Rekonstrukce Budína 2009 - 2010 - 2011

Průběh rekonstrukce hrací plochy na stadiónu Budín. Tuto akci organizuje a spolufinancuje Město Žirovnice. Děkujeme. Podstatnou částí financováno (celkem asi 3 mil.) ze státních prostředků. Rovněž děkujeme.

Dodavatelem stavby je firma Eurogreen, pobočka H.Cerekev - ing. Svatek, která vyhrála výběrové řízení.

Postup prací níže (směr zespodu nahoru)

Současně s rekonstrukcí hrací plochy bude probíhat i stavba kryté tribuny (původní záměr = částečné zastřešení hlediště v délce 50 m),  které bude provádět a financovat FC Slavoj sám ze svých skromných prostředků, doufejme, že za velké podpory sponzorů. Prvním velkým sponzorem je sázková kancelář FORTUNA, a.s., která darovala Slavoji ....

                                                                                                                                     >> Tribuna podrobněji zde !!!


 

 Tak ! A tady s tím končím ! Postup prací zespodu nahoru

 

16.- 30 května 2011

Hřiště je zase pro změnu mokré, protože se vydatně kropí a navíc k ránu ze soboty na neděli pršelo. Před zadní brankou u hájovny byla ještě v neděli večer kaluž .... ? Je to tak, že déšť x nedéšť, kropí se pořád stejně. Buď pořád, nebo vůbec.

Sečení hřiště prý bude realizováno tak, že hlavní a častější "kosení" bude dělat městská četa se sekačkou na parky, dorovnávání bude v pátek provádět pan správce nějakou zánovní sekačkou, kterou ještě nemá. Zatím se neděje ani jedna možnost (19/5), takže je už deset dní neposečeno a už to pěkně drnovatí ... ? Na mimořádné pondělní schůzce konstatoval pan starosta, že je to všechno v pořádku. Dělala to špičková firma. A navíc. Chcete plot ? Chcete ! Tak držte huby. Patrně je myšlen ten plot u hlediště, který je neustále podmáčen.

Chceš plot? Chceš! Tak drž hubu a pořád neremcej! ..... podívej se zde, jak to vypadá po hodinovém dešti ....  (1.června)

 

9. května 2011

Na výborové schůzi jsme se dozvěděli od pana předsedy, že nová sekačka se na hřiště opravdu kupovat nebude. Město koupí pouze nějakou tu velkou a drahou na městské zelené plochy a s tou prý budou sekat i hřiště. Na zkušenosti odjinud nehledě. Dále jsme se dozvěděli (aspoň já), že se nemá píchat do vosího hnízda, že ruka ruku myje a že se má zpívat pouze píseň svého chlebodárce. Že je lepší a pohodlnější hledat výmluvy proč to tak, či onak nejde, než hledat řešení, to už jsem znal z minulosti ....

Jinak, hřiště se poslední dobou kropí a už to vypadá, co se týče tvrdosti, daleko lépe. Polovina hřiště je ale zatím skoro bez trávníku.

 

24.dubna - začátek května 2011

Opět se jezdí trénovat do Častrova, což možná pomůže kvalitě "pažitu", ale šutry to asi nevysbírá.

Nová sekačka pořád není a hned tak, podle řečí pana místostarosty, nebude. Správcovi prý bude stačit nějaká půjčovaná. S tou už měl minulý týden první nesmělé pokusy a seklo to dost podivně. .... Novou sekačku na hřiště radnice kupovat nechce. Prý koupí pouze drahou sekačku pro městskou četu. .... No, a je to !

Asi mají pravdu, protože podélně od poloviny hřiště směrem k hledišti, tráva stejně zatím neroste. Jsou to zkušení borci.

 

18.-23. dubna 2011

Všem je divné, že se hřiště kropí pouze sporadicky na pár minut (aby se neřeklo) a ještě ho musí chodit pan správce zapínat a vypínat a podle toho to vypadá. To nelze aby to kropilo samo? a třeba celou noc? Vždyť je to pořád suché a tvrdé. Ve čtvrtek 21.4. by to měl pan Svatek prosévat travním semínkem. To bude asi platné, když to nebude kropeno a navíc kameny a jiný bordel to z hřiště asi neodstraní, nebo jo? Ale abych pouze nekritizoval, musím také pochválit. U kabin jsou vyvěšeny nové "Požární a poplachové směrnice".

Musím se také zmínit o sečení hřiště. Pan správce měl v úterý 19/4 první nesmělý pokus hřiště poséct, ale moc se to nezdařilo. protože sekačka je už na odpis. Své už si odvedla, a to nejen na hřišti. Neustálé "opravy" ji také nepřidaly.

Radnice vyčlenila, jak nás informoval pan president klubu, částku mezi 600-750-ti tisíc na nákup sekací techniky, jak na stadión, tak pro městské travnaté plochy. Problém je ale v tom, že zatím nedošlo k pevnému rozhodnutí jakou a kolik sekaček koupit. Až tohle všechno rozhodnou, pak prý přijde na řadu výběrové řízení na dodavatele sekačky. Potom budou muset být dodrženy stanovené zákonné lhůty pro případná odvolání prohrávajících účastníků výběrového řízení a pak?  ..... pak se možná něco koupí a pak? .... pak už bude zase padat sníh.... ????  ..... Myslím si ale, že si z nás pan místostarosta, vyhlášený srandista, dělá jenom legraci

 

11--15. dubna

Celý týden prší, takže se kropit nemusí, ale co s těmi kameny na ploše. To bude asi obrovský problém.Hráči Nového Rychnova mi ukazovali odřeniny a ptali se. Co to máte za hřiště. Těžko se na to odpovídá.

Na snímku vedle jsou kus železa a hřebík, koukající z plochy a které objevili hráči při tréninku.

 

9.dubna 2011

Chudák Leoš. Jezdí se denně dívat na hřiště, jestli se kropí, někdy i několikrát, ale bohužel .... Vítr fouká jako blázen, neprší a přesto se nekropí. V neděli 10. dubna se kropilo navečer celkem 35 minut (jedno kolečko po třech minutách na jeden postřikovač). Divné, že ?

 

Co našly děti na hrací ploše během zápasu s Pacovem (9.dubna 2011)

 

 

 

 

 

6. - 7. dubna 2011

Fotbalisté označili na ploše největší vyčuhující kameny, které je nutno odstranit. Zatím však ani ťuk (7. dubna). Sobotní mistrák je ohrožen, protože jde o zdraví, neřku-li o život. Je nám to jedno? Asi jo. Pořád se to "řeší". (Možná by to bylo dobré kameny vykopat a díry zasypat hlínou a zadrnovat. No nevím. Já to ale nerozumím). Co kdybych to ukázal v sobotu rozhodčím? Pánové, je to velký problém ! No, každá nepravost vyjde asi jednou na světlo světa !

 

2. dubna 2011

Už se nám to, bohužel, bortí (obrázek). Pan správce to opravil někdy před 9. dubnem. Že by už došlo na má slova .. ? Je to ale v nějakém řešení, pravil na schůzi pan president. Vyrazí se na to prý po "poháru".

 

 

26. března 2011

Hrál se první mistrák (dokonce dva - dorost a áčko) na celkem slušném terénu, který zimou moc neutrpěl. Hřiště je ale značně suché. Chtělo by to kropit, ale kropení není ještě po zimě v provozu a tak čekáme na déšť, který bohužel nepřichází. tráva, která po zimě zbyla pomalu, ale jistě, usychá (stav 31.března). Čekají nás teploty kolem 20°C.

Propadlé díry kolem, v ploše zbytečných, postřikovačů, zasypali nějakým štěrkem ... ?

Jinak ale zima vytahala ze země další kameny, zbytky perleťě a dokonce i rozbitou flašku od piva. Že nebyla zemina při navážení na plochu vůbec proseta, to víme všichni. Snad až na investora stavby, kterému je to ale jedno a co mu nakuká ing. Svatek, to je svaté ! Nebo v tom bylo ještě něco jiného?

 

několik fotek Budína dne 5. března 2011

5. března 2011

Na výborové schůzi nám četl náš pan president (zároveň místostarosta) závěry z kontrolního dne na Budíně. Vyplývá z toho, že jsme hřiště nepohnojili proti sněhové plísni a že máme hřiště 2-3 krát týdně stříhat. O opravě meliorací u branky směrem k hájovně a odvodnění u plotu u hlediště nebyla řeč.

Prý hřiště někdy opět propíchají.

Obě hřiště v Počátkách jsou už dávno bez sněhu, o 15-ti cm vrstvě ledu nemluvě......


24. září 2010

Vedu si záznamy o počasí a z nich jsem zjistil, že v srpnu byly celkem 5x dešťové přeháňky a do dnešního dne byla v září přeháňka jedenkrát. Za celou tu dobu nebyla na hřišti spuštěna závlaha. Je to normální?

Na výborových schůzích je opakovaně žádán náš pan president aby pozval pana starostu k vysvětlení celé situace kolem hřiště, leč marně. Radnice už prý žije (pan president určitě) nadcházejícími volbami a nikdo se už nebude takovými hovadinami zabývat. No,dobrá !

 

20. září

A takhle se to táhne dál a dál..... Hřiště se už ani nekropí, seče symbolicky po částech a na několikrát .... Fotbalisté jezdí do Častrova a nadávají ..... pan správce je nasranej, že si na něho pořád někdo stěžuje ..... radnice je netečná a navíc má předvolební přípravu. ...  takže ? ... Co pořád chcete ? ... A pořád otravujete ? .... Na mě bude asi podána panem správcem žaloba, protože jsem už nevydržel poslouchat do nekonečna našeho pana presidenta o tom, jak na radnici pana správce projednávají, a poslal jsem starostovi názory fotbalistů. .... Výbor klubu je rozdělen na několik skupinek ..... takže, jak jsem napsal někde níže : Hřiště jenom pro vztek !

 

9. září 2010

Antonín Doležal (vedoucí A-mužstva) domluvil v KPŽ zakoupení elektronické časomíry. Tondo, díky.

 

23. srpna 2010  Co napsal na Facebooku asistent trenéra Ivan Kadlec

VŠICHNI JEN NAZNAČUJETE, TAK SI TO ŘEKNĚME NA ROVINU, HŘIŠTĚ JAKO TAKOVÉ, KTERÉ BYLO PŘEDÁNO, A PŘEVZATO, NESTOJÍ ZA NIC, A ÚDRŽBA HŘIŠTĚ? HRŮZA.TEN PÁN CO SE TAM SNAŽÍ JAKOBY PRACOVAT, NEMÁ VZTAH K PRÁCI, A MY BY JSME CHTĚLI ABY MĚL VZTAH K FOTBALU, A K HŘIŠTI, OMYL PÁNOVÉ A DÁMY, JEN PRÁCI PARODUJE.A JEŠTĚ SE HO ZASTÁVAJÍ LIDÉ, KTEŘÍ HO ZAMĚSTNÁVAJÍ, TO HŘIŠTĚ STÁLO DOST PENĚZ A PROTO BY SE URČITÍ LIDÉ MĚLI TROCHU ZAMYSLET.

Ivan Kadlec pokračuje : A firma která dělala trávník, se mi taky moc nelíbí, protože jsme tam trénovali 14.dní, a běžte se podívat jak to vypadá,a teď je na 14 dní zákaz vstupu na hřiště. Nejmenovaný činovník z H.Cerekve nám řekl, že jim to tahle firma taky dělala, a rok to pak opravovali. Takže zamyšlení pro ty, kdo dělal výběrové řízení.

Ano ano...přesně tak ! ZLATEJ pan ''G'' !!: napsal 13-ti letý kluk Michal Pája Kořínek.

(Z toho je patrno, že nejenom já, ale je dost i dalších, kteří mají výhrady)

 

16. srpna 2010 : Fotbal pláče ! Nové hřiště jenom pro zlost !

Na výborové schůzi se konstatuje, že hřiště nestojí za nic a že je po třech týdnech užívání v zuboženém stavu. Chtělo by to více péče ze strany správce, ale otázkou je, zda na to má čas? Nutno pořídit časový snímek .... Reklamace dodavateli stavby není dle předsedy klubu možná, protože by nebylo kde hrát (pokud by hřiště nějakým způsobem opravovali) ...

ÚTERÝ : Fotbalisté opět trénovali v Častrově .... Pan správce pravil místopředsedovi klubu panu Dýnkovi: "Jak vy ke mně, tak já k vám. A neruš, mám na stole večeři". Na radnici vládne všeobecná spokojenost. Co tedy chcete...... Ale co dál ?

Dál? Už je to tady. Řešení se našlo. 17. srpna nařídil ing. Svatek do 28. srpna klid a zákaz vstupu. Výborně. Takhle tedy dál ... !

Ze zprávy ing. Svatka o stavu trávníku vyplývá, že za všechno může víceméně správce stadiónu .... Na ústa slíbil, že příčinu močálu u spodní branky odstraní zadarmo po skončení podzimní sezóny.(Pozn. Neodstranil)

 

Hřiště na Budíně musí mít z rozhodnutí ing. Svatka z firmy Eurogreen a starosty města 10 dní klid. Trénuje se opět v Častrově.

V době klidu se hřiště zbavovalo staré suché trávy, která se zde nashromáždila díky špatné sekačce a dál se (24.8.) provzdušňovalo.

 

7. srpna 2010

Díry v ploše jsou pořád a teď už je asi jenom na nás, abychom to opravili, aby si někdo nezlámal nohu. O postřikovačích na ploše už byla řeč mnohokrát a o rybnících, které se po dešti dělají pod plotem u tribuny, to už nevadí ani členům výboru. Někteří o tom ani nevědí a když jim o tom řeknu, hrozně se diví. Až spadne plot, budou o tom vědět všichni a vše řešit. Asi bagrem a planýrováním. Proč zde není nějaký sběrný kanál nebo aspoň strouha, to nikomu nevadí? Má to pořád vadit jenom mně?

Pan ing. Svatek nám poslal rozpis využívání hrací plochy. Píše tam něco o 8 hodinách týdně, kdy se může na plochu, vč. zápasů.

V předešlém týdnu ani hřiště nebylo osmi hodinami využito, ale stejně je hrozné.

Hoši, hoši ..... zase Častrov !

 

3. srpna 2010

Ještě bude hodně práce ....(foto zde)

 

31. července - první zápasy v rámci neobvyklého 77. ročníku PP .... zde !    + >> fotky zde

 

26.-28. července

Konečně předáno (i když ne doděláno). V pondělí ráno 26. července došlo k předávání hřiště. V úterý 27.7. mohli už fotbalisté trénovat na celém hřišti, ve středu večer firma něčím stříkala hrací plochu a to tak důkladně, že před brankou u starých kabin udělali na trávníku černý pruh asi 5 metrů široký a skoro přes celou šířku hřiště. Jinak, v trávníku jsou díry pořád, postřikovače ničím nezakryty (to je prý standardní a kdyby byly polepeny, nedokázal by je tlak vody zvednout?), trávník je nadále řídký.

Jinak řečeno : standardně odvedená práce                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     >>  fotky zde !

 

20. - 25. července - Hřiště není pořád hotové a trénuje se opět jenom za brankou u hájovny. Jsme moc nedočkaví?

Páteční trénink opět v Častrově. Předání se plánuje dle posledních zpráv na týden 26.-30.července. Na sobotu 31.7. máme už dlouhodobě naplánováno slavnostní otevření hřiště. Nikoho nenapadlo, že do té doby nebude ještě hřiště fotbalistům k dispozici.

 

14. července - Mohlo se opět trénovat za brankou, protože žádné ničení mateřídoušky se nekonalo. Kolem 20:30 vypadl el. proud a tím bylo přerušeno kropení. To tak údajně popletlo (dle pana správce) nastavený program, že znovu spustí až ve 4,00 ráno. Ach, ta technika!

Zasypané díry v ploše jsou navrchu "pocukrovány" travním semínkem, které není v zemině zapracováno. Samozřejmě, dle předpokladu, všechny díry zasypány nejsou. Tohle jsme už dávno mohli udělat i my a třeba by už tráva v dírách rostla.

16. července se opět trénuje za zadní brankou.

 

13. července 2010

Na Budíně zkušebně zahájeno !
Od úterý 13.7. mají fotbalisté Slavoje povoleno trénovat opět na svém Budíně. Sice pouze na jeden trénink a ještě k tomu pouze na ploše za brankou a to vše na zkoušku, protože firma Eurogreen bude od středy ještě na poslední chvíli hubit jitrocel a sedmikrásky, ale i tak po ročním cestování to určitě všichni vítáme a jenom doufejme, že stadión Budín snad už bude náležitě do nové sezóny připraven.

V úterý byly také už navěšeny sítě do branek a ochranné sítě za brankami. Navečer pracovník a pracovnice firmy zasypávali díry v ploše

... fotky

 

12. července - nic se neděje - stejný stav jako 29. června - firma si dává "načas"

10-11. července - víkend a vedra kolem 30°C

9. července - na hřiště se byli podívat pan starosta a pan ing. Svatek. Konstatovali, že žluté vyschlé části trávníku jsou způsobeny tím, že před časem upravili postřikovače a proto opět začne kropení plotu a hlediště (prý to ale nevadí, protože tam žádné hlediště není a už nikdy nebude ..... ?)

8. července - nic se neděje - na páteční trénink 9/7 si objednávají fotbalisté hřiště v Častrově - na naše se zatím jenom čumí a nadává !

7. července - nic se neděje - fotbalisté opět běhají v terénu - na "škváře" hraje parta z výboru

 

2.- 6. července

Hřiště pořád stejné. Nic se na něm neděje. Občas prší, občas se kropí. Fotbalisté říkají, že je hřiště tvrdé. Jinak zatím sítě nejsou, jámy po kamenech naopak ano a trénovat se na hřišti nesmí. Opravit díry také ne. Není předáno a přebráno. Postřikovače ještě nejsou polepeny umělou trávou. K odstranění závad a předání by prý mohlo dojít do pátku 9. července. Muži už od 5. července trénují, ale v terénu. Na práci s míčem jim prý stačí stará škvára .... ?

 

1. července

Pan správce je už uschopněn, ale cedulku na dveřích má pořád. Co jsme tam byli (do 22:15), tak se nekropilo. Díry v trávníku jsou stále. Pokus někoho přes den odklidit následky krupobití s polovičním úspěchem. Z větší části dodělal druhý den najatý Pavel Bílý.

 

30. června - středa večer

Procházím hřiště a dle mého je tráva řídká, suchá a ještě je zde dost velkých děr po odstraněných kamenech. Kdo zasype a zaseje? Nejspíš asi fotbalisté? Večer po deváté hodině jde pustit pan správce kropení. Na jak dlouho? Nevím. Pan Gažák odmítá namontovat filtrační zařízení k čerpadlu, protože to je dle něho v kompetenci správce a dodavatelské firmy. Má asi recht.

 

29. června - úterý  :  Firma postavila branky a sloupy na ochranné sítě ...... FOTKY zde !

 

21.- 27. června

hřiště 22. června večer po polovičním sečení Íšou - musí brousit nožeNa pondělní schůzi (21.6.) se dozvídáme, že v tomto týdnu, nejpozději v příštím, postaví "firma" branky a ochranné sítě a od 1. července se může začít s tréninkem !!! Stále není vyřešeno kropení (zanášení sacího zařízení). Pan Krasl s panem Gažákem našli recept, který by situaci vyřešil. Vyrobí a sami nainstalují nějaké filtry. Hlavně aby to vyhovovalo našemu panu správcovi. Jinak Íša v úterý po týdnu seče, ale nedokončil to. Bude pokračovat ve středu. Pánové, je červen a je nutné sekat hřiště třikrát týdně. Pak by to šlo rychleji. Pan správce stále marodí a stále se nekropí. Kdy začneme kropit tak, jak by bylo zdrávo? Na tuto otázku nemá nikdo odpověď, alespoň zatím ! Ve středu hřiště dosečeno, resp. dožvejkáno a asi proto je tráva žlutá? Ve čtvrtek ráno ve 4:55 - 5:20, kdy jsem se tam byl podívat, se kropilo a patrně automaticky, protože to nikdo nehlídal. Že by nás pan správce vodil za nos? Ve čtvrtek hřiště opět posečeno, tentokrát lépe.

Jinak prý je hřiště kropeno dost, možná až příliš. V neděli (14:00 - 23°C - sluníčko) je tráva suchá, mezi kterou je už stará uschlá  tráva.

 

14.-20. června

Na pondělní schůzi (14.6.) nám četl pan president dopis pana ing. Svatka ze dne 3.6.2010, ve kterém se píše, že vzhledem k špatným povětrnostním podmínkám po celé období výsevu a vegetace (chladný podzim, zima se sněhem od Silvestra a studené jaro - sníh ležel do 31.3.), doporučuje konání Perleťového poháru odložit o 14 dní, ta asi znamená na někdy kolem 20. července. Jinak prý za to neručí.

V pondělí neprší, v úterý odpoledne prší - denní teploty asi 18°C, ranní a noční 10°C. Ve středu teploty stejné - odpoledne dost prší, čtvrtek - ráno a odpoledne hezky (asi 18°C), navečer slabě prší. V pátek střídavě déšt a sluníčko - asi 20°C = ideální pro růst trávy. Sobota, neděle neprší - neviděl jsem, že by se kropilo. Už v sobotu dost vysoká tráva. Ještě v pondělí neposečeno.

V sobotu jsem odstranil větve po krupobití z příjezdové komunikace na stadión a dal jsem je na stranu.

(V Počátkách prý sečou hřiště v této době třikrát týdně ... ? .... Kolikrát u nás? - Bídně jednou)

> Fotky ze čtvrtka 17.6. = Týden po krupobití zde

 

7.- 13. června

Tráva zelená a houstne. Íša seče, ale zdá se, že sekačka nic moc ...?

Jinak o té závlaze pořád platí to předešlé. Kropí se hodně sporadicky. Alespoň navečer a večer. Slabá půlhodinka chodu postřikovačů, které stříkají postupně, vždy jeden, pak další ...., tzn., že každý postřikovač stříká asi 3 minuty a objede se jedno kolečko a dost. Problém s kropením je prý ten, že se ucpává nečistotami z potoka sání vody a proto to nemůže jít na automatiku, jak doporučuje ing. Svatek (alespoň 3 hodiny denně). Proto to musí pan správce hlídat a ovládat ručně, aby v případě poruchy zakročil. No a stát u toho 3 hodiny? Řekněte sami. Navíc, když je ve stavu nemocných. Předělat "sání", aby to fungovalo tak, jak má, ale zatím nikdo neřeší. Pouze výboři dělají návrhy sami sobě.

Minulý týden bylo chladno a pršelo. V tomto týdnu panují vedra ke 30°C přerušená sobotním podvečerním krupobitím

>>  krupobití .... fotky zde !

24. května

Hřiště podruhé posečeno (Íša) a navečer se kropí. Před tím jsem 14 dní neviděl, že by se trávník kropil. Pan správce vysvětloval jednomu z nás, že se to kropí automaticky, řízeno čidly, tudíž jinak řečeno, že je to vlhké dost. Druhému cpal do hlavy, že hřiště kropí od 4 hodin ráno. Kde je tedy pravda? Dnešním dnem nastoupil náhradní správce za našeho Míru, který si někde polámal žebra a je marod. Náhradníkem je Jindra Jelínek, zv. Íša !

Jinak skutečnost k dnešnímu dni : > zde foto z 25. května večer - odpoledne trochu pršelo <

1) Trávník je žlutý.

2) Závlaha je udělána tak, že se neustále kropí (když se kropí) ploty a hlediště, i když v menší míře. Je vidět, že ubrali na tlaku a tím zmenšili dostřik. Bude se kropení na ploše překrývat? Navrhnul bych, kdybych měl tu moc a podporu výboru, závlahu předělat. Dokud je čas !

3) Nelze se dostat do místnosti k dresům. 

4) Pan správce na hřišti už 3/4 roku neťal, až na ty dvě hromádky 2 roky starého suchého listí a na zasázené kapradí vedle vchodu do klubovny.

 

8. května - 11. května 2010

První sečení. Místy dobré, místy holé .... okraje dost mokré

Opět je to propíchané a ještě to prohnojovali a dosévali (navrch) ... ?

3. května 2010

Na výborové schůzi sílí hlasy proti práci pana ing. Svatka. Už nejsou spokojeni ani ti, kteří se ho vloni na podzim zastávali a kdy byl Hapos tím blbcem a nechtěným rebelem. Také pan starosta prý říká, že dílo nepřevezme, ale my chceme hrát a ne čumět na experimenty pana výherce výběrového řízení a tahanice s ním, a jeho další finanční požadavky   ... nehoráznost nad nehoráznost, šlendrián nad šlendrián ....

Bohužel, další problémy teprve přijdou ! .... ? A kdy nám hodlá pan inženýr hotové "dílo" předat ?

 

30. dubna 2010

Pan starosta a pan ing. Svatek jsou na kontrole trávníku a konstatují, že je velice řídký a že "pohár" nebude. Na ploše je

i na vkus pana starosty strašně kamení. Firma prý ještě znovu částečně trávník doseje a provzdušní. Na to provzdušnění již v pátek 30.4. vyrazili, ale bohužel se jim díky šutrům porouchala mechanizace, tak toho museli nechat. V sobotu se už nepracovalo (1. máj). A co bude s kamením na ploše? Těžko říct.

Postřikovače zatím pořád "rovná" pan správce a moc se mu nedaří. Pořád zavlažují plot a střídačky. Doufejme, že také nezničí elektřinu na sloupu osvětlení. Už tomu moc neschází. Pan správce si ale má aspoň s čím hrát.

Firma prý bude přetáčet postřikovače u tribuny, a to tak, aby kropily jenom hřiště a už nekropily hlediště.

 

24. dubna 2010

Je sobota a vesele se kropí (vždy střídavě každý postřikovač zvlášť asi 5 minut). Některé postřikovače jsou moc blízko plotu, střídaček a budovy starých kabin, takže jsou i ony kropeny. Moc hezky a vydatně je také kropeno hlediště. O celkovém rozmístění postřikovačů na ploše a postřiku směrem k hledišti, o tom už byla řeč dříve. To je nad mé chápání. Tráva zatím neroste, či roste, ale zatím to není vidět. Hezké jsou také močály na tréninkové ploše. Na pozadí vidíme růst novou tribunu.

17. dubna 2010

Firma trávník hnojila (byli tam viděni s hnojícím strojem na ruční pohon).

Tráva je taková jako na podzim. Je sucho, ale stále se nekropí, protože kropení ještě není v provozu. Údajně se tím firma začne zabývat ve čtvrtek 22. dubna ( ... a skutečně začala). Jen odjeli, začal závlahu opravovat pan správce ... ?


Velikonoce 3. dubna 2010 - 7.dubna 2010

Trávník trochu projezdily přes zimu myšičky. Staré listí pořád na svém místě. S trávníkem a hřištěm se zatím nic neděje, akorát výboři dělají pilíře k tribuně. Pan správe se připravuje na novou tuhou zimu !


obrázková galerie

27. března 2010

Rybníky zmizely. Rybníčky a močály jsou pouze na konci tréninkové plochy, u kabin (menší) a u hlediště. Vedle je << obrázkové galerie ze sobotního dopoledne 27.3.2010 - před odpoledním zápasem na UT v Pelhřimově, kde Slavoj prohrál se Světlou 2:3.

Počátky nás na své hřiště nepustily.

 

25. března 2010

Sníh dole. Na ploše rybníky, hlavně na "tréninkové ploše" a všude tam, kde nejsou drenáže (u starých kabin a u hlediště)

 

1. ledna - 24.března 2010

Na Nový rok voda na hřišti umrzla a od té doby zde leží sníh, který postupně dosáhl vrstvy až 50 cm. Sníh leží po celé ploše až do 21.3.2010. Pak se výrazně otepluje a začíná tání.

S táním sněhu se začínají vytvářet na hřišti rybníky. Trenér Mitas se ptá proč? Dle soudu pana Gažáka proto, že v potoce teče moc vody a z vývodu kanalizace, který je do potoka vyveden, nemůže voda z hřiště odtékat. Začne prý odtékat až klesne voda v potoce. Pokud je to jenom tím (nejsem o tom přesvědčen),  bude se situace opakovat každoročně a o prvních jarních zápasech na domácím hřišti si můžeme jenom nechat zdát! .....

Poznámka: Na hřištích v kraji se už 27.3. hraje 26 mistrovských utkání, 10 je odloženo z důvodu terénu !!!

Ing.Svatek má 22.3. zájem a prý trávník ještě provzdušní. Pohár se bude moci hrát, proč ne? pravíil.

Silvestr 2009 - Dopoledne

Těžko říci, ale snímky ukazují stav odvodnění nového zrekonstruovaného hřiště a poslední dva snímky ukazují staré tréninkové hřiště bez meliorací a trávník před klubovnou. Trochu rozdíl, že? Nechtěl bych, aby se vyplnil můj černý scénář, že rekonstrukce stojí za ... ? a že se bude všechno předělávat. To bych doopravdy nechtěl. Jak je udělán spád a drenáže?

Co ta voda na krajích? Kde je nějaký sběrný kanál u hlediště? nebo nějaké strouhy? A tréninková plocha za brankou? Ta nebyla spádována pro jistotu vůbec? To je ostatně vidět ... Přeji našim fotbalistům abych neměl pravdu a rád budu za vola. (Pozn. Prý to je voda z rybníka. Radím: Nedělejte vola i sami ze sebe)

staré tréninkové hřiště - Silvestr 2009 trávník před klubovnou - Silvestr 2009

22. listopadu 2009

Stav trávníku : zatím velice řídké. Pouze malé chloupečky, kryté listím. Na pozdní podzim a pozdní výsev, se ani není čemu divit ....

V potoku zase není voda - vypuštěný rybník Budín - takže se nekropí a ani nevím, zda by se kropit mělo a kam by přebytečná voda odtékala?

28. listopadu (neděle) - brigáda na přesunutí střídačky (15 lidí)

17. listopadu 2009

Sloup na osvětlení je už natřený .... a 26. listopadu postavený !

 


 

13. listopadu 2009

Vrstva listí přikrývá trávník zejména na tréninkové ploše. Tráva zatím nesměle roste.

 


7. listopadu 2009

Tráva se snaží růst a listí padá. Nejde prý sbírat sekačkou (je to měkké).

Pan Mendel pravil na schůzi (9.11.), že také nemůže natřít sloup na osvětlení, protože je vlhko!

 

 

 


28. října 2009

Travička roste, ale že by se ještě na podzim seklo? To určitě ne.

Žába s Tomášem Dýnků se právě vrátili z Částrovské arény, kde se přičinili o porážku "Brkařů" 5:2 (0:2)

 

24. října 2009

Hřiště se zazelenalo a pan správce trochu uklidil. A pak, že nic nedělá!

26. října jsem zrušil na webových stránkách všeobecnou diskusi a dal na stránky "vzkazy" do odkazů  A mužstvo, Fanzona, žáci a přípravky. Béčko a dorostenci mají své weby, tudíž své diskuse.

 

19. října 2009

Na výborové schůzi jsem opět peskován za webové stránky FC Slavoj, i když jsem průběh rekonstrukce ze stránek odstranil. Nevím, čím jsem "firmu" poškodil a pana starostu namíchl. Popisoval jsem a fotil pouze skutečnost a to není dle nich a vedení klubu ani trochu správné. To se v Žirovnici nenosí. Ptám se a se mnou všichni soukmenovci: "Proč se vše musí odehrávat v tajnosti"? Vede to pouze k dohadům a podezřením !

Jo chlapci! Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel ! Vážně uvažuji, že s činností u žirovnického fotbalu skončím. Bude to asi jenom dobře, protože prý svým chováním výrazně Slavoj poškozuji a to si přeji ze všeho nejméně. Vedení klubu se v dohledné době určitě výrazně nezmění a proto ani nevidím jinou možnost. Je mi líto především kluků fotbalistů, kterým dělám spolu s manželkou pomyšlení a v neposlední řadě i toho, že se s nimi a trenérem (nyní Leošem), nebudu skoro denně vídat. Kluci to ale určitě přežijí i bez mé aktivní účasti v FCS a za čas si ani nevzpomenou. Možná, že někdy jo. To, až na ně po tréninku nebude čekat "kousek žvance". Výboři si uleví a klubová kasa se rázem naplní.

Pozn. Taky se dozvídám, že v době, kdy už bylo vše hotové (po 9.10.2009), chtěl se se mnou, na základě mých webových stránek, pan ing. Svatek radit a něco předělávat dle mých rad. Nemá prý se zavlažováním velkých ploch zkušenost. Znovu by to prý předělali. To nepotřebuje komentář .... A co bude dělat s jílem, který tam navezli zpět a tím pádem s odvodněním? S tím zkušenost má?

 


 

 

13. října 2009

pánové Krásl, Gažák, M.Dýnek ml. a Ant. Doležal zabetonovali nosnou konzoly na stožár osvětlení u tréninkové plochy. Dále položili kabel elektrického vedení od "čerpadlové budky". Počasí hnusné, že bys psa nevyhnal !!! Vskutku velmi dobrá práce. Díky chlapi!!! Fotbalisté by to měli při podzimních trénincích, už snad příští rok, ocenit.

Pan správce se nezúčastnil. Chlapi z klubu po něm chtěli, aby stožár natřel, ale zatím bez odezvy. Má asi práci s úklidem stadiónu.

 

13. října 2009

Dopoledne začal padat sníh, který ale hned roztával, ale 14.10. napadlo tolik sněhu, jak nepamatují meteorologové 30 let a drží až do neděle 18.10., někde  i déle. Zrušeny víkendové zápasy. Na hřišti už v sobotu sníh nebyl a všude kolem ano. Dobré drenáže?

 

Dne 13.10.2009 tuto stránku odebírám ze stránek Slavoje. Dělám to na základě reakce včerejší výborové schůze. Zajímavostí je, že ten člen výboru, kterému se nelíbila terénní vlna na konce hřiště u hájovny, a který mě na ni upozornil, tentokrát mlčel (pan Gažák). Panu Svatkovi se monitoring prací nelíbil a stěžoval si panu Kráslovi. Ten mi pak nařídil zrušení této stránky. Eurogreen by prý dal nějaké sponzorské peníze. Ostatní "výboři" čuměli jak puci a byli zticha.

Jsem zvědavej, kdo dá peníze dříve, či pan Svatek, či blbec já. Měl bych udělat anketu? Výsledek bohužel znám už teď.

 

11. října 2009

V noci a ráno trochu pršelo a ještě v poledne vidíme na hřišti kaluže. V Částrově na hřišti ale kaluže nebyly. Sorry, jsou naštěstí mimo hřiště ve výběhových zónách, tam to prý nevadí? Jak je tam uděláno odvodnění? Nijak ! Proč není pod hledištěm nějaká strouha?

Podle předpovědi počasí by měl brzy začít padat sníh. Říká se, že tráva v mrazu a pod sněhem roste bídně. Přesto si přejme ať to roste rychle. Výbor klubu se obává, že nebude "Pohár". Pan starosta říká :"A proč by nebyl?"

 

Pátek 9. října 2009 (po 23:00) mi posílá ing. Svatek e-mail a píše v něm, že klamu veřejnost a uvádím řadu nepřesností.

Ty jsou ostatně vidět na snímcích.


10. října 2009

Někdo zapomněl zavřít vrata, takže pejsci! Máte možnost se vykakat na pěkné hladké ploše a to se mockrát nepoštěstí. V sobotu 17.10. už vrata zavřena, později už zase ne.

 


7. října 2009

Pan president slavnostně oznamuje ve 14:00 hodin: "Už kropíme"!

Nepochopitelná se panu Gažákovi zdá terénní vlna mezi hřištěm a tréninkovým prostorem za brankou u hájovny. Bude se to prý dělat problémy při sečení. ... Kdyby jenom při sečení...   Dle vysvětlení pracovníka firmy Eurogreen, je to záměr pro event. pozdější vybudování tréninkového hřiště. Samozřejmě! Terénní vlna tam je z toho důvodu, protože tréninková plocha není vyspádována žádným směrem


6. října 2009

Tráva zaseta ! Bohužel v potoku není voda na kropení, protože je vypuštěný rybník Budín (výlov nebo kvůli opravě zbořeného potoka?) V noci trochu pršelo.


 

 

 

 

 

 

 

29.9. - 4.10.2009

Patrně už definitivně srovnáno. Montáž postřikovačů, ale jejich umístění ? Pokud budou po delší straně hřiště (u hlediště) mimo hrací plochu, tak jak je u nejlevnější varianty (12-13 postřikovačů) obvyklé, bude hlediště od postranní čáry ještě minimálně o 5 metrů dál, než bylo. A pokud budou postřikovače u hlediště v hrací ploše, tak je to ještě méně obvyklé a nevím, jak praktické. Budou muset v tom případě stříkat také směrem k hledišti a tím pádem budou kropit polorozpadlé podezdívky pod plotem a asi i lavičky. Na druhé straně (u potoka) jsou postřikovače hned u plotu (pozn.: nemohly být alespoň

1-2 metry od plotu, aby při větším větru nekropili plot a střídačky?). Pak by to bylo standardní  a při deklarovaném dostřiku 30 metrů, to mohlo být stejné na obou stranách, tj. u potoka i u hlediště. Patrně experiment? Jenom ať to dobře funguje!!!

A co drenáže? Jdou správným směrem a mají správný spád? A co odvodnění výběhových zón? Třeba nějaká strouha? O zadní ploše se ani nezmiňuji. Ta není spádována vůbec.

Aby bylo jasno: Jenom to tady na svých stránkách popisuji tak, jak to vidím a jak jsem se dočetl v literatuře a moje názory nejsou ani zdaleka názorem vedení klubu.

Každý však, koho to trochu zajímá, může si udělat obrázek svůj a není nutné žádné vysvětlování firmou Eurogreen. Jinak si samozřejmě přeji abych pravdu neměl!


25.-28.9.2009 :

Rozhrnutí hromad a urovnání plochy.

Následné přeorávání (pondělí 28.9.2009-státní svátek). To má ten smysl, že se promíchá zemina s pískem. Ještě jednou prý plochu přeorají (promíchají) a pak budou dva dni jezdit po ploše strojem, který bude řízen laserem a provedou konečné srovnání plochy.

Na takto upravenou plochu budou koncem týdne (t.j.3-4.10.2009) provádět osev trávním semínkem.

No a pak se bude kropit (nebude-li pršet) a čekat jestli něco vyroste. Tráva prý poroste až do prvních mrazů.

Teď by prý měli nastoupit brigádníci z řad členů Slavoje (i fotbalisté) a na ploše v rojnici sesbírat kamení, které zde je, a které by mohlo přivodit později zranění hráčů. Nikdo to nesbíral, brigáda se nekonala.

Otázka : Kde se tam to kamení vzalo? To nebyla směs hlíny a písku před navážením na plochu prokátrována? Asi ne.

Na obrázku vlevo jsou vidět šutry, které stroj vyhrabal a které musel traktorista rukama vyndat, protože by se zničil stroj a ani by mu nejel. Ty šutry, které stroj zvládl, tam samozřejmě zůstaly.

 
šutry z přeorávání, které stroj nezvládl
 

od 21. září 2009 :

Nakládání zeminy s pískem za starými kabinami a navážení na plochu. Kátrování staré zeminy se nekoná? Proč? Je zde asi 50 takových hromad, jaké vidíte na snímcích. Foto (23.9. večer) a to se mi blbě fotí. Pracují až do 21:00 hodin, protože je asi tlačí čas. Nebo nechtějí, aby někdo viděl, že zapomněli na štěrkovou a pískovou vrstvu.

 

15.-20. září 2009 :

Zasypávání potrubí štěrkem a pískem

Jak se dělá jinde ! Po zasypání speciálního hloubkového drenážního potrubí štěrkem se celá plocha zválcuje, na ní se naveze 10 cm vrstva štěrku, která se pak srovná a který tvoří celoplošnou drenáž. Na to se rozprostře další (písková) filtrační vrstva. Teprve potom se naváží prosetá vrstva zeminy promíchaná s pískem .....

 

 

10.-14. září 2009 :

hloubení rýh a pokládání odvodňovacích a závlahových potrubí.

Pracovalo se v sobotu i neděli.

 

1.-13. září 2009

Rovnání celé plochy.

 

odstranění ornice 29.8.2009

odstranění ornice 29.8.2009 - tady skončili

Tady se s odstraňováním ornice v pátek 28.8. skončilo (snímek ze soboty 29/8/2009).

V týdnu 31/8-13/9/2009 rovnali celou plochu (viz snímky)

 

26.-29.8.2009

odstranění ornice z plochy (asi 15 cm) a její odvoz do blízkého lomu u svazarmovské střelnice. Ti s tím mají problém (střelci), protože je nikdo prý neinformoval,  ale pan Mihalík, který zemní práce provádí, je jejich členem. Tak nevím.

(Viděl jsem tam v sobotu zuřit pana Kulhánka a nadávat fotbalistům béčka)

26.8. odstraňují ornici z hřiště a vozí ji do lomu u střelnice

sem to naváželi do 29.8.2009

 
25.8.2009 - vytrhání vnitřních obrubníků kolem atletické dráhy 26.8. odstraněna škvára z dráhy

25.-26.8.2009

odstranění škváry a vnitřních obrubníků z běžecké dráhy

 


Z celé plochy odstraněna rozpadlá tráva,

<<   snímky 22.8.2009)

světlé pruhy jsou nad starou meliorací

 

 

 

Zahájení zemních prací na Budíně

       snímky z večera dne 20.8.2009) >>

 

úterý 4. srpna : sice pršelo ale už tam něco stříkali. (snímky z úterý 11. srpna 2009)

Trénuje se na tom až do 14.8.2009. Někteří kluci ale už mají alergické problémy, takže od úterý

18. srpna se trénuje v Častrově. Ve středu 19.8.2009 tam ještě kopalo několik chlapců z "úřadu"

trénink úterý 11.8.2009

 

pátek 31. července 2009

Firma Eurogreen hřiště sice nepostříkla, ale s dovolením radnice si vzala firma 1.Kamenická pruhy trávníku do sportovního areálu v Polesí.

 

 

trénink úterý 11.8.2009

středa 29. července 2009

Hřiště posečeno, ale panu správci se to moc nepovedlo, nepršelo, ale "firma Eurogreen" zatím hřiště nepostříkala.

  stav ke dni 3. srpna 2009

čtvrtek 23. července 2009

Podle poslední zprávy začnou práce na rekonstrukci trávníku na Budíně v pondělí 27. července (pokud nebude pršet) postřikem na zničení stávajícího trávníku.

Pokyn z radnice !

Perleťový pohár nutno udělat co nejdříve, nejlépe už v červnu, aby mohla rekonstrukce trávníku začít ! Ve skutečnosti se ale trochu její začátek opozdil !


Záměr rekonstrukce :

Posunutí hlavního hřiště směrem ke starým kabinám a tím vznikne za brankou u hájovny větší plocha na trénink. Dle původního záměru zde mělo vzniknout hřiště o minimálních soutěžních rozměrech 90 x 45 m, ale to by se muselo hrábnout do okolního terénu a na to nejsou prachy. Nejsou ani na to, aby bylo hřiště blíže k hledišti. To by se muselo hrábnout na rohu u cesty k hledišti. Takhle je hřiště ještě o metr dál od hlediště, než bylo původně.

 

>> Začátek rekonstrukce - postup směrem nahoru <<

Zapisuje Pavel Havelka