15. kolo KP - středa 1.září od 16:30

Bystřice n.P. vs. FC Slavoj 4:0 (3:0)

Hráči Bystřice hýřili neustálým pohybem, s míčem i bez míče, důsledným pressingem, a to se našim hrálo velice špatně. Zejména neúnavný Horák nedopřál našim zadním řadám výdechu.

Bystřice vyhrála zaslouženě, ale výši porážky jsme si způsobili prakticky sami.

První branka v 6. minutě padla po dlouhém nákopu na levé křídlo, když brankář Basík špatně odhadl ve velkém větru let míče, vyběhl, pak se pozpátku vracel. ale na útočníkem dloubnutý míč nedoskočil. Druhou branku vstřelil dotěrný Horák ve 12. minutě, když vystihl naši špatnou a nerozhodnou "malou domů" a lehce přehodil Basíka. No a třetí branku dali domácí po přízemním centru z pravého křídla, kterou osamocený domácí hráč před Basíkem lehce usměrnil do sítě. Naši v té době nehráli a dívali se na pomezního v domnění, že zvedne praporek. No nezvedl, a možná to offside doopravdy byl. Jenomže gól platil a bylo to ve 30. minutě už 3:0.

Čtvrtý zásah domácích se zrodil asi v 57. minutě po rohovém kopu a nedůrazu bránících hráčů Slavoje v malém vápně. Pak už se jenom dohrávalo. Domácí se snažili jít s míčem až "do kuchyně" a našim to vůbec nešlo. Ze soupeře jsme měli asi příliš velký respekt. V závěru se blýskl několika skvělými zákroky brankář Basík.

Z naší strany stojí za zmínku jenom střela M.Moravce za stavu 2:0, kterou horko-těžko domácí brankář krotil a ještě ve druhé půli (za stavu 3:0) únik T.Houšky po pravém křídle a jeho vybídka k dorážce M.Pokornému, ke které se ale nakonec ani nedostal.

Po druhé žluté dostal v 75.minutě červenou J.Charousek.

Sestava : Basík - P.Houška, Kuš (46.Poustecký), Charousek, Kořínek - T.Houška, Dýnek, Moravec, Blažek - Staněk, Dvořák (46.Pokorný) - na lavičce ještě Časta a Veith. ŽK 0:4, ČK 0:1, 100 diváků

Pískala O.Zadinová

DENÍK Vysočina píše :

Bystřice začala hned od začátku aktivně a tlačila se do koncovky. V 6. minutě neodhadl gólman Basík vysoký míč a Holý ho pohodlně zasunul do branky. V zápětí následoval druhý gól, když Horák po zmatku v obraně přehodil vyběhnuvšího Basíka. Hosté se nevzdali a svým důrazem si vypracovali několik standardních situací, ale nic z nich nevyužili. Těsně před pauzou se uvolnil Prášil a naservíroval míč osamocenému Zbytovskému, jenž měl před prázdnou brankou snadnou práci.
Po prostřídání se Žirovnice hnala za snížením, ale svou dobrou příležitost neproměnili. V 57. minutě propasíroval špičkou kopačky Vícha míč do sítě a bylo rozhodnuto. V závěru mohla Bystřice zvýšit, ale dvě Veselého výstavní rány zastavil gólman Basík.

1. Nová Ves 5 4 1 0 15: 7 13 ( 7)
2. Bystřice nad P. 5 4 0 1 20: 6 12 ( 0)
12. Okříšky 5 1 1 3 9: 14 4 ( -2)
13. Jaroměřice n.R. 4 0 3 1 3: 4 3 ( -3)
14. Velká Bíteš 5 1 0 4 7: 20 3 ( -9)
15. Třebíč B 4 0 2 2 4: 11 2 ( -4)
16. Pacov 4 0 1 3 4: 9 1 ( -5)

První "anglický týden" začíná. Los nám vůbec nepřál, protože Slavoji přisoudil soupeře, který sídlí od Žirovnice více než 100 km. No, nedá se nic dělat, i takový je krajský přebor.

Co se sestavy týče, budeme moudřejší až před odjezdem. Absencí zatím moc hlášeno není. Jistě nebude hrát Ondra Kněžínek.

Po smolných remízách by nyní každý bodový zisk byl pro Slavoj úspěchem, protože Bystřice poslední dobou válí. V posledním kole dokonce porazila největšího favorita KP Polnou (2:1). Ambice domácích jsou hodně vysoké. Před sezónou prohlásil nový trenér Fencl: "Pokud zvládneme dobře podzim, můžeme uvažovat i o cílech nejvyšších". Slavoj byl naopak v jeho očích adeptem sestupu. Domácí jsou tedy velkým favoritem, Slavoj ale může překvapit. ...

Žirovnice už není bezejmenný soupeř
Žirovnici čeká těžký soupeř. Představí se v Bystřici nad Pernštejnem. Domácí produkují technický fotbal a jsou pravidelným členem špičky tabulky krajského přeboru. Momentálně se drží na druhé pozici, ale i výkony Žirovnice si už vysloužily pozornost. „Žirovnice zatím neprohrála, čeká nás tedy těžký protivník,“ těší se na nevyzpytatelného nováčka krajského přeboru trenér Karel Fencl, jenž Žirovnici vůbec nezná.
„Musím se přiznat, že nevím, co od ní čekat, ale zkusím ještě pár lidí obvolat a něco vyzjistit. Pro nás bude důležité hrát fotbal, jenž nyní produkujeme,“ říká před duelem Fencl.
To Leoš Mitas má soupeře přečteného víc. „Bystřice je nesmírně kvalitním týmem, který hraje kombinační fotbal po zemi. Musíme se na to připravit. Věřím, že je v našich silách tomu čelit a přivézt nějaký ten bod.“
Optimismus trenéra Žirovnice je na místě. Nováček platí zatím za černého koně soutěže a rozhodně už nepatří mezi podceňované týmy. „Musím říci, že by mi vyhovovalo, kdyby nás soupeři ještě chvíli podceňovali, ale výsledkově se nám daří a toho si každý všiml. Tak trochu jsme si na sebe upletli bič a je na nás, abychom ukázali, že dobrý start do soutěže nebyl náhodou.