12.kolo                                                                                                        31.10.2004

LEDEČ n/Sázavou - SLAVOJ 2:0 (1:0)

Sestava : Císař - Houška Petr, Kuš, Mezera Jiří, Kořínek - Secký (85.Janů), Charousek, Vodáček, Houška Tomáš - Horký (75.Plášil), Časta  Rosťa (80.Camrda), ČK 30.minuta

Od začátku bylo utkání vyrovnané s mírnou převahou domácích a naší bezradností v útočné fázi. Zlom nastal ve 26. minutě zápasu, když zapracoval pan rozhodčí. Nejprve posoudil faul na D.Kuše na půli hřiště obráceně, přeskočil ležícího zraněného "Kůžičku, nechal rychle rozehrát, z toho vyplynul náš faul (Charousek - ŽK) a po centru do vápna vedoucí gól domácích. Za tři minuty ještě vyloučil Jiřího Charouska za to, že si dovolil zakřičet "ofsajd", který skutečně byl, ovšem nezapískán. Tím pan rozhodčí Mgr. Beneš Jiří splnil to, co měl v plánu.

Po vedoucím gólu domácích měli naši, zejména ve druhé půli značnou územní převahu, ale pouze k šestnáctce domácích. Naše komplikovaná hra v kalužích vody neměla naději na úspěch. Hráči Ledče hrozili z ojedinělých brejků, které však byly značně nebezpečné a Ivan Císař musel potvrzovat své kvality. Naši se s blížícím závěrem tlačili neustále do útoku. Domácí jenom odkopávali, což jim k udržení vedení stačilo.

V poslední minutě se domácím povedl rychlý protiútok, který skončil nešťastnou tečí J.Mezery do vlastní sítě.                                 (P.Havelka)

Hrálo se za neustálého deště a hřiště připomínalo spíše rybník.

LEDEČ ­ ŽIROVNICE 2:0 (1:0) Ledeč měla po celé utkání převahu, kterou v prvním poločase zúročila brankou Pechance. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Charousek, na další branku si ale 300 diváků muselo počkat až do 88. minuty, kdy stvrdil tři body Melichovský. Branky: Pechanec, Melichovský. Rozhodčí: Beneš J., čk: Charousek, 300 diváků. (Jihl.listy)

Pozn.: Buď si autor článku o našem utkání vše vymyslel, nebo je slepej, nebo já jsem blb. (Havelka)

KFS Vysočina 1.11. 2004
Ambiciozní nováček z Velkého Meziříčí s Havlíčkovým Brodem pouze remizoval a přepustil první místo Bystřici, která porazila Náměšť. Úlohu favorita splnily i Hartvíkovice, na jejichž vítězství se čtyřmi góly podílel Neumann.
Bilance 12. kola krajského přeboru mužů: 6 ­ 1 ­ 0.

Ve 12. kole krajského přeboru byly domácí týmy téměř stoprocentní, dva body ztratilo pouze Velké Meziříčí. Po výhře nad Náměští se do čela tabulky dostala Bystřice, na opačném pólu tabulky se naopak pevně usadila Žirovnice po porážce v Ledči. Hrdinou víkendu byl hartvíkovický záložník Miloš Neumann, který chotěbořského brankáře Fialu překonal celkem čtyřikrát!

Ledeč - Žirovnice 2:0

I za stálého deště přišlo podpořit kováky v boji o záchranu na třista věrných diváků. Ledeč většinu zápasu kontrolovala hru, soupeř po půlhodině ztratil vyloučeného Charouska. Nejprve domácí Pokorný trefil jenom gólmana, o osm minut později si naběhl však na centr Pechanec a hlavičkou dostal domácí do vedení. Hosté měli jedinou šanci, tečovanou střelu Kuše stačil Vávra vytlačit na roh. Po přestávce se déšť proměnil v liják a dohrávalo se v kalužích vody. Po hodině vypálil Jelínek, gólman Císař odvrátil na roh a stejně si počínal při ložence Pokorného. Až dvě minuty před koncem jistil body střídající Milichovský, jeho střelu tečoval do vlastní sítě Mezera.

Góly: 25. Pechanec, 88. vlastní Mezera. Rozhodčí: Beneš (Žďár n. S.). ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (32. Charousek). Diváci: 300. Poločas 1:0. Ledeč: Vávra - T. Geher, Šimek, Šťastný, Procházka (73. Tvrdík) - Dvořák, Pechanec, Vykouřil, Pokorný (89. Šulc) - Jelínek (88. Milichovský), M. Geher. Žirovnice: Císař - Kuš, Mezera Jiří, Kořínek,  Houška Petr - Charousek, Secký (85. Janů), Vodáček, Houška Tom - Horký (66. Camrda), Časta (64. Plášil).          Nejlepší hráči: Pechanec, M. Geher - Císař. (sal)

Bystřice - Náměšť 3:1

Jasným favoritem zápasu byla Bystřice, avšak ještě půl hodiny před koncem sahala Náměšť po bodu. Zapříčinila to hlavně mizerná koncovka domácích. Ti stihli jen za první půli zahodit pět šancí. Obvyklé domácí kanonýry tak tentokrát musel zastoupit jinak defenzivně laděný Václav Sedláček, který dvěma góly zajistil svému týmu spravedlivé tři body.

Góly: 47. Horák, 63. a 70. Václav Sedláček - 61. J. Strnad. Rozhodčí: Švec, ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas 0:0. Bystřice nad Pernštejnem: Trávníček - Kozáček, Jedlička, Václav Sedláček (87. Svoboda), Lukš - Špatka, Matuška, Sklenář, Hloušek (70. Zbytkovský) - Horák, Dufek (80. Vojtěch Sedláček). Náměšť nad Oslavou: Moczár - Zdražílek, Sobotka, Králík, Mašíček - J. Strnad, P. Strnad, Nekuda, Adam - Franěk, Vidomec. Nejlepší hráči: Lukš, Václav Sedláček - Zdražílek. (kre)

Vrchovina – Pelhřimov 2:1

Na nelehkém terénu se nakonec radovala Vrchovina. Hosté sice vedli po vlastním gólu Smetany, ještě do přestávky však dokázal kapitán domácích Střešňák ranou z 25 metrů vyrovnat. Vrchovina hrála téměř hodinu bez vyloučeného Kaina, ale tlaku Pelhřimova úspěšně vzdorovala. Necelou půlhodinu před koncem navíc Smetana odčinil svůj vlastňák, zprava poslal přesný centr do vápna a Oros rozhodl o tom, že cenné tři body zůstaly v Novém Městě. „Domácí využili jedinou šanci, kterou v druhé půli měli. Je to škoda,“ smutnil po zápase asistent pelhřimovského trenéra Kubíka Zdeněk Pahr. Domácí lodivod Milan Boušek byl o poznání veselejší: „Za bojovnost jsme si vítězství zasloužili, nebylo to nic jednoduchého,“ radoval se.

Góly: 35. Střešňák, 65. Oros – 26. vlastní. Rozhodčí: Rosický (Velké Meziříčí). ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (41. Kain). Diváci: 120. Poločas: 1:1. Vrchovina: Hájek – Polášek, O. Poul, Oros (76. Bukáček), Sochor – Freundenreich, P. Smetana (80. Tulis), Střešňák, Kalich – Kain, Šustáček (90. L. Smetana). Pelhřimov: Bartoška – Blažek, Kocián, Chodůr, Smrčka – Máca (46. Vlček), Jeřábek, Moravec, Krtek – Lepeška, Adamec (76. Vaněk). Nejlepší hráči: Sochor, Šustáček – Moravec. (kz)

Humpolec - Janovice 2:1

Za stálého deště se na nasáklém terénu hrál překvapivě vynikající fotbal. Úvod obou poločasů vyšel lépe domácím, kteří si díky pohotovosti útočníka Píchy vytvořili dvoubrankový náskok. Jenže hosté nesložili zbraně a po necelé hodince z penalty snížili. Drama ve zbývajícím čase gradovalo, Janovičtí se nechtěli s porážkou jen tak smířit, nicméně Humpolečtí již další změnu skóre nepřipustili.

Góly: 15. a 47. Pícha - 59. Ohnsorg (PK). Rozhodčí: Mach (Bystřice). ŽK: 2:3. Diváků: 150. Poločas: 1:0. Humpolec: Brzoň - Jančička, R. Moravec, Filipský, Beran - Prachař, Holoubek (82. Kotek), Čihák, Svoboda - Pícha (88. Hájek), Pajer (70. Kopic). Janovice: Krpálek - Dvořáček, Hamara, Fejt - Tlačbaba, Doucha (78. Reiterman), Ohnsorg, Tržil, Smejkal - Urban (82. Mareš), Špendlíček. Nejlepší hráči: Moravec, Čihák - Tržil. (ka)

Hartvíkovice - Chotěboř 5:1

Hartvíkovice byly od úvodních minut jasně lepší a po půlhodině hry vedly již 3:0. Poté se za hustého deště začal zhoršovat terén. Ve druhém poločase utkání připomínalo spíše vodní pólo, Chotěboř se čestného úspěchu dočkala v 85. min. z ojedinělé akce, konečnou podobu výsledku dal z pokutového kopu nejlepší hráč domácích Miloš Neumann.

Góly: 26. 30., 58., 87. Neumann (1 z PK), 16. Křivánek - 85. Tůma. Rozhodčí: Sláma (Žďár). ŽK: 2:1. Diváků: 100. Poločas 3:0. Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Vencl, Chládek, Zedníček (67. Kašpar) - Neumann, Hošek, Kouřil, Novotný - Křivánek (58. Nováček), Slavík (75. Foretník). Chotěboř: Fiala - Hospůdka, Novotný, Javorka, Mudruňka - Doležal, Tůma, Zvolánek (46. Sobotka), Bílek - Provazník, Benák. Nejlepší hráči: Neumann, Hošek - Fiala. (pok)

Třebíč B - Doubravník 2:1 Třebíčští začali dobře a do přestávky získali dvoubrankové vedení. Ve druhém poločase se hřiště změnilo ve vodní plochu, začala váznout kombinační hra domácích. Doubravník z ojedinělého protiútoku skóre snížil a zápas zdramatizoval. "Dnes to bylo o bojovnosti každého hráče, chtěl bych celému týmu poděkovat. Zasloužené vítězství," komentuje třebíčský vedoucí mužstva Pavel Trvaj.

Góly: 24. Man (PK), 35. Hanzal - 77. Turek. Rozhodčí: Fridrichovský (Pelhřimov). ŽK: 1:1. Diváků: 120. Poločas 2:0. Třebíč B: Rousek - Heres, Marek Vodička, Prokop, Švihálek - Hrůza (73. Ošmera), Michal Vodička, Krontorád, Martin Řezáč (90. Kaňka) - Hanzal, Man (81. Holoubek). Doubravník: Pastucha - Měcháček, Zbořil, V. Mitáš, Kobylka - Turek, Štarka (43. Darkwak), Drbušek, Jaroš - Sova, P. Mitáš (55. Pivovarčík). Nejlepší hráči: Marek Vodička, Prokop - Turek. (pok)