16. kolo KP - sobota 26. března od 15:00 - stadion Budín

FC SLAVOJ vs. SK M.Budějovice 0:2 (0:1)

Hosté byli po celé utkání lepším týmem. Domácí zaskočili už v úvodu. Po dlouhém výkopu brankáře Kloudy a následné nepovedené malé domů otevřel skóre do prázdné branky už v 5. minutě Černý. Z pohledu Slavoje mohlo být ještě hůře, v 7. minutě zachránilo Basíka po rohu břevno. Hosté měli více šancí, domácí těmi svými orámovali poločasovou přestávku. Před ní vychytal sólo Pahra Klouda. Výborný gólman Moravských Budějovic si poradil i s akcemi Dvořáka a Tomáše Houšky. Udeřili tak hosté. V 62. minutě zaspala pravá strana obrany Slavoje, slalomové tyče si z ní udělal Veselý a z ostrého úhlu překonal Basíka.
„Hosté vyhráli zaslouženě. Byli jsme horší ve všech směrech, hráči by se měli nad sebou zamyslet,“ zlobil se trenér Žirovnice Leoš Mitas.
Góly: 5. Černý, 62. Veselý. Rozhodčí: Vít Šťastný. ŽK: 3:4. Diváci: 80.

Žirovnice: Basík – P. Houška, Charousek, Kuš, Kněžínek (71. Pokorný) – Staněk, Dýnek, T. Houška, Moravec (46. Časta) – Pahr, Dvořák.

M. Budějovice: Klouda – Buďa, Busta, L. Šplíchal, Toman – Pařízek, Michal (85. Nevařil), Škoda, Veselý – Pacas, Černý (86. Svoboda). Nejlepší hráči: Černý, Veselý, L. Šplíchal.

Z webu soupeře :

Ze začátku se čekal tlak domácích, ale místo toho na domácí vlétli hosté z Budějovic a hned v 5. minutě se dostali do vedení. Po dlouhém nákopu golmana Kloudy si nerozuměla domácí obrana s brankářem a Marek Černý skóroval do prázdné brány. Za dvě minuty hosté trefili po rohu břevno a v 10. minutě zakončoval jen těsně vedle tyče Libor Veselý po nádherné střele. Ve 25. minutě dostal krásný pas Martin Pařízek a opět se jeho střela otřela o tyč domácí branky. Žirovničtí měli v první půli pouze jednu šanci, zato stoprocentní. Na Kloudu postupoval osamocený útočník domácích, ale hostující jednička jeho kličku vystihla.

Druhou půli začali lépe domácí, když během pěti minut mohli skórovat, ale ani jednou z očí do očí hostujícímu brankáři neuspěli. Budějovičtí chytře hlídali hru a domácím již nic nedovolovali. Naopak účinně napadali domácí rozehrávku a dostávali se do náznaku šancí. Jednu z nich využil Libor Veselý, který obešel svého obránce a z nulového úhlu prostřelil domácího Basíka. Do konce zápasu ještě trefil hostující Buďa po rohovém kopu tyč. Poté se zápas již dohrával na polovině domácích.

1. Polná 16 14 0 2 56: 15 42 ( 18)
2. Bystřice nad P. 16 9 4 3 37: 18 31 ( 7)
3. Humpolec 16 9 2 5 25: 19 29 ( 5)
4. Stará Říše 16 8 4 4 36: 24 28 ( 4)
5. Nová Ves 16 8 4 4 33: 26 28 ( 4)
6. Žirovnice 16 7 4 5 31: 27 25 ( 1)
7. Ždírec nad D. 16 7 2 7 24: 27 23 ( -1)
8. Okříšky 16 6 4 6 23: 27 22 ( -2)
9. Pacov 16 7 1 8 24: 30 22 ( -2)
10. Jaroměřice n.R. 16 4 7 5 20: 19 19 ( -5)
11. Herálec (HB) 16 6 1 9 29: 32 19 ( -5)
12. M. Budějovice 16 5 4 7 22: 33 19 ( -5)
13. Jemnicko 16 5 3 8 28: 39 18 ( -6)
14. Velká Bíteš 16 4 2 10 24: 44 14 (-10)

Očekávané jaro začíná ?

Fotbalisté jsou připraveni a už moc se těší. Stav hrací plochy na Budíně jistě není ideální, ale před rekonstrukcí se hrávalo na daleko horších terénech než je nyní. Vrchnosti se to sice nelíbí, ale pokud nepřijde nějaká zásadní změna počasí k horšímu, hrát se bude. Správce stadiónu a ing. Svatek z firmy Eurogreen udělají jistě všechno proto, aby se hrálo.

Na začátek jara k nám přijede dvanáctý tým tabulky, SK Moravské Budějovice.

Podzimní zápas na hřišti soupeře skončil nerozhodně 2:2, když domácí vyrovnali až v poslední minutě šutérem  Josefem Šplíchalem, který v zimě koketoval s druholigovým Znojmem a který to nakonec přece jenom (dle Deníku) ve Znojmě na jaře zkusí.

V dresu Slavoje se představí nová posila útoku Zdeněk Pahr (..... více zde)

Zápas bude řídit pan Šťastný ze Zruče n.S. - na lajnách budou pánové Pfeifer a Kurka Jaroslav.

Ten bude pískat zároveň předzápas Dorostenců vs. Tis, který začíná už ve 12:30.

Béčko nehraje. První jarní kolo si předehrálo ještě na podzim.