26. kolo Krajského přeboru Vysočiny - neděle 5. června od 16,30

Sokol HERÁLEC vs. Slavoj ŽIROVNICE 5:2 (3:0)

Domácí začali mohutným náporem. Pátek střílel vedle, poté se vytáhl Basík. Střele Luboše Stojana zase stála v cestě tyč. Po půlhodině přišla rozhodující herálecká osmiminutovka.

Načal ji krásnou střelou do šibenice Mašek, hned za minutu vyslal Fukana do sóla Pátek a domácí kanonýr se nemýlil. Poté byl vyloučen Charousek a na rozdíl tří branek brzy na to zvýšil opět Pátek.

Ve druhém dějství se prosadil po odraženém míči Král. Už na 5:0 zvyšoval po odražené střele Fukana Pátek.

Domácí poté polevili a Moravec je za to potrestal dvěma góly, které už ale jeho týmu k bodům nepomohly.

Góly: 30. Mašek, 31. Fukan, 38. a 54. Pátek, 51. Král – 66. a 88. M. Moravec.

Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (34. Charousek).

Diváci: 200. Poločas: 3:0.

Herálec HB: Březina – J. Stojan, Klement, O. Ganobjak, Paclík – L. Stojan, Mašek, Filipský, V. Ganobjak (46. Král), Pátek (80. Ježek), Fukan.

Žirovnice: Basík – Kuš, Holec (80. Makovička), Dýnek, Blažek – Charousek, Veith, Moravec, Petr Houška – Dvořák, Pokorný (60. Staněk)

Nejlepší hráči dle Deníku Vysočina : Pátek, O. Ganobjak – Moravec.

Nutno podotknout, že rozhodčí zvolil ze začátku přísnější metr na Slavoj, ale ještě mu k tomu zbytečným kecáním nahrávat, to není snad třeba. Podle toho, jaký zvolil rozhodčí metr, byla jenom otázka času, kdy bude některý náš hráč vyloučen a můj tip dokonale vyšel.

Slavoj hraje poslední hodně špatně a to opět dokazoval i v Herálci. Vesměs "staří kmeti" (jistě mi v Herálci prominou) si s námi dělali co chtěli. To, že neproměnili M.Dvořák a M.Pokorný sólové nájezdy, nemůže nic změnit na faktu, že první půle byla zcela v režii domácích.

Druhá půli byla už vyrovnanější, ale stejně ! Jenom zbytečné machrování domácího kanonýra Fukana a některých ostatních, nevedlo k dalším brankám v naší síti.

Jenom dobře, že už se blíží konec sezóny. Slavoj získal z posledních šesti zápasů dva body a to je hodně málo. Hrát tímto způsobem celou sezónu, měli v Třebíči po starostech.

Hádat se mezi sebou, svádět to na jednotlivce a na rozhodčí, určitě k lepším výsledkům nepovede.

Slavoj už klesl na 10. místo a to ještě nemusí být konec.

Trenér dostal k pondělním narozeninám dost špatný dárek (hapos)

ŽIROVNICE B – BOŽEJOV 3:2 (1:2)
V prvním poločase byli lepší hosté, kteří si krom dvou branek vytvořili ještě několik dalších šancí a nastřelili i dvě břevna. Po změně domácí zabrali, v útoku vytěžili z minima maximum a otočili výsledek ve svůj prospěch. Oporou Slavoje byl brankář Skoták.
Góly: 40. O. Doležal ml., 60. P. Doležal, 70. T. Dýnek – 28. Kumžák, 34. Vacek. Rozhodčí: Machač. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Žirovnice B: Skoták – P. Doležal, T. Dýnek, Ježek, T. Mach, J. Metlička, Camrda, J. Doležal, Jurík, Váňa (78. M. Metlička), O. Doležal ml. (90. Žižka).

Božejov: Mach – Pejcl (74. Tříska), Goldmann, Maršák, Pelíšek, Jan Vacek st., Svoboda, Kumžák, Kopejtko, Jan Vacek ml. (65. Smejkal), Havlík

Dorostenci utrpěli debakl ve Velkém Beranově 11:2

Žáci v Přibyslavi : starší vyhráli 3:6, mladší prohráli 8:1