

Slavoj* vs. Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:1 (1:1)

Další přípravný zápas na jarní část sezóny s týmem hrajícím I.A třídu nevybočil z mizérie, kterou předvádíme celou zimu. K zápasu se dostavilo celkem 12 hráčů (2 brankáři a 10 hráčů do pole). Brankář Šamal musel hrát (po obnoveném zranění Tomáše Houšky) v útoku. Branku Slavoje vstřelil na 1:0 v 15. minutě Staněk. Soupeř vyrovnal ve 35. minutě Turkem.

Sestava : Šamal (55. Socha) - Petr Houška, Kněžínek, Kořínek, Dýnek Tomáš - Weith, Charousek, Tomáš Houška (55. Šamal), Staněk - Jan Musil a Serbus, který se podrobil vyšetření v nemocnici s následnou operací rozlámané hřbetní kůstky levé ruky.

Sobota 23. února od 17:00 hodin, UT Jihlava

Slavoj* vs. Sokol Bedřichov 3:1 (0:1)

Na poslední chvíli sehnaný soupeř, hrající v současné době I.B třídu, byl našemu A*mužstvu dost vyrovnaným soupeřem a náš tým často

a na dlouhé minuty přehrával. Ke konci zápasu měli hráči Slavoje o trochu víc sil a tak se zrodilo první letošní, hodně utrápené, vítězství.

Branky: Jan Musil (55. a 68.) a Staněk (82.)

Sestava : Socha - Petr Houška, Kořínek, Kněžínek, Doležal Pavel - Staněk, Charousek, Vodáček, Weith - Jan Musil, Cvach - střídali dále Dýnek Tomáš, Makovička, Zaňák, Časta Rosťa a Tomáš Houška - střídáno hokejově

(Plánovaný zápas v Táboře vs. FK Tábor domácí SMS zprávou odřekli)

Sobota 16. února od 16:00 hodin - UT Pelhřimov

Slavoj vs. FK Pelhřimov 0:6 (0:4)

Tvrdě hrající domácí nedali našim šanci a přidali pořádný nášup. pozn. Ta týden prohrál Pelhřimov stejným skóre s divizním H.Brodem.

sestava : Šamal (46. Poustecký) - Petr Houška (15.Makovička), Kněžínek, Rathouzský, Kořínek - Tomáš Houška (10. Staněk), Charousek, Vodáček, Weith - Zaňák, Serbus

Bratří Houškové zraněni (koleno, žebra), Vodáček roztržený ret.

Neděle 10. února od 14:00 hodin - UT Horní Žďár u J. Hradce

Slavoj vs. Spartak Kaplice 1:4 (1:2)

Sestava : Šamal (46.Poustecký) - Petr Houška, Charousek, Kněžínek, Makovička - Tomáš Houška, Vodáček, Staněk, Weith - Serbus, Zaňák (46. Časta Rosťa) - víc hráčů k dispozici nebylo.

První přípravný zápas se příliš nevydařil jak herně, tak i z hlediska účasti hráčů na zápase. Branku na 1:2 vsítil lepšímu soupeři (KP Jč.kraje) Milan Zaňák.

Z webu soupeře :

Od čtvrtka polykali hráči kaplického „A“ mužstva tréninkové dávky na soustředění v Nové Včelnici.  To pak v neděli zakončili přípravným utkání se Žirovnicí na umělce v Horním Žďáru u Jindřichova Hradce. Střetli se dva účastníci krajských přeborů. Kapličtí jsou druzí v jižních Čechách, Žirovnice je po podzimu jedenáctá na Vysočině. Skóre přípravného duelu se měnilo už po sedmi minutách hry. Wolek poslal dlouhý výkop hluboko na polovinu hostů., Lesňák svým důrazem donutil k chybě stopera a Houška měl snadnou pozici. Střelou do odkryté branky poslal kaplické do vedení – 1:0. O chvíli později se po přihrávce od Románka krásně uvolnil Martin Pulec, svou vyloženou šanci však využít nedokázal. Tvrdou ránu stačil gólman Poustecký vyrazit. V úvodní čtvrthodině byli Spartakovci hodně aktivní, z čehož plynuly i další šance. Ve 13. minutě zleva pronikl do vápna Lukáš Pulec, následně se dokázal uvolnit, jenomže jeho střelu zastavilo břevno. Hosté vážněji zahrozili v polovině prvního dějství. Na pas do levé strany si naběhl Zaňák, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Staňka, jeho střelecký pokus těsně minul pravou tyč Wolkovy svatyně. Na druhé straně pak po rohu Martina Pulce hlavičkoval nad branku Matoušek. Skóre se podruhé měnilo v minutě 28. Rohový kop zahrával Houška, na přetažený centr si počkal nikým neatakovaný Libor Matoušek, který šťastnou střelou z první překonal bezmocného brankáře Pousteckého – 2:0. Poté se o slovo znovu přihlásili Žirovničtí. Trestný kop Kněžínka skončil těsně vedle, ale netrvalo dlouho a hosté se také mohli radovat ze vstřeleného gólu. Po akci a přesné přihrávce Serbuse zblízka na poločasových 2:1 korigoval Zaňák – 2:1. Ve 38. minutě se radovali z gólu Kapličtí, ale jejich radost byla předčasná. Neboť hlavičkující Románek byl v ofsajdu, a tak gól platit nemohl. První poločas tedy skončil těsnou výhrou Spartakovců. Ve druhém poločase  se na vážnější šanci čekalo až do 63. minuty. Do té doby se hráči obou týmů dostali jen do několika náznaků šancí, které však nebyli ve svém finále příliš nebezpečné. Ve zmíněné minutě zahrával rohový kop Martin Pulec, na přízemní centr si naběhl Románek a střelou z první poslal míč za brankovou čáru – 3:1. V 72 .minutě si na pas Waitha naběhl Serbus, zprava z úhlu pohotově vypálil tvrdě pod břevno, pozorný Kopřiva se překvapit nenechal a střelu vytáhl na rohový kop. Čtvrthodinu před koncem to byl znovu aktivní Serbus, který se dostal do velmi dobré palebné pozice, mířil však jen do ochranných sítí nad brankou. Žirovničtí měli velké problémy při bránění standardních situací, což se již po několikáté v zápase projevilo znovu v 76. minutě. Martin Pulec rychle rozehrál rohový kop nakrátko na Koutského, ten přetaženým centrem našel nekrytého Janků, který vyslal hlavičku sice do míst, kde byl brankář Šamal, jenomže tomu míč proklouzl mezi prsty a skončil v síti – 4:1.V poslední desetiminutovce měl nejblíže ke gólu Jakub Lesňák, který však po centru Krůčka poslal hlavičkou míč jen do pravé tyče. Zimní soustředění tedy Kapličtí zakončili výhrou o tři branky nad celkem z Vysočiny.

Sestava : Wolek – Krůček, Kokeš, P.Pulec, L.Matoušek – L.Pulec, Románek, Koutský, M.Pulec – Lesňák, J.Houška,

Střídali: Beránek, Janků, Bernát, Kaločai, Kopřiva,

Branky : 7.J.Houška, 28.Matoušek, 63.Románek, 76.Janků – 36.Zaňák,