Humpolec zaváhal v Hartvíkovicích                                                                                             10. kolo

KFS Vysočina

17.10. 2004

Překvapením kola se stala porážka dosud druhého Humpolce, který prohrál v Hartvíkovicích. Své role naopak zvládlo Velké Meziříčí a stejně tak Bystřice. Z týmů z chvostu tabulky zabodoval Pelhřimov, který vyhrál v Třebíči.
Bilance 10. kola krajského přeboru mužů: 3 ­ 1 ­ 3.

V. MEZIŘÍČÍ ­ ŽIROVNICE  5:1 (4:1) Jednoznačná záležitost domácího týmu, který třemi brankami v závěru prvního poločasu definitivně zlomil odpor hostujícího týmu. Ve druhém poločase domácí chytrou hrou průběh zápasu kontrolovali a ještě své vedení zvýšili. Branky: Hort J. 2, Staněk 2, Karásek ­ Houška z pen. Rozhodčí: Karas, 350 diváků. (Jihlavské listy)

1. V. Meziřičí 10 8 0 2 31: 13 24 ( 6)
2. Bystřice n.P. 10 7 2 1 25: 11 23 ( 5)
14. Žirovnice 10 2 1 7 11: 19 7 ( -5)
Popis utkání dle internetových stránek "Velmezu"

Papírově byli domácí jasným favoritem. Těžký terén a soupeř, kladoucí důraz na zabezpečenou obranu, mohl průběh zápasu přinejmenším zkomplikovat.

Po rychlém vedení Meziříčských, které zařídil už v 8.’ J.Hort přízemní střelou k tyči, se tyto nechtěné komplikace naplnily. “Velmez“ nedokázal, i když šance na to měl, své vedení včas zdvojnásobit a vařil se takříkajíc ve „vlastní šťávě“. Na druhé straně dokázal soupeř z minima vytěžit maximum. Po odraženém míči šel do brejku, domácí obrana chybovala a záchranná brzda Kružíka vyústila v p.k., který Houška v 32.’ bezpečně proměnil. Bezgólová pasáž Meziříčí skončila v 36.’ po tr. kopu J. Horta, kdy Karásek nejprve hlavou poslal míč do spojnice břevna s tyče a odražený míč pak sám umístil za záda Císaře. O minutu později nastartoval akci Mucha, vyměnil si míč s J. Hortem a svůj průnik zakončil přesným centrem jako stvořeným pro Staňka - 3:1. Dílo zkázy dokončil v 39.’ J. Hort, který vyslal Staňka vstříc brance hostů a ten se ani tentokrát nemýlil.

Po přestávce snaha žirovnických o korekci nepříznivého stavu mající základ v předčasné siestě domácích, vyzněla na prázdno. Meziříčští opět našli potřebný rytmus hry, zpřesnili kombinaci a výsledkem byl, po ideálním centru Staňka, druhý gól J.Horta v utkání. Závěrečná čtvrtina zápasu přinesla ze strany domácího celku řadu slibných kombinací často na jeden dotek, které si vysloužily potlesk na otevřené scéně. Změnu skóre však žádná z nich už nepřinesla. (Velmez)

Níže půjčené snímky z internetových stránek FC Velké Meziříčí.

Až do 33. minuty do byla vyrovnaná partie, kdy se střídaly šance na obou stranách. Domácí měli optickou převahu, naši hrozili z rychlých protiútoků, se kterými měla domácí obrana plno práce. Nájezdy Tomáše Houšky a Lukáše Plášila si o gól říkaly. Uhodilo však na druhé straně, když po nevinně vypadající akci vystřelil Jiří Hort z 20-ti metrů a Císař byl krátký (8.min). Naši začali s důraznějším presingem, který vyvrcholil chybou domácích obránců a následnou penaltou (33.min) za faul na T.Houšku, kterou sám postižený proměnil a vyrovnal na 1:1. Další náš protiútok, ihned po rozehrání, hrozil též nájezdem T.Houšky proti brankáři, ale bohužel málo důrazu a nevyšlo to a domácí začali trestat naše chyby, když během 5-ti minut vstřelili tři branky a bylo rozhodnuto. Naši se cítili poškozeni nepřesnými výroky sudího, ale po pravdě řečeno : na domácí celek, působící velice sebevědomě, tentokrát neměli. Některé výroky sudích byly opravdu zajímavé. Nejlepší však byl offside, když domácí obránce v tísni poslal míč před svou branku na nohy úplně volného L.Plášila, avšak pomezní zamával offside a hlavní zapískal a následné reklamace odměnil žlutou kartou. To mělo mezi přítomnými diváky veliký ohlas.

Druhý poločas začal šancí Plášila, který tváří v tvář brankáři Padrnosovi neuspěl a brankář míč vyrazil.

To bylo z naší strany všechno a druhý poločas se dohrával převážně na naši polovině pouze z nutnosti. Naši se snažili pouze o to, aby prohra nebyla ještě výraznější. Domácí z několika šancí proměnili pouze jednu a to díky Ivanu Císařovi, který byl vyhlášen i přes 5 branek naším nejlepším hráčem.

Utkání jsme absolvovali bez zranění a karet a to je asi to nejpodstatnější do dalších záchranářských bojů.

Sestava : Císař - Kuš, Mezera P, Charousek, Kořínek (Makovička 35.) - Houška P (Janů 65.), Vodáček, Mezera J, Secký - Plášil (Časta Rosťa 50.), Houška Tomáš.                                                     (Havelka)

tak, surovcovi.

Vlevo střelec penalty Tomáš Houška při jednom z útoků ve druhém poločase.

I my jsme měli ve druhé půli šance.  Rosťa přestřeluje.

Choroš a Maki při  souboji před naší  brankou ve druhé půli.

Další zápasy 10. kola :

HFK TŘEBÍČ B ­ PELHŘIMOV 1:2 (1:2) Třebíčská rezerva nastoupila do utkání laxně a po dvaceti minutách prohrávala o dvě branky. Po půlhodině se jí podařilo snížit a její výkon snesl přísnější měřítko. K obratu nepříznivého skóre to ale nevedlo. Branky: Vodička M. ­ Moravec, Krtek. Rozhodčí: Sláma, čk: Gudas (T), 200 diváků.
DOUBRAVNÍK ­ H. BROD 0:2 (0:2) Hosté se představili jako vyzrálejší celek a byli po celý zápas lepší. Po brankách Slanaře a Šimoníčka v první půli poté kontrolovali hru a dovolili si i luxus v podobě zahození penalty střelcem úvodní branky Slanařem. Branky: Slanař, Šimoníček. Rozhodčí: Petřivý, 100 diváků.
VRCHOVINA ­ NÁMĚŠŤ 3:3 (1:1) Ve vyrovnaném zápase domácí prohrávali 1:3, bojovností se jim ale podařilo náskok soupeře smazat. V závěru domácí sahali i po výhře, v několika brakových příležitostech ale zaváhali. Branky: Šustáček 2, Freudenreich ­ Mašíček 2, Nekuda. Rozhodčí: Hitzger, čk: Čech (N), 120 diváků.
BYSTŘICE ­ CHOTĚBOŘ 4:1 (3:0) V posledních kolech ve velké formě hrající Bystřice si doma smlsla na dalším soupeři. Chotěboř se naopak utápí ve výkonnostní krizi, a proto bylo o výsledku brzy rozhodnuto. Hosté se dostali ke slovu až za jasného stavu. Branky: Dufek 2, Barák, Veselý ­ Provazník z pen. Rozhodčí: Nenadál M., 120 diváků.
LEDEČ ­ JANOVICE 1:2 (0:1) V prvním poločase byli domácí lepším týmem, do kabin šli ale po brance Špendlíčka spokojenější hosté. V 65. minutě sice dokázal Dvořák z penalty vyrovnat, pět minut před koncem se ale na druhé straně totéž povedlo Ohnsorgovi, který rozhodl o třech bodech pro nováčka. Branky: Dvořák z pen. ­ Špendlíček, Ohnsorg z. pen. Rozhodčí: Knězů, 250 diváků.
HARTVÍKOVICE ­HUMPOLEC 2:1 (2:1) Hosté potvrdili svým bezkrevným výkonem ztrátu formy, přesto se ale dostali do vedení vlastním gólem domácích. Ve 25. minutě hostující Pajer nedal míč do prázdné branky a Hartíkovice ožily. Ve 35. minutě Vencl z penalty vyrovnal a ve stejné minutě Kopeček hlavou rozhodl o výhře Hartvíkovic. Branky: Vencl z pen., Kopeček ­ vlastní. Rozhodčí: Doležal, 120 diváků.