Branka na 0:1 (střelec L.Dýnek č.14)

20. kolo KP - neděle 15. dubna  od 15:30 - hřiště Herálec u H.Brodu

Sokol HERÁLEC vs. FC SLAVOJ 1:2 (0:1)

Slavoj začal v Herálci výborně. Hned v první minutě se k trestnému kopu postavil Dýnek a střelou přes zeď nedal Koubkovi žádnou šanci (na obrázku). Herálečtí se v prvním poločase vůbec nemohl dostat do tempa hry a tak to zkoušeli tvrdostí. Na to doplatil Rosťa Časta, kterého narazil domácí hráč na zábradlí a výsledek? Zlomenina levé ruky a v úterý operace. Nutno zmínit, že to není první zlomenina na hřišti v Herálci. Na podzim tvrdost domácích odnesl brankář Adamec. Zraněného Rosťu pak vystřídal Petr Kořínek, který nehrál pro zranění více než rok, a nutno podotknout, že byl přínosem a to je, vzhledem k další vynucené dlouhodobé absenci v sestavě Slavoje, jenom dobře.

Po přestávce mohl vyrovnat domácí Martínek, ale ve vyložené šanci, po standardní situaci, netrefil odkrytou branku. Více možností skórovat měl ale i ve druhé půli Slavoj, a také zaslouženě zvýšil vedení Staňkem, který hlavou na zadní tyči zužitkoval centr Moravce od postranní čáry. Zápas vypadal v těchto chvílích pro Slavoj velmi dobře a čekalo se v poklidu na závěrečný hvizd. Jenomže jsme si opět neodpustili hrubou chybu, po které přišel kontaktní kuriózní gól, když gólman L.Tomíšek v tísni napálil zbytečnou "malou domů" do Ganobjaka, od kterého se míč odrazil do břevna a následně za brankovou čáru. Domácí vycítili nabídnutou šanci, ale sílu na vyrovnání už naštěstí neměli. Byl to naopak Slavoj, který mohl několikrát po brejcích vedení navýšit. Doufejme, že důležité vítězství pomůže Slavoji hlavně psychicky.

Rosťovi přejeme brzké uzdravení ! Zítra, t.j. v úterý jde na šrouby, jak píše v "sms".

Góly: 73. Ganobjak - 1. Dýnek, 63. Staněk. ŽK: 4:0. Diváci: noviny píšou 70, FCS fans 23 !

Žirovnice: Tomíšek - Knotek, P. Houška, Časta (42. Kořínek), Charousek, Moravec,  Vilímek (89. Rozporka),  Dýnek, Blažek, Pahr (79. Dvořák), Staněk --- na lavičce připraveni ještě Tomáš Houška a Milan Burza

Herálec : Koubek Klement, Kuchta, Martínek, J. Stojan (67. V. Vašák) Blažek, Ganobjak, Filipský, Král, Pátek, Hrala.

Nejlepší hráči: Martínek - Staněk, Pahr (dle Deníku)

0:2

1. Bystřice nad P. 19 12 4 3 43: 22 40 ( 10)
2. Stará Říše 19 12 2 5 40: 14 38 ( 8)
3. Humpolec 19 10 3 6 39: 30 33 ( 6)
4. Ždírec nad D. 19 10 1 8 26: 29 31 ( 1)
5. Čáslavice-Sádek 19 9 3 7 32: 29 30 ( 0)
12. Havl. Brod 19 5 7 7 26: 26 22 ( -5)
13. Jaroměřice n.R. 19 7 1 11 36: 45 22 ( -5)
14. M. Budějovice 19 4 5 10 22: 33 17 (-13)
15. Herálec (HB) 19 4 5 10 19: 37 17 (-10)

Slavoj*B  vs. Sokol Senožaty 7:0 (5:0)

V jednoznačném zápase domácí rozhodli už do poločasu. Hosté v pozměněné sestavě měli potíže se dostat na polovinu soupeře a inkasovali hned pětkrát. Po přestávce domácí pod dojmem vysokého vedení polevili a utkání se už jen dohrávalo. Přesto ještě Slavoj dvakrát skóroval.

Góly: 4. a 45. J. Doležal, 12. Makovička, 14. a 87. Pokorný, 24. Dvořák, 85. Váňa. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Žirovnice B: Kadlec P. Doležal, Makovička, Kuš, Metlička, T. Dýnek, Svoboda (60. O. Doležal ml.), O. Doležal st., J. Doležal (55. Camrda), Dvořák (46. Váňa), Pokorný.

Senožaty: Schwarz Burda, Zápotočný, L. Mareš, Sibal, Vlk, Večeřa, J. Mareš, Dvořák, Jan Vokřál (46. Jakub Vokřál), Sýs