Rozhodující moment utkání ... penalta a vyrovnávací gól na 1:1

8. kolo - sobota 26. září od 14:00 v Humpolci (Umělá tráva) - BUS 12:00

FK Humpolec*B - FC SLAVOJ Žirovnice 1:3 (1:1)

Slavoj začal hodně vlažně a tak to byla domácí "družinka" sestavená převážně z mladíků, která diktovala tempo hry a nejistá obrana Slavoje nevěděla místy, kam skočit. Jednou zachránila branku Gogíny, který se stačil aspoň částečně uzdravit, dobře postavená branková konstrukce, ale v 1O. minutě už musel mladý brankář Slavoje lovit po střele Chláda míč ze sítě. Naši hráli v té době hodně špatně. Patrně se nedokázali vyrovnat s umělým povrchem. Postupem času se přece jenom dostával Slavoj do hry. Rozhodující moment zápasu přišel těsně před přestávkou, kdy byl v samostatném nájezdu sražen brankářem při blafáku Martin Pokorný a následovala červená karta a penalta. Tu proti náhradnímu brankáři (17 let) proměnil se štěstím Martin Moravec (tyč - druhá tyč - brankář - góól !!! - 1:1).

Druhá půle se nesla v očekávání dalších branek v humpolecké siti, ale protože hra našich byla hodně nepřesvědčivá, trvalo to až do 82. minuty, kdy zblízka dorazil Martin Pokorný hlavičku M.Moravce, která následovala po centru Davida Blažka od rohového praporku. (Toho vyslal ideálně do úniku Rosťa Časta). Domácí oslabená parta se pak snažila o vyrovnání a zejména jejich standardky byly dost nebezpečné a při Slavoji stálo štěstí. Pojistku a konečnou podobu skóre dal v 88. minutě M.Pokorný, který se ve vápně odhodlal ke slalomu, který mu tentokrát konečně vyšel.

Sestava : Kadlec - Vodáček, P.Houška, Kuš, Weith (72.Plíhal) - T.Houška (46. Blažek), Secký, Moravec, Staněk - Poustecký (58. Časta), Pokorný ... připraven ještě Makovička.

Góly: 11. Chlád – 83. a 88. Pokorný, 42. (PK) Moravec. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (42. Novák). Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Humpolec B: Novák – Štecher, Metál, Sobotka (60. Farka), Honzárek, Kubíček, Bláha, Skořepa, Chlád, Pícha (42. Novotný), Zbyněk Štěpán (81. Sadský).

Slavoj nehrál tentokrát dobře, ale počítají se body. Celkem ale nejsou výsledky kola pro Slavoj moc příznivé. Všichni favorité a pronásledovatelé Slavoje totiž vyhráli. Tabulka se tak rozdělila na dvě skupiny.

Humpolečtí trénují na umělé trávě a proto si také vybrali pro náš sobotní zápas umělý povrch, který by jim měl vyhovovat a naopak pro hráče Slavoje být nevýhodou. Uvidíme, jak se tato kalkulace ve skutečnosti projeví.

Humpolec*B má domácí bilanci  2-0-2 a po výborném vstupu do soutěže se začíná pomalu tabulkou propadat. Slavoj naopak tabulku vede. Venkovní bilanci má  2-1-1 (výhry v Dobroníně a Světlé, remíza ve Speřicích a zatím jediná prohra v Přibyslavi).

Slavoj se bude muset obejít bez distancovaného Charouska (stop na 1 zápas). Pokračuje problém s absencí "hokejistů" a nově se vyhrotil problém s brankáři. Možná, že bude muset nastoupit brankářský nestor Míra Píšan, zv. Habr.

Zápas bude řídit trio : Čech (Budišov) - Nejedlý (Polná), Čamra (Pelhřimov)

Pro oba soupeře to bude vlastně první vzájemný duel, protože v minulosti se střetávala v krajských soutěžích vždy A-mužstva, B-mužstva jenom v okresním přeboru.

Jak ale čas letí, humpolecké "béčko" (stejně tak pelhřimovské) prošlo z okresu přes B-třídu až do 1.A třídy a "áčko" Slavoje, po sestupu z krajského přeboru, najednou hraje zápasy s rezervními týmy našich nedávných odvěkých rivalů z krajského přeboru. Tím chci jenom naznačit, že fotbal v Žirovnici trochu upadá a naopak v Humpolci, a zejména v Pelhřimově, zažívá rozkvět. To se ani nezmiňuji o mládeži.

Jistě k tomu všemu přispívají i nově vybudované umělé trávníky v obou městech.

"Voják se stará, voják má", říkávalo se na vojně, a je to pravda !!!

Nový Rychnov - Slavoj*B  1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání měli více štěstí domácí. Ti si vytvořili v prvním poločase několik šancí, ale prosadili se až po přestávce, když Kratochvíla vybídl krásnou přihrávkou ke skórování Borysyuk. Od té chvíle se hrálo za mírné převahy Žirovnice, která hrozila hlavně z trestných kopů, ovšem vyrovnat se jí nepodařilo. Remíza by byla asi spravedlivějším výsledkem.
Gól: 54. Kratochvíl. Rozhodčí: T. Nechvátal. ŽK. 0:3. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Nový Rychnov: Holan – Parkan, Švec, Koubek, Březina, Kratochvíl, Hájek, Růžek, Komárek, Borysyuk, Mugrauer.

Žirovnice B: Socha – Dýnek (46. Záboj), P. Doležal, Kadlec, Rathovzský, Časta, Havlíček (70. Metlička), Semotán (60. Janů),