Koncentrovaný výkon v obraně na hřišti leadra bez gólového efektu

Hartvíkovice - FC Slavoj  1:0 (1:0)
8. kolo KP                                                                                                                           sobota 1. října 2005
Náměšť nad O. Chotěboř  15:00 NE

Slavoj začal za slunečného ale chladného počasí v Hartvíkovicích se zajištěnou obranou vyztuženou o Václava Musila z B-týmu, kterého si vyžádal nový asistent trenéra Josef Ciboch. Do obrany se vrátil po čtyřech nucených absencích Jiří Charousek. Pro změnu chyběl zraněný Pavel Mezera, který zápas sledoval pouze z lavičky.

Počátečnímu náporu domácích naši čelili zdárně pečlivou obranou se snahou o rychlý kontr. Jedna taková snaha vyústila (15.minuta) v samostatný únik dorostence Martina Pokorného,

který postupoval sám proti brankáři, dokázal však nastřelit pouze jeho nohy.

Rozhodlo se v 31. minutě, kdy odkopnutý míč domácích zpracoval na velkém vápně kanonýr Hanzal, s míčem se otočil a tvrdou přízemní střelou k tyči nedal našemu nejlepšímu hráči v utkání, brankáři Ivanu Císařovi, nejmenší šanci. 1:0. Poločas se pak dohrál ve stejném duchu jako první půlhodina. Druhý pokračoval s postupným otvíráním našich obraných linií a aktivnější hrou dopředu se snahou změnit výsledek.

Několik našich možností jsme nedokázali proměnit (Jiří Mezera, Zd.Musil ..) a proto je výsledek takový, jaký je. Domácí ve 2. půli hrozili z brejků, které pochytal Ivan Císař. Zmařil i největší šanci Davida Jirgla, který neproměnil tváří v tvář. Ke konci se hartvíkovičtí již uchylovali k odkopávání míčů, polehávání na vlhkém trávníku, atd ... ale účel světí prostředky .....

Sestavy : Císař - Houška Petr, Musil Václav, Charousek, Kořínek - Secký, Kuš, Jiří Mezera, Vodáček (80. Doležal Jiří) - Houška Tomáš, Pokorný (55. Musil Zdeněk)  - na lavičce připraveni ještě Šamal, Makovička, Janů - Jiří Mezera zraněn, Jan Musil - chirurgický zákrok na patě.

Hartvíkovice - Tvrdý (Chalupa má zlámanou ruku) - Petrilák, Chládek, Záviška, Zedníček - Hošek, Vodička (82.Kašpar), Kopeček, Neumann (64.Jirgl) - Novotný, Hanzal (87.Heralecký)

Přihlíželo 100 diváků, ŽK 3:4, červené 0:0, pískal Henzel (N.Město n Mor.), který zápas nezvládl.

Hartvíkovice se od začátku tlačili do útoku, ale Žirovnice pozorně bránila a z ojedinělého útoku řádně prověřila Tvrdého. Domácí se dlouho nemohli prosadit, až v 32. minutě zpracoval míč Hanzal a z hranice šestnáctky se trefil přesně k tyči - 1:0. Od této chvíle hosté začali vyvíjet větší aktivitu, přesto se do vážnějších šancí nedostávali.

Druhý poločas začal náporem Hartvíkovic, ale Hošek, Kašpar ani Novotný gólové příležitosti neproměnili.

Ke konci hrála Žirovnice vabank, ale vážnější šance nepřišly.

V samotném závěru postupoval sám na brankáře Jirgl, avšak pojistku nepřidal.
" K vítězství jsme se spíše protrápili, soupeř hrál zodpovědně, dobře bránil. Utkání bylo plné faulů," komentuje hartvíkovický trenér Antonín Salák.

Deník Vysočina

brankář Hartvíkovic Roman Tvrdý byl vyhlášen mužem kola

Okříšky vzaly Bíteši tři body

KFS Vysočina 3.10.2005
Druhé Okříšky si na domácím hřišti připsaly další vítězství, když přehrály Velkou Bíteš. Třetí Havlíčkův Brod si těsně poradil s Chotěboří 3:2.
Bilance 8. kola krajského přeboru mužů: 6 ­ 0 ­ 1.

OPATOV ­ NÁMĚŠŤ N. O. 2:1 (0:1) Obě mužstva vstoupila do zápasu s respektem. V první půli měli více ze hry domácí fotbalisté, kteří si vypracovali slibné příležitosti, ale nedokázali je využít. Naopak Náměšť využila první domácí zaváhání a dostala se do vedení. Po přestávce ale Opatov přebral iniciativu a kýženého vyrovnání se dočkal v osmdesáté minutě. O pět minut později dokázal otočit vývoj na stranu Opatova a bylo rozhodnuto. Branky: Kohlstrom, Rubák (PK) ­ Eliáš. Rozhodčí: Beneš.
CHOTĚBOŘ ­ H. BROD 2:3 (2:1) V derby na sebe narazily celky Chotěboře a Havlíčkova Brodu. Po prvním poločase odcházeli do kabin veseleji domácí, protože vedli 2:1, ale po přestávce Havlíčkův Brod otočil skóre a radoval se z vítězství. Branky: Benák, Moravec ­ Provazník 2, Odvářka M. Rozhodčí: Fridrichovský. ČK: Príhoda (Chotěboř), 300 diváků.
HUMPOLEC ­ JANOVICE 4:0 (3:0) Jedenáctý Humpolec si na domácím hřišti s přehledem poradil s Janovicemi, které porazil 4:0. Rozhodující náskok si domácí vypracovali v úvodní části, kterou vyhráli 3:0. Branky: Keller 2, Čihák, Prachař ­ nehlášeno. Rozhodčí: Rosický, 150 diváků.
SFK VRCHOVINA ­ SVĚTLÁ N. S. 1:0 (1:0) V prvním poločase měli hosté převahu, ale gólem ji nekorunovali. Vrchovina si dokázala udržet bezbrankový stav a udeřila v devětadvacáté minutě, kdy se prosadil Kantor, který tak rozhodl o osudu zápasu. Branka: Kantor. Rozhodčí: Pekárek, 150 diváků.
BYSTŘICE N. P. ­ PELHŘIMOV 3:1 (1:0) Čtvrtá Bystřice nad Pernštejnem přivítala na svém hřišti šestý tým tabulky Pelhřimov. V úvodní části zápasu se hrálo vyrovnaně a padla pouze jedna branka. Po změně stran se však domácí dvakrát úspěšně prosadili a tím rozhodli o osudu zápasu. Branky: Jančo, Zbýtovský, Jedlička ­ Mitas. Rozhodčí: Jurka, 150 diváků.
HARTVÍKOVICE ­ ŽIROVNICE 1:0 (více nehlášeno)
OKŘÍŠKY ­ VELKÁ BÍTEŠ 2:0 (1:0) Domácí Okříšky nepodaly v utkání proti Velké Bíteši výkon jako v minulém zápase, ale k vítězství jim to stačilo. Domácí fotbalisté se prosadili jedenkrát v každém poločase, a rozhodli tak o třech bodech v jejich prospěch. Branky: Kotrba, Dočkal. Rozhodčí: Šimák, 200 diváků.