Zahozená penalta a ztráta bodu .........
     6. kolo                                     Vrchovina - Slavoj  1:0  (1:0)        neděle 18. září 2005

Domácí se do našich pustili hned od začátku a vytvořili si zásluhou tvrdé agresivní hry s výborným pressingem také několik šancí. Hned ve druhé minutě nastřelili tyč, pak některé šance spálili, některé jim zlikvidoval Ivan Císař. Uhodilo až v 36. minutě, kdy po několika špatných odkopech skóroval J.Kántor. Naši největší příležitost prováhal Petr Weith. Další možnosti jsme nedokázali dotáhnout do konce. Poločasové skóre pro nás bylo vcelku lichotivé a do druhé půle jsme si slibovali změnu poměru sil na hřišti. Ovšem druhá půle začala stejně jako první skončila, tj. tlakem domácích, který však postupně ustával a začalo se hrát častěji před domácí brankou. Vše vyvrcholilo v nastaveném čase, kdy obránci srazili J.Musila a byla nařízena penalta.

Po protestech byl vyloučen brankář Šebek a protože  měli domácí již vystřídáno, musel do branky nastoupit hráč z pole. Ten však střelu Martina Seckého bravurně chytil a pískal se konec.

Trenér Vodáček míní, že rozhodčí připustil příliš tvrdou hru, která vyhovuje všem ostatním soupeřům, ne však našim, jak on říká "panenkám".

Sestava : Císař - Secký, Kuš, Mezera Pavel, Kořínek - Camrda (74. Makovička), Vodáček, Mezera Jiří, Houška Tomáš - Musil Jan, Weith (60.Doležal Jiří),

Solidně pískal Jurka, ŽK 3:2 (Musil Jan, Mezera Jiří), ČK 0:1, domácí uvádějí 120 diváků.

Slunečné, ale chladné počasí. Vlhký terén dělal větší problémy našim.

3. Okříšky 6 4 1 1 13:10 13 ( 4)
4. Bystřice nad P. 6 4 0 2 17:10 12 ( 0)

Loňská tabulka    po 6.kole :

SestavaVrchoviny : Šebek - Polášek, Sochor, Fagula, Poul P. - Oros, Poul O., Hes, Kalich (90´Michal) - Šoustar (69´Plhal), Kántor (82´Němeček)
Trenér Vrchoviny Janďourek řekl k zápasu: "Zápas jsme měli po kontolou, škoda jen nevyužitých šancí v zápase. Konec byl infarktový, zadáci podcenili vzniklou situaci v nastavení. Dík Hesovi jsme zachránili zápas".

Jak chytit penaltu?
Zeptejte se špílmachra Vrchoviny Jiřího Hese! Dvaadvacetiletý středopolař si navlékl rukavice vyloučeného brankáře Šebka a v poslední minutě utkání zneškodnil pokutový kop Žirovnice. Především jeho zásluhou tak domácí vyhráli 1:0.
Rozhodčí Jurka se už pomalu chystal písknout konec šestiminutového nastavení. Obrana Vrchoviny však zaváhala a ve vápně zfaulovala žirovnického Musila. Sudímu šel za verdikt vyčinit brankář Šebek a uviděl druhou žlutou v zápase.
„Měli jsme už třikrát vystřídáno, do branky se ještě nabízel Plhal, ale já jsem to chtěl zkusit. Rozhodčí řekl, že po penaltě odpíská konec,“ popisuje nervydrásající drama MUŽ KOLA, který si také vysloužil nominaci do sestavy kola na post brankáře.

Zákrok zachránil tři body
Risknul skok doprava a Seckého pokus mu dokonce zůstal v rukavicích. „Nekopl to moc k tyči, navíc střela nebyla nijak prudká,“ dodává Hes skromně. Přesto si po zápase mohl vychutnat ovace spoluhráčů i diváků. „Hned byl konec, takže se na mě kluci vrhli,“ popisuje první okamžiky po zákroku, který zařídil Vrchovině první vítězství v sezoně.
Jak Hes prozradil, podobnou situaci už zažil. „Ještě v divizi tak před dvěma lety v jihlavském béčku vyloučili ke konci gólmana Tulise a já si stoupl do branky a penaltu chytil, i proto jsem si věřil, že bych mohl uspět také nyní.“
Své „brankářské“ umění prý občas piluje na trénincích. Když je chvíli čas, tak si někdy ze srandy stoupávám do branky, docela mě to baví,“ usmívá se Hes.

Přesun do nižší soutěže
Odchovanec spojeného fotbalového klubu z Nového Města na Moravě a z Radešínské Svratky se letos vrátil do svého mateřského klubu. Už v žákovském věku zamířil do Žďáru. Později následoval přesun do Jihlavy. Zde se stal hráčem divizní juniorky a byl u loňského postupu béčka do MSFL.
Nyní se vrátil do týmu, který hraje pouze krajský přebor. „Živý mě práce a ne fotbal. Juniorka Jihlavy hraje nyní třetí nejvyšší soutěž a já si tak časovou náročnost nemohl dovolit,“ vysvětluje.

V Žirovnici kroutí hlavou
Z penaltového mága jsou ještě teď pochopitelně na větvi v Žirovnici. „Samozřejmě že s výsledkem spokojen rozhodně nejsem.

Byl to remízový zápas. Vyrovnání jsme měli ve vlastních rukou a nakonec to takhle dopadlo,“ konstatoval žirovnický trenér Jiří Vodáček.
Podle něj neúspěšný exekutor Martin Secký přistupoval k penaltě nepochopitelně laxně. „Je to sice nepříjemné - v brance stojí laik, který může risknout skok anebo zůstat stát. To ale Seckého neomlouvá. Stačilo dát umístěnou ránu k tyči a měli bychom bod,“ zlobí se kouč.

Vedoucí Okříšky dostaly výprask

První dva celky soutěže tentokrát neuspěly. Lídr z Okříšek inkasoval pět branek v Hartvíkovicích a právě tento tým jej střídá na čele tabulky. Havlíčkův Brod odjel s prázdnou z Opatova a opouští tak druhou příčku. Žirovnice nedala v nastaveném čase penaltu a v Novém Městě na Moravě si připsala porážku 0:1.
Bilance 6. kola krajského přeboru mužů: 4 ­ 2 ­ 1.

SFK VRCHOVINA ­ ŽIROVNICE 1:0 (1:0)
Předposlední Vrchovina dosud zatím jen dvakrát remizovala, a proto v domácím prostředí prahla po první výhře v této sezoně. Po celý zápas měla mírnou převahu a třech bodů se nakonec dočkala, ale kromě branky ze 35. minuty se více prosadit nedokázala. V nastaveném čase vyloučil sudí Vrchovině gólmana a hráč z pole zlikvidoval následující pokutový kop. Branka: Kántor J. Rozhodčí: Jurka. ČK: Šebek (Vrchovina), 120 diváků.

OPATOV ­ H. BROD 3:2 (1:1) Hosté ztráceli na první místo jediný bod, a proto na horkou opatovskou půdu jeli s cílem bodovat. V úvodní pětačtyřicetiminutovce se jim plán dařil, díky první trefě Nechvátala uhráli remízový stav. Vyrovnaná hra byla k vidění i po změně stran, ale domácí si lépe vedli při zakončení a dvěma trefami do černého rozhodli o tom, že body zůstanou v Opatově. Branky: Prokeš, Pokorný R., Zahrádka ­ Nechvátal 2. Rozhodčí: Rosický. 150 diváků.

NÁMĚŠŤ N. O. ­ JANOVICE 0:3 (0:1) Dosud desáté Janovice se díky vítězství nad Náměští v tabulce bodově na tohoto soka dotáhly. Hosté působili od prvních minut fotbalovějším dojmem, byli aktivní, dobře napadali a dařila se jim kombinace. Do zaslouženého vedení se dostali již v průběhu prvního poločasu a po změně stran svoji převahu vyjádřili dalšími dvěma přesnými zásahy.
Branky: Špendlíček 2, Došek. Rozhodčí: Fridrichovský. 80 diváků.

CHOTĚBOŘ ­ SVĚTLÁ N. S. 3:3 (2:2) Skvělá divácká kulisa doprovázela bitvu Chotěboře se Světlou nad Sázavou. Přes čtyři stovky fanoušků zhlédly zajímavý duel týmů z druhé poloviny tabulky. V utkání se naplno ukázalo, proč právě tyto dva celky dosud inkasovaly v soutěži nejvíce branek. Defenziva není jejich silná stránka, a tak i tentokrát lovili gólmani několikrát míč ze své sítě. Výsledek 3:3 nakonec znamenal zaslouženou remízu. Branky: Moravec 3 ­ Křikava 3. Rozhodčí: Jakl. ČK: Pleva (Chotěboř), 420 diváků.

HUMPOLEC ­ PELHŘIMOV 1:1 (0:1) Domácí nebyli v prvním poločasu ve své kůži, působili nervózním dojmem a nepředváděli svoji obvyklou hru. Hosté jejich slabý výkon potrestali před přestávkou vedoucí brankou. Po změně stran se Humpolec zlepšil, uklidnil se a začal tvořit. Výsledkem jeho snažení byla vyrovnávající trefa. V rušném závěru domácí nevyužili oslabení soupeře o několik vyloučených mužů. Branky: nehlášeno. Rozhodčí: Hitzger. ČK: Solomon ­ Jeřábek, Vaněk, Smrčka, Moravec. 250 diváků.

BYSTŘICE N. P. ­ VELKÁ BÍTEŠ 7:1 (2:1) Pátá Velká Bíteš by raději na zápas v Bystřici nad Pernštejnem zapomněla. Nedařilo se jí v žádné z činností. Zbytečně chybovala, byla u všech míčů později a v obraně měla velké nedo~statky. Zkušený domácí celek brzy vycítil šanci a dokonale využil rozhozenosti hostující sestavy. Po poměrně vyrovnaném prvním dějství udeřila Bystřice ve druhém poločase a vysoko vyhrála. Branky: Sklenář 3, Horák 2, Janča, Jedlička ­ Pelán. Rozhodčí: Karas. 200 diváků.

HARTVÍKOVICE ­ OKŘÍŠKY 5:0 (2:0) Kolapsu dosavadního lídra soutěže byli svědky diváci v Hartvíkovicích. Domácí byli ve všech ohledech lepším mužstvem. Neztráceli zbytečně míče, dobře kombinovali a skvěle si počínali i při rozvracení útočných pokusů hostí. Hartvíkovice měly dvě obrovské šance hned v úvodu, ale neuspěly. Ve 27. minutě poprvé ztrestal bezzubé Okříšky Chládek a od té doby existoval na hřišti výhradně již jen jeden tým. Branky: Jirgl 2, Chládek, Novotný, Neumann. Rozhodčí: Šenigl. 150 diváků