20. kolo KP - neděle 21. dubna od 16:00

Čáslavice vs. FC SLAVOJ  0:2 (0:0)

Čehůni zasraní po zápaseLépe začal Slavoj, který působil fotbalověji a hrále se převážně na polovině domácích. jenomže největší šanci první půle měli stejně domácí, když se po dlouhém nákopu a nevyběhnutí Libora Tomíška dostal do šance Sodomka, ale obrana Slavoje míč nakonec nadvakrát vykopla z brankové čáry. Pak se na druhé straně po tvrdé střele zaskvěl brankář Dítě.

Ve druhém poločase odešly Čáslavice fyzicky a iniciativu převzali "Čehůni". Po nevyužité šanci Dýnka (hlavička vedle) otevřel skóre v 72. minutě po standardní situaci Kořínek. V závěru se domácí snažili odpovědět, ale Šimkovu tvrdou střelu vytěsnil bravurně Tomíšek na roh. To bylo pro celkové skóre zásadní! V samotném závěru, kdy roh podpořil i brankář Dítě, se dostala Žirovnice po dlouhém nákopu do brejku, který zastavil faulem na Tomáše Houšku Rygl. Z nařízené penalty se konečně trefil Lukáš Dýnek, který tak zpečetil první vítězství Slavoje na hřišti soupeře v této sezóně.

Góly: 72. Kořínek, 89. Dýnek (PK). Rozhodčí: Stehlík (ZR), ŽK: 4:3, diváci: 150.

Čáslavice-Sádek: Dítě Sedláček (65. Menčík), Kosmák, Zikmund, Rygl, Šimek, Sodomka, Lampíř (79. Smolík), Plichta, Pokorný, Gross. Žirovnice: Tomíšek Kuš, Poul, Kořínek, Vodáček, Pokorný (76. Moravec), T. Houška, Knotek (62. Rozporka), P. Houška (68. Staněk), Vilímek, Dýnek. Nejlepší hráči: Sodomka - Tomíšek, Kořínek (dle Deníku)

1. Humpolec 19 14 3 2 46: 17 45   ( 15)
2. Stará Říše 18 12 2 4 40: 18 38   ( 11)
3. Náměšť n.O. 19 8 6 5 30: 25 30   ( 0)
4. Chotěboř 18 8 4 6 32: 19 28   ( -2)
5. Havl. Brod 17 8 4 5 42: 30 28   ( 1)
6. Okříšky 17 8 3 6 26: 23 27   ( 3)
7. Velká Bíteš 18 7 4 7 30: 38 25   ( -2)
8. Jaroměřice n.R. 18 7 3 8 38: 33 24   ( -3)
9. Žirovnice 18 6 4 8 27: 36 22   ( -5)
10. Ždírec nad D. 17 5 6 6 23: 33 21   ( -6)
11. Sapeli Polná 18 5 5 8 28: 33 20   ( -4)
12. Čáslavice-Sádek 17 5 4 8 29: 41 19   ( -5)
13. Nová Ves 17 5 3 9 25: 34 18   ( -6)
14. Jemnicko 17 5 2 10 21: 30 17   ( -7)
15. Pacov 18 4 5 9 22: 34 17   (-10)
16. M. Budějovice 18 3 6 9 22: 37 15   (-12)

Příští 21 kolo:

Žirovnice vs. Nová Ves - sobota od 16:00 hod.

ŽIROVNICE*B vs. VYSKYTNÁ 2:0

Fotbal moc krásy nepobral. Hrálo se za stálé převahy domácích. Ti se také ujali vedení, další šance ale neproměnili, ve 25. minutě Ondra Doležal st. neproměnil penaltu, který se nechal o chvíli později vyloučit. Pak už to byla velká "holomajzna". Žirovnici uklidnil až střídající Ištok, který v 77. minutě vrátil z dálky míč za záda vyběhnu- tého gólmana Sekala.

Góly: 16. Ondřej Doležal ml., 77. Ištok. Rozhodčí: Chvála. ŽK: 1:1. ČK: 1:1 (35. O. Doležal st. 70. Souček). Diváci: 50.

Žirovnice B: O. Kadlec - Veith, P. Doležal, Makovička, Svoboda, Metlička, Průša (67. Ištok), Váňa, O. Doležal st., O. Doležal ml., J. Doležal.

Vyskytná: Sekal - Roubíček, Bezděkovský, Pahr, Vondrák, Hlobeň, Šustr, Valenta, Krejčí, Souček, Zeman