Deník "Vysočina" - sobota 28.5.2005

Jarní titány provází respekt

Propast v tabulce klame

Patrně ten největší se uskuteční dnes v Žirovnici, kam přijede vedoucí V. Meziříčí. Týmy sice v tabulce dělí propastných 22 bodů a šest příček, ale jednoznačnou bitvu nelze očekávat. Domácí Slavoj na jaře až neuvěřitelně procitl, vybojoval už osmnáct bodů a má záchranu prakticky na dosah ruky. Lepší jarní bilancí už se může pochlubit jen V. Meziříčí, přesto i největší kandidát postupu pocestuje pod Budín s pokorou. " Svého soupeře respektujeme," předesílá trenér Radovan Zeman, ale cíle měnit nehodlá: " Nic jiného než se pokusit na jeho hřišti uspět nám však nezbývá," dodává kouč, který se byl na svého soupeře podívat minulý týden v Novém Městě na Moravě. " Myslím si, že doma a venku hrají rozdílný fotbal. Na Vrchovině se jim zápas vydařil. Hráli ze zabezpečené obrany a dokázali se střelecky prosadit. Jak už jsem jednou řekl, pokusíme se uspět, abychom zůstali na špici přeboru až do samotného konce." Respekt je pochopitelně i na straně domácích, kteří útočné manévry v duchu posledních domácích zápasů hodlají přece jen přibrzdit. " S ohledem na kvality soupeře by byl úspěchem jakýkoliv bodový zisk. Kvality hráčů Staňka, Karáska a dalších, nás nutí myslet i na obranu," přiznává trenér Žirovnice Jiří Vodáček, ale hned upozorňuje, že ani prvnímu týmu tabulky body neodevzdá bez boje: " Jde mi o úspěch v každém zápase, a pokud se nám utkání povede, bude to mít příznivý vliv na psychiku hráčů."

Takto psal denní tisk těsně před zápasem

23. kolo    Slavoj - FC Velké Meziříčí 1:2 (0:2)    sobota 28. května 16:30 hodin
Definitivní záchrana stále v nedohlednu !!!
Na lídra soutěže přišla letošní rekordní návštěva (250 diváků) Snad bude Lukášův další záznam Kapitán hostí Jiří Hort a jeho stín Jiří Vodáček (oba dva civilním povolánáím učitelé) Ivan Císař v první půli moc práce neměl, ovšem 2x musel lovit míč ze sítě
hosté hájili náskok z první půle s přehledem Standu Horkého však neuhlídali - branka na 1:2 - 74.minuta Radost a štěstí meziříčských fandů - hola, hola, hola, divize nás volá Někdo hledá štěstí jinde a jinak ...

fotky pana M.Konáše

Referát z utkání podle stránek FC Velké Meziříčí :

Hlavní rozhodčí: Martin Šimák (pískal velmi dobře)
Počet diváků: 200
Střelci branek: Horký (74. po 30-ti vteřinách na hřišti) - Staněk (36.) a Pokorný (44.)
Sestavy :

Padrnos - Mucha, Frolda, Kružík, Netolický - J.Krejčí, Špaček, J. Hort, Pokorný - Staněk, Karásek (79.’ Berka).

Císař - Makovička (46. Časta Rosťa), Mezera Jiří, Mezera Pavel, Kořínek - Kuš, Vodáček, Charousek, Houška - Musil Zdeněk (74.Horký), Musil Jan

Karty a vyloučení: ŽK 5 : 2 - ČK 0:0 - hrálo se velmi slušně, žluté vesměs za řečnění
Popis utkání:

Ziskem tří bodů v Žirovnici urazil Velmez pořádný kus cesty k metě nejvyšší, ačkoliv ještě na začátku jara se zdála být zahalena v podzimních mlhách. Podobně však na tom, i když v opačném gardu, byli i Žirovničtí, kteří po podzimu okupovali dno tabulky a teprve výrazným vzestupem jarních výkonů dali i celkům z horních pater jasně najevo, že body na domácím hřišti nehodlají rozdávat.

A je třeba říct, že ani vedoucí celek v Žirovnici neměl na růžích ustláno. Brzdily jej vlastní chyby ve středu hřiště a řada nepřesností v přechodu do útoku, které vyústily do několika nebezpečných standartek pro domácí. Po jedné z nich v 27.’ zabránil jistému gólu Kružík, když vykopával míč z prázdné branky. O šest minut později, po propadu celé pravé strany, šel Z.Musil sám na Padrnose, ale naštěstí o centimetry vzdálenější tyč minul. Pak už ale přišly chvíle pro vývoj zápasu rozhodující. Ve 36.’ po příhře Pokorného zpoza šestnáctky, která uvedla domácí obranu do role čekatelů, posílá Staněk Velmez do uklidňujícího vedení. Z hostů rázem spadla nervozita, i když Karásek v gólové šanci ještě střílí vedle. Nahradil jej však Pokorný, který ve 43.’ nechytatelnou přízemní střelou dává hostům dvoubrankovou jistotu a domácím gól do šatny.

Po přestávce to byla spíše taktická bitva, v níž Meziříčští až do 74.’ vcelku kontrolovali hru i skóre. Pak ale chyboval Netolický (špatná malá domů) a Standa Horký dal domácím novou naději. Domácí se pak tlačili do útoku a tím otevírali obranu k brejkům Velmezu. Možnost dát výsledku definitivu měl tak v rozmezí dalších čtyř minut Karásek. Dvakrát jí však v roli osamělého střelce pohrdl. Nutno říci, že zde se vyznamenal brankář Ivan Císař.

Přesto Velmez závěr zápasu zvládl s přehledem a žádné drama nepřipustil. Totéž bude třeba provést i v obou zbývajících zápasech doma.

Žirovnice má jiné starosti : k jisté záchraně potřebuje uhrát ve zbývajících třech zápasech tři body.

*** Slavoj Žirovnice pozval divizní "Velmez" na 72. ročník Perleťového poháru ****

nesnesitelné vedro bylo i ve stínu Ivan Císař se řádně zapotil nesčíslné hlavičkové souboje Ďábel byl precizně hlídán střelec druhé branky Fr. Pokorný v obležení našich
Ivana řádně protahovali dva učitelé v akci Kůžička zase pár ran jako tradičně schytal Odzemek v podání Báby a kanonýra Velmezu Lukáš Makovička hrál v první půli pátého obránce
Kanonýr proti kanonýrkovi Honza Karásek a jeho  hlavičkové souboje opět v akci Jan Karásek a opět Jan Karásek v obležení našich VM31.JPG (130667 bytes)

Rozhodující únik zápasu - Staněk a první branka

Střelec rozhodujícího gólu zápasu, který nastartoval hosty do divize Lukáš Staněk se raduje po první brance, která prakticky rozhodla zápas

Blahopřejeme soupeři k postupu do divize.

Snad ve "Velmezu" prominou, že jsme si půjčili několik fotografií. Děkujeme.!!!
vpravo střelec druhé branky Frant. Pokorný Ivan Císař musel řešit paradoně víc situací ve druhé půli, když se naši tlačili do vyrovnání závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl Berka Lukáš střídal v 82. minutě Fandové Velmezu se radují

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. V. Meziřičí 23 17 2 4 67: 34 53 ( 20)
2. Bystřice n. P. 23 14 4 5 48: 27 46 ( 13)
3. Hartvíkovice 23 12 5 6 39: 19 41 ( 8)
4. H. Brod 23 11 6 6 35: 32 39 ( 3)
5. Pelhřimov 23 11 3 9 46: 32 36 ( 0)
6. Humpolec 23 11 3 9 29: 30 36 ( 0)
7. Janovice 23 9 4 10 36: 41 31 ( -5)
8. Žirovnice 23 9 1 13 31: 36 28 ( -8)
9. HFK Třebíč B 23 8 3 12 36: 47 27 ( -6)
10. Vrchovina 23 8 3 12 32: 45 27 ( -6)
11. Doubravník 23 7 5 11 23: 34 26 ( -7)
12. Náměšť 23 7 4 12 29: 43 25 (-11)
13. Ledeč n. S. 23 6 3 14 22: 36 21 (-12)

Staněk napodobil uštknutí zmije

Vedro, na krajský přebor nadprůměrná hra, ale i chyby v defenzívách obou soků, to je stručná charakteristika souboje dvou nejlepších jarních týmů elitní fotbalové soutěže Vysočiny.

Žirovnice - V. Meziříčí 1:2

Čtyřiadvacet hodin před utkáním si trenéři přes deník Vysočina vzájemně vyměňovali komplimenty a zřejmě to nebyly jen zdvořilostní fráze. Dvacet minut to vypadalo doslova na šachové utkání.

Pak začali pomalu tlačit na pilu hosté, ale první velké šance se zrodily na druhé straně. Ve 27. minutě Padrnos při vzdušném souboji s Tomášem Houškou dokázal míč jen vyboxovat na hranici šestnáctky a od inkasování ho po následném lobu zachránil odkop z brankové čáry v podání Kružíka. Žirovnici nerozjásal ani Zdeněk Musil, který z brejku zamířil vedle.

V tu chvíli to vypadalo, že se domácí začínají osmělovat, takže doslova jako blesk z čistého nebe působila gólová akce soupeře, v níž svůj doslova zabijácký instinkt zúročil Staněk. Poděkovat ale mohl stoperu Mezerovi, který ztratil míč zbytečným kličkováním. „Za ztrátu celého zápasu ho vinit nemohu, protože se hraje devadesát minut, ale gól na jeho hlavu padá zcela určitě,“ nebral si servítky kouč Slavoje Jiří Vodáček. Hostům po gólu doslova narostla křídla, takže ani nebylo divu, že domácím do přestávky zasadili ještě jeden úder. Ve 43. minutě se pěknou střelou zpoza šestnáctky prosadil Pokorný.

Po přestávce úroveň hry upadla. Meziříčští vsadili na taktické kontrolování náskoku, domácí dlouho marně hledali recept na to, jak zdramatizovat zápas. Pomohla jim další hrubka, po níž se prosadil střídající Horký. I přes jejich následnou velkou snahu zápas do remízového konce nedospěl, větší šance mělo v závěru na brejky hrající Velké Meziříčí. Vynikl však gólman Císař, který v 76. a 78. minutě chytil tutovky Karáska.

V součtu obou poločasů dokráčeli k zisku bodů zaslouženě hosté, takže jejich trenér Radovan Zeman mohl po zápase vcelku radostně bilancovat: „Jsem moc spokojen s tím, že jsme získali body. Vůbec jsem se nedíval na to, zda to bude dobrý nebo špatný fotbal. Hrajeme o body a o postup, což bylo pro nás dnes důležité. Udělali velký krok za postupem.“

O vítězství v zápase dvou nejlepších týmů jara si to rozdaly Žirovnice a Velké Meziříčí. A zvítězil favorit. Velké Meziříčí má tak postup do divize na dosah, v čele tabulky má už sedmibodový náskok a k jistotě mu stačí získat tři body. Slavit mohou Meziříčští již v neděli, pokud se jim podaří porazit Náměšť.

Důležitý krok ovšem lídr tabulky udělal už v Žirovnici, když v zajímavém zápase vyhrál 2:1. „Ačkoliv v tuto chvíli neznám ještě výsledek Bystřice, už teď mohu říci, že jsme udělali velký krok za postupem,“ glosoval výsledek prakticky ihned po posledním hvizdu rozhodčího Šimáka trenér Radovan Zeman. „K soupeři jsme měli respekt, výsledek nám pomůže hlavně psychicky. Neříkám tím však, že v Havlíčkově Brodě nebo doma s Náměští to budeme mít lehčí.“

Tým jara zaplatil za chyby

Žirovnice se snažila svého soka potrápit ze všech sil, ale kouč Jiří Vodáček nakonec musel sportovně uznat, že vyhrál lepší tým. „Bylo to utkání o chybách a my jsme za ně v prvním poločase zaplatili góly. Pak už jsme tahali za kratší konec provazu, i když kluci příkladně bojovali. Chybělo nám trochu šťěstíčka, ale to nic nemění na tom, že proti nám stál silný soupeř, který byl na několika postech zdatnější.“

Zápas fotbalově vyspělých týmů ve velkém vedru přinesl až nebývalé velké množství chyb, ale šéf domácí lavičky se nad tím ani nepodivuje: „My občas takhle hrajeme a divné mi to nepřipadá ani u Meziříčí. Moc dobře si  vzpomínám na náš podzimní zápas. Tam jsme dlouho drželi nerozhodný poločas, přitom jsme po chybách minimálně třikrát uháněli sami na branku.“

Něco na postřehu Jiřího Vodáčka asi bude :  Lídr má z elitní šestky přeboru sice nejlepší útok, ale také nejhorší obranu.

Bystřice nakonec udělala fotbalistům Velkého Meziříčí radost, nečekaně podlehla na hřišti poslední Chotěboře. Musela se ovšem už od šesté minuty obejít bez vyloučeného Matušky, který zbytečně okopával Provazníka.

Brod pokračuje v mizérii

Na třiadvacáté kolo dorazilo jen 900 diváků, což je téměř dvakrát méně než obvykle. Nejméně lidí přišlo v Havlíčkově Brodě - 60. Brodským se nedaří, před týdnem si odvezl debakl z Pelhřimova a nyní podlehl o záchranu bojujícímu Doubravníku. „Zápas jsme určitě nevypustili. Ale nešlape nám obrana. Udělá pár chyb a pak hazarduje s výsledkem,“ poodkryl možnou příčinu posledních neúspěchů Slovanu manažer Richard Zeman.

Kamil Vaněk a Kryštof Ženatý

• Bilance 23.kola: 4 - 1 - 2, 14:9, průměr na zápas: 3,28. Celkem: 83 - 26 - 50, 285:217, průměr na zápas: 3,12.

• Žluté karty: 41 (20:21), průměr na zápas: 5,85. Celkem: 790, průměr na zápas: 4,9.

• Červené karty: 3 (1:2), průměr na zápas: 0,42. Celkem: 63 (23:40), průměr na zápas: 0,39.

• Vyloučení: Matuška (Bystřice), Vybíral (Náměšť), Foretník (Hartvíkovice).

• Diváci: 900, průměr na zápas: 129. Celkem: 31.195, průměr na zápas: 194. Nejvíce: 200 (Žirovnice a Pelhřimov), nejméně: 60 (Havlíčkův Brod). Rekordní návštěva: 850 (Velké Meziříčí - Bystřice, 4. kolo).

• Střelci kola: 2 - Vaněk (Pelhřimov).

• Muž kola: Jan Illek (Doubravník).

<Nahoru>

Chotěboř a Ledeč mají naději: vzájemný zápas

Ledeč nad Sázavou / Chotěboř

Do skončení letošního ročníku krajského přeboru zbývají už pouze tři a kola a chvost tabulky začíná mít jasnější podobu. S jednadvaceti body se na něm krčí Ledeč a Chotěboř, která sice výhrou nad Bystřicí přiživila naději, ale na záchranu to zatím nevypadá.

Oba dva největší konkurenti těchto týmů v boji o záchranu totiž vyhráli. Náměšť si doma poradila s Vrchovinou a Doubravník překvapil vítězstvím na půdě Havlíčkova Brodu. Ledeč v neděli prohrála v Janovicích a je předposlední. „Nejvyšší naše letošní porážka v soutěži. Ukázalo se, že v dusném vedru některým hráčům chyběla trénovanost, což se nyní projevilo v plné nahotě. A třeba kapitán Dvořák dal přednost před fotbalem cyklistickým závodům,“ vrací se k zápasu ledečský trenér Miroslav Kouba.

V neděli přijede do Ledče k přímému souboji o záchranu právě Chotěboř. „Remíza nás posílá dolů oba, kdo vyhraje, má ještě šanci se udržet. Nás potom ještě čekají zápasy v Žirovnici a doma s Náměští. Ale klíčový byl podle mého názoru zápas doma s Humpolcem (ve 22. kole - pozn. red) a ten jsme prohráli,“ připojil ledečský kouč.

Chotěboř vykřesala jiskřičku vysokou domácí výhrou nad druhou Bystřicí, ale cesta k záchraně bude pro ni více než složitá. „Věřím do poslední chvíle. Proti Bystřici ovlivnilo zápas rychlé vyloučení Matušky, ale třicet minut se nám nevedlo. Potom jsme dali gól do šatny a v úvodu druhé půle rozhodli o našem vítězství,“ svěřil se trenér Zdeněk Cach.

Také on si uvědomuje důležitost následujícího zápasu v Ledči. „Jedině výhra nám otevírá cestu k záchraně a navíc musíme zdolat i doma Hartvíkovice a bodovat v Humpolci. Záchranu nám tedy podle mě přinese pouze devět bodů z posledních tří zápasů,“ vidí situaci chotěbořský lodivod. (maj)

<Nahoru>

Sestava 23. kola

Pastucha (Doubravník) 4

Darkwah (Doubravník) 2      Uhlíř (Janovice) 3          Kružík (Velké Meziříčí) 1

T. Houška (Žirovnice) 3      Tůma (Chotěboř) 3     Illek (Doubravník) 3      Pokorný (Velké Meziříčí) 2

Štefl (Chotěboř) 1         Rabušic (Náměšť) 2        Vaněk (Pelhřimov) 2

Bystřice darovala naději Chotěboři

Krajský přebor má za sebou 23. kolo. Velké Meziříčí vyhrálo v Žirovnici a výrazně se tak přiblížilo postupu do divize. Druhá Bystřice totiž prohrála v Chotěboři a darovala jí tak naději na záchranu. Překvapení se zrodilo v Havlíčkově Brodě, kde se podařilo zvítězit sestupem ohroženému Doubravníku.

Chotěboř - Bystřice 4:1

Proti favoritu domácí konečně zabrali a udrželi si tak ještě naději na záchranu. Hned v šesté minutě uviděl červenou hostující Matuška. Chotěboř získala mírnou převahu, kterou vyjádřil až v samém závěru poločasu Benák. Po pauze již byli domácí jednoznačně lepší a hned v úvodu se povedlo sólo střídajícímu Doležalovi. Potom se trefil po příhře Štefla kapitán Tůma a plný bodový zisk potvrdil Štefl, jemuž nahrál Čapek.

Góly: 45. Benák, 50. Doležal, 65. Tůma, 89. Štefl - 88. Zbytavský. Rozhodčí: M. Nenadál. ŽK: 1:1, ČK: 0:1 (6. Matuška). Diváci: 150. Poločas 1:0. Chotěboř: Vykoukal - Hospodka, Novotný, D. Čapek, M. Čapek - Máša (75. Křivský), Tůma, Štefl, Blažek (46. Doležal, 70. Moravec) - Provazník, Křivský.

Bystřice: Trávníček - Dufek, Hloušek, Jedlička, Lukš - Sedláček, Veselý (60. Zbytovský), Matuška - Sklenář, Horák (70. Kozáček), Zeman (80. Hájek). Nejlepší hráči: Tůma, Štefl, Benák. (sal)

Janovice - Ledeč 4:1

Zřejmě z důvodu velkého horka působili domácí v úvodní čtvrthodině velmi vlažným dojmem, a také je za to po 13. minutách potrestal hostující Procházka. To však bylo ze strany hostů vše. Janovičtí přidali na obrátkách a důrazný Dibdiak srovnal. Domácí v aktivitě pokračovali a jednu z dalších možností využil kapitán Ohnsorg, který překonal Vávru z hranice šestnáctky. I ve druhé půlce domácí kontrolovali hru a postupně zvyšovali i skóre. Ve 47. minutě našel Ohnsorg Uhlíře, který se z voleje trefil přesně. I ve čtvrté brance měl prsty Ohnsorg. Tlačbaba si naběhl na jeho centr a hlavou zvýšil. Diváci viděli v samém závěru i pěkný pátý gól Lokvence, který však nebyl uznán.

Góly: 22. Dibdiak, 34. Ohnsorg, 47. Uhlíř, 52. Tlačbaba - 13. Procházka. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 5:3. Diváci: 90. Poločas 2:1. Janovice: Krpálek - Hamara, Reiterman, Tržil, Dvořáček - Tlačbaba, Ohnsorg, Doucha (36. Urban), Uhlíř - Jirgl (72. Lokvenc), Dibdiak. Ledeč: Vávra - Pospíšil, Boček, Šťastný, Pokorný - Procházka, Pechanec, Anděl, Kubát - Jelínek (46. Moučka), Geher. Nejlepší hráči: Ohnsorg, Dibdiak - Vávra. (vb)

Havlíčkův Brod - Doubravník 1:3

Domácí na jaře poprvé na vlastním trávníku prohráli, pro hosty mají tři body cenu zlata. V prvním poločase mohl dvakrát otevřít skóre Šťastný a jednou Nechvátal, ale uhodilo na druhé straně, kdy z rychlého brejku překonal Nováka Jaroš. Po změně stran se po rohovém kopu trefil střídající Zimprich, ale víc už Slovan do konce zápasu nestihl. Deset minut před koncem našel Pertl ideálně Zimpricha, ten se však místo střely míče zbavil. Netrvalo dlouho a na druhé straně na velkém vápně napřáhl Illek a Doubravník se radoval. V poslední minutě ještě přikrášlil výhru hostí třetím gólem Havel. „Vytvořili jsme si šance, ale až na jednu výjimku je neproměnili. Do spokojenosti mám daleko,“ neskrýval po zápase zklamání domácí trenér Vítězslav Machatka.

Góly: 70. Zimprich - 38. Jaroš, 81. Illek, 90. Havel. Rozhodčí: Šenigl (Pacov). ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas 0:1. Havlíčkův Brod: Novák - Pleva, Soural, Havel - Pertl, Novotný, Šťastný, Šimoníček, Udržal (62. Zimprich) - Nechvátal, Fialka (72. Janďourek). Doubravník: Pastucha - Stehlík, Mitáš, Zbořil, Kobylka - Štarha (88. Had), Solga, Illek, Jaroš - Havel, Darkwah. Nejlepší hráči: Pertl - Jaroš, Illek. (maj)

Pelhřimov - Třebíč B 2:1

Klobouk dolů před tím, co v úmorném vedru dokázaly předvést oba týmy. Domácí skvělou hrou navázali na výborné výkony z minulých zápasů, hosté nezůstali o nic pozadu. Pomohl jim k tomu i dobrý vstup do zápasu, který obstarala gólová střela Hanzala zpoza šestnáctky. Pelhřimov má ale Vaňka a ten v posledních utkáních září. H. Brodu nastřílel hattrick, duel s rezervou Třebíče otočil. Ještě před odchodem do kabin vyrovnal a v 63. minutě překonal po lahůdkovém centru Moravce gólmana Piska podruhé. Tím byl sice příděl gólů vyčerpán, ale rušný fotbal se hrál až do posledních minut. Hosté čtrnáct minut před koncem trefili břevno, o chvilku později Vaverka chytil tutovku Hanzalovi. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Krtek, ovšem jeho střelu zastavila tyč.

Góly: 43. a 63. Vaněk - 23. Hanzal. Rozhodčí: Hitzger (H. Brod). ŽK: 1:5. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Vaverka - D. Blažek, Kocián, Mitas, Smrčka - Jeřábek, M. Blažek, Vlček (90. Staněk), Moravec - Vaněk (65. Talich), Kněžínek (61. Krtek). Třebíč B: Pisk - Kaňka, Ošmera, Prokop, Heres - Řezáč, Vodička, Budař, Čech (62. Kylíšek) - Veselý - Hanzal. Nejlepší hráči: Vaněk, Moravec - Veselý. (va)

Náměšť - Vrchovina 1:0

Záchranářský souboj se hrál poměrně v rychlém tempu, hned ve 3. min. vybídl Strnad k vyložené šanci Vybírala, ten ji však zahodil. Ve 14. min. hosté skórovali z rychlého brejku, ale pro ofsajd nebyla branka uznána. Ve druhé půli převzala Náměšť taktovku, měla převahu a v 53. min. T. Franěk nastřelil břevno. O dvacet minut později se na druhé straně vyznamenal Moczár, který vytáhl střelu Grose. Rozhodující moment přišel v 78. min., střelu Fraňka ještě Teplý vyrazil, ale Rabušic se z voleje nemýlil - 1:0. V nervózním závěru domácí soupeře nepustili do tlaku a cenné tři body zůstaly v Náměšti. „Měli jsme celý zápas převahu, bohužel góly jsme nedali, naštěstí se nám to povedlo až v závěru,“ doplňuje náměšťský trenér Jaroslav Kopeček.

Gól: 78. Rabušic. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (75. Vybíral). Diváci: 80. Poločas 0:0. Náměšť: Moczár - Nekuda, Rousek, Chládek, Mašíček - Eliáš (46. Rabušic), T. Franěk, Adam, J. Franěk (89. Voborný) - Strnad (90. Ptáček), Vybíral. Vrchovina: Teplý - P. Poul, Sochor, Fagula, Oros (88. Michal) - Kain, Střešňák, Kršek, Kalich - Plhal (75. Freudenreich), Šuštáček (65. Šoustar). Nejlepší hráči: Adam, Rabušic - Teplý. (pok)

Humpolec - Hartvíkovice 1:1

První poločas přinesl nepříliš záživnou kopanou. O jedinou branku se postarali Humpolečtí, přičemž Koníř prodloužil středem hřiště míč na mladíka Paťhu a ten si už věděl rady. Domácí mužstvo po přestávce ještě zvýšilo obrátky, jenže paradoxně samo inkasovalo. Přitom mohli vést o dvě branky, jenže Čihák si se samostatným nájezdem neporadil, když netrefil branku. Z protiútoku pak vyrovnal Veselý. Závěrečná půlhodina již ukazatelem skóre nepohnula, ačkoliv Humpolečtí měli výhodu přesilovky.

Góly: 19. Paťha - 58. Novotný. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (59. Foretník). Diváků: 120. Poločas: 1:0. Humpolec: Moravec - Kopic (62. Pajer), Solomon, Filipský, Vincenc - Hájek (70. Jirák), Prachař, Koníř, Svoboda - Číhák, Paťha (69. Holoubek).

Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Chládek, Záviška, Zedníček - Křivánek (42. Kašpar), Foretník, Neumann, Zedníček - Heralecký (74. Grim, 90. M. Melkes), Novotný. Nejlepší hráči: Čihák, Paťha - Novotný. (ka)