8. kolo - 2-3/10/2004

Již opět na první příčce se vyhřívají fotbalisté Velkého Meziříčí, kteří jako jediní z vedoucí trojice nezaváhali. Havlíčkův Brod se totiž musel sklonit před Třebíčí, Humpolec podlehl čtvrté Bystřici. Mezi sebou se utkaly týmy z chvostu tabulky, v Pelhřimově i Doubravníku se radovali domácí.
Bilance 8. kola krajského přeboru mužů: 5 ­ 0 ­ 2.

14. Žirovnice 1 1 6 7: 13 4 ( -5)

SK FC Doubravník - FC Slavoj Žirovnice 2:0 (0:0)

Naše hráče po 120 km cestě přivítal na hřišti uprostřed zalesněných kopců náš sponzor pan Libor Šebesta, který má v této lokalitě pozemek na chatu a který zde v I.A třídě před časem působil a dále domácí fanoušci s bubnem, kteří před sebou měli transparent s nápisem "Vítáme knoflíkáře" - roztomilé, že?  To se nikde nevidí, špíš nám často nadávají do "zkurvených jihočechů"..... ???

Dlouho se nám dařilo držet čisté konto až do té doby, než na hřiště v 65. minutě nastoupil hbitý černoušek "Johny" a bylo vystaráno. Třikrát utekl naší obraně a zcela sám proti brankáři Cisařovi 2x skóroval.

Domácí ještě nastřelili třikrát tyč, což se našim podařilo dvakrát, vše za stavu 0:0.

Zejména v prvním poločase předváděla mužstva z chvostu tabulky pohledný fotbal, který ale nepřinesl žádnou radost ze vstřelené branky. Po změně stran upadla úroveň do průměru, ale domácím příznivcům a hráčům to nevadilo, protože v posledních dvaceti minutách se dvakrát trefil černoušek "Johny".

Sestava Slavoje : Císař - Makovička (70. Doležal J), Kuš, Mezera Pavel, Secký - Camrda, Vodáček, Charousek, Houška Tomáš - Mezera Jiří (82.Plášil), Horký. Na střídání ještě připraveni Pavel Janů a Jiří Jůn.

Branky: Darkwahl Johnson 2 (70. a 89. min),  Rozhodčí: Bulička s přehledem, 150 diváků.

HFK TŘEBÍČ B ­ HAVL. BROD 4:3 (1:2)

Domácí rezerva inkasovala gól těsně před před přestávkou, přesto dokázala po změně stran výsledek otočit a zvítězit nad kvalitním soupeřem. Odčinila tak výpadek z minulého kola, kdy v Ledči prohrála 4:0. Velkou mírou se o tuto nápravu zasloužil střelec tří branek Řezáč. Branky: Řezáč M. 3, Kruntorád ­ Janďourek, Kovář, Nechvátal. Rozhodčí: Nenadál, 160 diváků.

PELHŘIMOV ­ NÁMĚŠŤ 3:0 (2:0)

Domácí se v úvodu vrhli do ofenzívy, což se jim brzy vyplatilo, protože Kocián vrátil do sítě brankářem vyražený míč. Uklidnění domácí si poté vytvořili řadu příležitostí, ujala se ale až střela Lepešky. Po změně stran úroveň hry upadla do podprůměru, hosté nic nebezpečného nevymysleli, a tak je Pelhřimov ještě jednou potrestal. Branky: Kocián, Jeřábek, Krtek. Rozhodčí: Kozlík, 110 diváků.

VRCHOVINA ­ CHOTĚBOŘ 0:2 (0:1)

V Novém Městě se střetly týmy ze středu tabulky, které dělil od sebe pouze bod a odpovídal tomu i průběh utkání. Nakonec na vítězství dosáhli šťastnější hosté, kteří se tak díky brankám Hospodky a Provazníka dostali před své hostitele. Branky: Hospodka, Provazník. Rozhodčí: Jurka, čk: Porost (Vrch.), 100 diváků.

VEL. MEZIŘÍČÍ ­ JANOVICE 5:2 (2:1)

Po skvělém úvodu soutěže domácí v minulých dvou kolech zaváhali, proti svému loňskému soupeři z A třídy se ale opět chytili. Po celý zápas byli jasně lepší a zaslouženě zvítězili. Jejich ofenzivní činnost již opět šlapala naplno, o čemž svědčí pět vstřelených branek. Branky: Hort 2, Staněk, Karásek, Pokorný ­ nehl. Rozhodčí: Šoustar, 250 diváků.

BYSTŘICE ­ HUMPOLEC 1:0 (0:0)

Humpolec, aktuálně první mužstvo tabulky krajského přeboru, měl po celý zápas mírnou převahu, ale kvůli špatné koncovce se vracel domů s prázdnou. Rozhodující branku dal v 81. minutě Veselý, když míč po jeho rohovém kopu skončil až za zády překvapeného domácího brankáře. Branka: Veselý. Rozhodčí: Bobek, 120 diváků.
LEDEČ ­ HARTVÍKOVICE 0:2 (0:1)

Zápas v Ledči se odehrál za stále převahy mužstva z Hartvíkovic, které si dokázalo vytvořit řadu brankových příležitostí. Domácí jim konkurovali pouze v krátkých časových úsecích, během nichž nedokázali odpovědět na dvě přesné trefy Slavíka a Vencla. Branky: Slavík, Vencl. Rozhodčí: Beneš J., 250 diváků.