12. kolo KP (14. hrané) - sobota 27. října od 14:30 - Velká Bíteš

Spartak Velká Bíteš vs. FC SLAVOJ  2:2 (1:1)

Na velmi špatném terénu k vidění mnoho fotbalovosti nebylo. V první půli ukázal více bojovnosti Slavoj, který také po zásluze skóroval. To když se míč po narážečce vrátil k Martinovi Pokornému a ten podél Pelána otevřel střelecký účet zápasu. Stejný hráč mohl utkání téměř rozhodnout. Jeho průnik středem obrany nejdříve brankář vyrazil a pozdější dorážka skončila na tyči. Pojistit vedení mohl též Jakub Vodáček, který svůj samostatný nájezd utopil v kalužích. To na druhé straně byla Velká Bíteš šťastnější. Trestný kop ze čtyřiceti metrů prodloužil hlavou střední útočník do levého křídla, kde byl osamocen Jirgl, který z úhlu prostřelil Tomíška.

Ve druhé půli byli o trochu aktivnější domácí. Klusák nejdříve trefil břevno, odražený míč se dostal k Nekudovi, ale toho zázračně vychytal Tomíšek. Gól padl na druhé straně. Po standardní situaci protlačil míč do sítě domácích Tomáš Knotek (80.). To už ale hrál Slavoj bez vyloučeného P.Kořínka, který při výskoku při našem rohu (68.) trefil loktem domácího bránícího hráče a rozhodčí, po domluvě s pomezním, ukázal k překvapení všech Petrovi hned ČK! Pozn.: Takových zákroků je k vidění neúrekom a obejde se to ve většině případů i bez žluté karty. Hrstka domácích křiklounů za zábradlím si tentokrát červenou kartu vyřvala.

V závěru se Bíteš hnala za vyrovnáním a tak se Slavoji otvírala možnost zápas rozhodnout. Největší možnost měl při nájezdu třech našich proti jednomu obránci, ale M.Pokorný to bohužel zvoral. Domácí se snažili vyrovnat dlouhými nákopy, ale Slavoj odolával. Až do 88. minuty. Domácí zahrávali trestný kop, na který si naskočil Střecha a křížnou hlavičkou překonal Tomíška.

Ještě jedna perlička. Na konec zápasu, to když chtěli domácí urvat všechny tři body, mohl naopak rozhodnout Slavoj. Malá domů brankáři, který byl vyběhnutý daleko mimo vápno se zastavila v kaluži a našim se naskýtala možnost dát gól do prázdné branky stejně jako minulý týden. Jenomže, když už Kocourek vydoloval z kaluže míč, rozhodčí raději pískl konec. Opět bohužel. Na tři body opět bylo !

Góly: 39. Jirgl, 88. Střecha - 24. Pokorný, 80. Knotek. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (68. Kořínek). Diváci: 50.

V. Bíteš: Pelán Kopáček, Pohl, Střecha, O. Loup (69. T. Loup) Ivančík, Nekuda, Klusák, Dvořák (46. Pokorný) Kratochvíl, Jirgl.

Žirovnice: Tomíšek - Průša, Kořínek (68.ČK), Kuš, Vilímek - Staněk, Jakub Vodáček, Kocourek, Knotek - Pahr (69.Dýnek), Pokorný (81. Rozporka) .... na lavičce ještě P. Houška a Tomáš Houška

Nejlepší hráči dle Deníku : Pelán, Jirgl - Pokorný.