REORGANIZACE MLÁDEŽNICKÝCH SOUTĚŽÍ

Předložen plán reorganizací mládežnických soutěží. Vedení ČMFS doporučilo jednotlivým krajským svazům, aby změny provedly už od sezóny 2010/2011, tedy od tohoto léta.

Kraj Vysočina to udělal a patrně to udělá i okres Pelhřimov. To znamená, že od ročníku 2010-2011 se bude hrát dle nových pravidel.
Jen na vysvětlenou proč se tak děje, zaostáváme za mezinárodní konkurencí, slabá fyzická kondice, mladíci zaostávají v technických dovednostech.


Projekt „bezpečná branka“ - Možnost financování projektu „bezpečná branka“ - bude upřesněno
Velikosti hřišť - lze uvažovat s tolerancí až 5m.

Mladší přípravka

Hrát bude na hřišti 19 x 30 metrů. Velikost branek 3 x 2 metry (doporučeno!!), ale ještě se zvažují jiné (menší) alternativy. Počet hráčů 4+1. Neevidují se výsledky. Možno zapůjčit hráče soupeřovi, aby byl schopen postavit sestavu. Povinnost trenérů točit hráče na všech postech, včetně brankáře. Rozhodčí z řad rodičů. Hrací doba 3 x 10 minut. Míč velikost č. 3

Starší přípravka

Hrát se bude na hřišti 25 x 40 metrů. Velikost branek  5 x 2 metry (ty co jsou nyní přípravkové). Počet hráčů 5+1. Neevidují se výsledky. Možno zapůjčit hráče soupeřovi, aby byl schopen postavit sestavu. Povinnost trenérů točit hráče na všech postech, včetně brankáře. Rozhodčí budou delegovaní. Hrací doba 3 x 15 minut. Míč velikost č.4

Soutěže přípravek jsou "Nepostupové soutěže"

Mladší žáci

Bude se hrát na šířku hřiště (jako dnes hraje starší přípravka), počet hráčů 7+1. Hrací doba buď 3 x 20´, nebo 2 x 30´, bude ještě upřesněno. Přestávka max. 5 minut. Branky současné přípravkové 5 x 2 metry. Hokejové střídání.

Míč velikost č.4

Starší žáci

Budou hrát na celé hřiště dle stávajících pravidel 10+1. Hrací doba 2 x 35 min. Střídání 5 hráčů. Míč velikost č. 5
 Dorost - Od ročníku 2011/2012 budou zrušeny dorostenecké divize