21. kolo KP - neděle 1. května od 16:30 - stadion Humpolec - odjezd auty, sraz 14:15

FK Humpolec vs. FC SLAVOJ 1:0 (0:0)

Slavoj pohrdl s humpoleckou nabídkou a vítěznou sérii ze soupeřových hřišť neprodloužil !

Na tom, že v přímém souboji o čtvrté místo Slavoj v Humpolci prohrál, by nebylo až tak nic zvláštního, ale hra a způsob porážky se soupeřem, za který proti Slavoji nastoupil téměř celý dorostenecký tým, to trochu zvláštní je .......

Kamil Vaněk

Okresní derby neoslnilo. Vzhledem k tomu, že oběma týmům chyběli potrestaní či zranění tvůrčí hráči, byl to spíše boj. Ve vyrovnaném prvním poločase byli blíže ke gólu hosté. Ve 27. minutě po faulu Pechy napřáhl k tvrdé střele z trestného kopu Dýnek a za už překonaným Křížem zvonilo břevno.
Po přestávce měli častěji míč v držení domácí, ale šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Po akci Kubíčka mohl skórovat Machala, ale s krocením míče si neporadil. Rozhodnutí přinesla 70. minuta. To na hraně faulu vybojoval míč Pikl a při zakončení byl dostatečně důrazný.
Gól: 70. Pikl. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:2. Diváci: 180.
Nejlepší hráči: Kameš, Pikl – Dýnek.

Humpolec: Kříž – Honzárek, Pecha, Kameš, Nermut – Skryja, Jeřábek (69. Dalík), Kříženecký, Machala (74. Málek) – Pikl, Kubíček.

Žirovnice: Basík – P. Houška, Charousek, Blažek, Veith – Holec (80. Jiří Doležal), Dýnek Lukáš, Moravec, Staněk – Pokorný (22. Časta), Dvořák.

Předzápasové info :

Podzimní zápas na Budíně skončil vítězstvím Slavoje v poměru 2:1, když Humpolec vedl 0:1 po hlavičce Černíka, ale Martin Moravec dokázal dvěmi brankami skóre otočit ve prospěch Slavoje.

Jarní rozjezd nevyšel ani jednomu z nedělních soupeřů. Slavoji získal v pěti jarních zápasech pouhých šest bodů za výhry v Třebíči a ve Ždírci n.Doubravou, doma však třikrát prohrál s děsivým skóre 0:8. Humpolec, který v zimní přípravě válel, získal zatím na jaře ještě o jeden bod méně než Slavoj. Na domácím hřišti jsou ale Humpolečtí téměř stoprocentní. Vyhrála zde v tomto soutěžním ročníku pouze Polná.

Disciplinární komise nadělovala :

David Kuš dostal za "faul" v závěru zápasu se Starou Říší stop na 3 zápasy (1-7b). Ještě "lépe" jsou na tom domácí, ti vyfasovali po Okříškách daleko větší příděl : Černík - 4, Nepovím - 1, Kopic  - 2 (vše nepodmíněně)

Přímý souboj o 4.místo v tabulce budou řídit : Beneš Jiří (Žďár n.S.) - Straka, Knecht

Slavoj*B vs. Plačkov 2:3 (1:1)

V dramatickém utkání bylo rozdílení bodů dlouho na vážkách. Hosté však v závěru prokázali větší vůli po vítězství. Vítězství jim zajistil v předposlední minutě Němec, když po závaru bodlem vymetl šibenici.
Góly: 32. Misař, 57. Camrda – 25. a 64. Kratochvíl, 89. Němec.

Žirovnice B: M. Metlička – T. Dýnek, P. Doležel, Ježek, Mach, Jurík, Camrda, J. Doležal, Misař (71. Váňa), Makovička, O. Doležal.

Plačkov: Havel – Němec, Tománek, Krejčí, Jančička, Kašpar, Vrána, Novák, Kratochvíl, Guzik, Vaňous (90. Němec)