Meziříčí zářilo, Třebíč šokovala

 JARO 2005

Vítězství a postup Velkého Meziříčí, které dokázalo pokořit zbytek kraje jakožto nováček soutěže, a překvapivý pád třebíčské juniorky, která se ještě v polovině soutěže hřála na pátém místě. To jsou dvě hlavní události, které za sebou nechala sezona 2004/05.

Krajský přebor byl letos nesmírně vyrovnaný. Vždyť po 26. kole dělily sedmý Doubravník od sestupující Třebíče B pouhé tři body. A o tom, kdo doprovodí Ledeč do I. A třídy, rozhodlo až skóre v minitabulce vzájemných zápasů mezi Vrchovinou, Chotěboří a Třebíčí B. Příští rok se do krajského přeboru zapojí Velká Bíteš, Světlá, Okříšky a Opatov postupující z I. A třídy. Kromě sestupujících Ledče a Třebíče B a postupujícího Velkého Meziříčí se loučí také Doubravník, který se od příští sezony zapojí do soutěží jihomoravského KFS. Deník vysočina přináší zhodnocení jednotlivých týmů nejvyšší krajské soutěže. Jak se komu podařilo naplnit ambice, kdo překvapil a kdo naopak zklamal.

1. Velké Meziříčí 60
Postupujícím se stal nováček nejvyšší krajské soutěže. Nebylo to však žádné překvapení, Velké Meziříčí ukazovalo svou sílu od samého začátku. Na jaře bylo suverénní, brzy stáhlo náskok Bystřice a o postupu rozhodlo dvě kola před koncem. Největší meziříčskou zbraní bylo smrtící trio Staněk, Hort, Karásek: soupeřům nasázelo dohromady 55 gólů.
Známka deníku Vysočina: 1

2. Bystřice 50
Věčně druhý tým. „Postup není naší prioritou,“ říkal během sezony několikrát trenér Zdeněk Hovorka. Letošní jaro si ale v Bystřici do vitrínky nedají. Cílem bylo navázat na vydařený podzim a pohled do jarní tabulky, ve které Bystřičtí zaujímají až deváté místo, není nijak povzbudivý. Bystřici přibrzdil úzký kádr a trest brankáře Trávníčka.
Známka deníku Vysočina: 3

3. Hartvíkovice 47

U Dalešické přehrady chtěli skončit do čtvrtého místa a to se jim povedlo. „Se sezonou jsem maximálně spokojen,“ říká trenér Antonín Salák. Hartvíkovice promlouvaly do dění na špici. Nejprve pomohly do čela Bystřici, když obraly o body Velké Meziříčí, o týden později srovnaly účet vítězstvím na Bystřickém trávníku. Kaňkou jsou přenechané body slabým týmům: Náměšti, Chotěboři či Ledči. Na závěr sezony si ale Hartvíkovičtí spravili chuť, Žirovnici smetli 8:0.
Známka deníku Vysočina: 2

4. Humpolec 42
Humpolečtí přivedli největší zimní nákup, zkušeného Ivo Koníře. Zpočátku však tým nešlapal tak, jak si všichni představovali. V Humpolci chtěli před jarní částí dokázat, že dobré podzimní výsledky nebyly náhodné, ale to se jim moc nepodařilo. Mužstvo se na plné obrátky rozjelo až v samém závěru sezony.
Známka deníku Vysočina: 3-

5. Havlíčkův Brod 42
Slovan může být spokojen, svůj cíl, kterým bylo hrát v klidném středu tabulky, bez problémů splnil. Začátek jara udivoval neprostupnou defenzivou, gólman Pospíchal poprvé inkasoval až v šestém zápase. Neradi budou Na Losích vzpomínat na zápas v Pelhřimově, který Havlíčkův Brod prohrál 7:1.
Známka deníku Vysočina: 2

6. Pelhřimov 37
V Pelhřimově chtěli budovat tým, který ukáže svou sílu v příští sezoně. Po nepříliš vydařeném podzimu se na jaře rozjeli, důkazem je zápas, ve kterém rozdrtili Havlíčkův Brod. V posledním podzimním kole dokázali Pelhřimovští uštědřit Velkému Meziříčí největší facku v sezoně, když vyhráli 5:1.
Známka deníku Vysočina: 2

7. Doubravník 33
Téměř zázračně se nováček krajského dokázal zvednout po zimní přestávce. Po podzimní části jej každý odepisoval, mužstvo se však skvěle posílilo o Illka, Havla a Solgu a ti jej vytáhli až na sedmé místo. Od příští sezony se díky změnám hranice kraje Vysočina připojí Doubravničtí do soutěží jihomoravského KFS.
Známka deníku Vysočina: 1-

8. Janovice 31
O tom, že ročník 2004/05 byl pro nováčky úspěšný, svědčí i umístění Janovic. Nejstarší mužstvo soutěže chtělo podávat co nejlepší výkony a skončit nejhůře na devátém místě, což se mu nakonec podařilo. „Osmé místo je krásné, je to bomba,“ pochvaluje si předseda oddílu Jiří Babínek.
Známka deníku Vysočina: 2

9. Žirovnice 31
Jednadvacet jarních bodů katapultovalo tým Jiřího Vodáčka k záchraně. Přitom po podzimní části se Žirovnice krčila na posledním místě. Na jaře však dokázala vyhrávat v důležitých zápasech a záchranu si zajistila v předposledním kole, kdy poslala Ledeč do I. A třídy. Dobré jaro je už pod Budínem tradicí. Žirovničtí si však na závěr sezony připsali ostudnou prohru 0:8 v Hartvíkovicích.
Známka deníku Vysočina: 2-

10. Náměšť 31
S Náměští to nevypadalo nijak růžově. V posledních dvou kolech však zabrala, porazila druhou Bystřici a sestupující Ledeč. „máme problémy s kádrem. Chybí někdo, kdo by dokázal střílet branky,“ vysvětluje náměšťskou situaci trenér Jaroslav Kopeček.
Známka deníku Vysočina: 3-

11. Vrchovina 30
Stejně jako loni se i letos Vrchovina zachraňovala na poslední chvíli. Mladé mužstvo však mohlo rozhodnout už dřív: po vítězství 3:2 v Chotěboři se zdála být záchrana nadosah. Pak však Novoměstští prohráli doma s Žirovnicí, v Náměšti, trápícímu se Havlíčkovu Brodu sebrali doma pouhý bod a remizovali v Pelhřimově. O definitivě krajského přeboru tak musel rozhodnout až loučící se kapitán Luboš Střešňák půl hodiny před koncem zápasu posledního kola proti Doubravníku.
Známka deníku Vysočina: 4

12. Chotěboř 30
Zázrak! Chotěboř doslova vstala z mrtvých. Dlouho to s týmem, u kterého v zimně vystřídal trenér Zdeněk Cach Jaroslava Žejdlíka, vypadalo bledě. V posledních čtyřech kolech ale jako by někdo pokropil Chotěboř živou vodou: připsala si plný počet bodů. „Kluci si začali věřit,“ radoval se Cach. Chotěboř nakonec zachránilo lepší skóre z minitabulky vzájemných zápasů s Vrchovinou a Třebíčí B.
Známka deníku Vysočina: 4

13. Třebíč B 30
Neuvěřitelné. Po podzimní části stála třebíčská juniorka hrdě na pátém místě a záchranářské starosti určitě nikomu nepřišly na mysl. Pouhých sedm jarních bodů ale v neskutečně vyrovnané tabulce odsoudilo mužstvo k sestupu. „V zimně odešla řada hráčů áčka do Rakouska a tím byla oslabena i juniorka,“ vysvětluje manažer HFK Třebíč Jiří Simandl.
Známka deníku Vysočina: 5

14. Ledeč 21
Loni se Kováci zachránili překvapivým vítězstvím v Bystřici, letos to už nevyšlo. Soubor trenéra Miroslava Kouby na jaře nasbíral jen deset bodů a to bylo žalostně málo. „Snaha trenérů a vedení klubu zachránit soutěž tady určitě byla. Z hráčů to však leželo na srdci tak polovině, pět šest z nich to příliš netrápilo,“ hořekoval kouč po prohraném zápase v Žirovnici, který Ledeč definitivně odsoudil k sestupu.
Známka deníku Vysočina: 5

 Kryštof Ženatý - Vysočina 24. června 2005


Proč udržet krajský přebor v kopané 

Mnohé obyvatele Žirovnice vůbec nezajímá, co že to místní Slavoj hraje za fotbalovou soutěž. 

Že jde o nejvyšší krajskou úroveň, je jim zřejmě zcela lhostejné. Nijak je nevzrušuje nebo si nedávají 

do souvislostí, že jde vlastně o nejvýraznější propagaci Žirovnice, která tu na krajské úrovni existuje. Nejen, že se o Žirovnici mluví  nejméně ve třinácti městech kraje, kam Slavoj zajíždí na utkání, ale každé pondělí se Žirovnice objevuje ve sportovních rubrikách krajských denníků a novin. 

To není zanedbatelné, obzvlášť když v poslední době na zprávy ze Žirovnicka v novinách narazíte jen sporadicky. 

Je možné konstatovat že Slavoj se svým fotbalovým A mužstvem dělá Žirovnici v rámci kraje nejpodstatnější reklamu. Proto ti podnikatelé, či obchodníci, kteří se chtějí nějakým způsobem v kraji Vysočina zviditelnit, by měli této situace využít. Zatím se tak neděje. Nikdo z nich ještě neumístil své logo do názvu oddílu i když ten, za trvalé sponzorství v přiměřené výši, by  jistě souhlasil. 

Důvody proč udržet fotbalový KP v Žirovnici mohou mít i další dimenze, jen je objevit a využít. 

Proto by mělo být snahou většiny Žirovničáků, nejen fotbalistů a fotbalových fandů, tuto soutěž udržet i pro následující sezónu - což se snad i tentokrát podaří. I nadále budeme viditelně patřit mezi 14 měst v kraji, kde se taková soutěž hraje a to jistě není zanedbatelné pro tak malé město, jakým Žirovnice je.

 František K. (Článek ze "Žirovnických ohlasů")

 

Krajský přebor pod lupou deníku Vysočina

 po odehraném 20. kole

Nejvyšší krajská soutěž má za sebou již více než polovinu jarní části. A nic není zdaleka rozhodnuto, ať už jde o postup do divize či o záchranu. Dnes přinášíme ohlédnutí za ambicemi, které týmy vyhlásily před startem odvetné části, a porovnání s realitou.

1. Velké Meziříčí 44 Pod dálničním mostem mluvili o umístění do třetího místa. Cíl to byl skromný, Meziříčí nejen že stáhlo čtyřbodové manko na Bystřici a i přes rozsáhlou marodku vede po 20. kole o dva body.

2. Bystřice 42 V Bystřici chtěli navázat na vydařený podzim. V první části sezony však prohráli pouze jednou, na jaře už třikrát. Druhé místo sice očekávání klubu naplňuje, postavení v jarní tabulce už tak jasně nehovoří.

3. Hartvíkovice 37 Udržet se na čtvrtém místě. To byla meta, kterou si dali u Dalešické přehrady. A zatím jde vše podle plánu, mužstvo je třetí a navíc výrazně promlouvá do dění na špici. Před týdnem pomohlo Bystřici do čela, nyní ji porazilo a umožnilo návrat na první příčku Velkému Meziříčí.

4. Havlíčkův Brod 36 Slovan chtěl hrát v klidném středu tabulky. Možná trochu skromný cíl: pouze jednou zakusil porážku a v jarní tabulce zaujímá druhé místo. Brankář Pavel Pospíchal se blýskl téměř pětisetminutovou sérií neprůstřelnosti.

5. Humpolec 32 Jedno z největších jarních zklamání. V Humpolci chtěli dokázat, že podzimní výsledky nebyly náhodné, ale vůbec se to nedaří. Mužstvo posílené o zkušeného Ivo Koníře tápe a kráčí od jednoho neúspěchu k druhému, naposledy si odvezlo čtyřgólový příděl z Velkého Meziříčí. V jarní části jsou horší jen Chotěboř a Třebíč B.

6. Pelhřimov 29 Opačný případ než jeho okresní rival. Tým docela šlape a se třinácti jarními body šlape ambicióznějšímu Humpolci na paty. V Pelhřimově chtějí vybudovat tým, který ukáže svou sílu v příští sezoně.

7. Třebíč B 27 Třebíčské jaro? To je tragédie. Divizní A - tým získal jen čtyři body a rezerva je na tom úplně stejně. Na první jarní vítězství musela čekat až do 20. kola, kdy porazila Ledeč. Cílem byl klidný střed tabulky, ale kdyby Třebíč B pokračovala v jarních výkonech, zachrání se jen o fous.

8. Janovice 27 Janovickou metou bylo 9. místo. Zatím se nováčkovi daří vizi naplňovat, především díky důležitým výhrám nad Doubravníkem a Vrchovinou z posledních dvou kol.

9. Vrchovina 24 Úkol zněl jasně: záchrana. A s každým získaným bodem je jí Vrchovina blíž. V Novém městě si ale mohou připadat jako na houpačce. Mladé mužstvo se blýsklo výhrami nad tehdy vedoucí Bystřicí či v Humpolci, doma si však nedokázalo poradit s Janovicemi a neuspělo ani v předposlední Ledči.

 

10. Žirovnice 22 

Nejpříjemnější jarní překvapení, tak se dá pojmenovat cesta Slavoje vzhůru tabulkou. Poslední tým podzimní části (10 bodů) už svůj zisk více než zdvojnásobil a záchrana je čím dál reálnější. Lepší jaro než podzim je už pod Budínem tradicí.

11. Náměšť 21 V Náměšti si ukrojili velké sousto, před startem odvetné části chtěli vybojovat minimálně osmé místo. To se jim nedaří, Náměšťským patří po sedmi jarních kolech stejná příčka jako v zimní pauze.

12. Doubravník 20 Stejně jako v Žirovnici mohou být spokojeni, Doubravník dokázal uštědřit políček Velkému Meziříčí a poté i Humpolci. Podobně jako všechny týmy na 9. - 14. místě ale nemá nic jistého, záchrana bude stát ještě hodně sil.

13. Ledeč 18 Na záchranu, která byla jasným cílem Kováků, to zatím nevypadá. Body získané na domácím trávníku na únik ze sestupových vod nestačí.

14. Chotěboř 18 Jednoznačně největší jarní propadák. Chotěboř chtěla do klidných vod tabulky a vyhnout se záchranářským pracem, ale zatím se po sedmi jarních kolech krčí na posledním místě. Nepomohl ani odchod trenéra Žejdlíka, kterého nahradil zkušený Cach. (kz)

Jarní tabulka: (7.jarní)


Podzim 2004

10.11.2004                               (po skončení podzimní části)

Krajský přebor pod lupou deníku Vysočina

Bystřice kraluje právem, Žirovnice propadla

1. SK Bystřice nad Pernštejnem
Ačkoli se tým již několik let pohybuje na předních příčkách přeboru, je jeho vedení po podzimní části spíše překvapením. Podzimní titul je však zasloužený, Bystřice prohrála pouze ve Velkém Meziříčí a ztratila sedm bodů. Na hřištích soupeře je nejlepší, doma jako jediná neprohrála. Zajímavostí jsou pomalejší rozjezdy do zápasů. První poločas svěřenci Zdeňka Hovorky vyhráli pouze pětkrát.
Známka deníku Vysočina: 1

2. FC Velké Meziříčí
Nováček krajského přeboru se hned na začátku usídlil na špici. Vedení před sezonou vyhlásilo za cíl hrát do třetího místa, Meziříčští tedy mohou být spokojeni. Mužstvo se může pochlubit nejlepší střeleckou potencí, průměr téměř tři góly na zápas je výborný. Tři pětiny přitom obstarala dvojice Staněk, Jiří Hort. Tým se těší nevídané přízni diváků, v průměru jich na stadion U Tržnice přišlo 529! Kaňkou je ostudná prohra 1:5 z posledního kola v Pelhřimově.
Známka deníku Vysočina: 1-

3. FK Humpolec
Jedno z nejpříjemnějších překvapení soutěže. Po dobrém úvodu se Humpolec udržel v nejvyšších patrech tabulky, což od desátého týmu loňského ročníku asi málokdo očekával. Po vítězství nad Velkým Meziříčím v 7. kole svěřenci Jiřího Hájka dokonce vévodili tabulce. V domácím prostředí prohráli jen jednou (s Třebíčí B), pouhých šest vstřelených gólů na hřišti soupeře je však slabinou.
Známka deníku Vysočina: 1-

4. Sokol Hartvíkovice
Aby se ambiciózní mužstvo dostalo výš, musí podávat vyrovnanější výkony. Na jedné straně dokáže rozstřílet Vrchovinu a Chotěboř (8:1, resp. 5:1), jako jediné dokázalo vyhrát ve Velkém Meziříčí. V následujících domácích zápasech s Bystřicí a Třebíčí B však nezískalo ani bod. Závěrečná porážka v Žirovnici a dvě vyloučení pak znamenaly hodně nepovedenou tečku. Na stranu aktiv je naopak nutno připsat nejpevnější obranu.
Známka deníku Vysočina: 2-

5. HFK Třebíč B
Rezerva divizního týmu si přála plout v klidných vodách a dá se směle prohlásit, že tento cíl překročila. Především doma si vytvořila pevnost, ve které pustila body pouze Pelhřimovu.
Známka deníku Vysočina: 1-

6. FC Slovan Havlíčkův Brod
Vzpomínky na dvanácté místo z loňského podzimu v Havlíčkově Brodě zažehnali. Trenéři Machatka a Zeman vtiskli týmu zřetelnou herní tvář, problémem jsou však menší zkušenosti a s tím spojené chyby v závěru zápasů. Po desátém kole bylo mužstvo čtvrté, ale pouhé dva body v posledních třech zápasech znamenaly pokles. Na hřištích soupeřů získalo stejně bodů jako doma.
Známka deníku vysočina: 2

7. Spartak Pelhřimov
Určitě zklamání. Po sedmi kolech se svěřenci Jána Kubíka krčili se čtyřmi body dokonce na předposledním místě! V závěrečných šesti zápasech prohrál tým už pouze dvakrát, stačilo to však pouze na sedmé místo s velkou ztrátou na čelo tabulky. Přitom loni touto dobou spřádali v Pelhřimově na druhé příčce plány, jak potrápit vedoucí Žďár.
Známka deníku Vysočina: 3-

8. SFK Vrchovina
Spojený fotbalový klub Nového Města a Radešínské Svratky by zřejmě mohl mít i na víc, než je osmé místo. Ale po jarních záchranářských starostech je i toto umístění dobré. Černý den Vrchovina zažila v 5. kole v Hartvíkovicích, kde asistovala při rekordním debaklu 1:8. V posledních čtyřech kolech ovšem nepoznala porážku.
Známka deníku vysočina: 2-

9. TJ Sapeli Janovice
Nováček soutěže s nejvyšším věkovým průměrem zadních řad předvedl vynikající úvod a v prvních šesti zápasech prohrál pouze jednou. Poté však přišlo vystřízlivění po domácí porážce 0:3 s Vrchovinou a od té doby už svěřenci trenéra Klímy pouze paběrkovali. Nasbírali už jen čtyři body, velkým plusem je však výhra v Ledči.
Známka deníku Vysočina: 2

10. FC Chotěboř
Poslední místo v tabulce domácích zápasů s pouhou jednou výhrou svěřence trenéra Žejdlíka určitě netěší. Ze hřiště soupeře přivezli dokonce o bod více. Naposledy Chotěboř vyhrála v 8. kole, v posledních pěti zápasech si připsala pouhé dva body. Jaro bude hodně tvrdé.
Známka deníku Vysočina: 3

11. FC Náměšť nad Oslavou
Tým s nejhorší obranou v soutěži poměrně dobře začal, když ve čtyřech zápasech získal sedm bodů. Přišla však série osmi zápasů bez výhry s pouhými dvěma získanými body. Svěřenci trenéra Klímy zabrali až v posledním zápase s Ledčí a výhrou 4:0 odvrátili hrozbu posledního místa. Více než boj o záchranu však Náměšť nejspíš nečeká.
Známka deníku Vysočina: 3-

12. Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
Mužstvo vedené trenérem Koubou získalo na podzim jeden neuvěřitelný primát. Během 585 minut v první půli totiž dokázalo vstřelit pouze jeden gól! Jinak v pozitivním smyslu zaujalo pouze vysokou výhrou nad Třebíčí B (4:0). Ve zbylých dvanácti utkáních pak skórovalo pouze osmkrát.
Známka deníku Vysočina: 4

13. SK FC Doubravník
Nováček patřil již od začátku sezony k adeptům na nejnižší příčky, předposlední místo tedy nikoho nepřekvapí. Pouhých jedenáct vstřelených gólů znamená nejhorší bilanci v soutěži. Na jaře se Doubravník s přeborem na Vysočině rozloučí a přejde do jihomoravského kraje. Ovšem pokud skončí na sestupové příčce, bude hrát I. A třídu tak jako tak.
Známka deníku Vysočina: 4

14. Žirovnice
Určitě největší propadák podzimu. Tým získal pouhých deset bodů, ze soupeřových hřišť dokonce ani jeden! Na třetí místo z loňského podzimu mohou v Žirovnici pouze nostalgicky vzpomínat. Svěřenci trenéra Vodáčka jsou navíc s pěti červenými a 44 žlutými kartami nejtrestanějšími v celé soutěži. Z týmu se rekrutuje i „zlý muž podzimu“ Jiří Charousek.
Známka deníku Vysočina: 5

 

Ideální sestava podzimu


Trávníček (3)

(Bystřice)

 

Kopeček (4)

(Hartvíkov)

M.Vodička (3) 

     (Třebíč)

Oros (3)

(Vrchovina)

Hanzal (5)

(Třebíč)

   Kovář (3)

       (HB) 

Neumann (3)

(Hartvík)

   Hort J.(4)

       (VM)

Čihák (6)

  (Humpolec)

Staněk (5) 

(VM)

Sklenář (3)

(Bystřice)

Z našich se objevili  v sestavě kola : Tomáš Houška 2x, Ivan Císař 2x a David Kuš 1x

DIVÁCI :

 1.  Velké Meziříčí   529     (850)

 2.  Ledeč n/Sáz     257     (300)

 3.  Humpolec         243     (400)

 4.  Chotěboř          233     (300)

 5.  Bystřice            183     (250)

 6.  Doubravník      175     (300)

 7.

 8.

 9.

10.

11. Třebíč              159     (200)

12. Náměšť            143     (300)

13. Janovice          108     (150)

14. Žirovnice         105     (150)

První číslo uvádí průměr, druhé v závorce rekordní návštěvu.

Pozn. autora stránek www.zirovnice.cz/slavoj : Červených karet jsme dostali šest, takže jsme ještě surovější, než se zdá autorům z deníku Vysočina. Pokud si toto přečte někdo z redakce, ať si přehodnotí názor na naše mužstvo, stejně tak páni rozhodčí, delegáti svazu, krajský fotbalový svaz a všichni, kdo Žirovnici nenávidí.   

V neposlední řadě : Stejně jako Havlíčkův Brod se jmenuje FC Slovan, tak Žirovnice se jmenuje FC SLAVOJ.    

                              

9.11.2004

Důležitou roli v boji o podzimní titul sehrálo mužstvo Havlíčkova Brodu. Před týdnem obralo o dva body Velké Meziříčí, když na jeho hřišti remizovalo 2:2, nyní však nestačilo na Bystřici, která přezimuje v čele. Bystřice byla také jediným celkem, který ve třináctém kole zvítězil na cizím trávníku. Své nelichotivé postavení si o trochu polepšila Žirovnice překvapivým vítězstvím nad Hartvíkovicemi a na posledním místě se bodově dotáhla na předposlední Doubravník.  Ze sestupového pásma utekla Náměšť po vysokém vítězství nad Ledčí.

V sestavě 13. kola se objevili i Ivan Císař (podruhé na podzim) a David Kuš (poprvé).

   5.11.2004

Zlým mužem Charousek

Velmi nelichotivou bilancí se může pochlubit Věžnice, která měla vyloučeného hráče v průměru v každém druhém zápase. Když k šesti červeným kartám přidáme ještě 42 žlutých, vyjde nám suverénně nejtrestanější tým Vysočiny. O jednu červenou méně nashromáždili fotbalisté Bedřichova a Žirovnice. Z města perletě se rekrutuje i krajský zlý muž. Je jím jedenatřicetiletý záložník Jiří Charousek, který musel už dvakrát předčasně pod sprchy a desetkrát viděl od rozhodčího žlutou kartu. Po dvou červených kartách nasbírali ještě Smrčka (Pelhřimov), Kain (Vrchovina), Fenár (Lukavec), Kutlvašr (Věžnice), A. Čech (Kouty) a Petr (Veselý Žďár).

.......  Nutno podotknouti, že většinu karet obdržel za protesty a většinou oprávněné, pozn.Havelka ....

Na snímku z "Velmezu" dostává "zlý muž krajského přeboru" za vyučenou.

 

 

Skandál v přeboru : fotbalová bitva plivanců a třísek 

                                                                                                              (Petr Němec)

Chotěboř / Žirovnice * Nedělní zápas třetího kola krajského přeboru v kopané mezi domácí Chotěboří a Žirovnicí (2:1) se zvrhl ve fotbalovou válku, ve které se střílelo ostrými plivanci a třískami z prokopnutých dveří. Pohledy obou táborů na míru viny jsou pochopitelně diametrálně odlišné.

Kdo odpálil sud ?

V 89. minutě za stavu 2:1 došlo na "berany" mez domácím Havlíkem a hostujícím Seckým. ten se skácel k zemi a domácí posila z Hlinska šla pod sprchy. ,, Jejich hráč to vyprovokoval. Pan rozhodčí, který chtěl soupeře dotlačit k nějakému výsledku, v tu chvíli odpálil sud s prachem. Utkání doutnalo a on na tuto chvíli čekal," viní chotěbořský kouč arbitra Straku ze Žďáru v komentáři adrenalinového okamžiku. ,, Bylo to v přerušené hře a jednostranné. Neměl jsem co řešit," ohrazuje se Karel Straka.

     Žejdlíkův protějšek Jiří Vodáček za Źirovnici kontruje : ,, až do této chvíle bylo vše v klidu. Poté, co byl náš hráč zasažen hlavou do obličeje a soupeř dostal červenou kartu, zahájil výbuch emocí domácí trenér. Vstoupil na hrací plochu a plival po našich fotbalistech. Jeden z nich mu to oplatil vodou z plastikové lahve, což si vyřešíme sami. Byl jsem v hřišti také, ale abych hráče uklidnil. Podle mého názoru pískal sudí bez problémů."

Policejní finále na chodbě

Na trávníku ale boj neskončil. Palba pokračovala na chodbě tribuny. ,, Cestou do šatny mi jeden jejich hráč plivl do tváře. Delegát stál u toho, ale tvářil se, že nic nevidí. Ani se tomu nedivím, všichni si s ním tykali. No a pak nám prokopli dveře do kabiny," supí Žejdlík. Delegátem  svazu byl Václav Hrkal z Pelhřimova, jinak místopředseda tamního OFS. Hrkal vysvětluje : ,, Zmíněný incident jsem skutečně neviděl. Slyšel jsem ránu do dveří, tak jsem tam běžel. Na chodbě bylo v tu chvíli snad dvacet lidí. Nemohu být u všeho. Destrukce dveří je popsána v zápise."

Trenér Žirovnice Vodáček finále popisuje: ,, Znovu opakuje, že hlavním viníkem je kouč Chotěboře a údajně zároveň správce stadiónu. po utkání nám vyhrožoval a navíc se pokusil napadnout našeho hráče fyzicky." A prokopnutá výplň? ,, Samozřejmě bereme odpovědnost za škodu, která na dveřích vznikla. Ten, kdo ji způsobil, bude potrestán. Byli jsme ochotni na místě škodu uhradit. Jenomže pan Žejdlík nejenže nebyl schopen škodu vyčíslit na základě nějakého dokladu, ale navíc zavolal policii. Ta, po našem prohlášení, že celou věc zafinancujeme, ani nemusela nic řešit," připojuje trenér Vodáček.

   Skutečně. Šéf chotěbořského oddělení Policie ČR Jaroslav Šereda na stole žádné hlášení včera dopoledne neměl. ,, Pokud se obě strany dohodly, není proč, říká."

 

Válka pokračuje :

V neděli to byla jenom další bitva války. Ve všech třech zápasech mezi Chotěboří a Žirovnicí se děly věci. První a poslední z nich řídil shodou okolností rozhodčí Straka.

28. září 2003 - Chotěboř - Žirovnice 3:3       

Domácí vyrovnali v 87. minutě z penalty, vyloučen brankář Váňa.

Jiří Vodáček : ,, Někteří domácí funcionáři provokovali našeho brankáře a vyhrožovali mu násilím. On je hluchoněmý."

16. května 2004 : Žirovnice - Chotěboř 2:1 

Chotěbořský Hospodka putoval fo nemocnice s roztříštěnými kostmi v obličeji. 

Jaroslav Žejdlík : ,, Byl tenkrát v ohrožení života a dlouhodobě marodil."

29. září 2004 : Chotěboř - Žirovnice 2:1      

Plivance a poničené dveře. Jiří Vodáček : ,,S každým můžeme hrát normální fotbal, ale s Chotěboří asi ne."                      

<nem>