16. kolo KP - středa 5. června od 17:30

St.Říše vs. FC SLAVOJ

1:2 (1:2)

Stará Říše selhala, drama pokračuje

Senzací dohrávaného 16. kola krajského přeboru je bezesporu porážka vedoucí Staré Říše s pátou Žirovnicí.

Do zápasu domácí fotbalisté přímo vlétli a žirovnická defenziva s gólmanem Trepkou se měla co ohánět. Stoprocentní šanci si sice Stará Říše nevytvořila, ale pár příležitostí, které zaváněly gólem, k vidění bylo. Jenže ani jedna v hostující brance neskončila, a tak se z ničeho nic radoval jako první soupeř. Žirovnici vyšel rychlý výpad, Tomáš Houška vběhl do vápna a prostřelil Neumana. Domácí protrhli střeleckou smůlu po spolupráci Merhauta a Brnického, který přeloboval Trepku. Do kabin ale přeci jen odcházeli spokojenější hosté. Na přímý kop Dýnka si Neuman sice sáhl, ale vyškrábnout mimo tři tyče ho nedokázal.

Po změně stran se hrálo takřka na jednu branku. Hosté se bránili obrovskému tlaku domácích, kterým ale nebylo přáno. Říše zahodila spoustu šancí a tu největší Brnický, který nedokázal proměnit samostatný únik. Hosté si tak nečekaně odvezli všechny body!

Góly: 36. Brnický - 27. T. Houška, 41. Dýnek. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

St. Říše: Neuman Bartoš, Dvořák, Kadlec, Príborský Kubát (55. Vácha), Bratršovský (70. Tichánek), Merhaut, Rygl Brnický, R. Pokorný (82. Florian).

Žirovnice: Trepka - Kuš, Poul, Kořínek, Staněk Vodáček, Pokorný (70. Rozporka), T. Houška (81. Pahr), Moravec (89. P. Houška) Vilímek, Dýnek

.... na lavičce ještě Průša, Weith a Petr Houška

Nejlepší hráči dle DENÍKU : Kadlec  - Vodáček, Dýnek.

ČÁSLAVICE-SÁDEK ŽDÍREC N. D. 3:0

Hosté si vytvořili od úvodní minuty územní převahu a ihned zahrozili. Už v 1. minutě střílel R. Mareš, ale netrefil branku. Domácí se proti technicky a kombinačně vyspělé Dekoře snažili zodpovědně bránit a podnikali rychlé brejky. Poprvé zahrozil ve 28. minutě Plichta, těsně za vápnem vystřelil a rozezvučel břevno. Vzápětí po centru Čalkovského pálil Hanousek, ale nepropálil hradbu těl na brankové čáře. První gól visel na vlásku, ale domácí obrana s vypětím sil odolala. Jak to tak bývá, přišel trest. Ve 40. minutě Šimek obešel dva hráče a jeho střela zapadla přesně k tyči 1:0.

Po změn stran se nejdříve připomněl Sodomka, ale v 50. minutě netrefil branku. Potom zase začal hrát Ždírec, po hodině hry ještě více zvýšil své úsilí, ale do šancí se dostával těžko. Navíc všechno, co prošlo, zpacifikoval spolehlivý gólman Kružík. Domácí i nadále sázeli na brejky. V 74. minutě udělal Šimek z obrany Dekory solné sloupy a zvýšil na 2:0. O tři minuty později se po přihrávce Dítěte obtočil okolo obránce Gross a zpečetil skóre na konečných 3:0.

Góly: 40. a 74. Šimek, 77. Gross. Rozhodčí: Svoboda, ŽK: 4:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.Čáslavice-Sádek: Kružík Lampíř, Zikmund, Pokorný, Kosmák (63. Rygl) Plichta, Šimek (88. Smolík), Urban, Sodomka (83. Menčík) Gross Dítě. Ždírec n. D.: Veselý Plíšek, Votava, Kysilko, Pátek Hanousek, R. Mareš, Novotný, Horáček Čalkovský, Klimeš (77. Dvořák).Nejlepší hráči: Kružík, Šimek R. Mareš.

JEMNICKO PACOV 3:2

O záchranu bojující Pacov začal aktivně, ovšem první vyloženou šanci měli domácí, když Křížova tvrdá střela těsně minula cíl. Jemnicko se ale brzy dočkalo, odražený míč se dostal ke Krejčovi a ten zpětným centrem našel hlavu Tesaře 1:0. Hosté nesložili zbraně, ovšem Pavelcova rána skončila mimo Kopečkovy tyče. Naopak opět udeřilo nad druhé straně. Kříž si naběhl míč za obranu, a zpětnou přihrávkou našel Krejču, který z první trefil šibenici Basíkovy branky. Relativní klid sebral Jemnicku Dolejš, který využil nedorozumění Křivánka s Kopečkem a snížil opět na rozdíl jediného gólu. Šok pro domácí ochozy přišel v poslední minutě první půle, kdy si na nákop z půli hřiště naběhl Svoboda a hlavou vyrovnal. Ve druhém dějství už byl k vidění spíše boj s minimem šancí. Za zmínku stojí snad jen střela Krejči, která těsně minula horní růžek. Sedm minut před koncem ale zaúřadoval Kříž. K jemnickému snajprovi se dostal přetažený míč, který si zpracoval na prsa, a tvrdou střelou o tyč rozesmutnil srdnatě bránící Pacov.

Góly: 7. Tesař, 28. Krejča, 83. Kříž 37. Dolejš, 45. Svoboda. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 0:1. Diváci: 170. Poločas: 2:2. Jemnicko: Kopeček J. Kincl, Koutný, Štancl, Čurda Křivánek, Tesař, Krejča, Tobolka (89. Keller) Císař (64. Anděl), Kříž. Pacov: Basík Pavelec, Bártů (54. Vítámvás), Kerouš, Kuran Váňa, Hrobský, Dolejš, Jakub Vlach Svoboda, J. Přibyl. Nejlepší hráči: Krejča, Tesař Svoboda.

NOVÁ VES CHOTĚBOŘ 1:4

Domácí začali výborně. Už ve 2. minutě poslal odražený míč po rohovém kopu do sítě Radek Novotný, 1:0. Hosty gól nepoložil, ba naopak převzali iniciativu. Přesto hrozila i Nová Ves. Po půlhodině se Chotěboř dostala ke dvěma gólovým hlavičkám a po sérii rohů se z třetí prosadil Somerauer. Klíčový okamžík utkání přišel ve 40. minutě, kdy Fuksovi vypadl centrovaný míč, zatáhl za záchranou brzdu, uviděl červenou kartu a Somerauer přidal z penalty druhý gól. Dvojitý trest pro Novou Ves znamenal konec nadějí. Chotěboř ve druhé půli kontrolovala hru a po rychlých brejcích přidala ještě dva zářezy. „Utkání bylo v první půli vyrovnané a fotbalově velmi dobré. Bohužel nás srazily dvě chyby gólmana, hlavně ten druhý gól měl v pohodě mít. V kabině jsme si řekli, že to zkusíme, hráli jsme organizovaně, bohužel nám docházely síly. Rozhodla třetí branka střídajícího Koutného,“ shrnul dění na hřišti trenér domácích Vítězslav Machatka.

Góly: 2. R. Novotný 26. a 40. Somerauer (druhý z PK), 76. a 83. Koutný. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (40. Fuksa). Diváci: 100. Poločas: 1:2. Nová Ves: Fuksa Kubík, Zdražil, Řeháček, Josef Šandera P. Šandera, Ondřejka, R. Novotný, Bureš Nečas (40. Čížek), Čech (76. Havlík).Chotěboř: Vykoukal Čáp, Hromádka, R. Odvářka, Tůma Čapek, Turek (71. Koutný), Somerauer, Moravec M. Odvářka, Hlaváček (64. Pfeffer). Nejlepší hráči: Somerauer, M. Odvářka, Koutný.

SAPELI POLNÁ H. BROD 0:0

V první půlce se hrál vyrovnaný fotbal. Větší šance měli domácí, ale řešili je složitě a v podstatě Kučírka neohrozili. Tu největší měl Zamazal, jenže odkrytou branku překopl. Hned v úvodu druhé půlky si vypracovali sapeláci dvě tutovky. Vystrčil prošel po pravé straně, předložil míč na malé vápno Morkusovi, ale ten ho trestuhodně minul. Po chvíli se Vystrčil proháčkoval obranou soupeře, prostřelil Kučírka, který vytěsnil balon těsně vedle branky. Na druhé straně se dvakrát vyznamenal Krpálek a svůj skvělý den podtrhl gólman hostů jistými zákroky, když vychytal samostatné úniky Zamazala a Morkuse. V 90. minutě měli domácí štěstí, když po standardce proletěl míč těsně kolem Krpálkova břevna.

Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Sapeli Polná: Krpálek Vystrčil, Tržil, Černý, Barák Brnický, Špendlíček, Szabó, Zamazal Morkus, Rychtecký (76. Slezák). H. Brod: Kučírek Vařejka (67. Pleva), Zimrpich, Ganobjak, Novotný Lacina, Mareš, Kunc, Hejkal Krejdl (67. Polívka), Petřík. Nejlepší hráči: Špendlíček, Černý Kučírek.

OKŘÍŠKY V. BÍTEŠ 1:1

První poločas se hrál útočný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Dočkal po centru Bastla hlavičkoval těsně nad a Večeřa technickou střelou nastřelil břevno. Na druhé straně se rodily brejkové situace, z nichž jednu využil Škorpík. Druhý poločas se hrál již na jednu branku, ale domácí se tentokrát potýkali s nepřesnými přihrávkami. Bojovali, ale na víc než na remízu to tentokrát nestačilo. Tu nakonec zařídil navrátilec Voda, který se trefil parádně z velkého vápna.

Góly: 64. Voda 42. Škorpík. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Okříšky:Fiala Večeřa, Voda, Zeman, Bastl (85. Ryšavý) Dočkal, Jůza, Jančok, Rampír, Tůma Miroslav Řezáč. V. Bíteš: Šula Kopáček, Pohl, Střecha, Horký Klusák (85. Láznička), Jelínek, Ivančík (83. Vařílek), Loup Škorpík (67. Rozum), Pokorný. Nejlepší hráči: Fiala, Rampír Pohl.

16. Nová Ves 26 6 4 16 29:58 22

Příští kolo: Čáslavice-Sádek Jemnicko, Humpolec Nová Ves, Náměšť-Vícenice Pacov, Okříšky Chotěboř, St. Říše Ždírec n. D., Sapeli Polná M. Budějovice, H. Brod Jaroměřice,