1. kolo KP - sobota 11. srpna od 16:30

FC SLAVOJ vs. FSC Stará Říše 1:0 (1:0)

Trénér Leoš Mitas sice sliboval před zápasem, že se o výsledek popereme a že bodový zisk je možný, ale snad tomu nevěřil ani on sám. Výsledky a hra v letní přípravě spíše naznačovaly, že se jedná jenom o jeho přání a klukovský sen. Slavoj se ale skutečně postaral o senzaci kola a vyhrál !

Zápas začal podle očekávání náporem Staré Říše, ten ale uťal už v 8.minutě  David Rozporka, který si po přistrčení Zdeňkem Pahrem posunul míč na pravou a nádhernou střelou z 20-ti metrů dostal Slavoj do vedení. Hosté se ze šoku vzpamatovávali celý první poločas a po střelách Zdeňka Pahra či blafáku M.Pokorného, jehož střelu do prázdné branky vykopl obránce, mohli prohrávat i větším rozdílem.

Celou druhou půli se ale hrálo prakticky výhradně jen na polovině Slavoje, jenže fotbalisté Staré Říše působili v koncovce hodně neškodně. Počínali si zbrkle, většinou ani netrefili Tomíškovu branku. Naopak L.Dýnek mohl z ojedinělého brejku v 88. minutě vítězství pojistit. Jeho střelu však zastavila tyč.

Tříminutové prodloužení bylo dost hektické, ale hosté svůj den tentokrát naštěstí neměli a mohlo se slavit.
Gól: 8. Rozporka. Rozhodčí: Stehlík - Šťastný a Beneš., delegát Rosický st.. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Žirovnice: Tomíšek - Blažek, Knotek, P. Houška, Kořínek - Vilímek, Dýnek, Moravec, Rozporka (83. Svoboda) - Pokorný (67. Staněk), Pahr (88. T. Houška) - na lavičce ještě Průša

Stará Říše: Neuman - Švec (46. Radek Pokorný), Příborský, Dvořák, Merhaut, Tichánek, Kadlec, Průcha, Vácha, Bartoš, Rygl (83. Michal Pokorný).

Nejlepší hráči: Blažek, Pahr - Kadlec.     >> FOTKY

Žirovnice při startu šokovala, získala skalp Staré Říše

Trenéři často používají slovní spojení jako „je to kulaté“ či „fotbal nemá logiku“ a tak trochu v tomto duchu se nese výsledek krajského přeboru mezi Žirovnicí a Starou Říší. Domácí fotbalisté vysokého favorita porazili 1:0.
Slavoj nachytal soupeře svým způsobem v nedbalkách, ale na druhou stranu je potřeba říci, že bodový zisk podpořil kvalitním kolektivním výkonem. „Je pravda, že Stará Říše měla míč častěji pod kontrolou, ale my jsme velmi dobře bránili a pustili ji do naprostého minima šancí. Dali jsme krásný gól, Dýnek trefil tyč, Pokorného střelu vykopl z prázdné branky obránce. Proto považuji naše vítězství za naprosto zasloužené,“ uvedl v zápasovém hodnocení trenér Slavoje Leoš Mitas.
Nutno říci, že výhra Staré Říše pod Budínem byla před zápasem brána prakticky za tutovku. Kádr hostů momentálně připomíná spíše rezervu Jihlavy, navíc v létě do něj přišel záložník Průcha, který v posledních letech oblékal dres divizního Pelhřimova. Když k tomu připočteme rozpačitou přípravu domácích, zrodilo se překvapení skoro až nevýdaného kalibru.
Otázkou je, zda Slavoj skvělý výsledek dokáže využít i v dalších zápasech. „Bylo by hezké, kdyby nám to pomohlo do větší psychické pohody a třeba i odstartovalo povedený podzim. Každé utkání je ale jiné a my v příštím kole hrajeme v Okříškách, kde se nám dlouhodobě nedaří. Čeká nás těžký zápas, ke kterému musíme přistoupit maximálně zodpovědně,“ ví Mitas.                                               (K.Vaněk -
 Pelhřimovský deník: Úterý, 14. Srpen 2012, Strana 17

David Blažek a Zdeněk Pahr v sestavě kola  .......

6. Ždírec nad D. 1 0 1 0 1: 1 1   ( -2)
7. Čáslavice-Sádek 1 0 1 0 1: 1 1   ( 1)
8. M. Budějovice 1 0 1 0 0: 0 1   ( -2)
9. Jaroměřice n.R. 1 0 1 0 0: 0 1   ( -2)
10. Náměšť n.O.-Vícenice 1 0 1 0 0: 0 1   ( 1)

Chotěboř 19.08. 16:30 NE

Slavoj*B zahájil soutěž remízou na Maratonu Pelhřimov 1:1 (1:0)

Domácí byli v prvním poločase aktivnější, i když před půlí mohli jít do vedení oba soupeři. Po dvou šancích měli Pelhřimovští i Žirovničtí, ujala se jen střela T. Vacka z vápna. Po přestávce hosté rychle vyrovnali, což byl nakonec konečný výsledek, když Maraton hájil remízu jen s deseti muži. Výsledek je ale spravedlivý pro oba soupeře.

Góly: 44. T. Vacek - 50. O. Doležal ml.(Dudan)

Rozhodčí: Chmel. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (40. Čech). Diváci: 30.

Maraton Pelhřimov: Veselý Podhrázský, Čech, K. Musil, Beneš, T. Vacek, M. Vacek, Šmíd (77. Bednařík), Krčil, Pavouk (67. Vaněček), Kratochvíl.

Žirovnice B: Makovička- T. Dýnek, O. Doležal st., Jurík, Kuš, Svoboda, Vodáček, Staněk, O. Doležal ml., J. Doležal, P. Doležal.

DOROSTENCI remizovali v Měříně 2:2 (2:1)

branky: Omasta a Pavlíček M.