Vzhledem k televiznímu přenosu kvalifikačního zápasu na EURO mezi Skotskem a ČR požádal náš klub na poslední chvíli o přeložení začátku sobotního zápasu mezi FC Slavoj a Sokolem Herálec na 14:00 hodin. Soupeř souhlasil a také Krajský fotbalový svaz vyhověl. Díky všem !!!

5. kolo KP - sobota 3. září od 14:00 - stadión Budín

FC Slavoj vs. Sokol Herálec

4:1 (0:1)

První poločas nabídl fotbalový odvar. Domácí toho před brankou moc nepředvedli, hosté byli přece jen nebezpečnější. Dvakrát se při jejich šancích vytáhl Tomíšek, ale na sólo Ganobjaka napříč vápnem, zakončené přízemní střelou k tyči, už nestačil. Hned po změně stran proměnil centr Kněžínka ve vyrovnávací gól Blažek a odstartoval převahu Slavoje, která trvala až do konce zápasu. Žirovnici poslal do vedení Dýnek povedenou střelou z trestého kopu. Pahr pak skóroval po centru Pokorného, který později také zařídil poslední gól zápasu. Útočník Slavoje si z protihráčů v 89. minutě udělal doslova slalomové tyče a nekompromisně zavěsil.
Góly: 46. Blažek, 56. Dýnek, 79. Pahr, 89. Pokorný – 39. V. Ganobjak.

Diváci: 100.

Žirovnice: Tomíšek – Knotek, P. Houška, Kuš, Kněžínek (78. Časta) – Blažek (82. Svoboda), Dýnek, T. Houška, Staněk – Pahr, Dvořák (46. Pokorný).

Herálec (HB): Březina – Vácha, Klement, Ganobjak, Paclík – J. Stojan (61. Král), Pátek, Martínek, Filipský - Komůrka (87. Dvořák), L. Stojan.

Nejlepší hráči: Kněžínek, Pahr, Dýnek.

branky : 36. Ganonjak - 46.Blažek, 52.Dýnek, 75.Pahr, 89.Pokorný

Rozhodčí Michal Stehlík (Žďár n.S.), ŽK 0:3

V sestavě kola se objevili Lukáš Dýnek (2.) a Ondra Kněžínek (1.) ....

10. Herálec (HB) 5 2 1 2 7: 9 7 ( 1)
11. Jaroměřice n.R. 5 2 0 3 14: 13 6 ( 0)

v Senožatech  0:2 (0:1)

První poločas byl vyrovnaný, na obou stranách bylo k vidění několik šancí, ale prosadil se až v poslední minutě O.Doležal. Poločasovou přestávku orámoval druhým zásahem hostů Secký a Senožatům došel dech.
Góly: 45. O.Doležal ml., 50. Secký.

Rozhodčí: Machač. Diváci: 40.

Žirovnice B:  Burza – Ježek, J. Doležal, Kešner, Mach (46. Jurík), Váňa (67. Plíhal), Dýnek Tomáš, Metlička, Secký, O. Doležal st., O. Doležal ml. (75. Camrda).