I.A třída - sezóna 2007/8 - Jarní část soutěže

>>  Podzimní část

>>  Archiv sezón

>>  Sp.Počátky : e-stránky

Hodnocení sezony, poděkování hráčům, plány a cíle na sezonu příští proběhne na dokopné ve středu 25.6.2008 od 17:00 v Počátkách. DOSTAVTE SE VŠICHNI !!

Jaroslav Kořínek - asistent trenéra

horní řada mladší žáci, spodní řada starší žáci (foto J.Kořínek st.)

Konečná tabulka - starší žáci
1. Ledeč nad S. 20 13 4 3 74: 23 43 ( 13)
2. Batelov 20 13 3 4 62: 21 42 ( 12)
3. Havl. Brod B 20 12 1 7 53: 28 37 ( 7)
4. Pelhřimov B 20 12 0 8 62: 44 36 ( 6)
5. Štoky 20 12 0 8 50: 37 36 ( 6)
6. Světlá nad S. 20 11 2 7 38: 25 35 ( 5)
7. Přibyslav 20 9 2 9 45: 34 29 ( -1)
8. Žďírec nad D. 20 7 3 10 32: 32 24 ( -6)
9. Žirovnice 20 7 0 13 44: 61 21 ( -9)
10. Čejov 20 6 1 13 18: 64 19 (-11)
11. Chotěboř B 20 0 0 20 12:121 0 (-30)
Konečná tabulka - mladší žáci
1. Havl. Brod B 20 19 1 0 80: 10 58 ( 28)
2. Žďírec nad D. 20 13 2 5 59: 24 41 ( 11)
3. Světlá nad S. 20 12 2 6 57: 26 38 ( 8)

Turnaj výběrů okresních svazů za účasti našich žáků :

Do závěrečného turnaje výběrů okresních fotbalových svazů v Přibyslavicích (ročník 1996) a v Okříškách (ročník 1995) byli nominováni i čtyři naši kluci - Martin Pavlíček (r.1996), Matěj Rušil (r.1995), Radim Měkuta (r.1995) a Michal Novotný (r.1995).

Oba výběry svoje turnaje vyhráli. Ročník 1996 postupně porazil výběr OFS Třebíč 3:1, výběr OFS Brno venkov 1:0 a ve finále výběr OFS Hodonín 3:1.Hlavním trenérem tohoto výběru byl Milan Burza z Počátek.

Ročník 1995 v prvním zápase jasně přejel výběr OFS Jihlava 5:1.Ve druhém zápase ve skupině porazil technicky zdatný výběr OFS Hodonín 3:1 a ve finále jasně přehrál výběr OFS Třebíč ( jeho základ tvoří i hráči reprezentující krajský fotbalový svaz Vysočina)  5:0. V tomto zápase vstřelil jednu branku i náš Matěj Rušil. Hlavním trenérem výběru byl Lukáš Mach z Černovic.

Klukům děkuji za příkladnou reprezentaci našeho oddílu a trenérům výběrů blahopřeji k dosaženým výsledkům.
Více o turnajích najdete na hlavní stránce

Míra Rušil

22.  kolo Starší žáci : Žirovnice – Chotěboř „B“        7:0  (5:0)
Góly:  Omasta 2x, Matuška, Kapoun, Tomšík, Kořínek J., Popelka (PK)
V posledním utkání sezony jsme začali velmi dobře a již v 10 minutě byl stav 3:0 a bylo v podstatě rozhodnuto o celém průběhu. Jelikož se jednalo o poslední utkání soutěžního ročníku a o všem bylo rozhodnuto, splnil jsem přání kluků a nechal některé  hrát na vybraných postech. Všichni se bavili fotbalem, ale chvílemi přeháněli kombinační hru pomalu až na brankové čáře soupeře. Utkání mělo jednoznačný průběh, ale nutno podotknout, že jsme hráli asi s nejslabším soupeřem z naší skupiny. Tímto děkuji klukům za „zvládnutí“ uplynulého ročníku, přeji všem hodně zdraví, pěkné prázdniny a klukům odcházejícím do dorostu přeji hodně štěstí a fotbalových úspěchů.

Martin Pavlíček - trenér

Mladší žáci : Žirovnice  -  Chotěboř „B“  1:1  (0:1)
Gól: Švarc
K poslednímu utkání sezony jsme nastoupili bez motoru a tvůrce hry Matěje Rušila a bez pilířů obrany Michala Vitáska a Zdeňka Jaroše. Absence těchto hráčů byly citelná.Úvod zápasu byl vyrovnaný a hra se odehrávala většinou ve středu hřiště.Postupem času se začali prosazovat kondičně lépe připravení hosté a po jedné z akcí se ujali vedení,když náš golman první střelu vyrazil,ale dobíhající útočník hostů byl rychlejší než náš obránce a pohodlně uklidil míč do naší brány.Z naší strany stojí za zmínku pouze šance Michala Kořínka,jehož unáhlená střela skončila vedle.Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali až ve druhé půli,kdy se naše hra zlepšila.Michal Kořínek neohroženě vnikl z levé strany do vápna a přihrál pod sebe volnému Davidovi Švarcovi,který skóroval do prázdné branky.Náš tlak ještě vzrostl, ale chybělo nám trochu toho "tureckého" štěstí a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

21.  kolo Starší žáci : Havlíčkův Brod „B“  -  Žirovnice  2:1  (1:1)
Gól: Knotek
Utkání jsme začali velmi aktivně a již v první minutě jsme dostali míč do branky soupeře. Gól však nebyl uznán pro předcházející aut. Nicméně již v 5 minutě zápasu jsme po rychlé kolmé akci vedli gólem Knotka. Soupeř ovšem po centru z přímého kopu a zakončení hlavou v 10 minutě vyrovnal na 1:1. Tím z naší strany bohužel skončil fotbal a začala doba diskusí, „pěší turistiky“ a zbytečných faulů. Výsledkem jsou čtyři karty za řeči (z toho jedna červená) a dvě penalty. První penaltu soupeř neproměnil a druhou rozhodl utkání na 2:1. Nutno říci, že soupeř byl velmi mladý, a že dostali také  příležitost hráči mladších žáků Havlíčkova Brodu „A“ (KP), kteří na podzim přestupují do starších žáků. Soupeř nás jednoznačně přehrál svojí technikou s míčem a zejména svým pohybem. Tím také nastavil našim klukům zrcadlo jejich fyzické kondice a důvod k zamyšlení o docházce na trénink a vůbec přístupu k tréninkovým jednotkám.

Martin Pavlíček

Mladší žáci : Havlíčkův Brod „B“  -  Žirovnice  5:1  (3:1)
Gól: Měkuta
K jasně prvnímu Havlíčkovu Brodu jsme jeli s cílem tohoto soupeře potrápit a nedat mu nic zadarmo. Bohužel se nám to nepodařilo a soupeř nás jasně přehrál a dal nám lekci z fotbalu. Hlavně kluci z přípravky byli dost smutní a pro ně to bylo dost kruté, ale takové zápasy (pokud se nevypustí) nás fotbalově posunují výš. S domácími jsme drželi krok pouze první čtvrthodinu, kdy jsme se po velmi dobře rozehraném rohu ujali vedení. Branku dal hlavou Radim Měkuta. Domácí poměrně rychle vyrovnali, taktéž po rohovém kopu. Naši kluci začali zaostávat fyzicky a domácí dali do poločasu ještě dvě branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Po přestávce někteří naši hráči rezignovali což mě hodně mrzelo, ale někteří se přece jen snažili kombinovat a přibrzdit rozjeté domácí . Ti si už však zápas pohlídali a vstřelili nám ještě dvě branky. Musím pochválit neúnavně běhajícího Matěje Rušila, oba naše mladé útočníky Míšu Kořínka a Vojtu Cajze, kteří svou bojovností a zarputilostí drželi domácí obranu ve střehu a z obránců zahrál slušně také Radim Měkuta.

Míra Rušil

19.  kolo

Starší žáci : Batelov  -  Žirovnice 11:0  (4:0)
Že nebude toto utkání lehké s týmem z prvního místa jsme věděli. Ale že dopadne s takovýmto výsledkem neočekával asi nikdo z nás. Celé utkání mělo jednoznačný průběh a soupeř nás přehrával ve všech fázích. Druhý poločas byl již naprosto odevzdaný a bylo jen otázkou na jakém stavu skončí skóre. Na omluvu kluků patří říci, že při našem úzkém hráčském kádru chybělo pět hráčů základní sestavy (Pavlíček,Lisý,Hanzálek,Tomšík,Vrbík) a proto naše sestava byla velmi komplikovaná. Tentokrát hráčům můžu poděkovat jenom za přítomnost, a  že jsme vůbec „odehráli“ utkání a „brankáři“ (Popelka) děkuji za odvahu, že vůbec vstoupil mezi tyče.

Mladší žáci : Batelov  -  Žirovnice   2:1  (2:1)
Gól: V.Cajz
Na utkání jsme jeli s obavou s jak "posíleným" týmem na nás domácí vyrukují ; nezklamali a nasadili na nás kluka,jak jsme později doma u internetu zjistili, ročníku 1993 hrajícího za starší žáky FC Vysočina Jihlava. Při konfrontaci jsme neuspěli, protože kluk měl svoji novou identitu pěkně naučenou a nenašli jsme podporu ani u rozhodčího pana Svobody.O tom, že nebylo vše v pořádku svědčil i konec zápasu, kdy asi 4 minuty před koncem tohoto kluka domácí trenér vystřídal a někdo ho i v dresu odvezl autem ze stadionu. (Neřešte to. Ona se jim ta honba za výsledky jednou v budoucnu vymstí - hapos)

I přes tuto skutečnost patřil úvod zápasu  našim klukům. Ve 4. minutě vysunul Matěj Rušil Vojtu Cajze a ten svoje sólo proměnil ve vedoucí gól.Během chvilky bylo vyrovnáno,když si vzal míč již zmiňovaný domácí hráč a sólem přes půl hřiště nedal našim hráčům a ani golmanovi šanci. Do vedení jsme mohli jít opět my, ale z nařízené penalty za faul na Michala Kořínka trefil Matěj Rušil pouze tyč. Následně zaúřadoval opět domácí borec a stejným způsobem jako první branku zařídil i druhý, jak se později ukázalo, vítězný gól. Druhý poločas byl ve znamení našeho tlaku a snahy o aspoň vyrovnání . V úmorném vedru ale rychle ubývaly síly a výsledkem našeho snažení byly pouze dvě šance, které zůstaly nevyužity. Děkuji týmu za předvedený bojovný výkon a psychickou odolnost.

Míra Rušil

18.  kolo

Starší žáci :  Žirovnice - Ledeč  2:3  (1:2)
Góly: Hanzálek, Matuška
K tomuto utkání s týmem ze špice tabulky se dostavilo pouze 12 hráčů. Na poslední chvíli se omluvili tři kluci z Jihlávky.Jako již tradičně nastoupil "provizorní gólman", tentokrát Lukáš Filsoch. K mému velkému překvapení tyto skutečnosti neměly žádný vliv na naši hru. Jako první jsme si vytvořili dvě velké šance, ale naši útočníci byli málo důrazní a gól nedali.Hosté vystřelili na naši bránu poprvé až v 15. minutě. Ve 20. minutě pěkně zakombinovali Martin Pavlíček s Ondrou Matuškou a uvolnili Jirku Hanzálka, který poslal krásnou střelou náš tým do vedení. Hosté se rychle oklepali a během 7 minut díky našim chybám v obraně zápas otočili na 1:2. Tímto výsledkem skončil poločas. Po přestávce jsme museli kvůli zranění Oldy Koláře promíchat sestavu.Většině hráčů začal docházet dech a hosté nás jednoznačně přehrávali.Výsledkem byla třetí branka v naší síti.Spoustu příležitostí hosté neproměnili a my jsme utkání ještě zdramatizovali v 58. minutě, když jsme snížili brankou O.Matušky na konečných 2:3.

Na vyrovnání jsme už bohužel neměli. Už pokolikáté nám nezbývá než si povzdechnout, že jsme se nesešli a nemohli tak nastoupit v silnější sestavě.

Fotbalisti, kde jste?
Míra Rušil

Mladší žáci : Žirovnice - Ledeč   2:3  (0:3)
Góly: M.Rušil, M.Kořínek
Do zápasu nastupovali naši kluci s vědomím,že soupeř má o šest bodů méně.Bohužel moje varovná slova nepadla na úrodnou půdu a výsledkem byl odehraný nejhorší poločas jarní části soutěže.Byli jsme horší ve všem a vůbec nejvíce propadl náš střed obrany.Omluvou nám nemůže být ani fakt,že soupeř byl fyzicky velmi vyspělý.Do kabin jsme šli za nepříznivého stavu 0:3 ! O přestávce jsme zmobilizovali svoje síly a fotbalové schopnosti a do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zápas otočit.Naše hra se zlepšila,přihrávky byly přesnější a stále častěji jsme se dostávali před hostující branku.Výsledkem bylo několik rohů a při jednom z nich nám soupeř skočil na špek a Matěj Rušil dal krásný gól alá  Ruda Otepka.Krásný fotbalový moment.Po některém z dalších rohů nastřelil Radim Měkuta hlavou břevno a Michal Kořínek potrestal nedůraznou hru hostujících obránců druhým gólem.Do konce zápasu zbývalo už velmi málo času a kýženého vyrovnání jsme se už nedočkali.Naše probuzení přišlo příliš pozdě a soupeř nám tak oplatil naši podzimní výhru v Ledči.

Míra Rušil

17.  kolo

Starší žáci : Štoky - Žirovnice 0:4  (0:4)
Góly : 3bx Matuška, 1 x Lisý PK
K utkání do Štoků (2. místo v tabulce) jsme odjížděli s velkými obavami, kdy v pátek jsem měl k dispozici opět pouze 8 hráčů. Naše sestava byla tedy velmi komplikovaná s „provizorním gólmanem“. Naštěstí nás soupeř velmi podcenil a prohrál si celé utkání hrubou vlastní nedisciplinovaností. V 15 minutě jsme vedli již 3:0 a o zbytku celého utkání bylo v podstatě rozhodnuto.

V této minutě trenér domácích provedl střídání, kdy nastoupili hráči do té doby nepřítomni na střídačce a obraz hry se zcela změnil. Ve dvacáté minutě se nám podařilo ještě zvýšit na 0:4 z penalty Lisým, po pěkném průniku Omasty do pokutového území zakončeného faulem. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem na hřišti. Ve druhé půli ze obraz hry zcela změnil a soupeř nás začal přehrávat a vytvořil si řadu gólových příležitostí. Kluci ale pozornou obranou (někdy i s velkým štěstím) udrželi do konce utkání čisté konto a vybojovali neočekávané, ale o to víc cenné tři body. Všem gratuluji k odvedenému výkonu se slovy, že s každým soupeřem se nechá hrát, a že každé utkání začíná za stavu 0:0.

Mladší žáci : Štoky - Žirovnice 3:4  (1:4)
Góly : M.Rušil, M.Kořínek, V.Cajz, vlastní
K poslednímu týmu tabulky jsme odjížděli v nejsilnější sestavě,jakou můžeme dát dohromady.Chyběl pouze golman Vojta Kolář, který z dosud neznámých důvodů na fotbal zanevřel (nechodí ani na přípravku). Zápas jsme začali podle předpokladů, tlačili jsme se do útoku a domácí jsme k žádné aktivitě nepustili. Celkem rychle jsme vstřelili tři branky - Matěj Rušil překvapil domácího golmana střelou z dálky, jednu branku vsítil Vojta Cajz a jedna branka byla vlastní . Domácí snížili z ojedinělého útoku na 1:3 a do poločasu zvýšil naše vedení na 1:4 ještě  Michal Kořínek. U domácích byl pouze jeden fyzicky velmi vyspělý a gólově nebezpečný hráč a tak jsme si o přestávce řekli, jak toto nebezpečí eliminovat. Druhý poločas jsme opět začali velmi útočně, ale bohužel se nám branku již vsítit nepodařilo. Domácí se dostali do zápasu dvěma brankami, které nám dal již zmiňovaný hráč. Naštěstí se naši kluci rychle vzpamatovali a začali hrát to co jsme si řekli o přestávce. Pochvalu ještě zaslouží Michal Vitásek, který ve spolupráci s Radimem Měkutou a Zdeňkem Jarošem ve zbytku zápasu už domácího střelce k ničemu nepustil.

Míra Rušil

16.  kolo

Starší žáci : Žirovnice - Světlá nad Sázavou    0:2  (0:0)

Naše družstvo se dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů, což se bohužel projevilo i v tomto domácím utkání. Před zahájením bylo k dispozici pouze 9 hráčů. Naše sestava proto byla velmi komplikovaná. Na projevu hry to bylo velmi znát a bohužel jsme již v páté minutě inkasovali první gól po nedůsledném obsazovaní protihráčů v pokutovém území. Soupeř byl velmi dobrý a moc nám toho nedovolil. Za zmínku snad stojí pouze akce v prvním poločase, kdy po ose Pavlíček- Knotek - Tomšík se posledně jmenovaný dostal do velmi dobré situace, ale nepřesně zakončil. Tentokrát nemohu nikoho výrazně pochválit, snad jen Radima Měkutu, který jako mladší žák mile překvapil a odehrál ve druhém poločase velmi dobře post pravého obránce. (Martin Pavlíček)

Mladší žáci : Žirovnice - Světlá nad Sázavou    0:2  (0:0)
Na domácím trávníku v Žirovnici jsme odehráli další utkání s kvalitním soupeřem.Bohužel jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě,ale i přes tento handicap jsme byli soupeři více než vyrovnaným protivníkem.První poločas byl z naší strany velmi aktivní a troufám si napsat,že jsme byli lepším týmem.Fotbal se hraje ale na góly a ten se nám bohužel vstřelit nepodařilo i když jsme nějaké příležitosti měli.Matěj Rušil to chtěl jako správný kapitán vzít na sebe, dvakrát se velmi pěkně prokličkoval hostující obranou,ale při zakončení mu chybělo trošku toho štěstíčka a více zkušeností.Hostující obránce pěkně proháněl i Vojta Cajz, ale ani jeho centry z pravé strany nikdo gólově nezakončil. Za zmínku ještě stojí střela z dálky od Tomáše Pavlíčka, která skončila nad bránou hostí. Poločas tak skončil bez branek.

O naší prohře rozhodla nešťastná penalta, když Radim Měkuta ve snaze doběhnout míč zakopl a v pádu srazil hostujícího útočníka. Klukům díky za to, že i po proměněné penaltě nesložili zbraně.Otevřeli jsme hru a tlačili se k vyrovnání.Do vyložené šance jsme se však už nedostali a hosté si pojistili vítězství ještě jednou brankou.I přes porážku zaslouží kluci za předvedený kolektivní a bojovný výkon pochvalu.Ukázalo se,že i při absenci čtyř kluků ze základní sestavy jsme schopni hrát i proti kvalitnímu soupeři jakým tým ze Světlé bezesporu je. (Míra Rušil )

15.  kolo

Starší žáci : Čejov  -  Žirovnice 5:2  (2:1)
Góly : Tomšík, vlastní
K utkání jsme opět odjížděli bez brankáře, ale s odhodláním navázat na předcházející výkony. Opak byl ale pravdou. Již ve druhé minutě jsme dostali hloupý gól, kdy někteří hráči ještě ani nestačili zaznamenat, že se začalo hrát. Kluci se ale brzy oklepali z obdržené branky a jednoznačně po celý první poločas přehrávali soupeře. Zejména dvojice Pavlíček-Knotek velmi dobře „motala“ soupeři hlavu. V 17 minutě jsme vyrovnali brankou Tomšíka po pěkné přihrávce Knotka. Pak přišly 4 černé minuty Tomáše Knotka, který šel 3x zcela sám na gólmana, ale bohužel ani jednou neproměnil. Naopak soupeř z ojedinělého brejku zvýšil na 2:1. Ve druhé půli jsme začali opět dobře, ale v 50 minutě nás psychicky zlomila proměněná, přísně nařízená penalta a za další 2 minuty vlastní gól. Tím bylo z naší strany po fotbale a výsledek se pak již jen korigoval na konečných 5:2. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale tento den nám nebylo souzeno vyhrát. Na druhou stranu bez stabilního gólmana a proměněných šancí to asi nejde. A že jich bylo na dva zápasy. Tentokrát pochvalu zaslouží asi pouze Pavlíček Martin – mladší za odvedený výkon.

Mladší žáci : Čejov  -  Žirovnice   0:1  (0:0)
Góly: Kořínek M.
Už při příchodu domácích hráčů nám bylo jasné,že nás bude čekat velmi těžký zápas.Přispělo k tomu také vědomí,že domácí jsou v popředí tabulky a že jsme od nich na podzim dostali čtyři branky.Ještě v šatně jsme si stanovili taktiku jak v tomto zápase uspět. Od začátku utkání jsme domácí naší aktivní hrou očividně zaskočili a překvapili.Byli jsme lepší ve všech činnostech a soupeř naši branku téměř neohrozil.První příležitost měl Matěj Rušil,když vystihl špatnou rozehrávku domácích,ale ve snaze co nejrychleji zakončit netrefil branku.Další nebezpečnou střelu snad ze třiceti metrů vyslal Patrik Drechsler, ale domácí golman ji se štěstím vyrazil na roh. Poločas skončil tedy 0:0.Ve druhém poločase se domácí tlačili do útoku ve snaze zápas rozhodnout,ale naše obrana s pomocí  zálohy odolala a naši mladí (Vojta Cajz a Michal Kořínek) v útoku čekali na svoji příležitost a dočkali se.Matěj Rušil vybojoval ve středu hřiště míč,přihrál volnému Vojtovi Cajzovi a ten vyslal krásnou přihrávkou Michala Kořínka do sóla na domácího golmana. Míša nezaváhal a vsítil, jak se později ukázalo, vítěznou branku.Po tomto gólu se naši kluci ještě více semkli,vzájemně se zajišťovali a svou bojovností s rychlými výpady do útoku si už vítězství nenechali vzít.Chválím kluky především za stoprocentní dodržení taktiky (dosud věc nevídaná) a za týmového ducha.Všichni  bez vyjímky odvedli výkon na maximální hranici svých možností.

Míra Rušil

14.  kolo

Starší žáci : Ždírec nad Doubravou  -  Žirovnice   0:1  (0:0)
Góly : Knotek
Velmi bojovné a vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách, které odpovídalo našemu vzájemnému postavení v tabulce. V prvním poločase jsme měli pouze jednu příležitost ke vstřelení gólu, kdy v 34 min Pavlíček v „gólovém“ postavení ještě přihrával na Knotka, který bohužel neproměnil. Ve druhém poločase jsme si vytvořili více příležitostí, kdy Pavlíček 2x poslal Kořínka do samostatného úniku, ale ani jedna akce neskončila gólem. Naštěstí v 55 min Kořínek krásným pasem uvolnil Tomáše Knotka, který ještě krásněji zakončil 0:1. Zbytek utkání jsme soupeři již moc nedovolili a odvezli si velmi cenné body.

Ještě připomínám, že jsme stále bez gólmana, kdy nás tentokrát „zachránil“ zraněný hráč z pole Lukáš Filsoch. Díky.
Závěrem chválím všechny kluky za odvedený bojovný výkon. Jen tak dál.

Mladší žáci : Ždírec nad Doubravou  -  Žirovnice  2:0  (1:0)
K momentálně druhému mužstvu soutěže jsme odjížděli pouze ve 12-ti lidech.Ještě v autobuse jsme museli kvůli nemoci Radima Měkuty vyřešit novou stoperskou dvojici.Stali se jí Zdeněk Jaroš a Patrik Drechsler.Na trávník jsme tedy vyběhli v "netradiční" sestavě - v základu s kluky z lavičky, kteří pravidelně trénují, ale pravidelně nehrají. Ze začátku utkání jsme hráli tedy trochu s respektem a domácí nás tlačili. Naše obrana však odolávala a my jsme nevynechali ani jednu možnost jít do brejku. První branku jsme dostali když se nám nepodařilo důrazně dostat míč do bezpečí po jednom z rohů a domácí hráč pohodlně zblízka skóroval. Druhý poločas jsme začali aktivně a soupeře jsme evidentně zaskočili. Branku jsme však dostali my a to ze zbytečné penalty. Byl jsem potěšen, že kluci i za tohoto nepříznivého stavu dál bojovali a snažili se hrát fotbal a dát branku.Bohužel se nám to však nepodařilo. Míša Kořínek v rozhodujícím momentu uklouzl a střela Matěje Rušila těsně minula pravou tyčku domácí branky. I přes porážku jsme odcházeli se vztyčenou hlavou a já jako trenér jsem byl s výkonem i hrou spokojen a kluci dostali pochvalu v podobě malého občerstvení po zápase.

Míra Rušil

13.  kolo

Starší žáci : Žirovnice - Přibyslav  6:0  (3:0)
Góly : Knotek 3x, Matuška 2x, Popelka

První domácí utkání jsme hráli na hřišti v Počátkách a nastupovali jsme k němu s vážnými obavami. Do branky se musel postavit hráč z pole – Popelka Adam a chybělo nám 6 hráčů.

Na lavičku museli usednout mladší žáci. Naštěstí jsme se dokázali prosadit hned ve druhé minutě důrazností Knotka v pokutovém území soupeře 1:0. Na druhé straně soupeři  nebyl v 5 minutě utkání uznán neregulérní gól dosažený přímým kopem při signalizaci nepřímého kopu. Poté jme ve 14 minutě neproměnili pokutový kop. Exekutor Pavlíček. Celkový výsledek utkání je velmi krutý k soupeři, který nám byl vyrovnaným soupeřem, ale nedokázal proměnit ani 100% šance. Na druhou stranu mi jsme hráli velmi jednoduše, rychlými kolmými pasy na brejkové akce, kde v útoku „řádil“ neudržitelný Tomáš Knotek. Tyto akce zakládal zejména Pavlíček (3 přihrávky na gól), Matuška a Kořínek. V poslední minutě si ještě náš „provizorní“, ale výborný gólman Popelka dal gól z pokutového kopu.

Chválím všechny kluky za odvedený výkon.

Mladší žáci : Žirovnice - Přibyslav  3:1  (2:1)
Góly: Cajz, Kořínek M.,Měkuta - Šimek
K našemu prvnímu domácímu zápasu se dostavilo 16 hráčů a další byli řádně omluveni.Z toho mám samozřejmě radost,méně však z docházky na tréninky - minulý týden bylo na jednom z tréninků 9 kluků a z toho 1,slovy JEDEN, starší žák.Tomu samozřejmě odpovídala naše hra v prvním poločase.I přes řadu nepřesnesností jak v obraně ,tak i v rozehrávce jsme se dostali do rychlého dvougólového vedení - první branku zápasu dal v 5. minutě po chybě hostující obrany Vojta Cajz a druhou v 10. minutě Míša Kořínek po pěkné kombinaci Matěje Rušila a Tomáše Pavlíčka.Do poločasu hosté snížili z trestňáku Šimkem po našem zbytečném faulu před velkým vápnem.Po domluvě v kabině o přestávce se hra v druhém poločase hodně zlepšila.Začali jsme lépe kombinovat a hrát po stranách a tím jsme se dostávali do dobrých střeleckých příležitostí,které nám ale dobře chytající golman hostí pochytal.Definitivní podobu výsledku dal Radim Měkuta,když po závaru po jednom z rohů  svým důrazem uklidil míč do soupeřovi sítě.Omlazený tým hostí zanechal i přes porážku v Počátkách velmi sympatický dojem.

Míra Rušil

12.  kolo

Starší žáci : Pelhřimov „B“ – Žirovnice  5:1  (1:1)
Gól : Kořínek Jarda
Od utkání s družstvem z prvního místa navíc posíleného o hráče z „A“ mužstva jsme si moc dopředu neslibovali. Bohužel hned ve třetí minutě utkání jsme si vlastní nedůrazností v našem pokutovém území v  podstatě sami dali první gól. Kluci se ale dokázali velmi brzy vyrovnat soupeři v poli a dokonce jsme je začali chvílemi přehrávat. Zejména po ose Pavlíček, Kořínek, Knotek. Martin Pavlíček a Tomáš Knotek bohužel ale nedokázali proměnit své šance. V 32. minutě byl v samostatném úniku faulován Knotek na hranici pokutového území a Jarda Kořínek následující přímý kop proměnil . Stav 1:1

Druhý poločas pro nás byl obrovským zklamáním, kdy v 38 minutě nebylo odpískáno min. dvoumetrové ofsajdové postavení, kdy domácí akci proměnili v gól. Bohužel nám současně zranili gólmana. Do branky musel nastoupit hráč z pole – Lukáš Filsoch. Tuto krutou nespravedlnost spousta kluků neunesla, ze hřiště se vytratil fotbal a zbytek utkání byl obrazem nesportovního chování, faulů, karet a dohadů. Soupeř nám dal další tři góly a vyhrál 5:1. V poslední minutě ještě Lukáš Filsoch natřikrát chytil nařízenou penaltu. Za předvedenou hru v prvním poločase kluky chválím, kdy jejich výkon byl dobrým příslibem pro jarní sezonu. K druhému poločasu se radši nebudu vyjadřovat a doufám, že se alespoň trenér PE „B“, který dělal pomezního rozhodčího, stydí za to co provedl a jak vlastně ovlivnil utkání a zavinil zranění našeho hráče. (Martin Pavlíček )

Mladší žáci :
Pelhřimov „B“ – Žirovnice  1:2 (0:1)
Branky: Cajz Vojta, Kořínek Michal
Do zápasu se sousedem z tabulky jsme na pelhřimovské umělce nastoupili ve zbrusu nových "najkových" dresech,za které dodatečně děkujeme.Na poslední chvíli se kvůli bolení v krku omluvil golman Vojta Kolář a tak musel chytat hráč z pole.Časomíra ještě ani neukazovala odehranou 1 minutu a už jsme vedli 1:0 - po rychlé rozehrávce vysunul do brejku Matěj Rušil naše dvě "přípravkářské pušky" Michala Kořínka a Vojtu Cajze a druhý jmenovaný uklidil míč obloučkem do domácí branky.Domácí se z tohoto gólu brzy otřepali a v poli nás jasně přehrávali.Vstřelit branku jim naši obránci a brankář nedovolili.My jsme hrozili pouze z brejků a následných rohů,ale výsledkem byla pouze tyč nastřelená Michalem Kořínkem.Druhý poločas začal na vlas stejně jako ten první - 1. minuta ,Matějova kolmice přímo na Michala Kořínka a ten nezaváhal, 2:0 pro nás.Následovalo naše urputné bránění s vyrážením do brejků.Domácí svůj tlak stupňovali a viditelně byli fyzicky lépe připraveni než my,ale výsledkem byla pouze jedna branka v naší síti a tak jsme si odvezli z Pelhřimova 3 body. (Míra Rušil)

Zimní příprava :

Starší:
Žirovnice - Třešť 1:5 (0:1)

Přípravný zápas hraný 6. dubna na tréninkovém hřišti v Počátkách zvládli fotbalově i výsledkově lépe hosté.Naši kluci se poprvé po dlouhé zimní přestávce sešli spolu s kluky z Počátek - přes zimu jsme trénovali Žirovnice a Počátky zvlášť a to pouze v hale. Hosté působili sehranějším a rozehranějším dojmem.O vítězství rozhodli až během druhého poločasu.Náš čestný úspěch vsítil Tomáš Knotek již za rozhodnutého stavu.Během zápasu jsme vyzkoušeli kluky na různých postech a hledali ideální složení pro mistrovské zápasy.Z tohoto pohledu byl pro nás tento zápas přínosem.

Mladší:
Žirovnice - Třešť 5:1 (3:0)

Také toto utkání se hrálo na tréninkovém hřišti v Počátkách. Naši kluci byli od začátku lepší a prosadili se také střelecky hned v prvním poločase - 1:0 Radim Měkuta,2:0 Michal Kořínek,3:0 Michal Novotný. Po přestávce hosté promíchali sestavu a začali nás přehrávat.V koncovce jim však scházelo trochu štěstíčka a fotbalového umu .Na 4:0 dal svoji první branku za žáky při svém premiérovém startu Vojta Cajz,věkově hráč starší přípravky - blahopřejeme.Za rozhodnutého stavu hosté vstřelili svůj čestný úspěch a na konečných 5:1 upravil skóre hodně aktivně hrající Matěj Rušil.