FC Slavoj Žirovnice - SK Bystřice n.Pernštejnem 1:4 (1:1)

Další ze smolných utkání i když se soupeřem, který má v úmyslu postup do divize a který své kvality potvrdil i na Budíně.

Na první branku v naší síti po přízemní střele k tyči z 25 metrů jsme ještě dokázali odpovědět Tomášem Houškou, který po krásné akci a perfektním sólu obešel i brankáře a z přehledem vyrovnal. To bylo v první půli z naší strany vše, když se některé slibné akce nepodařilo dotáhnout do konce.

Ve druhé půli jsme nastřelili dvakrát tyč (Vodáček a Rosťa Časta), nevyužili několik tutovek a zkušený soupeř trestal až na debakl, který však neodpovídá průběhu zápasu a skóre mohlo být i obrácené, avšak to bychom museli vstřelit góly a neinkasovat tak lacino.

Na rozhodčí se nevymlouváme, ale rozhodovali značně nepřesně a obrácenými výroky pomohli hostům i ke skórování.

Sestava : Císař - Makovička (84.Pokorný), Kuš, Mezera Pavel, Charousek - Vodáček, Mezera Jiří, Houška Tomáš, Časta Rosťa (83.Janů)  - Plášil, Horký (65.Secký)

50 diváků. Rozhodčí : Jurka z Konešína, delegát Vrzáček.

Humpolci začíná docházet dech

Po skvělém úvodu začíná na konci podzimu ztrácet dech Humpolec. Tentokrát prohrál s Třebíčí B. Výhodu domácího prostředí nevyužil ani překvapivě Havlíčkův Brod, jenž nedokázal prolomit obranu Vrchoviny. Pomalu se naopak začíná rozjíždět Pelhřimov.

Žirovnice - Bystřice 1:4 (1:1) Domácí se ani v tomto utkání nezbavili stínu podzimních výkonů, které je přilepily na samé dno tabulky. Hosté byli v první půlhodině lepším týmem, když vynikali nejen větší pohyblivostí, ale i kvalitnější kombinací. Houškův gól Slavoj probral, za stavu 1:1 mohl hned třikrát skórovat Horký, ale neprosadil se stejně jako po přestávce Časta. Proto pro rozhodnutí zápasu tak dostal hostující Sklenář, který se nejprve prosadil střelou po zemi a poté hlavou po centru Veselého. Zasloužené vítězství fotbalovějších hostů zpečetil střídající Zeman.

Góly: 31. T. Houška - 55. a 67. Sklenář, 55. Sklenář, 67. Sklenář, 89. Zeman. Rozhodčí: Jurka (Koněšín). ŽK: 5:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Císař - Kuš, Charousek, P. Mezera, Makovička (84. Pokorný) - J. Rostislav Časta (73. Janů), Mezera, Vodáček, T. Houška - Plášil, Horký (65. Secký). Bystřice: Trávníček - Hečko (46. Kozáček), Jedlička, Veselý, Lukš - Hloušek (76. Zbytovský), Sklenář, Matuška, Špatka (81. Zeman) - Dufek, Horák. Nejlepší hráči: T. Houška - Trávníček, Matuška. (bň)

Havlíčkův Brod - Vrchovina 0:0 Domácí měli od začátku jasně navrch, v desáté minutě se Kovář řítil sám na Hájka, ale nedal. „Chtěl jsem gólmana prostřelit, míč se mi od drnu odrazil na stehno a bylo po šanci,“ hořekoval záložník Slovanu. I po přestávce se hrálo většinou na polovině Vrchoviny, devítičlenný bránící val hostí byl však neprodyšný a brodští chlapci nevěděli, co hrát. Do gólových šancí se sice ještě dostali Kovář, Nechvátal a Janďourek, vše ale vyšumělo do ztracena. „Když se při betonové defenzívě neproměřují šance, je trvalá převaha málo platná,“ jenom mávl rukou brodský trenér Vítězslav Machatka.

Rozhodčí: Bulička (Čáslavice). ŽK: 2:5. Diváci: 100. Havlíčkův Brod: Pospíchal - Vrba (57. Zimprich), Soural, Havel - Novotný, Kovář, Šimoníček, Slanař, Fialka (80. Udržal) - Nechvátal, Janďourek. Vrchovina: Hájek - Bukáček (56. Kalich), Plhal (60. P. Šustáček), Střešňák, Čurda (68. Michal)- O. Šustáček, Freundenreich, Sochor. Nejlepší hráči: Kovář, Havel - O. Šustáček. (sal)

Janovice - Hartvíkovice 0:2 Favorizované hosty posadil na koně dvěma góly Novotný. Domácí kontrovali Tlačbabou jehož střela skončila na spojnici, a samostatným únikem Mareše, který jen těsně vedle minul branku hostí. Ve druhé půli hosté pouze udržovali vedení, a když byl v 58. minutě velmi přísně vyloučen domácí Dvořáček, importu třech bodů do Hartvíkovic už nic nebránilo. „Hosté vyhráli zaslouženě, ale v poměrně služném utkání udělil sudí Kozlí neuvěřitelných deset žlutých a dvě červené a přispěl tak k nervóznímu závěru,“ uvedl předseda Janovic Jiří Babínek. „Do Janovic jsme jeli vyhrát a to se nám podařilo. Po celou dobu jsme domácí přehrávali, takže jsme spokojení,“ říká trenér Harvítkovic Karel Kolesa.

Góly: Novotný 2. Rozhodčí: Kozlík (Havl. Brod). ŽK: 7:3. ČK: 1:1 (58. Dvořáček - 90. Kopeček). Diváci: 120. Poločas 0:2. Janovice: Krpálek - Hamara, Tržil, Dvořáček, Tlačbaba - Urban, Ohnsorg, Reiterman, Smejkal - Mareš (65. Křenek), Špendlíček. Hartvíkovice: Chalupa - Kopeček, Petrilák, Chládek, Zedníček (80. Kašpar) - Neumann, Novotný, Vencl, Hošek (75. Nováček) - Slavík, Foretník (60. Křivánek). Nejlepší hráči: Hamara - Kopeček, Novotný. (vb)

Pelhřimov - Doubravník 3:1 Po celý zápas aktivnější domácí poměrně dlouho nalézali recept na obranu hostů. Ve 35. minutě po pasu Moravce si v největší šanci první půle místo střely ukopl míč Krtek a hosté trestali. Prakticky z protiútoku po autovém vhazování pokořil Bartošku padáčkem Pivovarčík. Trenér Spartaku Ján Kubík zareagoval stažením Vaňka, kterého na hrací ploše nahradil rychlonohý Adamec a ten se mu za důvěru odvděčil vyrovnáním v posledních vteřinách poločasu. Po přestávce už ovládli hru Pelhřimovští. Z penalty se trefil Lepeška a podobně jako v první půli v poslední minutě Adamec.

Góly: 45. a 90. Adamec, 55. (PK) Lepeška - 36. Pivovarčík. Rozhodčí: Halásek (Kněžice). ŽK: 4:3. Diváci: 180. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Bartoška - Blažek, Kocián, Chodúr, Smrčka - Krtek, Moravec, Jeřábek, Kůta (73. Vlček) - Vaněk (40. Adamec), Lepeška. Doubravník: Pastucha - Kapoun, Kobylka, Zbořil, V. Mitáš - Štarha (71. P. Mitáš), Darkwah, Sova, Turek - Jaroš, Pivovarčík. Nejlepší hráči: Lepeška, Adamec - Jaroš. (va)

Humpolec - Třebíč B 1:2 Domácí potvrdili pokles formy, hosté se prosadili chytrou taktikou. Hráli spolehlivě v obraně a čekali na brejky. Po jednom z nich se v 19. minutě ujali vedení, když předtím netrefil domácí Pajer po přihrávce Čiháka prázdnou branku. Ve druhé půli už se hrálo jen na svatyni Třebíče, ale domácí střelce vychytal výborný Rousek.

Góly: 90.(+2) Holoubek - 19. a 90. Hanzal. Rozhodčí: Beneš (Žďár). Diváci: 250. Poločas: 0:1. Humpolec: J. Moravec - Jančička, R. Moravec, Filipský, Svoboda - Hájek (66. Beran), Čihák, Prachař (60. Holoubek), Kopic (58. Kotek) - Pícha, Pajer. Třebíč B: Rousek - Švihálek, Prokop, Vodička (77. Kaňka), Rozsypal - Man (73. Martin Řezáč), Kruntorát, Švihálek, Hrůza - Hanzal, Miroslav Řezáč. Nejlepší hráči: Rousek, Hanzal, Vodička. (ka)

Chotěboř - Ledeč 1:1 Derby skončilo dělbou bodů. V prvním poločase šla Chotěboř do vedení, když šedesátimetrové sólo M. Doležala nikdo z ledečských hráčů nezastavil a chotěbořský záložník ve finále nedal Vávrovi šanci. Zvýšit mohl Polák, ale v cestě míče do sítě mu stál jeho spoluhráč Bílek. Po obrátce se domácí hodně zlobili, když po zákroku Šťastného na Moravce vytáhl sudí jenom žlutou kartu. V 70. minutě zůstal v malém čtverci Chotěboře volný Pokorný a hlavou překonal gólmana P. Doležala. „Rozhodčí měl ledečského hráče vyloučit, byla to jasná červená,“ zlobil se po zápase domácí trenér Jaroslav Žejdlík. Jeho protějšek Miroslav Kouba byl s remízou spokojen: “Hráči podali bojovný výkon a chtěl bych jim všem poděkovat. Bod je pro všechny povzbuzením do další práce.“

Góly: 26. M. Doležal - 70. Pokorný. Rozhodčí: Bobek (Héraltice). ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas 1:0. Chotěboř: P. Doležal - J. Mudruňka, Polák, J. Novotný, Hospodka - M. Doležal, Tůma, Benák (77. Andres), Provazník - Šimon (72. Pátek), Bílek (62. Moravec). Ledeč: Vávra - T. Geher, Pechanec, Šťastný, Junek (33. Šimek) - M. Geher, Tvrdík, Kubát, Dvořák - Vykouřil (67. Milichovský), Šulc (46. Pokorný). Nejlepší hráči: M. Doležal, J. Novotný - M. Geher. (maj)