27. kolo KP - sobota 2. června  od 16:30 - stadión Budín                                            >>  OBRÁZKY <<

FC SLAVOJ vs. Slavoj PACOV 1:1 (1:0)

Asi pět (... deset?) minut to vypadalo se Slavojem velmi dobře, ale postupem času jsme začali kupit chybu za chybou a chvílemi se zdálo, že defenziva závodí, kdo udělá větší minelu. Bylo jenom zázrakem že jsme v té době neinkasovali, i když jsme si o to hodně hlasitě koledovali. Např. při Chorošově "malé domů" se fandové Slavoje už modlili, a dobře modlili. Do konce poločasu byla pak už hra vyrovnaná, ale stále se spoustou nepřesností, a to na obou stranách. V poslední minutě první půle zahrával Lukáš Dýnek trestný kop a střelou přes zeď krásně skóroval.

Druhá půle byla ze strany Slavoje přece jenom už trochu útočnější, ale Pacov dobře bránil, a tak bylo šancí poskrovnu. Největší příležitost pojistit vedení měl David Rozporka, ale bohužel nastřelil pouze břevno (61.minuta). Udeřilo tedy na druhé straně. Rychlý protiútok po pravém křídle skončil centrem před branku a opakovanou dorážkou Pěknice. Rázem bylo vyrovnáno (63.minuta).

Slavoj se sice dál snažil útočit, ale obrana Pacova byla vždy na místě. Postupem času už docházely síly a tak je remíza asi spravedlivá. Škoda ! Pacov byl tentokrát k poražení

Góly: 45. Dýnek – 63. Pěknic. Rozhodcí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

Žirovnice: Tomíšek – Knotek, Charousek, Kořínek, P. Houška – Dvořák, Rozporka, Dýnek (76. Pokorný), Blažek (87. Průša) – T. Houška, Pahr

(na lavičce ještě Staněk a Burza)

Pacov: Plachý – T. Kuran, Fořt, M.Kerouš, Pavelec–Vlach, Dolejš (47.J. Kerouš) Zíka (46. Praveček), Hrobský (63. Gavrecký) – Váňa, Pěknic.

(-21)

(Sestupovat bude jenom poslední tým tabulky)

SO

Poslední krok k záchraně Krajského přeboru se po zpackaném jaru Slavoji podařil a s předstihem si zajistil účast v nejvyšší krajské soutěži i pro příští sezónu. Aktuálně doma přivítá Pacov, který už sedm zápasů v řadě neprohrál, a až na jeden zápas, vždy vstřelil jen jeden gól a buď vyhrál 1:0, nebo si připsal remízu 1:1.

Rozhodčí : Roman Fabeš (Telč) -  Obršlík, Jahoda

25.kolo OP-II.třída od sobota 16:30
Obrataň vs. Slavoj*B 3:4

Domácí vletěli do utkání jako uragán a už po čtrnácti minutách hry vedli o tři branky. Potom však veškerou iniciativu nechali na rezervě Žirovnice, která naprosto zaslouženě skóre otočila.
Góly: 6. a 8. D. Kudrnáč, 14. Melichar –

17.O.Doležal ml.,39.Váňa, 52.,56. O. Doležal st. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 0:5. ČK: 1:0 (88. Fical). Diváci: 80.

Žirovnice B: O. Kadlec – Metlička, P. Doležal, Mach (74. I. Kadlec), Kuš, Svoboda, Vodáček, Váňa, O. Doležal st., J. Doležal, O. Doležal ml.