SK Okříšky - FC Slavoj 1:3 (1:3)

sobota 20. května od 16:30 - 22. kolo KP Vysočiny

Šestá výhra na soupeřově hřišti v řadě !!!

Domácí začali zápas zostra a zatlačili hráče Slavoje na několik minut před naši branku. Výsledkem byly tři rohy, bez větších šancí. Od desáté minuty převzal Slavoj iniciativu, kterou dokázal i využít ke skórování. Nejprve dorazil Martin Pokorný míč do odkryté branky,  když brankář neudržel hlavičku Pavla Mezery (23. minuta). Další gól přišel o čtyři minuty déle po krásné akci na levé straně a ideální přihrávce Tomáše Houšky od brankové čáry na nabíhajícího Martina Seckého, který kolenem vyslal bombu k levé tyči (27. minuta a 0:2). Pak se hra odehrávala ve středu hřiště do doby, kdy Lukáš Makovička nešťastně zasáhl rukou míč, který směřoval do zámezí a kopala se penalta. To běžela 38. minuta. Naši ale pokračovali nadále v nátlakové hře, výsledkem které byl roh a další perfektní hlavička Pavla Mezery na 1:3 (42. minuta). Druhá půle přinesla vyrovnaný boj a v něm několik našich samostatných nájezdů proti brankáři domácích (Charousek, Vodáček, Houška ..... ). Ani jednu šanci však naši neproměnili a náskok nepojistili. Domácí, kteří hráli zbytečně tvrdě se snažili ke konci zápas otočit a měli dvě příležitosti, které volaly po brance. K našim se však přiklonilo štěstí a skórovat soupeři nedovolili. Jednou vykopával Kuš míč z prázdné branky a jednou zachraňovala tyč. To vše se ale už stalo v pětiminutovém prodloužení. Víc naši soupeři nedovolili a zápas skončil. Je to šestá výhra v řadě na hřištích soupeřů !!! kde jsme získali již 18 bodů proti 14-ti domácím. Zajímavé?

Sestava : Císař - Makovička, Mezera Pavel a Jiří, Kořínek - Kuš - Secký, Charousek, Vodáček, Houška Tomáš - Pokorný (50. Weith, 88. Šamal do útoku), víc hráčů nebylo k dispozici !!!

Pískal velmi dobře a citlivě pan Jurka, který zbytečně nekartoval a tím neoslabil ani jedno mužstvo, když jiný nezkušený rozhodčí by asi vylučoval. Přihlíželo 100 diváků, kteří svou pozornost dělili na fotbal a televizní hokej v hospůdce za brankou.

...... v sobotu ten první poločas - dle mého fotbalová báseň... musíme se pochválit (Bonbonera)

(připojuji se a chválím právě Bonboneru (Jirka Mezera), který podal výborný výkon, hapos)

TABULKA po neúplném 22. kole
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Hartvíkovice 21 18 3 0 62: 9 57 ( 24)
2. Havl. Brod 22 17 1 4 59: 24 52 ( 19)
3. Okříšky 21 9 8 4 30: 25 35 ( 2)
4. Bystřice nad P. 21 10 4 7 46: 40 34 ( 1)
5. Žirovnice 21 10 2 9 39: 33 32 ( -1)
6. Humpolec 21 9 4 8 38: 32 31 ( 1)
7. Opatov 21 8 5 8 38: 31 29 ( -1)
8. Vrchovina 21 6 10 5 24: 27 28 ( -2)
9. Pelhřimov 22 6 4 12 28: 36 22 (-11)
10. Velká Bíteš 21 5 7 9 21: 42 22 (-11)
11. Světlá nad S. 22 6 4 12 33: 57 22 (-11)
12. Náměšť nad O. 21 5 3 13 22: 50 18 (-12)

Vysočina napsala :

Žirovnice ambicióznímu nováčkovi prostě nesvědčí. Slavoj prokázal větší vůli po vítězství, o kterém rozhodl již v prvním poločase. Hostům se vyplatil důraz. Odražený balón dopravil za záda Fialy Pokorný. Za čtyři minuty napálil z voleje Secký a bylo to 0:2. Valenta sice z penalty za ruku snížil, ale po další neustáté standardce dal Žirovnici klid Pavel Mezera.

Ve druhém poločase se Okříšky probraly a vytvořily si několik slibných příležitostí. Zvýšit vedení však mohli hosté. Většímu výprasku před vlastním publikem zabránil skvělý gólman Fiala.   ŽK 3:3, červené nebyly, 200 diváků. nejlepší hráči : Kotrba - Císař, Pokorný.

Ze stránek SK Okříšky :
Do Okříšek přijela Žirovnice, která se propracovala z posledního místa po 9. kole až na místo páté po kole 19. Vzhledem k tomu, že domácí hrají momentálně ve velkém útlumu, dal se očekávat velmi vyrovnaný souboj. Prvních dvacet minut režírovali hru domácí, ale bez vážných gólových šancí. Naopak hosté z prvního náznaku vsítili branku po standardní situaci a hned vzápětí po rychlém kontru zvýšili na 2:0. Ve 40. min snížil Valenta z PK za ruku na 1:2, ovšem za minutu to bylo již znovu o dva góly, když hosté z rohu zvýšili.
Druhá půle přinesla tlak domácích leč s minimem šancí, dvě tutovky spálili Valenta s Bastlem a když ani hosté ze dvou samostatných úniků branku nepřidali, skončilo utkání zaslouženou výhrou jednoduše a s nadšením hrajících hostů.

Sestava Okříšek : Fiala - Ježek (63.Bastl), Všetečka, Zeman (80.Netolička), Večeřa - Dočkal, Malý, Tvarůžek, Jůza (70.Voda) - Kotrba, Valenta

Sestava 22. kola KP Vysočiny : z našich se zde objevil brankář Ivan Císař (letos poprvé) a Martin Pokorný (podruhé),

dále zde vidíme "našeho Smrka" (2x). Z hráčů Okříšek se zde neobjevil žádný.

Nesmíme nosit nos nahoře, napomíná trenér Vodáček :

Trenér Jiří Vodáček (2005)Ačkoliv žirovnický Slavoj lepí sestavu jak může, prakticky od prvního jarního kola, výsledky tomu neodpovídají. Svěřenci trenéra Vodáčka stoupají tabulkou, na soupeřových trávnících dokonce neztratili ani bod. "Je to příjemné", usmívá se padesátiletý kouč po bodových loupežích v Humpolci, Bystřici a Okříškách. Přesto si neodpustí dovětek: "Možná bych některé to vítězství venku vyměnil za body z domácího trávníku. Venku ale hrajeme uvolněněji a výsledky tomu odpovídají. Nebojíme se zaútočit, hráči to vnímají tak, že není co ztratit."

Doma už žirovničtí na jaře tak úspěšní nejsou. Bod darovali Vrchovině, gólem z penalty podlehli Hartvíkovicím a půltucet "vyfasovali" od Havlíčkova Brodu. Udolat dokázali jen Chotěboř.

Výhrou v Okříškách překonal Slavoj poslední překážku v podobě týmu, s nímž v první polovině soutěže prohrál. V opakování pětizápasového vítězného tažení ze závěru podzimu ale Jiří Vodáček moc nevěří : "Bude to těžké, nesmíme teď nosit nos moc nahoře. Čeká nás hlavně ambiciózní nováček z Opatova, utkáme se se Světlou, které půjde o hodně", vybírá nejnáročnější soupeře.                                                                                                                                                           (Vaněk - Vysočina)

Petr Houška (posledním rokem dorostenec je už dvě sezóny oporou A-mužstva Slavoje) <  Petr Houška - opora A-mužstva je stále zraněn. Patrně ještě nenastoupí ?

O nápovědu na deváté kolo Tip ligy čtenářů deníku Vysočina jsme požádali trenéra Jemnicka Martina Kincla.

4) Okříšky - Žirovnice (KP) tip: 1

Nováček z Okříšek si vede velice dobře. Zajímavostí je,

že střílí málo gólů. Ale doma nezaváhá, i když to bude možná nejtěsnějším rozdílem.