20. kolo KP - sobota 23. dubna od 16:00 - stadion Budín

FC SLAVOJ vs. Stará ŘÍŠE FSC 0:5 (0:3)

Fotbalisté Staré Říše nás vyškolili ve všech směrech a zaslouženě vyhráli.

Komentář z Deníku :

Jarní mizérie Slavoje na domácím hřišti pokračuje. Žirovnice si počínala jako velice dobrý hostitel a zápas ztratila hned v začátku. Po pěti minutách už to bylo 0:2. Nejprve zůstal zcela nekrytý kapitán hostů Merthaut a hlavou otevřel skóre, a pak P. Houška doslova namazal Pokornému, který přeloboval vybíhajícího Basíka. Žirovnici chyběl zejména důraz, což neplatilo o hostujícím Alim Osumanu. Ten ve 25. minutě vyhrál vzdušný souboj s Charouskem a Basíkem, aby chladnokrevně poslal míč do branky potřetí. Po přestávce se zmrtvýchvstání domácích nekonalo. Stará Říše kontrolovala hru, Morkus a Osumanu dali skóre ještě jednoznačnější podobu.

(V poslední minutě byl navíc nesmyslně vyloučen na radu hostující lavičky domácí David Kuš, což uniklo i reportéru Deníku, protože se prakticky nic nestalo a rovnou červená, to je síla .... ! hapos)
Góly St.Říše: 2. Merthaut, 5. Pokorný, 25. a 84. Osumanu, 52. Morkus.

Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 3:3, ČK 1:0 (Kuš), diváci: 120

Žirovnice: Basík – P. Houška, Kuš, Charousek, Veith – Dýnek, Moravec, Blažek (57. Časta), Staněk – Dvořák, Pokorný (68. Holec)

Stará Říše: Neuman – Brnický, Slavík, Procházka, Bartoš – Sláma, Kadlec, Merthaut, Morkus (54. Kratochvíl) – Pokorný (47. Vácha), Osumanu.

Nejlepší hráči: Osumanu, Kadlec, Merthaut.

1. Polná 20 16 1 3 66: 18 49 ( 19)
2. Bystřice nad P. 20 12 5 3 43: 19 41 ( 11)
3. Stará Říše 20 11 5 4 45: 24 38 ( 8)
4. Humpolec 20 10 3 7 29: 25 33 ( 3)
5. Žirovnice 20 9 4 7 36: 35 31 ( 1)
6. Nová Ves 20 9 4 7 36: 35 31 ( 1)
7. Herálec (HB) 20 9 2 9 35: 34 29 ( -1)
8. Pacov 20 9 2 9 29: 33 29 ( -1)
9. Ždírec nad D. 20 9 2 9 28: 32 29 ( -1)
10. Okříšky 20 7 5 8 28: 34 26 ( -4)
11. M. Budějovice 20 6 6 8 27: 38 24 ( -6)
12. Jaroměřice n.R. 20 5 8 7 21: 22 23 ( -7)
13. Jemnicko 20 5 5 10 29: 47 20 (-10)
14. Havl. Brod 20 5 4 11 27: 32 19 (-11)
15. Velká Bíteš 20 4 4 12 27: 52 16 (-14)

Přezápasové info :

Podzimní zápas ve Staré Říši vyhrál Slavoj, tehdy dost překvapivě 2:4.  A kdo je favoritem nyní ?

O tom se nepochybuje, jsou to jednoznačně hosté, už i z toho pohledu, že Slavoj zatím oba jarní zápasy na Budíně prohrál a to hrál proti mužstvům, která jsou v tabulce pod ním. Zajímavostí je, že sobotní zápasy na Budíně Slavoj na jaře prohrává a nedělní na hřištích soupeřů naopak vyhrává.

Pouťový zápas bude pískat Pavel Hitzger z Havl.Brodu.

Slavoji budou bohužel ještě dlouho chybět (patrně celou jarní část soutěže) Petr Kořínek a nově Zdeněk Pahr, zraněný minulý týden.

Poznámka: Jestli se nepletu, tak Stará Říše na Budíně ještě nikdy nehrála. Vítejte tedy u nás !

sobota 23. dubna od 16:00

Vyskytná vs. Slavoj*B 4:3 (2:0)

Vyskytná konečně doma předvedla bojovný výkon, který se velké divácké návštěvě musel líbit. V prvním poločase Žirovnici nepustila do hry a vytvořila si dvoubrankové vedení, navíc ještě velké šance Slavíka a Krejčího zůstaly neproměněny. Ve druhé půli nabídl domácí gólman hostům pokutový kop, poté Camrda skóre vyronal, ale Vyskytenští zabojovali a přidali další dvě krásné branky zásluhou Součka a Slavíka.
Góly: 28. Vácha, 39. (PK) Budík, 70. Souček, 75. Slavík – 48. a 82. (oba PK) Semotán, 60. Camrda.

Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Vyskytná: Drahný – Roubíček, Fíla, Vondrák, Budík, Bezděkovský, Valenta, Vácha, Krejčí (81. Kucian), Souček, Slavík.

Žirovnice B: M. Metlička – Dýnek Tomáš, P. Doležal, Mach, Kešner, Semotán, Camrda, Jurík, J. Metlička (85. Smrčka), O. Doležal ml.

Poslední zápas našeho sobotního soupeře :
STARÁ ŘÍŠE – OKŘÍŠKY 3:0 (2:0)
Ve Staré Říši se hrál od začátku jednoznačný zápas, v němž se domácí neustále tlačili do zakončení. Po několika příležitostech přišla po půlhodině i první gólová, když Osumanu dorazil centr Slámy za bezmocného Fialu. Pět minut na to si Osumanu seběhl na Morkusův pas a tváří v tvář brankáři podruhé skóroval. Poslední branku střetnutí vsítil po přestávce Kadlec, který prodloužil Procházkou bravurně rozehranou standardní situaci.
Góly: 30. a 35. Osumanu, 55. Kadlec. ŽK: 1:3.

Stará Říše: Neuman – Slavík, Hekerle, Kadlec, Procházka (58. Brnický) – Sláma, Merhaut, Bartoš – Osumanu (68. T. Kratochvíl), Pokorný, Morkus.

Nejlepší hráči: Osumanu, Pokorný