1. kolo KP - neděle 8. srpna od 16:30

SK Mor.Budějovice vs. FC Slavoj 2:2 (0:0)

klikni pro více obrázků ze svatebního obřadu Davida Blažka v kostele sv. Víta v Pelhřimově

Obě branky Slavoje vstřelil nově zvolený kapitán Martin Moravec. Svou první brankou vyrovnával v 50. minutě, druhou poslal v 65. minutě Slavoj do vedení 1:2.

Domácí skórovali v 49. minutě z penalty a v 88. minutě vyrovnali hlavou po standardní situaci.

Slavoj byl až do 70. minuty lepším mužstvem a škoda, že nedokázal proměnit některou ze svých velice dobrých příležitostí, zejména v 1.poločase.

Slavoj : Basík - P.Houška, Charousek, Kuš, Kořínek - Blažek (84. Doležal O.Dudan), Dýnek, Moravec, T.Houška - Staněk, Dvořák (72. Časta) - na lavičce ještě O.Kadlec a M.Secký

Rozhodčí zápasu : Petřivý - Švec, Šetek - ČK 0:0, ŽK 3:1, 70 diváků

(obrázky z M.Budějovic)

Referát z pondělního Deníku Vysočina :

Hosté měli po celý zápas mírnou převahu, ale Budějovice držel nad vodou brankář Klouda, a když byl překonán, pomohli mu na brankové čáře obránci. Skóre zápasu přesto otevřeli domácí. Hned po přestávce pronikl do žirovnického vápna Šplíchal, byl sražen a následnou penaltu sám proměnil.
Ihned poté ovšem prošli do nekoncentrované obrany dva žirovničtí hráči a Moravec pohodlně vyrovnal. Stejný hráč se zapsal mezi střelce i po další chybě budějovických zadních řad, když osamocen na vápně nedal Kloudovi sebemenší šanci. Body se ale dělily – dvě minuty před koncem kopal standardní situaci Škoda a hlavičkující Šplíchal vyrovnal.
Góly: 49. a 88. J. Šplíchal (první z PK) – 50. a 65. Moravec. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda – Novotný, L. Šplíchal, Povolný, Toman – Buďa, Škoda, Pařízek, Forman – J. Šplíchal, Michal Černý (82. Brabenec).

Žirovnice: Basík – Kořínek, Kuš, Charousek, P. Houška – T. Houška, Moravec, Dýnek, Blažek (84. Doležal) – Staněk, Dvořák (72. Částka). Nejlepší hráči: J. Šplíchal, Klouda – Moravec.

Úterní Deník píše :

Slavoj sice přivezl bod, ale v Mor. Budějovicích sahal po vítězství, domácí totiž vyrovnali v 88. minutě.
„Musím říci, že vzhledem k průběhu a vývoji zápasu jsme dva body bezesporu ztratili, bylo na vítězství. Na druhou stranu i remíza k zahození není. Musíme mít jako nováček určitou pokoru,“ neskrýval rozporuplné pocity trenér Slavoje Leoš Mitas.
Hlavní bolestí hostů i přes dva góly byla koncovka: „To nás stálo vítězství. Měli jsme dalších pět šest vyložených šancí, bohužel, nedokázali jsme je proměnit,“ lamentoval Leoš Mitas, který naopak vyzdvihl výkon Martina Moravce: „To, že dal dva góly, náhodou rozhodně není. Jen tím podtrhl svůj výborný výkon. Potěšil mě, ale ještě raději bych byl, kdyby se k němu přidali ostatní hráči. Jen na Martina spoléhat nemůžeme, v dalším utkání už si na něj soupeři dají mnohem větší pozor.“

Martin Moravec zařazen do sestavy kola !!!

- z domácích brankář Klouda a útočník Šplíchal, střelec obou branek M.Budějovic.