10. Náměšť n.O.-Vícenice 26 8 5 13 35:56 29
11. Ledeč n. Sáz. 26 6 10 10 40:59 28
12. Přibyslav 26 5 7 14 42:74 22
13. Bedřichov 26 5 3 18 31:71 18
14. HFK Třebíč 26 4 5 17 36:78 17

Poslední dva domácí zápasy (Speřice a Velmez*B) jsme museli odehrát v Kamenici kvůli rekonstrukci plochy na Budíně !

Slavoj vyhrál v posledním zápase na hřišti Bedřichova 4:2 (2:1)

a skončil na 8. místě KP Vysočiny (branky Tomáš Hřebecký, Jakub Svoboda, Víťa Kučera a Jirka Smrčka

Slavoj dostal další nakládačku

FC Slavoj vs. Velmez*B 0:5 (0:2)

Na soupeře jsme tentokrát nestačili ale nutno podotknout, že jsme mu to hodně usnadnili. Začalo to už v první minutě a pokračovalo téměř celý zápas.

Konečně výhra ! Už bylo na čase !

HFK Třebíč vs. FC Slavoj 1:4 (0:3)

Konečně jsme se dočkali (po pěti porážkách) vítězství i když to bylo na hřišti posledního týmu tabulky. To ale nevadí, i to se počítá. Tentokrát nám pomohla výborná produktivita v první půli, když se nám podařilo dát ze čtyř velkých šancí tři branky. Skórovali Víťa kučera 2x a Vojta Cajz. Na začátku druhé půle už to bylo po úniku Jirky Smrčky 0:4. Domácím se do konce zápasu podařilo vstřelit pouze jednu branku a proto vezeme konečně výhru. Stínem zápasu bylo obnovené zranění Lukáše Dýnka a ošklivé zranění brankáře Dominika Švece. Teď nás v neděli čeká rezerva Velkého Meziříčí (hraje se opět v Kamenici n.L.)

Další prohra ! Tentokrát s leadrem KP

FC Slavoj vs. Dálnice Speřice 0:2 (0:1)

Očekávaná porážka se suverénem KP, ale výkon Slavoje byl tentokrát daleko lepší než minulý týden v Ledči. Zápas byl, krom začátků poločasů, poměrně vyrovnaný s tím rozdílem, že my jsme se do šancí nedostávali, kdežto soupeř ano. Branky v naší síti ale být nemusely a pouze naše zbytečné zmatky byly příčinou naší porážky. Nutno ale podotknout, což mi někteří potvrdí, že byl očekáván daleko větší debakl. O zraněních se už zmiňovat nemíním. Jenom bych chtěl ještě zmínit fakt, že se nebezpečně přibližujeme pásmu sestupu. Víkendové výsledky některých zápasů jsou dost překvapivé? (O našem zápase píše tentokrát Deník ... zde)

Porážka s hratelným soupeřem

Kovofiniš Ledeč n.S. vs. FC Slavoj 1:0 (0:0)

O přibývajích a narůstajících zraněních se už snad zmiňovat nemusím. To už je obehraná písnička. K tomu všemu přibyly ještě dva kázeňské tresty za červené karty a je tu situace, kterou nikdo nepamatuje. Já tedy určitě ne ! Dát dohromady jedenáct hráčů na zápas, to je tedy "kumšt". Ale stejně ... Soupeř byl tentokrát i pro naši sestavu "hratelný", ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Podařilo se nám dvakrát nastřelit tyč (Smrčka a Kučera) a to bylo vše. Vždycky nám ke vstřelení branky chybělo několik centimetrů a poslední krůček. Remíza by zápasu slušela víc.

Poslední dva "domácí" zápasy bude Slavoj dohrávat v Kamenici n.L. Teď v sobotu už od 13:30 proti Speřicím. Dovodem je protahující se rekonstrukce hřiště na Budíně.

Třetí prohra v řadě a navíc dvě červené

FC Slavoj vs. FC Chotěboř 1:2 (1:1)

Přestalo se nám dařit a začínáme prohrávat. Samozřejmě, že důvodem jsou nelepšící se zranění, spíš naopak. Doufejme, že se zdravotní situace snad zlepší, ale teď nám přibylo další a to další červené karty a s tím spojené tresty (celkem už tři : Tolkner, Cajz, Kněžínek) a to není, vzhledem k úzkému kádru, vůbec dobré.

Vysoká prohra na Vrchovině

SFK Vrchovina*B vs. FC Slavoj 7:1 (2:1)

Z Nového Města na Moravě si odvážíme pořádný výprask. První půlka nebyla ještě z naší strany tak hrozná i přesto, že jsme dostali dost brzy dvě branky. Pak ale snížil Víťa Kučera a ještě před tím jsme kopali penaltu, kterou ale Lukáš Dýnek bohužel nedal.

Druhá půle ale byla nad síly našeho zbylého "lazaretu" a domácí si s chutí zastříleli.

První jarní porážka Slavoje

FC Slavoj vs. TJ Nová Ves O:2 (0:1)

Soupeř byl tentokrát po celý zápas lepší, ale bylo to jistě způsobeno neúplným kádrem Slavoje, se kterým to vypadá stále hůř a hůř. Místo toho, aby se nám hráči postupně uzdravovali, se marodka rozrůstá a navíc někteří nastupují se zraněními, se kterými by si měli dát někoik dní či týdnů "oraz". Jenomže to vzhledem k úzkému kádru není možné. Teď navíc dostal Kristián Tolkner červenou, takže zase o jednoho méně na několik týdnů. Není to dobré. Štěstí, že máme poměrně dost bodů.

Áčko remizovalo na Sapeli

Sapeli Polná vs. FC Slavoj 1:1 (0:1)

Opět byl lepší ze strany Slavoje první poločas a zasloužené vedení (branka Kristián Tolkner), když jsme ještě několik velmi dobrých šancí nevyužili. Druhý poločas už nebyl z naší strany "ono", ale byl lepší než minulý týden. Domácím se podařilo (asi zaslouženě) vyrovnat, ale na víc už neměli. Takže remíza zápasu patrně sluší ?

... ze stránek TJ Sapeli

Očekávaná domácí výhra nad Přibyslaví

FC Slavoj vs. SK Přibyslav 4:2 (4:0)

Uragán a pohledný fotbal  v první půli a zasloužené vedení 4:0 a velmi dobrý výkon, útlum po přestávce a poslední dobou tradiční výkon. Prý jsme byli se skórem spokojeni a proto jsme si nechali dát dva zbytečné góly. Jen tak, aby se neřeklo. No ... kluci, po přestávce nic moc ... branky : Smrk 2 (10. a 15.minuta), Víťa Kučera (20.) a Lukáš Dýnek (32.)

@ několik fotek pana Tomečka @

Celkem zbytečná remíza v Náměšti

FC Náměšť n.O. vs FC Slavoj 1:1 (0:1)

Již v poločase mohlo být skóre 3:0 ve prospěch Slavoje. Na tom se s námi shodli i místní fans. Ale vezmeme to popořádku. Nejprve chytil domácí brankář míč až za brankovou  čárou, ale VAR nebyl k dispozici a tak pan rozhodčí branku neuznal. Pak neproměnil Lukáš Dýnek pokutový kop. Ten samý hráč ještě nastřelil břevno a další slibné brankové příležitosti jsme bohužel také neproměnili. Tak v síti domácích skončila pouze střela Tomáše Hřebeckého, který vystřídal již v 8.minutě zraněného kapitána Jakuba Vodáčka. Na začátku druhé půle nastřelil Vojta Cajz také břevno a ještě několik dobrých příležitostí také v brance domácích neskončilo. Pak běžela 64. minuta a domácí kapitán Durajka se opřel do míče ze dvaceti metrů a vymetl za Dominikem šibenici a bylo vyrovnáno. Pak se začaly dít věci. Našim se přestalo dařit (je to poslední dobou realita) a hráli pouze domácí. My se pak modlili, aby už byl konec, abychom neprohráli. Škoda ! Do 60. minuty jsme byli jasně lepší !

Jarní premiéry se výsledkově povedly

FC Slavoj vs. SK Okříšky 1:0 (0:0)

První jarní kolo Slavoj zvládl a porazil na Budíně (tak trochu očekávaně) tým SK Okříšky krásnou brankou Jirky Smrka v 58. minutě. Byla to snad jediná střela na soupeřovu branku, i když jsme měli do té branky značnou převahu. Od této chvíle se zase bránil Slavoj a útočil soupeř. Naštěstí toho v koncovce také moc neukázal a tak bereme body my.

Maraton*A vs. Slavoj *A 4:2 (2:1)

Slavoj začal poměrně dobře a v 18. minutě nás poslal do vedení Jirka Smrčka. Jenomže pak jsme už tahali za kratší konec. Domácí ještě do přestávky otočili na 2:1 (vlastní a PK) a to už hráli od 31. minuty bez jednoho vyloučeného. Po přestávce nám domácí přidali třetí branku. Potom Jirka Smrčka snížil na 3:2 a když byl vyloučen v 75. minutě druhý pelhřimovský hráč, bylo ještě dost času na vyrovnání, či na otočení skóre. To by však asi nebylo dobré a proto pan rozhodčí vyloučil našeho Kristiána Tolknera za to, že mu pelhřimovský hráč skočil na záda... ! Tím nechci říci, že nám zápas prohrál rozhodčí. Naši na obrat neměli a domácí přidali těsně před koncem ještě pojišťovací branku.

První "Pelhřimovský víkend" se nám nepovedl !

FC Slavoj vs. FK Maraton Pelhřimov 1:4 (1:2)

Vojta Cajz stačil ještě během první půle vyrovnat, ale potom jsme již na víc neměli. Výhra hostů byla zasloužená. ... několik fotek od pana Tomečka ...

Zápas dvou rozdílných poločasů ...

FC Slavoj vs. Sokol Bedřichov 4:2 (0:2)

Jako by se měl poslední Bedřichov porazit sám. Tak alespoň vypadal výkon Slavoje v prvním poločase. Á ejhle ! Ono ne ! Hosté byli lepší a po zásluze poločas vyhráli.

Po poločasové domluvě se hráči Slavoje zlepšili a nakonec výsledek brankami J.Vodáčka a J.Smrčky otočili. Dalo to ale hodně práce. Už si s námi takhle nezahrávejte!

Velmez*B vs. FC Slavoj 3:2 (1:2)

Škoda, minimálně remízy mohly být, ale? Poslední minuty zápasu se nám opět nepovedly. Chtěli jsme vyhrát, remíza nám byla málo a tak jsme oba zápasy brankami v posledních minutách prohráli. Je třeba se zamyslet jestli není jeden bod lepší než nemít žádný.

FC Slavoj vs. HFK Třebíč 5:0 (3:0)

Očekávaná výhra se zrodila poměrně hladce. Soupeř, v omlazené sestavě, toho moc neukázal. Naši ještě navíc nedali dvě penalty.

Domácí remíza s běhavým a "ukřivděným" soupeřem

FC Slavoj vs. Vrchovina*B 1:1 (1:0)

Ve vyrovnané první půli poslal Slavoj de vedení ve 32. minutě Tomáš Knotek. Hosté byli sice častěji na míči, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. To Slavoj jich několik slibných měl, ale další gól nepřidal. Ten mohl přidat na začátku druhé půle Víťa Kučera, ale také se nepovedlo. To hosté se v 57. minutě vyrovnání dočkali. Pak už převzali iniciativu a hrálo se především na naší polovině. Zlomová situace přišla o něco později, když soupeři nebyl uznán gól a tím byla odstartována tvrdá hra, další zranění a neustálá kritika rozhodčích, která vyvrcholila 2 ČK, ale Slavoj už (i přes početní převahu) na výhru neměl.

Venkovní porážka a navíc červená karta ...

TJ Nová Ves vs. FC Slavoj 2:1 (1:1)

Zápas se Slavoji nepovedl, i když ze začátku to nevypadalo tak špatně.

Ve 25. minutě si domácí brankář se sólových nájezdem Jirky Smrčky ještě poradil, o pět minut později však byl už na křížnou střelu stejného hráče krátký a Slavoj vedl. Od té doby ale začali mít domácí navrch, vytvářeli si řadu vyložených příležitostí, skórovat se jim ale podařilo až v poslední minutě poločasu. Druhá půli se hrála už za značné převahy domácích, Slavoj však odolával (někdy s notnou dávkou štěstí). To hlavní ale mělo přijít až v posledních dvou minutách zápasu. Nejdříve byl vyloučen kapitán Jakub Vodáček za nechtěný faul a za chvíli se trefil z voleje domácí útočník a byl konec. ...

První domácí výhra. Chyby pořád stejné ...

FC Slavoj vs. Sapeli Polná 4:2 (3:0)

Po půlhodině vedl Slavoj už 3:0 brankami Lukáše Dýnka, Davida Rozporky (oba na snímku vedle) a Jiřího Smrčky a tak skončil i poločas, i když jsme měli šancí aspoň na 7:0. Jenomže se opakovaly předešlé podzimní zápasy, které nás a trenéra připravují o nervy.

Opět jsme ve druhé půli přestali hrát a soupeř snížil až na 3:2. Naštěstí další branku nepřidal a my ano (David Rozporka) a tak mohli kluci slavit až do rána. Ta oslava se ale bohužel některým vymkla z rukou.

Opět venkovní výhra, ale nervy až do konce ...

Přibyslav vs. FC Slavoj 2:3 (0:1)

Od začátku zápasu se hrálo podle not Slavoje, který si vytvořil i řadu velmi dobrých gólových příležitostí, ale bez konečného efektu.

K naší první brance nám musel pomoci domácí obránce, který na rohu velkého vápna chyboval, míče se zmocnil Jakub Vodáček a lobem přes brankáře otevřel skóre. Ještě v první půli také přeloboval domácího brankáře Jirka Smrčka, ovšem pouze do břevna, takže poločas skončil 0:1. Začátek druhé půle nám brankově vyšel. Nejprve si srazil obránce míč po rohu do sítě a pak Vojta Kněžínek vymetl šibenici. Jenomže ... ! Domácí snížili na 1:3 a naši začali kupit chyby a zmatkovat a rázem bylo po naší převaze, a když padl do naší sítě další gól, museli jsme se obávat o výsledek až do samého konce. Ale nutno říci, že jsme měli i tak příležitostí na dva zápasy.

Domácí výprask od Náměště

FC Slavoj vs. Náměšť n.Oslavou 2:6 (1:1)

Začátek druhé půle se nám řádně nepovedl a hosté si u nás udělali střelnici a posadili nás na zem. Slavoj hrál pouze první půlhodinu. Pak už hráli hosté a že se jim dařilo o tom svědčí skóre. Branky Slavoje dávali Jakub Vodáček z penalty na 1:0 a Vít Kučera na 2:6.

... Deník

Další sezóna začala pro Slavoj výborně

A její začátek se hráčům áčka Slavoje velice vydařil. Na hřišti Okříšek dokázali naši kluci vyhrát 6:2, což vzhledem ke značným absencím čekal málokdo. Až na první čtvrthodinu druhé půle se hrálo podle not Slavoje a výsledek tomu plně odpovídá. Naši kluci si hrábli až na dno sil a mohlo se slavit. Branky Slavoje : 7. Smrčka, 30. Rozporka, 37. Kučera Vít (poločas 0:3) - 71. Vodáček (PK), 79. vlastní, 90. Kučera Vít.

Branky domácích padly v 56. a 61. minutě.

Perleťový pohár 87. ročník

vyhrál AFC Humpolec

který zdolal ve finále FK Maraton Pelhřimov až na penalty. Zápas skončil nerozhodně 0:0. Třetí skončil domácí FC Slavoj, který porazil mužstvo TJ Nová Včelnice 5:2

.... více

Jarda Drobný se loučil v Dynamu Č.Budějovice

(při rozlučce nechyběl ani dres Slavoje)

Říká, že je čas na změnu ---- článek

Podle posledních informací by měly začít tréninky na stadiónu Budín od pondělí 26. dubna.

Toto datum bylo určeno na základě stavu hrací plochy (viz snímek vedle) a po dohodě se starostou města. Na nové tréninkové hřiště se zatím nemůže, protože tráva nestačila ještě pořádně zakořenit.

Na Budíně začaly práce na rekonstrukci starých kabin. Pan správce zatím bourá příčky (1.3.2021)