Těsně před gólem Petra Veitha na 0:1 (střelec vlevo)

Polná se doma trápila, Žirovnice brala bod

Polná – Včerejší jediná předehrávka 30. kola krajského přeboru Vysočiny skončila překvapivě. Polná totiž na svém hřišti nedokázala udolat bojující hosty ze Žirovnice, kteří si odvezli bod za remízu 1:1. Leader soutěže tak má v tabulce místo plánovaného jedenáctibodového náskoku

„jen“ devítibodový.

Předehrávané 30. kolo (středa 25/5 a 1/6/2011)

POLNÁ – ŽIROVNICE 1:1 (0:1)

První půlka začala pod taktovkou domácích a Kovář měl během dvou minut dvě tutovky. Jenže s tou první naložil prachmizerně, když ani nezakončil. A v té druhé jen napálil míč do dobře postaveného Basika.

Hostům přežití úvodních šancí pomohlo, působili překvapivě fotbalověji a Polnou do ničeho nepouštěli. Naopak sami od 29. minuty vedli. Po sérii čtyř rohových kopů se na zadní tyči prosadil nehlídaný Petr Veith.

Ani to lídra nenakoplo a do poločasu se proti jednoduše a účelně hrajícímu soupeři trápil.

Ve druhé půlce byla k vidění neplodná převaha domácích, kteří působili bezradně, což korunovali neproměněnými šancemi Kaplan s Tlačbabou.

Malé vysvobození přišlo dvanáct minut před koncem, kdy se prosadil po rohovém kopu a po nedůrazném zákroku Basíka hlavičkující Mezera (s notnou dávkou štěstí). Ten měl v závěru ještě šanci dokonat obrat, ale pohotový Basik se vytáhl famózním zákrokem.

I hosté ale mohli tři minuty před koncem udeřit, ovšem velká šance střídajícího Makovičky gólem neskončila.

Góly: 78. Mezera - 29. Weith. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 0:1. Diváci: 210.

Polná: Skočdopole – Urbánek, Mezera, Kratochvíl (76. Holub), Tomas – Adamec, Holas, Pražák, Klíma (20. Tlačbaba) – Kovář, Kaplan.

Žirovnice: Basík – Časta, Houška, Kuš, Veith - Holec (90. T. Dýnek), Charousek, L. Dýnek, Staněk  – Dvořák, Pokorný (78. Makovička).

Nejlepší hráči: Basík, Petr Houška, Charousek (dle pohledu Deníku a referátu Polné)

Sestava kola : z našich brankář Radek Basík a Petr Veith, střelec vedoucí branky

Vedoucí Polná dnes může odskočit
Žirovnice dnes přijede na lídra značně oslabená. Nic ale dopředu nevzdává a vedoucí celek soutěže hodlá potrápit

VÍT BRABEC
KAMIL VANĚK

Polná má před dnešní předehrávkou 30. kola fotbalového krajského přeboru jasno. Doma proti Žirovnici nebere nic jiného než vítězství, což je dá se říci takové klišé. Lídr si prostě po středě chce minimálně pár dnů opět užívat jedenáctibodový náskok před druhým týmem tabulky. „Žirovnice je nepříjemný soupeř a podle mě hraje lépe venku než doma,“ říká hrající trenér Polné Tomáš Kaplan. „Ale my se na to utkání připravíme a samozřejmě ho budeme chtít zvládnout a vyhrát,“ má jasno zároveň kapitán lídra.
Podle něj hosté přijedou, podobně jako ostatní soupeři, hlavně bránit a vyrážet do rychlých brejků. „Na to jsme doma zvyklí a umíme si s tím poradit,“ říká odhodlaně.
Nedělní utkání se Ždírcem nedohráli pro zranění stopeři Mezera s Kučerou. Budou už dnes k dispozici nebo je vymyšlené jiné složení zadní řady? „Mezera by měl být určitě, Kučera měl nateklý kotník, tak uvidíme, jak to bude před zápasem vypadat,“ nastiňuje Kaplan, jehož tým možná oslabí i studenti. „Uvidíme. Mají zkouškové období, ale kdyby nebyli, tak máme dostatečně široký kádr a šanci dostanou jiní,“ nebojí se případných ztrát.
S hodně nekompletním týmem odehraje utkání hostující Žirovnice. Trenér Leoš Mitas nemůže počítat se zraněnými Kořínkem, Pahrem, T. Houškou, Moravcem, Blažkem a Kněžínkem. Navíc z důvodu pracovního zaneprázdnění se zápas nebude týkat velezkušeného Charouska. To dělá z Polné ještě většího favorita.
„Není to pro nás lehká situace, ale nějakou poraženeckou náladu nemáme. Věřím, že si ostudu neuděláme a třeba vysokého favorita zaskočíme,“ doufá kouč Slavoje a dodává: „Nemáme co ztratit, ale příznivý výsledek by nás mohl dostat do psychické pohody před posledními koly soutěže.“
Za dané situace je také téměř jasné, na co hosté z hlediska herní taktiky vsadí. „O našem úspěchu rozhodne, jak bude fungovat obrana a zda se prosadíme z brejků. Šance si vytvořit umíme, ale v posledním zápase jsme se trápili v koncovce. Třeba nám to tam začne padat v Polné,“ přeje si Leoš Mitas.
Utkání začíná v 17.30, řídit ho bude trojice rozhodčích Dlouhý, Vidlák, Pfeifer.