13. kolo KP (15-té hrané - poslední podzimní kolo) - sobota 30. října od 13:30 - stadion Budín

FC SLAVOJ vs. FC Spartak Velká Bíteš 3:0 (1:0)

(FOTKY)

Slavoj potvrdil výborný podzim výhrou
Fotbalisté Velké Bíteše nenavázali na obrození z minulého týdne, kdy rozstříleli Okříšky. Poprvé odjeli ze Žirovnice poraženi
Žirovnice - Duel krajského přeboru mezi Žirovnicí a Velkou Bíteší přinesl jen průměrný fotbal. Prakticky celý zápas měli více ze hry domácí, body brali zaslouženě. To uznal i kouč Velké Bíteše Josef Záboj: „Nedařilo se nám, domácí byli lepší. Výsledek tomu odpovídá.“
                                                                                                                                                    KAMIL VANĚK

ŽIROVNICE – VELKÁ BÍTEŠ 3:0
Slavoj nikdy Velkou Bíteš na vlastním hřišti neporazil a hned od začátku dokazoval, že chce černou sérii ukončit. Dvacet minut ovšem stříleli jeho hráči slepými. Po gólu volala hlavně hlavička Kořínka, jemuž z trestného kopu adresoval centr Moravec. Ve 21. minutě už se ale skóre měnilo. Kolmou přihrávku dostal do brejku T. Houška a zakončil víc než chladnokrevně.
Hosté toho v útoku za celý zápas moc nevytvořili, jejich největší šance v první půli přišly po půlhodině hry a nabídli jim je domácí. Po zbytečné ztrátě míče P. Houšky museli být domácí rádi, že závar skončil jen rohovým kopem. „V tu chvíli jsme tam zazmatkovali, ale jinak jsme soupeře do žádné větší šance nepustili,“ poznamenal k solidní defenzivní práci svého souboru trenér Leoš Mitas. Ofenzivní trápení Velké Bíteše pokračovalo i ve druhé půli, brankář Basík se chvílemi nudil. „Nehráli jsme dobře, dlouho jsme drželi míč. V tomto zápase jsem se rozhodl vysunout Ondru Loupa do útoku, ale ukázalo se to jako špatný tah. Proto jsem ho později stáhl do zálohy, ale ani to změnu k lepšímu nepřineslo,“ přiznal Josef Záboj.
Žirovnice tak bez větších potíží dovedla zápas do vítězného konce, ačkoliv také její výkon byl z kategorie průměrných. V 63. minutě rozehrál křídelní akci Kořínek, střídající Dvořák poslal centr na hranici malého vápna, kde trochu zaspal brankář Pelán. Toho pohotově využil Pokorný a hlavou trkl míč do sítě. Osm minut před koncem se u druhé lajny uvolnil nejlepší hráč zápasu Tomáš Houška a po jeho centru uzavřel skóre hlavou Kořínek.
„Jsem spokojen s výsledkem, přestože náš výkon optimální nebyl. To si musíme přiznat. Na druhou stranu jsme odehráli několik dobrých zápasů, a body nám to nepřineslo,“ vyzdvihl hodnotu výsledku Leoš Mitas, který je s podzimním účinkováním svého týmu spokojen: „Získali jsme pětadvacet bodů, což je dobrý odrazový můstek pro jaro.“
Góly: 21. T. Houška, 63. Pokorný, 82. Kořínek. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 0:1. Diváci: 70

Žirovnice: Basík – P. Houška (56. Dvořák), Kuš, Charousek, Veith – Staněk (38. Časta), Dýnek, Moravec, Kořínek – T. Houška, Pokorný (80. Poustecký).

Velká Bíteš: Pelán – Paprskář, Pohl, Kerber (46. Dvořák), Kopáček – Šeba, Nekuda, Palán, Kadlec – Pokorný, Loup. Nejlepší hráči: T. Houška, Kořínek, Veith.

1. Polná 15 13 0 2 53: 13 39 ( 15)
2. Bystřice nad P. 15 8 4 3 36: 18 28 ( 4)
3. Nová Ves 15 8 4 3 33: 25 28 ( 7)
4. Humpolec 15 9 1 5 23: 17 28 ( 7)
5. Stará Říše 15 8 3 4 34: 22 27 ( 3)
6. Žirovnice 15 7 4 4 31: 25 25 ( 4)
7. Ždírec nad D. 15 6 2 7 23: 27 20 ( -4)
8. Jaroměřice n.R. 15 4 7 4 19: 17 19 ( -2)
9. Herálec (HB) 15 6 1 8 27: 29 19 ( -2)
10. Okříšky 15 5 4 6 21: 27 19 ( -2)
11. Pacov 15 6 1 8 22: 29 19 ( -5)
12. M. Budějovice 15 4 4 7 20: 33 16 ( -8)
13. Jemnicko 15 4 3 8 24: 37 15 ( -6)
14. Velká Bíteš 15 4 2 9 22: 40 14 (-10)
15. Havl. Brod 15 3 4 8 23: 29 13 ( -8)
16. Třebíč B 15 1 4 10 14: 37 7 (-17)

Příští kolo (26.-27. března) :

Jemnicko – Velká Bíteš, Nová Ves – Bystřice, Herálec – Polná, Žirovnice – M. Budějovice, Okříšky – Třebíč B, Jaroměřice – Pacov, Havl. Brod – Ždírec n. D., Humpolec – Stará Říše.

Velká Bíteš skončila v lońském ročníku KP na 6. místě, což bylo pro většinu velké překvapení. V nastoleném trendu chtěla pokračovat i letos. Bohužel, pro ně, zatím se jim to moc nedaří, dlouhou dobu se drželi v tabulce až na samém chvostu. Poslední tři zápasy ale neprohráli a v předešlém kole dali Okříškám dokonce "bůra", stejně jako Slavoj Nové Vsi. To svědčí o stoupající formě našeho sobotního soupeře a nelze jej v žádném případě podceňovat, také vzhledem k tomu, že Slavoj nikdy v minulosti Velkou Bíteš na Budíně neporazil. Maximálně s ní dokázal remizovat.

Nejlepší letošní střelci V.Bíteše : Jiří Pokorný (8), Jan Pohl (5), Dvořák, Ivančík (2) ......

Slavoj sice splnil s předstihem předsezónní přání, mít po podzimu 20 bodů, ale 25 by nebylo také špatných. Takže kluci !

Hodně štěstí a pak hrrr ... na dokopnou !

Rozhodčí zápasu : Tomáš Křenek z Třebíče (pískal nám zápas v H.Brodě) - asistenti Mojmír Čech, Vít Burian

Zápasy posledního (13. KOLO - 15-té hrané)

Sp.Počátky vs. Slavoj*B 4:1 (2:1)

Žirovničtí jeli do Počátek pro tři body, což dali najevo už úvodní sestavou. Do poločasu se ale domácí ujali vedení dvěma střelami Smejkala, na které hosté odpověděli pouze korekcí Makovičky.

Po změně stran se čekal především tlak hostí, domácí však trpělivou hrou přidali ještě dvě branky a zaslouženě získali plný bodový zisk ze sousedského derby.
Góly: 16. a 32. J. Smejkal, 65. D. Dedera, 83. Kopečný – 34. Makovička. Rozhodčí: Gaupmann.