Jihlavské experimenty se Zákostelskému zamlouvaly

Deník Vysočina - sobota 7. července 2007

 

ŽIROVNICE - Po své premiéře na lavičce Vysočiny se tvářil spokojeně. Trenér Luboš Zákostelský si i přes třetí místo Jihlavy pochvaloval herní projev.

 

 „Hráči splnili moje očekávání. Myslím, že jsme předvedli dobrý fotbal,“ řekl Zákostelský.

Jeho noví svěřenci si v obou zápasech vytvořili několik slibných příležitostí. Nakonec jim k bronzové příčce stačil jediný gól de Santose. „Vypracovali jsme si řadu příležitostí, což je na začátku přípravy pozitivum. Na jejich proměňování budeme samozřejmě ještě pracovat,“ plánuje kouč.

V prvním utkání proti Dukle Praha se Jihlava hledala. Optická převaha ale k ničemu nevedla. Soupeř naopak ve druhém poločase dvakrát zahrozil a své šance zužitkoval.

Proti Čáslavi už to byla jiná. „Mohli jsme dát tak čtyři góly. Ale na druhou stranu jsme hubené vedení udrželi, což se cení,“ podotkl Zákostelský.

Úroveň žirovnického turnaje si pochvaloval. „Je to zpestření přípravy a pro mě na rozkoukání ideální příležitost,“ dodal.

Oproti středečnímu úvodnímu tréninku se na hřišti neobjevil kapitán Petr Vladyka, který stále nepodepsal nový kontrakt. „Kromě gólmana Macháčka, kterého není potřeba zkoušet, se na hřiště dostali všichni a vesměs potvrdili to, co se od nich očekávalo.

Překvapivý tah udělal s Theodorem GebreSelassiem. Za normálních okolností krajní obránce odehrál zápas o třetí místo ve středu zálohy. „Na pravé straně obrany máme dostatek hráčů a záměrně pro něj hledáme nové místo. Potvrdilo se, že by to mohla být jedna z variant,“ připustil Zákostelský.

 

Ondrej Dudáš