3. kolo KP - neděle 22. srpna od 16:30

SK PACOV vs. FC Slavoj 1:1 (0:0)

Vyrovnaný první poločas zpestřila minela našeho brankáře Radka Basika, která ovšem dopadla dobře a dva střety Tomáše Houšky s domácím brankářem. Po druhém střetu už Tomášovi nevydrželo koleno a musel střídat. Ještě předtím ovšem dal  branku, která nebyla pro offside uznána.

Druhý poločas pokračoval stejně jako první až do vedoucí branky Slavoje, kterou po chybě obránců vsítil v 52. minutě M.Dvořák, který osamocen před brankářem nezaváhal.

Domácí pak vrhli všechny síly do útoku a zejména vysunutý stoper Praveček rozdal našim obráncům spoustu ran. Škoda, že se našim nepovedl žádný z nabízených brejků a že jsme opět v posledních momentech zápasu inkasovali a opět po standardní situaci. Tentokrát dost kuriózní. Na polovině hřiště jsme ztratili míč, který se pak dostal až k rohovému praporku, kde byl pacovský hráč faulován a domácí zahrávali zkrácený roh. Po prvním pokusu letěl míč až na náměstí a tak dal rozhodčí domácím druhou šanci. Tu už využili a ze skrumáže vyrovnali.

Basík - Blažek, Kuš, Petr Houška, Kořínek - T.Houška (30.Kněžínek), Dýnek Lukáš (70. Secký), Moravec, Časta - Staněk, Dvořák (65.Pokorný)

Rozhodčí zápasu : Kliner (Třebíč) - Dobrovolný (Třebíč), Ságl (Humpolec)
asi 150 diváků, bez ČK

Velká škoda, ale nutno říci, že co se "Vysočinské" historie týče, Slavoj v Pacově ještě nevyhrál.

Deník píše (referát z Pacova) :

Derby Pelhřimovska nabídlo v prvním poločase fotbal nevalné úrovně. Hosté sice gól dali, ale ten jim nebyl pro ofsajd uznán. Z kabin přišel sebevědomější Pacov, své šance nevyužili Zíka a Rybčák. Radovala se tedy Žirovnice, když chybu obrany potrestal gólem Dvořák. Hosté na chvíli ožili, ovšem poslední půlhodina se hrála zcela v režii domácích. Šance Pacova přišly ke konci zápasu. Lob Přibyla se do branky nevešel, v 88. minutě trefil Rybčák tyč. Teprve v samotném závěru po rohovém kopu a následném závaru zaslouženě vyrovnal Praveček.
Góly: 90. Praveček - 50. Dvořák. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Pacov: Jíša – Kokeš, Praveček, Koller, Kerouš – Váňa, Maršík, Zíka, Šlechta (48. Stejskal) – Gavrecký (59. Přibyl), Rybčák.

Žirovnice: Basík – Blažek, P. Houška, Kuš, Kořínek - T. Houška (38. Kněžínek), Moravec, Dýnek (78. Secký), Časta – Dvořák (70. Pokorný), Staněk.

Nejlepší hráči: Maršík – Kuš, Dýnek
 V sestavě kola David Kuš

DENÍK : PACOV BOD BERE, MITAS HO POVAŽUJE ZA ZTRÁTU ....

WEB PACOVA: V okresním derby mužstev, která před dvěma lety spolu soupeřili o setrvání v Krajském přeboru, a nakonec obě mužstva spadli do 1. A třídy, přivítal Pacov Žirovnici. Pro jednoho z hráčů to mělo ale větší náboj, neboť Basík, ještě do na jaře brankářská opora Pacova, se ,,doma,, představil v dresu Žirovnice. Od úvodu měl zápas velké tempo, ale větší vzruch byl před domácí brankou, o nic vážného, ale nešlo. První varování přišlo v 18. minutě, kdy hosté dali branku, ta ale kvůli ofsidu neplatila. Pacov se snažil a dřel, a když už se tlačil do nějaké šance, tak ho nepochopitelně zastavil rozhodčí, například jako ve 32. minutě, když se tlačil do šance Gavrecký, tak místo toho aby na něj byl odpískán pokutový kop, tak byl odpískán faul pacovského útočníka. Několik vteřin nato po sklepnutí Rybčáka solidně střílel Zíka, ale míč prosvištěl jen těsně kolem Basíka. Poločasové skóre tedy bylo 0:0.
Druhý poločas začal opět střelou Zíky, který tentokráte mířil jen těsně nad. Hosté si toto varování vzali k srdci a čtyři minuty nato zásluhou Dvořáka šli do vedení. Poté podržel Pacov Jíša, když zlikvidoval únik hostujícího útočníka. OD té doby byl na hřišti ,,klid,, ale byl to klid před bouří, protože Pacov se v závěru nadechl k mohutnému náporu. V 86. minutě mohl vyrovnat Přibyl, ale Basíka nedokázal přehodit. Minutu poté, trefil pěknou střelou Rybčák tyč. Pacov se nevzdával, a v poslední minutě to přišlo. Váňa zahrával zkrácený rohový kop, míč se po strastiplné cestě dostal k domácímu kapitánovi Pravečkovi a ten nekompromisně Basíka prostřelil- 1:1. Pacov měl ještě poté dva rohové kopy, z nich ale nic nevytěžil a tak si obě mužstva rozdělila po bodu.

11. Humpolec 3 1 0 2 4: 8 3 ( 0)
12. Jaroměřice n.R. 2 0 2 0 2: 2 2 ( -1)

Velká Bíteš M. Budějovice 29.08. 16:30 NE

Domácí si do nové sezóny dali za cíl stabilizovat hráčský kádr a zejména udržet exligistu Kollera, což se jim nakonec i podařilo. Jejich cílem je bezstarostná záchrana.

V prvním kole pacovští doma proti Jaroměřicím nehráli z důvodu podmáčeného hřiště, ve druhém kole podlehli v Okříškách 4:2, když se jim nepovedl zejména druhý poločas.

Žirovnický Slavoj nastupoval do krajského přeboru s tradičním nováčkovským cílem zachránit se, a všichni věřili, že se to díky zlepšeným tréninkovým podmínkám podaří. Skutečnost s podmínkami je ale trochu jiná. Doufejme, že to hráči a trenéři překousnou a že se předsezónní cíl podaří splnit. Začátek soutěže nám vyšel dost dobře a body z Pacova? Ty by byly výborné.

Zápasy obou nedělních soupeřů mívají většinou dost velký emotivní náboj a jsou brány jako derby. Určitě přijde velmi dobrá divácká návštěva, mezi kterou nebude chybět ani početná skupina žirovnických fandů.

Co se týče absencí, je zatím hlášena pouze dovolená Jiřího Charouska. Marodi, ti jsou pořád stejní.