Náměšť n/Oslavou - Slavoj   1:3 (1:2)

K jednomu z klíčových utkání o záchranu v soutěži odcestoval Slavoj bez distancovaného Zdeňka Musila s cílem poprvé v této sezóně bodovat na hřišti soupeře. Tohoto cíle měli hráči dosáhnout zabezpečenou obranou a buldočí bojovností. Domácí jedenáctka však neměla svůj den a proto se mohli naši věnovat od začátku útočení a vytváření si i brankových příležitostí. Těch jsme si za zápas vytvořili dost na to, abychom se mohli radovat z prvního vítězství na hřišti soupeře a vylepšit si postavení v tabulce. Zapomenutá byla středeční prohra s Humpolcem. Toto vítězství je důležitější, protože bylo proti stejně ohroženému soupeři. Jak se říká : šlo o šest bodů.

První branka padla ve 22. minutě : Jiří Mezera pronikl z místa stopera až za polovinu hřiště a kolmicí vyslal do úniku Standu Horkého, který se střelou kolem brankáře tentokráte nemýlil. 0:1.

Potom naši trochu polevili a šance na skórování měli i domácí, kteří hrozili zejména z trestných kopů. První trestný kop šel těsně nad, druhý chytil bravurně Ivan Císař, třetí již skončil v naší síti. 30.minuta - 1:1 (T.Franěk).

Štěstí, že to s námi neotřáslo a že naši pokračovali dále v bojovném a koncentrovaném výkonu. Odměnou byl druhý gól v domácí síti. Jan Musil vybojoval na soupeřově polovině zdánlivě ztracený míč a řítil se z levé strany na domácího brankáře. Napoprvé nedal, ale přiběhl Tomáš Houška a snadno doklepl do odkryté branky. (35.minuta 1:2). Potom jsme měli ještě několik brankových příležitostí, které si o skórování říkaly. Největší byla ta, když se Jan Musil hnal z levé strany proti brankáři a zprava se nabízel Standa Horký. Honza situaci řešil střelou do boční sítě, místo přihrávky volnému spoluhráči. Konec poločasu a naděje na body.

Druhá půle pokračovala tak, jak první skončila. Tedy vyrovnanou hrou uprostřed pole s našimi brejky do otevřené obrany a vyloženými šancemi Honzy Musila, který se snad pětkrát objevil tváří v tvář brankáři. Skórovat se mu podařilo ale pouze jednou křížnou střelou z levé strany (68.minuta 1:3). V jednom případě mohl naservírovat před opuštěnou branku Martinovi Seckému, ale opět zakončoval neúspěšně sám. Škoda, mohli jsme domácí dorazit. Ti v této fázi zápasu působili dosti bezradně.

V 70. a 75.minutě vystřídali oba naši útočníci. Na jejich místo přišli Rosťa Časta a Luk. Makovička. Od těchto okamžiků se nám nedařilo udržet míč pod kontrolou. Toho se snažili využít domácí ke změně skóre dlouhými centry do naší jedenáctky, takže posledních 15 minut bylo o tom, zda tlak vydržíme. Naštěstí ano a zlaté tři body se stěhovaly na Budín.

Bravo chlapci !!!

Sestava : Císař - Kuš, Mezera Pavel, mezera Jiří, Kořínek - Secký, Vodáček, Charousek, Houška Tomáš - Musil Jan, Horký (střídali : Makovička, Časta Rosťa - toho ještě v závěru Časta Radek)

Náměšť : Holík - Zdražílek, Nekuda, Širila, Sobotka - Eliáš, T.Franěk, Adam, J.Franěk - Vybíral, Strnad (střídali: Sázavský za Vybírala)

Rozhodčí : Bulička - výborný, delegát : Rosický starší - ten byl terčem domácích fandů.

-10   17
HFK Třebíč B - SK Bystřice n.Pernštejnem 0:2 (0:0)
FC Velké Meziříčí - Kovofiniš Ledeč n.Sáz 2:1 (1:1)
SFK Vrchovina  - Sokol Hartvíkovice 0:1 (0:1)
SK FC Doubravník - FK Humpolec 1:0 (0:0)
Spartak Pelhřimov - Sapeli Janovice 4:2 (1:1)
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Chotěboř 1:0 (1:0)
FC Náměšť n.Oslavou - FC Slavoj Žirovnice 1:3 (1:2)

Znovuzrození Doubravníka pokračuje

Doubravník a Žirovnice na jaře válí ....  (Vysočina 26. dubna 2005)

Ve skvělém tažení pokračuje Doubravník. V 18. kole krajského přeboru doma porazil Humpolec 1:0.

V ryze záchranářském duelu se v Náměšti radovala Žirovnice a spodek tabulky dostal úplně jinou podobu. Černý Petr v současné době patří Náměšti a Chotěboři.

Náměšť - Žirovnice 1:3

Náměšť nezopakovala výkon z dohrávky s Hartvíkovicemi a proti Žirovnici podala nejslabší výkon jara. Bojovnější hosté se častěji dostávali do šancí, které dokázali úspěšně zakončit. Domácí na úvodní branku žirovnického Horkého odpověděli ve 30. min., kdy z trestného kopu vyrovnal Tomáš Franěk. Po zbytek zápasu si Náměšť žádnou vyloženou šanci nevypracovala a tři body odvezla Žirovnice. „Z naší strany jedno velké trápení, zaslouženě jsme prohráli,“ hodnotí trenér Náměště Jaroslav Kopeček.

Góly: 30. T. Franěk - 22. Horký, 38. Houška, 70. Musil. Rozhodčí: Bulička (Čáslavice). ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas 1:2. Náměšť: Holík - Zdražílek, Nekuda, Širila, Sobotka - Eliáš, T. Franěk, Adam, J. Franěk - Strnad, Vybíral (61. Sázavský). Žirovnice: Císař - Kuš, Vodáček, Kořínek, Mezera - Charousek, Horký (68. Časta, 84. Janů), Houška, Secký - Mezera, Musil (74. Makovička). Nejlepší hráči: T. Franěk - Kořínek, Horký. (pok)

Žirovničtí fotbalisté přivezli hodně důležité tři body z Náměště nad Oslavou. "Vítězství mě těší hned dvojnásobně. Jednak jsme smazali ztrátu z domácího zápasu s Humpolcem, navíc nás dosud proti Náměšti trápila hodně mizerná bilance. Vše jsme odčinili perfektním kolektivním výkonem, proto tentokrát nemá význam chválit jednotlivce,"pravil trenér Slavoje Jiří Vodáček. Zdá se, že jeho svěřenci se po zpackaném podzimu opět nadechli k velké jarní krasojízdě. "Vyhráno ještě v žádném případě nemáme. Nicméně na zlepšených výsledcích má zřejmě svůj podíl soustředěná zimní příprava. Do té letní nám většinou zasáhnou dovolené a vyšší pracovní vytížení hráčů. Také jde o to, chytit se herně i výsledkově. Snad se nám to už podařilo,"věří Vodáček.

V. Meziříčí - Ledeč 2:1 Domácí začali velmi dobře a ve 14. minutě se po Karáskově hlavičce dostal míč přes ledečské obránce do sítě - 1:0. Radost ovšem netrvala dlouho. O dvě minuty později vyrovnal z penalty za nastřelenou ruku Dvořák. V první půli mělo Meziříčí ještě několik šancí. „Ty jsme bohužel neproměnili a po změně stran jsme se dostali do křeče. Naštěstí se nám to povedlo těsně před koncem. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě, i když jsme se hodně nadřeli,“ hodnotil utkání trenér Velkého Meziříčí Radovan Zeman.

Góly: 14. vlastní, 82. Staněk - 16. Dvořák. Rozhodčí: Dostál (Zvole), ŽK: 1:5, ČK: 0:1 (48. Janů). Diváků: 450. Poločas: 1:1. Velké Meziříčí: Padrnos - Mucha, Ladislav Střecha (78. Němec), Kružík, Frolda - Berka (75. Trnka), Špaček, Hort, Pokorný - Karásek, Staněk. Ledeč nad Sázavou: Vávra - Šimek, Janů, Pechanec, Šťastný - Pokorný, Jelínek, Dvořák, Anděl (87. Procházka) - Tvrdík, Geher (52. Moučka). Nejlepší hráči: Staněk, Špaček - Geher. (kan)

Třebíč B - Bystřice 0:2 Juniorka HFK Třebíč již počtvrté v řadě nedosáhla na body, ve včerejším domácím střetnutí opět doplatila na střeleckou nemohoucnost a podlehla Bystřici 0:2. „Zápas ovlivnila vlastní branka na začátku druhého poločasu," míní vedoucí třebíčského mužstva Pavel Trvaj. Osm minut před koncem se na hranici pokutového území prosadil hostující Horák, když křižnou střelou šťastně upravil výsledek na 2:0 pro Bystřici.

Góly: 47. vlastní, 82. Horák. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas 0:0. Třebíč B: Pisk - Hrůza, Ošmera, Marek Vodička, Prokop - Man, Michal Vodička, Zvěřina, Budař (46. Martin Řezáč) - Hanzal (90. Kaňka), Mir. Řezáč (66. Kylíšek). Bystřice: Trávníček - Černý, Dufek (88. Zbytovský), Hloušek, Lukš, Sedláček, Veselý, Matuška, Sklenář, Horák, Zeman (90. Kozáček). Nejlepší hráči: Man - Horák, Sklenář. (pok)

Pelhřimov - Janovice 4:2 Pohledné, útočně vedené utkání, ale s řadou kulantně řečeno minimálně sporných verdiktů rozhodčích, viděli diváci v Pelhřimově. Po břevnu hostí ve 24. minutě se dostali ke slovu domácí, speciálně nejlepší hráč zápasu Vlček. Ten ve 27. minutě tvrdou střelou otevřel skore a o chvilku později po zpětné přihrávce Talicha rozvlnil síť podruhé. Už slavícímu domácímu týmu pokazili radost rozhodčí odpískáním velmi sporného ofsajdu. Hosté se vzchopili a expelhřimovský Urban brzy vyrovnal. Po přestávce už tahali za delší konec provazu domácí, kteří vstřelili tři překrásné branky. Až krutě vysokou prohru z pohledu hostů zmírnil v nastaveném čase agilní Jirgl.

Góly: 27. a 76. Vlček, 51. Krtek, 67. Kněžínek - 37. Urban, 90. Jirgl. Rozhodčí: Beneš (Žďár). ŽK: 5:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Vaverka - Smrčka, Kocián (54. Mitas), M. Blažek, Krčil - Jeřábek (46. Kněžínek), Máca, Vlček, Krtek - Talich (79. Staněk), Moravec. Janovice: Krpálek - Tržil, Hamara, Reiterman, Urban - Tlačbaba, Doucha (66. Špendlíček), Ohnsorg, Uhlíř - Jirgl, Dibdiak. Nejlepší hráči: Vlček, Talich - Jirgl. (va)

Vrchovina - Hartvíkovice 0:1 Nervózní zápas rozhodla branka ze samého začátku. Už ve čtvrté minutě si domácí obrana vybrala jednu ze svých slabších chvilek a pro hartvíkovického Nováčka nebyl problém zasunout míč do sítě. Vrchovina pak byla aktivnější a snažila se vyrovnat. Nejblíže kýženému úspěchu byla po půlhodině hry. Šoustar byl sražen ve velkém čtverci a rozhodčí Šimák ukázal na značku pokutového kopu. Oros však brankáře hostí Chalupu nepřekonal a úspěchem neskončila ani Plhalova dorážka. Po změně stran pokračovala snaha Vrchoviny o změnu nepříznivého stavu, do vyložené příležitosti se však nedostala. Definitivně pojistit hartvíkovické vítězství mohl již v nastaveném čase Neumann, na Hájka však ani nadvakrát nevyzrál. A tak mohlo udeřit na druhé straně, Střešňákovu hlavičku ale jistě chytající Chalupa na brankové čáře zastavil.

Gól: 4. Nováček. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 3:4. Diváci: 220. Poločas: 0:1. Vrchovina: Hájek - Freundenreich, O. Poul, Sochor, Střešňák - Michal, V. Fagula, Oros (70. P. Poul), Kalich (53. Čurda) - Šoustar, Plhal (82. L. Smetana). Hartvíkovice: Chalupa - Petrilák, Záviška (80. Kašpar), Chládek, Zedníček - Hošek, Novotný, Neumann, Nováček - Grym, Křivánek (85. Melkes). Nejlepší hráči: Sochor - Chalupa, Novotný (kz)

Doubravník - Humpolec 1:0 Po senzační středeční výhře nad lídrem soutěže Velkým Meziříčím si předposlední Doubravník smlsnul na dalším favoritovi soutěže Humpolcem. V Doubravníku se hrál fotbal prakticky bez šancí. Humpolec se sice prezentoval pohlednou hrou a to hlavně celé středové řady, ale branku domácích ohrozil jen jednou a to ještě po náhodné akci. Sestupem ohrožení domácí zahrozili střelou Stehlíka až v 65. minutě, která proletěla těsně vedle tyče. Avšak o necelých deset minut později se už Illek nemýlil. Napřáhl z dvaceti metrů a trefil přesně do pravé šibenice Moravcovi svatyně. V závěru zahrozil ještě hostující Pícha. To bylo ze strany Humpolce vše a Doubravník tak získal cenné tři body.

Gól: 73. Illek. Rozhodčí: Karas, ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas 0:0. Doubravník: Pastucha - Stehlík, Zbořil, L. Mitáš, Drbůšek - Štarha, Solga, Illek, Had (46. Havíř) - Havel, Prudký (90. P. Mitáš). Humpolec: Moravec - Jančička, Solomon, Svoboda, Filipský - Hájek (70. Kopic), Prachař, Čihák, Koníř - Pícha, Pajer. Nejlepší hráči: Illek, Štarha - Čihák.

Derby rozhodla nevinná akce

Havlíčkův Brod

Ve šlágru 18. kola krajského přeboru se radoval favorizovaný havlíčkobrodský Slovan. Derby průměrné úrovně rozhodl po jedné z mála chyb chotěbořské obrany v nastaveném čase prvního poločasu sváteční střelec Fialka. Slovan tak ani v pátém jarním zápase neinkasoval.

Havl. Brod - Chotěboř 1:0

Slavnostní ráz zápasu dodalo předutkání brodských a chotěbořských přípravek a poděkování bývalému brodskému brankáři Pavlu Mazánkovi, který dnes oslaví padesátiny.

Bodovat v derby bylo určitě důležitější pro hostující fotbalisty, protože jsou do záchranářských prací namočeni až po uši. Podle toho také vypadal první poločas. Domácí sice zahrozili už v 5. minutě, po centru Nechvátala v ideální pozici hlavičkoval vedle Fialka, ale taktovku hry brzy převzali hosté. Po rychlé akci mířil vedle Provazník a solidní čtvrthodinovku zakončil střelou nad Tůma.

Dva sporné momenty přišly krátce po půlhodině hry, kdy se hosté dožadovali dvakrát penalty za ruku domácího hráče po centru Hanouska a pět minut nato po rohu Provazníka. Sudí Nenadál ve spolupráci s pomezním Kůrkou však byl proti. Utkání tak nakonec rozhodla nenápadná akce z konce první půle. Dlouhý výkop Pospíchala podskočil M. Čapek, Nechvátal vyhrál hlavičkový souboj pro Fialku a ten přeloboval vybíhajícího Vykoukala - 1:0. „Byl to opravdu hloupý gól. Zlobil jsem se potom na Benáka, který šel kopat roh, na což nebyl určen. Po výkopu brankáře jsme inkasovali a nakonec prohráli. Myslím, že jsme však odehráli dobrou partii, ovšem fotbal se hraje na góly a ten jediný dal soupeř,“ uvedl chotěbořský trenér Zdeněk Cach.

Ve druhém poločase se fotbal z trávníku úplně vytratil. Hosté v křeči a beznaději nebyli schopni vymyslet vůbec nic, a tak domácí v poklidu kontrolovali vývoj zápasu. Za zmínku stojí pouze Šimoníčkova střela nad a průnik dravého Janďourka, který odvrátila obrana strojařů jen s vypětím všech sil. „Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu v domácím prostředí a poprvé na jaře doma vyhráli. Cením si vítězství bez inkasované branky, naše obrana pracovala dobře. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ pochvaloval si domácí kouč Vítězslav Machatka.

Gól: 45. (+2) Fialka.

Rozhodčí: Nenadál - Kůrka, Švec,

ŽK: 1:3.

Diváci: 200.

Havlíčkův Brod: Pospíchal - Vrba, Soural, Udržal (69. Janďourek) - Pertl, Novotný, Šimoníček, Šťastný, Havel - Fialka (87. Fejt), Nechvátal.

Chotěboř: Vykoukal - D. Čapek, Novotný, M. Čapek, J. Pátek - Doležal, Benák, Tůma, Křivský (16. Novotný, 82. M. Pátek) - Provazník, Hanousek (66. Blažek).

Nejlepší hráči: Pertl (HB) - Benák.(Chotě)

Sestava 18. kola

Chalupa (Hartvíkovice) 2

Kořínek (Žirovnice) 2         M.Blažek (Pelhřimov) 2            Sochor (Vrchovina) 3

Illek (Doubravník) 1               Sklenář (Bystřice) 4           Vlček (Pelhřimov) 1           Štarka (Doubravník) 1

Horák (Bystřice) 5          Staněk (V.Meziříčí) 6         Geher (Ledeč) 2

Muž kola : Tomáš Vlček (Pelhřimov)

Probuzené týmy velebí přípravu

Jako noc a den. Tak vypadá srovnání formy Doubravníka a Žirovnice v podzimní a jarní části krajského přeboru. Oba týmy se po třinácti odehraných kolech krčily na konci tabulky, zimu přečkávaly s pouhými deseti body. Po pěti hracích dnech jarní části jich mají na svém kontě téměř dvojnásobek - 19.

Jen vedoucí Velké Meziříčí a „neprůstřelný“ Havlíčkův Brod jsou v této fázi soutěže bodově úspěšnější. Doubravník dokázal v ryze záchranářském souboji porazit Ledeč, pak si na něm vylámali zuby favorité z Meziříčí a Humpolce.

Posily se vyplatily

V Doubravníku si velmi cení zimních posil. „Hodně nám pomohl příchod Illka a Havla z Rakouska. Kdyby tady byli i v podzimní části, naše hra by vypadala určitě jinak,“ říká Hynek Krista, prezident klubu SK FC Doubravník. Není to však jediný důvod spanilé jízdy. „Velkou roli hrály i dobré výsledky v přípravných zápasech a zlepšený přístup jednotlivých hráčů. A samozřejmě dobrá atmosféra v mužstvu. V prvních dvou jarních kolech jsme také nemuseli prohrát. Chybělo nám trochu štěstí,“ podotýká Krista.

Vyhráno ještě není

Žirovnice vyhrála důležité duely s přímými konkurenty - Chotěboří a Náměští. A doma uspěla i proti jasně nejslabšímu týmu jara, kterým je s jediným získaným bodem Třebíč B.

„Vyhráno ještě v žádném případě nemáme,“ uvědomuje si kouč Slavoje Jiří Vodáček. Také on si pochvaluje přípravu v zimní pauze. „Na zlepšených výsledcích má zřejmě svůj podíl soustředěná zimní příprava. Také jde o to, chytit se herně i výsledkově. Snad se nám to už podařilo,“ věří Vodáček.

Přednost má futsal

Na úplném dně tabulky se ocitla Chotěboř. V sobotním derby Na Losích opět smolně prohrála. „Po svém nástupu jsem přivedl do mužstva tři posily, bohužel Štefl a Máša dávají zatím přednost futsalu, pouze nadějný mladík Vykoukal zaujal post v brance,“ vysvětluje zapeklitou situaci nešťastný trenér Zdeněk Cach. „Nemohu si ani stěžovat na tréninkovou morálku, pravidelně se schází dvacítka fotbalistů. Kluci mají chuť do hry, v zápasech však nedokáží prorazit psychickou bariéru. Prostě potřebujeme se chytit a získat tolik potřebné sebevědomí,“ uzavírá chotěbořský kouč