Halové turnaje 2008

 

Halové turnaje FC Slavoj Žirovnice se konali v Žirovnici ve sportovní hale města Žirovnice, Nová ulice 757 (u jatek - vedle firmy IPC Plast - viz.mapa) s hrací plochou 42 x 24 m, házenkářské branky, palubovka.

 

Starší přípravky (neděle 24. února)

1. Slovan Kamenice n.L. 13 bodů

2. Start Lukavec 9 bodů

3. TJ Nová Včelnice 9 bodů

4. Slavoj Žirovnice 7 bodů

5. SK Moravské Budějovice 5 bodů

6. Střepina Žirov 0 bodů

       

foto J.Kořínek

Naše starší přípravka sehrála dobrý turnaj se špatným koncem. Systém turnaje byl spravedlivý - hrálo se každý s každým.

V prvním zápase jsme porazili Žirov po výrazné převaze 2:0 /obě branky vstřelil Michal Kořínek/, ve druhém remizovali s Moravskými Budějovicemi 0:0 -zde se blýskl brankář Marek Houška chycenou penaltou a následoval zápas s Kamenicí n.Lipou. V něm jsme byli po většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě jsme se ujali vedení Michalem Kořínkem /navíc ještě neproměnil penaltu - tyč/, jenže v závěru zápasu naše borce srazil na kolena takový gól, negól, když brankářovi vypadl míč a napodruhé už ho zachytil za brankovou čarou? Bylo vyrovnáno a soupeřovi tím narostly křídla a stihl ještě vstřelit vítězný gól. Prohráli jsme 1:2 a v dalším zápase nás čekal Lukavec. Ten jsme celkem bez problémů porazili 2:0/branky stříleli Vojta Hadrava po průniku Michala Kořínka do prázdné braky a Vojta Cajz tečovanou střelou po rozehraném rohu/. V závěrečném utkání turnaje jsme narazili na Novou Včelnici. Před zápasem bylo jasné, že když zvítězíme, obsadíme na turnaji druhé místo. Také jsme se ujali vedení, když Vojta Kolář přihrával z vlastní půlky na Michala Kořínka, ten šel do souboje s brankářem a míč po odrazu od země skončil v síti. Jenže pak přišla velká chyba našeho brankáře, když pustil lehkou střelu z velké dálky do své sítě. Tenhle gól nás znovu velmi srazil, úplně jsme přestali hrát a výsledkem byl krásný gól soupeře po střele do šibenice. Tím utkání skončilo. Prohráli jsme 1:2 a na turnaji obsadili celkově až čtvrté místo. Nejlepším naším hráčem byl vyhlášen Michal Kořínek. Zvláštní cenu pro nejmenšího a zároveň nejšikovnějšího hráče všech turnajů u nás pak obdržel Vojta Hadrava.

J.Kořínek
 

Mladší přípravky (neděle 17. února)

Dnes se ve sportovní hale představili naši nejmladší reprezentanti.V konkurenci pěti týmů obsadili se ziskem 5 bodů pěkné třetí místo.Hrálo se 1x20 minut systémem každý s každým.První zápas prohráli s pozdějším vítězem turnaje Lukavcem 1:0,potom remizovali s Moravskými Budějovicemi 0:0 a se Spartakem Sezimovo Ústí 1:1 (branku dal Vojtěch Rušil) a v posledním zápase porazili Kamenici 4:0 ( 2 branky dal Pavel Malý a 2 opět Vojtěch Rušil).Předvedená hra a individuální fotbalové dovednosti odpovídali věku a schopnostem kluků.  

Míra Rušil

Pořadí :

1. Start Lukavec 12 bodů

2. Spartak Sezimovo Ústí 8 bodů

3. Slavoj Žirovnice 5 bodů

4. SK Moravské Budějovice 4 body

5. Slovan Kamenice n.L. 0 bodů

 
 

foto M.Rušil

   

 

Mladší žáci (neděle 10. února)

Mladší žáci absolvovali svůj druhý halový turnaj, tentokrát v domácí hale. Zopakovali svůj výkon z Třeště a se ziskem 16 bodů a skórem 13:1 obsadili 1. místo. O vítězi turnaje rozhodla jedna jediná branka o kterou měli horší skóre kluci z Moravských Budějovic. Náš vzájemný zápas skončil 0:0 a ostatní zápasy oba týmy vyhrály. Naši kluci postupně porazili Lukavec 3:0, Hořepník 2:0, Batelov 2:0, Horní Cerekev 2:1 (podle mého názoru nejlepší zápas turnaje) a náš druhý tým 4:0. Střelecky se prosadili Matěj Rušil - 7 branek a Michal Kořínek - 6 branek. Těm dvěma to spolu opravdu jde!

Náš druhý tým skončil na 6. místě, když remizoval 0:0 s Lukavcem, porazil Batelov 1:0 (branka O.Kolář) a prohrál s Horní Cerekví 1:0, Hořepníkem 2:0, Moravskými Budějovicemi 1:0 a s našim prvním týmem 4:0.

Na turnaji bylo celkem 7 mužstev a hrálo se systémem každý s každým 1 x 12 minut. Pro kluky to bylo opravdu náročné, protože pokud chtěli uspět museli dávat branky a v hale je to během 12-ti minut těžké proti jakémukoli soupeři.

Jsem rád, že se nám to podařilo a poděkování patří všem našim 17 klukům hrajícím ve dvou družstvech.

Míra Rušil  

Pořadí :

1. Slavoj Žirovnice 16 (13:1)

2. SK Mor.Budějovice 16 (13:2)

3. SK H.Cerekev 12

4. Sokol Hořepník 7

5. Start Lukavec 5

6. Sp.Počátky 4

7. 1.FC Batelov 0                                                                                                                               foto J.Kořínek


Starší žáci (neděle 3. února)

1. SK Moravské Budějovice - 10 bodů

2. Slovan Kamenice n.L. - 9

3. 1. FC Batelov - 5

4. FC Slavoj Žirovnice - 3

5. Spartak Počátky - 1

(Nejlepší hráč - Karel Svoboda - Moravské Budějovice)

Starší žáci absolvovali v neděli 3.2.2008 v domácí hale třetí přípravný turnaj. Po čtvrtém místě z Počátek a šestém místě v Okříškách skončili se ziskem 3 bodů a pasivním skóre 3:9 na čtvrtém místě. Postupně naši kluci prohráli s Batelovem 0:4, s Kamenicí n. Lipou 1:3 (vlastní branka připsaná M.Rušilovi) a s Moravskými Budějovicemi 0:2. V posledním zápase jsme porazili kluky z Počátek 2:0 (Hrach a J.Omasta). Celkovým vítězem se stali kluci z Moravských Budějovic.

Konečné umístění a předvedená hra plně koresponduje s umístěním našich kluků po podzimní části mistrovské soutěže.Víme,kde nás bota tlačí - nízká sebedůvěra ve svoje vlastní schopnosti,nízká produktivita ve střelbě a ve většině případů zbytečný respekt z fyzicky vyspělých soupeřů.Do zahájení jarní části soutěže ještě zbývá hodně času a já věřím,že  zmíněné nedostatky odstraníme a budeme se fotbalem dobře bavit a ne trápit.

Míra Rušil 

Fotky z turnaje :

foto Miloš Konáš

 
         

         

foto Jarda Kořínek

 
 
 
 

 

>> Pravidla - žáci

>> Pravidla - přípravky

 

Přihlášky :

Pavel Havelka, P.O.BOX 61, Palackého 74,

39301 Pelhřimov

nebo E-mail : hapos@iol.cz

nebo tel. 606 611 883