(FOTKY)

13. kolo KP - sobota 29. řijna  od 13:30 - stadión Budín

FC SLAVOJ vs. Sapeli POLNÁ 1:1 (0:0)

Cenný bod vychytal Žirovnici Tomíšek
Oba soupeři řešili před zápasem složení základní jedenáctky. S bodem nakonec panovala spokojenost v obou táborech                                                                                                                                       KAMIL VANĚK
Žirovnice - Duel vítězů posledních dvou ročníků skupiny A I. A třídy mezi fotbalisty Žirovnice a Sapeli Polná skončil remízou. Oba týmy si tak zachovaly příslušnost ke středu tabulky krajského přeboru.

Hosté řešili potíže hned po příjezdu do Žirovnice. Do základu byl nominován Tomáš Reiterman, ale ten se nakonec na trávníku neobjevil. „Měl poraněná třísla, ale vypadalo to, že zápas odehraje. Rozcvičení však ukázalo opak,“ vysvětlil trenér Sapeli Jan Chramosta a dodal: „Tomáš je pro nás důležitý hráč, byla to citelná ztráta.“
Žirovnice překvapila několika kroky. Až z obrany hrál tradiční tvůrce hry Lukáš Dýnek, rychlonohý Tomáš Houška usedl jen na lavičku náhradníků. „Mám nedostatek hráčů a Lukáš Dýnek už v předchozích zápasech ukázal, že z postu předstopera umí hrát. Co se týká Tomáše Houšky, tak jsem rád, že vůbec přišel. Celý týden byl nemocný, má potíže s průduškami,“ informoval kouč Slavoje Leoš Mitas.
První poločas útočný fotbal nepřinesl, soupeři se snažili hlavně neudělat chybu v obraně. Když se k tomu přidala nepřesná kombinace na obou stranách, bylo šancí jako šafránu. „Nikdo to nechtěl otevřít, čekalo se na gól,“ zaujal stanovisko Jan Chramosta. Ten nepřišel. Po přihrávce Pahra a střele Pokorného si Koubek pomohl rohem, na druhé straně se Tomíšek zaskvěl při akci Matouška a jedovatém pokusu Brnického z trestného kopu.
Úvod druhého poločasu pozitivně naladil hrstku fanoušků domácího týmu. Roh rozehrál Dýnek a hlavičkový biliár uvnitř pokutového území zakončil gólem Staněk. To ale Žirovnici nepomohlo. „Bohužel jsme brzy udělali chybu a ta pomohla soupeři. My jsme naopak hráli ve zbytku zápasu špatně,“ přiznal Leoš Mitas. Zmíněná chyba přišla v 55. minutě, kdy zůstal na zadní tyči zcela volný Matoušek a jeho volej si našel cestu do sítě.
Od těch chvil byli aktivnější hosté a doslova sahali po třech bodech. Kdyby Žirovnice neměla v brance Tomíška, asi by utkání remízou neskončilo. Žirovnický gólman si totiž poradil s hodně zapeklitým závarem ve své šestnáctce v 63. minutě a nepřekonal ho ani Morkus, který mu byl tváří v tvář.
„Jsme nováčkem, a neumíme potrestat chyby soupeře. Ve druhém poločase jsme hráli dobře a k výhře jsme měli blíže. Dva body jsme v Žirovnici ztratili, ale na druhou stranu, kdyby mi někdo před zápasem nabídl remízu, bral bych ji,“ svěřil se se svými pocity po skončení utkání trenér hostů Jan Chramosta. Jeho žirovnický protějšek Leoš Mitas musel výsledek brát. „Nezahráli jsme dobře, navíc soupeř byl velmi kvalitní. Bod nepovažuji za ztrátu,“ uvedl.
Góly: 49. Staněk 55. Matoušek. Rozhodčí: Čech. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Žirovnice: Tomíšek Knotek, Charousek, Kuš Dýnek Staněk (80. T. Houška), Secký, Blažek, Svoboda Pahr, Pokorný (61. Dvořák).

Sapeli Polná: Koubek Zamazal, Černý, Tržil, Špendlíček Barák, Brnický, Morkus, Vacek Matoušek (84. Slezák), Rychtecký.

Nejlepší hráči: Tomíšek - Brnický, Tržil.

3:1

V posledním podzimním kole se na Budíně představí tým, který je zatím v tabulce se ziskem 22 bodů na 7. místě a který boduje, stejně jako Slavoj, především na domácím trávníku. Ze všech získaných bodů má náš sobotní soupeř z venkovních hřišť pouze jeden, doma však jsou Sapeláci bezchybní. Vyhráli všech sedm domácích zápasů, venku ale dokázali remizovat pouze v M.Budějovicích, takže jsou v tomto ohledu ještě horší než Slavoj, který uhrál na venkovních hřištích remízy dvě. Bídněji si už žádný tým v KP Vysočiny nevedl. Do žádných spekulací se raději pouštět nebudu (hapos)

5:5 (3:4)

Přestřelka skončila nakonec spravedlivou remízou. Hosté  vedli už 1:4. Branky: Měkuta 2, Omasta, L.Malý, J.Kořínek Pískal Svoboda (HU)

sobota - zač.13:30

N.Rychnov vs. Slavoj*B

6:3  (3:1)

N.Rychnov zatím vyhrál všechny své domácí zápasy a vyhrál i tentokrát !

Žirovnická rezerva na půdě favorizovaného Nového Rychnova nezahrála špatně, avšak chyběla jí větší přesnost a klid v zakončení. V domácím dresu vynikl především tříbrankový střelec Mugrauer.
Góly: 8. M. Faltýnek, 18. O. Kratochvíl (PK), 42., 64. a 76. Mugrauer, 55. Hájek -  6. Ondra Doležal, 70. Hryzák, 85. Jiří Doležal (PK).

Rozhodčí: Chmel.

ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (85. O. Kratochvíl). Diváci: 40.

Nový Rychnov: T. Faltýnek J. Faltýnek, Březina (60. Parkan), Ehl (70. Mikuda), Martínek, O. Kratochvíl, Zeman, Hájek, Mugrauer, M. Faltýnek, J. Kratochvíl (46. Nevěčný).

Žirovnice B: Burza Mach, P. Doležal, Kešner, Jůn (70. Žižka), Misař, Dýnek, Metlička, J. Doležal, O. Doležal, Hryzák. (Deník)

Béčko předehrávalo ještě za týden v sobotu 5.11. na Budíně proti Červené Řečici a tím podzim skončil

Slavoj*B vs. Č. ŘEČICE 1:0
Zápas se hrál za stálé převahy domácích, kteří ale bojovali s nepřesnou koncovkou. Vedení jim zajistil povedenou ranou z přímého kopu Kuš, jenže od 16. minuty už se hrálo bez branek.
Góly: 16. Kuš. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Žirovnice B: M. Burza ml. L. Ježek, P. Doležal, Kuš, Mach, Váňa (66. Hryzák), Dýnek (66. Misař), Metlička, Secký, J. Doležal, Žižka (46. O. Doležal).

Červená Řečice: Krejčí Popovič, Franz, Plášil, Košťál, Pavelka (46. Dýnek), Bouz (76. Hovorka), Chvalkovský, Nohejl, Sibal, Juhaňák. (Deník)