25. kolo - sobota 9. června v 16:30  SLAVOJ - Kovo LEDEČ n/Sáz. 2:0 (2:0)

Jaroslav Drobný - brankář londýnského Fulham F.C.

lavička domácích

díky Stando !!! dobojováno domácí sezóna končí novinářská práce po utkání
Definitivní záchrana

SLAVOJ "A"  - Kovo LEDEČ n/Sázavou   2:0 (2:0) - na lavičce s Jardou Drobným .. pro zajímavost zde ..

branky : Tomáš Houška a Pavel Mezera, ČK : Pavel Mezera, pískal p. Sláma - asist. Nenadál, Beneš.

Za chladného počasí (po vydatné bouřce) přihlíželo asi 150 diváků. ČK 1:1, žluté 5:4.

Pavel Mezera proměnil podmínku na 2 zápasy + trest, který bude následovat. To nám ten podzim začíná hezky, co ??? Kecání a kecání.

V utkání nevalné úrovně a zbytečně tvrdém dokázali naši vybojovat povinné vítězství a udržet pro Žirovnici krajský přebor i pro další sezónu.

Kluci gratulujeme a děkujeme !!!

V předzápase porazili dorostenci po výborném výkonu vedoucí mužstvo tabulky SK Telč 3:0 (0:0) branky Petr Houška 2 a Martin Pokorný.

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Velké Meziřičí 25 18 3 4 72: 36 57 ( 21)
2. Bystřice n. P. 25 15 4 6 50: 29 49 ( 13)
3. Hartvíkovice 25 13 5 7 43: 23 44 ( 8)
12. Chotěboř 25 7 6 12 31: 45 27 (-12)
13. HFK Třebíč B 25 8 3 14 36: 53 27 ( -9)
14. Ledeč n. S. 25 6 3 16 22: 40 21 (-15)

Žirovnice má opět vystaráno

Fotbalisté Žirovnice se v záchranářském bludišti neztratili ani letos. Celek, který se po podzimu krčil na samém chvostu tabulky krajského přeboru, na jaře opět obdivuhodně zabral, takže po sobotním duelu provonělo kabinu Slavoje šampaňské. Zato kováci mají již sestupovou definitivu.

Žirovnice - Ledeč 2:0

Domácí fotbalisté prahli po pojistce své příslušnosti ke krajské elitě, jenže úvod tomu příliš neodpovídal. Prakticky k sestupu odsouzená Ledeč měla první dvacetiminutovku výrazně lepší. Pechanec orazítkoval tyčku, před opuštěnou brankou promáchl do prázdna Janů. Poté se však favorizovaný Slavoj oklepal a postupně přebíral otěže zápasu a ani gólové vyjádření na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 24. minutě potrestal Houška dorážkou fatální zaváhání ledečského gólmana Vytisky, sedm minut poté se po Musilově centru hlavičkářsky prosadil P. Mezera.

Druhá půle již mnoho fotbalové krásy nepobrala. Domácí kontrolovali hru i výsledek, Ledečtí se zejména po Šťastného vyloučení nezmohli na výraznější odpor.

V závěrečných minutách se však přičiněním všech stran zápas proměnil v nechutný festival faulů a diskuzních kroužků, vzduchem létala silná slova i karty obou barev. „Já bych ale ani neřekl, že to bylo nějak vyhecované utkání. O nervozitu nešlo, hráči prostě oboustranně dostali až příliš prostoru pro zbytečné fauly i povídání,“ myslí si ledečský kouč Miroslav Kouba a k zápasu jako takovému dodává: „Hrozně nám uškodily ty dvě zahozené šance z úvodních minut. Vést 2:0, asi by to dopadlo jinak. Své samozřejmě vykonala naše neustále se opakující individuální selhání. To všechno se nám vymstilo.“

Rovněž domácí celek se mohl radovat si jedině ze záchranářské definitivy. „Bylo to těžké utkání, pořád ještě nad námi visela hrozba sestupu. Na zápas jsme se poctivě připravovali celý týden a přestože soupeř zpočátku hrozil, nakonec jsme to zvládli. A druhá půle? To byla hotová fotbalová bramboračka,“ mávl rukou jeden z trenérů Slavoje Jiří Vodáček.

V závěru žirovnického klání se na trávníku zbytečně přiostřilo. Spoustu ran utržil a rozdal také domácí útočník

Jan Musil (vlevo v souboji s Petrem Jařábkem), který sice neskóroval, pro ledečskou obranu však představoval stálé nebezpečí.

Góly: 24. Houška, 31. P. Mezera.

Rozhodčí: Sláma. ŽK: 5:4.

ČK: 1:1 (80. Mezera Pavel - 60. Šťastný).

Diváků: 150.

Poločas: 2:0.

Žirovnice: Císař - Kuš, P. Mezera, J. Mezera, Kořínek - Rostislav Časta (72. Makovička), Charousek, J. Vodáček, T. Houška - J. Musil, Horký (88. P. Houška).

Ledeč: Vytiska - Jeřábek, Šťastný, Pechanec, Jelínek - Procházka, Dvořák, Anděl, Krejčík - Kubát (51. Mikula), Janů (67. Pajer).

Nejlepší hráči: Kuš, J. Mezera - Jelínek.

Michal Vítů

Třebíčská rezerva se potápí ke dnu

Prvním známým sestupujícím z krajského přeboru je Ledeč, která prohrála v Žirovnici. Své šance na záchranu naopak zvýšily vítězstvími z celky z čela tabulky Chotěboř a Náměšť.

Chotěboř - Hartvíkovice 2:1

Tříbodový zisk proti třetímu oddílu v tabulce udržel domácí fotbalisty v naději, že se jim podaří ještě záchrana v krajském přeboru za předpokladu, že budou bodově úspěšní v posledním kole v derby v Humpolci a Náměšť ztratí body na hřišti posledního a sestupujícího Ledče. Již v páté minutě to však v hledišti jenom zahučelo, výborný gólman Vykoukal však vyrazil penaltovou střelu hostujícího Neumanna. Potom ovšem měla Chotěboř již mírně navrch, narozdíl od soupeře se nemýlil z pokutového kopu domácí Provazník - 1:0. Hned v úvodu druhého poločasu se po rohovém kopu nejvýše vyšrouboval kapitán Tůma a zajistil dvoubrankové vedení. Hosté sice čtvrthodiny před koncem dali kontaktní gól, ale fotbalisté Chotěboře se však již soustředili na obranu a vítězství uhlídali. Líbil se gólman Vykoukal, v poli zahráli Máša, Moravec, Benák a Provazník.

Góly: 20. Provazník (PK), 52. Tůma - 74. Grym. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas 1:0. Chotěboř: Vykoukal - Hospodka, J. Novotný, D. Čapek, M. Čapek - Máša (88. T. Novotný), Tůma, Štefl, Moravec (75. Blažek) - Provazník, Benák. Hartvíkovice: Chalupa - Petrylák, Chládek, Nováček, Hošek - Kašpar, Grym, Křivánek, Neumann - Novotný, Záviška. Nejlepší hráči: Benák, Provazník - Grym. (sal)

Janovice - Humpolec 1:2

První dvacetiminutovka se hrála před brankou hostů, které podržela několikrát neschopnost domácích při zakončení. Dibdiak ani Ohnsorg své velké šance do gólové podoby neproměnili. Radost přinesl domácím až drzí průnik kapitána Ohnosrga, který propálil Brzoně. Humpolec si příliš šancí nevypracoval a domácí měli hru pod kontrolou. Po změně stran ale přišel rychlý výpad, na který Janovičtí nezareagovali a střídající Alenka srovnal. Odpovědět mohl opět Dibdiak, ale jeho pokus orazítkoval břevno. Neuspěl ani Reiterman, a tak přišla druhá rána. Tři minuty před koncem Humpolec z dalšího brejku vytěžil z minima maximum a rozhodl. „Výkon nebyl špatný, chyběly mu pouze góly. Mrzí mě ovšem, co tu předvedl sudí. Z utkání udělal totální brajgl a rozhodně to byl nejslabší rozhodčí co tu pískal,“ říká s rozhořčením vedoucí týmu Janovic Jiří Babínek.

Góly: 36. Ohnsorg - 50. Alenka, 87. Čihák. Rozhodčí: Halásek. ŽK: 6:1. Diváci: 70. Poločas 1:0. Janovice: Krpálek - Hamara, Reiterman, Tržil, Dvořáček - Urban, Ohnsorg, Doucha, Uhlíř - Jirgl (61. Špendlíček), Dibdiak. Humpolec: Brzoň - Jančička, Kopic, Svoboda, Filipský - Hájek, Vincent, Čihák, Koníř - Holoubek (46. Alenka), Paťha. Nejlepší hráči: Ohnsorg, Dibdiak - Brzoň. (vb)

Náměšť - Bystřice 2:1

První poločas přinesl poměrně kvalitní fotbal. Do vedení šla zachraňující se Náměšť ve 24. minutě, kdy přihrávku Nekudy zakončil do prázdné branky Jaroslav Franěk. O necelou čtvrthodinku později Chládek proskočil mezi obranou hostí a Strnad zvýšil na zasloužených 2:0. Po obrátce převzala iniciativu favorizovaná Bystřice a několikrát se svými zákroky vyznamenal Moczár. V 70. min. lacině snížil na 2:1 Jedlička, ale vedení si Náměšť dokázala pohlídat. „První půle byla z naší strany dobrá, zaslouženě jsme 2:0 vedli. Ve druhém poločase Bystřice potvrdila, proč je na druhém místě a se štěstím jsme vyhráli,“ komentuje náměšťský kouč Jaroslav Kopeček.

Góly: 24. J. Franěk, 38. Strnad - 70. Jedlička. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas 2:0. Náměšť: Moczár - Nekuda (65. Voborný), Klíma, Rousek, Mašíček - Eliáš (85. Širila), T. Franěk, Adam, Chládek - J. Franěk, Strnad. Bystřice: Trávníček - Kozáček, Hloušek (79. Hájek), Jedlička, Zbytovský - Sedláček, Veselý, Špatka, Sklenář - Horák (46. Dufek), Zeman. Nejlepší hráči: Klíma, Moczár - Sklenář. (pok)

Pelhřimov - Vrchovina 1:1

Pokud se Vrchovina nechtěla ohlížet na ostatní výsledky a chtěla mít už včera záchranářskou jistotu, musela vyhrát. Přesto do ofenzivního rizika rozhodně nešla, v poli měl zejména v první půli navrch Pelhřimov, ale brejky hostů s následnými standardkami byly doslova smrtící. Ve 24. minutě Oros z trestného kopu orazítkoval břevno, o sedm minut později uspěl Fagula s tečovanou střelou. Také domácí měli několik příležitostí ke skorování, ale dočkali se až ve fotbalovém odvaru po přestávce, když pokutový kop proměnil Moravec.

Góly: 55. (PK) Moravec - 31. Fagula. Rozhodčí: Jurka (Koněšín). ČK: 1:0 (87. Smrčka). ŽK: 4:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Bartoška - Smrčka, Kocián, Mitas, Krčil - D. Blažek, Vlček (62. Krtek), Jeřábek, Kněžínek (83. Staněk) - Moravec, Vaněk (33. Talich). Vrchovina: Dudáš - Poul, Fagula, Střešňák, Freudenreich - Michal (77. Šoustar), Čurda, Oros, Talich - Plhal (57. Smetana), Šusťáček (70. Kain). Nejlepší hráči: Jeřábek - Fagula, Oros.(va)

Doubravník - Třebíč B 3:0

Doubravník udělal definitivní krok k záchraně v soutěži. Na domácí půdě hosty do ničeho nepustil a dokázal proměnit vytvořené šance. Jako první se po dorážce prosadil ve 44. minutě Prudký. Těsně po poločase zvýšil z pokutového kopu po faulu na Jaroše Kobylka a po dvaceti vteřinách pobytu na hřišti zvýšil na 3:0 Had. Doubravník mohl ještě zvýšit v 78. minutě, ale další penaltu, kterou si postavil brankář Pastucha, neproměnili.

Góly: 44. Prudký, 55. Kobylka (PK), 73. Had. Rozhodčí: Jiří Beneš, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Poločas: 1:0. Doubravník: Pastucha - Darkwah, Zbořil, Mitáš, Kobylka - Štarha, Solga, Illek, Jaroš - Havel, Prudký (73. Had). Třebíč B: Hradecký - M. Řezáč (78. Holoubek), Čech, Marek Vodička, Ošmera - Zvěřina, Miroslav Řezáč, Michal Vodička, Prokop (78. Kaňka) - Kylíšek, Budař. Nejlepší hráči: Zbořil, Solga - Hradecký. (kan)

H. Brod - V. Meziříčí 1:1

Stejně jako na podzim se soupeři rozešli nerozhodně, tentokrát však padly jenom 2 góly a oba z nich měli na svědomí hráči s číslem devět na dresu. V prvním poločasu se gólů diváci nedočkali, i když třeba šance Němce po něm volala. po změně stran se dokázal prosadit kanonýr Staněk a lídr soutěže na Losích vedl, za osm minut však kontroval Šimoníček a na jeho střelu neměl Padrnos nárok. Rozhodnout mohl Nechvátal, jeho střelu však gólman kostí vyrazil na roh a další změn skóre se už nekonala. "Měli jsme asi více šancí, ale remízu proti vedoucímu celku tabulky beru," svěřil se domácí kouč Vítězslav Machatka, pro něhož to byl poslední zápas na lavičce Havlíčkova Brodu. Jeho protějšek Radovan Zeman také smír bral: "Z naší strany už ta motivace nebyla taková. Zlepšili jsme se zejména ve druhém poločase, ale na vítězství to nestačilo."

S trenérem Machatkou se rozloučili činovníci klubu.

Góly: 72. Šimoníček - 64. Staněk. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas 0:0. Havlíčkův Brod: Pospíchal - Vrba, Novotný, Havel - Udržal, Smejkal, R. Odvářka, Šťastný, Šimoníček - Nechvátal, Zimprich (86. Teplan). Velké Meziříčí: Padrnos - Mucha, Frolda, Kružík, Netolický - Krejčí, Špaček, Hort, Němec - Staněk, Karásek (88. Berka). Nejlepší hráči: Šťastný - Hort. Předehráno v pátek. (maj

Sestava 25. kola

Dudáš (Vrchovina) 1

Zbořil (Doubravník) 2        Klíma (Náměšť) 3         Jiří Mezera (Žirovnice) 1

V. Fagula (Vrchovina) 2     Solga (Doubravník) 1     Ohnsorg (Janovice) 5    Hort (V. Meziříčí) 7

Provazník (Chotěboř) 1         Benák (Chotěboř) 2          Sklenář (Bystřice) 5

Ve hře jsou čtyři týmy

Fotbalový krajský přebor řeší už jen jednu jedinou otázku - kdo doprovodí Ledeč do I. A třídy. Ta je zato pořádně zapeklitá. Před posledním kolem jsou ve hře ještě čtyři týmy.

Záchranu nemá jistou desátá Vrchovina, jedenáctá Náměšť, dvanáctá Chotěboř ani předposlední Třebíč B.

Nejlepší výchozí pozici má před nedělním „čtyřzápasem na dálku“ spojený fotbalový klub Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky. K jistotě krajského přeboru v příští sezoně mu stačí získat bod. „Kluci to musí uhrát, je to v jejich silách,“ věří vedoucí mužstva Vrchoviny Pavel Bajer. „Zatím jsme se o důležitosti tohoto zápasu před mužstvem nezmiňovali, pobavíme se o tom ve středu. Ale každý si jistě uvědomuje, o co jde,“ dodává.

Vrchovina hledí do budoucna

Na Vrchovinu čeká rozjetý Doubravník. „Nebude to nic lehkého. Ale věřím že to dokážeme, v posledních zápasech jsme hráli dobře,“ tvrdí Bajer. Vrchovina remizovala s Havlíčkovým Brodem 0:0 a v Pelhřimově 1:1. „Těch výsledků je škoda, měli jsme na víc. Ale to bychom museli proměňovat šance,“ poukazuje na jednu ze slabin Vrchoviny.

O záchranu se v Novém Městě bili i před rokem. Tehdy si ji zajistili v předposledním kole, když v přímém souboji poslali dolů Světlou. „Zatím to není ono, tady se buduje mužstvo za pochodu. A to není jednoduché. Ale v horizontu pěti, šesti let by to mělo být o něčem jiném,“ těší se Bajer na příchod hráčů z úspěšných mládežnických výběrů. „Proto nesmíme sestoupit,“ burcuje.

Náměšť věří Humpolci

Ve svých rukou má setrvání v přeboru i Náměšť. Aby si byla jistá, musí vyhrát v Ledči. „To už snad uhrajeme. Nejdůležitější krok jsme už udělali,“ věří náměšťský kouč Jaroslav Kopeček. Náměšť v neděli porazila druhou Bystřici. Kopeček si ovšem myslí, že o sestupujícím se rozhodne jinde. „Tajně doufám v to, že Chotěboř prohraje v Humpolci.“

Zázrak? Prostě si věří

Chotěboři se ovšem daří. Je to jako malý zázrak - z posledních tří zápasů urvala plný počet bodů. „Taky se občas divím, jak nám to teď šlape. Kdybychom takhle zodpovědně a agresivně hráli pořád, nemáme se záchranou sebemenší potíže,“ říká Zdeněk Cach, trenér, který u chotěbořského mužstva v zimně nahradil Jaroslava Žejdlíka. Naposledy jeho svěřenci porazili silné Hartvíkovice. „Kluci si začali věřit, sami si dokázali, že to jde. Proto věřím, že to dokážeme,“ uzavírá Cach.

Juniorka je prioritou

Nad propastí je i Třebíč B. Ke třiadvaceti podzimním bodům přidala na jaře pouhé čtyři. „Trápí nás smůla, děláme hodně chyb. A nedokážeme využít vyložené šance,“ zoufá si vedoucí třebíčské juniorky Pavel Trvaj. Tým měl navíc problémy s kádrem. „Odešlo pět hráčů, to se musí projevit.“

V posledním zápase sezony čekají Třebíč B Janovice a vypomoci by měli i někteří hráči z A-týmu. „Záchrana juniorky je jednoznačně naší prioritou,“ dodává Trvaj. Ve fotbalových kuloárech se dokonce šířily informace, že Třebíč svou rezervu rozpustí. „Tak o tom se vůbec neuvažuje, přijde nám mnoho hráčů z dorostu. A krajský přebor je ideální soutěž pro jejich rozkoukání a začlenění do A-týmu,“ zdůrazňuje Trvaj.

Radešínská Svratka

SFK Vrchovina bojuje na dvou frontách. A-tým bojuje o záchranu v krajském přeboru, rezerva je zase stále ve hře o postup do I. A třídy. „Prioritou je samozřejmě udržení krajského přeboru,“ zní jednohlasně z úst vedení spojeného fotbalového klubu Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky. Hráči B-týmu ale mají situaci o poznání snazší, s případným postupem nikdo nepočítal a tlak na ně nikdo nevyvíjí. Před posledním kolem ztrácí dva body na postupové místo. A nálada v mužstvu je evidentně dobrá. „Necháme si udělat trička, na kterých bude napsáno: Vítejte v I. A třídě,“ přišel s nápadem jeden z diváků po vítězném sobotním zápase rezervy nad Herálcem. „A když nepostoupíme, tak je dáme áčku,“ nešetřil černým humorem. Další z přihlížejících příznivců měl ještě lepší nápad. „Když by béčko postoupilo a áčko sestoupilo, mohli by jedni hrát ve skupině A a druzí ve skupině B.“ To však fotbalové řády neumožňují, jeden oddíl nemůže mít dva týmy ve stejné soutěži. (kz)

Důležité zápasy posledního kola se hrají ve stejný čas

Jihlava

Zápasy posledního kola krajských fotbalových soutěží se budou hrát kvůli regulérnosti ve stejném termínu. Alespoň ty, kde ještě o něco jde. „Utkání, ve kterých jde o postup nebo o sestup, budou mít stejný čas výkopu, aby mužstva neznaly výsledky odjinud,“ informuje předseda KFS vysočina Miroslav Vrzáček. „Tam, kde už o nic nejde, jsme ponechali termíny určené domácími družstvy,“ doplňuje. „Všechny zápasy, u kterých byl změněn termín, se hrají v neděli v 16.30,“ dodává sekretář krajského fotbalového svazu Pavel Pech. Nejzamotanější situace je v krajském přeboru, kde se o druhém sestupujícím rozhoduje hned ve čtyřech zápasech. „Z tohoto důvodu musí hrát Třebíč B s Janovicemi také v 16.30, a ne v deset hodin dopoledne, jak bylo původně plánováno,“ vysvětluje Pech.