5. kolo - neděle 6. září od 16:00 v Počátkách

FC Slavoj vs. TJ Dlouhá Ves 4:0 (1:0)

DENÍK VYSOČINA

Fotbalové I. A třídě vládnou týmy z Pelhřimovska

Hořkost porážky dosud neokusila Žirovnice a Speřice. Problémy začínají Ústrašínu
REPORTÉŘI DENÍKU
Pelhřimovsko/ Okresní derby ve fotbalové I. A třídě skončilo podle papírových předpokladů. Dosud neporažené Speřice v Ústrašíně nezaváhaly a odvezly všechny body. Boj o špici je však stále nerozhodný. Žirovnice totiž na hřišti v Počátkách nedala šanci Dlouhé Vsi. Tabulkou ke dnu padá humpolecká juniorka. Ta prohrála ve Věžnivci vysoko 6:2. Naopak na vítězné vlně se veze Pelhřimov B. Ten odvezl všechny body z Janovic a i domácí trenér uznal, že zaslouženě.

obrázky z utkání

ŽIROVNICE – DLOUHÁ VES 4:0
I přes mnoho nevyužitých příležitostí,  Žirovnice vyhrála 4:0. Zápas měl jednoznačný průběh, ovšem domácí se dlouho potýkali se špatnou koncovkou. Uklidnění přinesl až gól Moravce z trestného kopu záhy po změně stran. Tím se domácí dostali do dvoubrankového vedení a jakoby z nich spadla pomyslná deka. Rázem se začala dařit kombinace a výsledkem bylo nastřelené břevno Moravcem a potom i dvě nádherné branky Pokorného a Makovičky, kteří  dalekonosnými a utěšenými střelami vymetli šibenice brankáře Čapka. Ke konci zápasu nastřelil ještě střídající rekonvalescent J.Vodáček tyč. Pátý gól už Slavoji dopřán nebyl.

Góly: 44. Poustecký, 46. Moravec, 51. Pokorný, 75. Makovička. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0.

Žirovnice: Kadlec - P. Houška, Kuš, Charousek, Weith, T. Houška, Secký (71. Vodáček), Staněk (69. Makovička), Moravec, Poustecký (60. Blažek), Pokorný.

ÚSTRAŠÍN – SPEŘICE 0:1
Okresní soci nastoupili k derby v oslabených sestavách. Domácím scházeli svatebčané Cichra a Vaverka, hostům zase ostrostřelec Němec. První šanci měli domácí, ale průnik Fuxe zlikvidoval Brzoň. Pak se do dobrých střeleckých pozic dostali Kmoch a Kratochvíl, stejně tak se v náznaku šance neprosadil Štěpán. Skore se měnilo po šestatřiceti minutách hry. To speřičtí rychle uvedli míč do hry po autovém vhazování, následovala kolmá přihrávka na Jůzla, který blafákem překonal brankáře Hájka. Druhý poločas přinesl útočný fotbal, řadu šancí na obou stranách, ale další gól už nepadl. „Herně tým nezklamal, bohužel nebyl schopen dát gól. Remíza by asi byla spravedlivější,“ zhodnotil zápas předseda FC Ústrašín Oldřich Kopřiva.
Góly: 36. Jůzl. Rozhodčí: Franc. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Ústrašín: Hájek – Rysl, Rod, Novák, Kubiska, Kmoch, Koželuh, Jírů (46. Šnicer), Fux, Běloch, Kratochvíl.

Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Jůzl, Pohan, Pikl, Strnad, Nenadál, Štěpán, Křišta.

JANOVICE – PELHŘIMOV B 2:4
Prvních dvacet minut měli domácí optickou převahu a dvě šance, které nedali. To Pelhřimov byl produktivnější. Kmochova rána z pětadvaceti metrů skončila v šibenici. Janovice se snažily o brzký kontr, ale za dalších osm minut po rychlých brejcích dostaly od Pelhřimova další dvě rány. Domácí ani ve druhé půlce na drama nezadělali. Naopak hosté přidali čtvrtý gól po rohu. Ve zbytku utkání pak už pouze janovický Zamazal korigoval na 2:4.
„Byl to opravdu dobrý soupeř, který dal první gól, a to rozhodlo,“ komentuje zápas trenér Janovic Václav Hospodka.
Góly: 67. a 90. Zamazal – 31. J. Kmoch, 36. Hrnčíř, 38. Dvořák, 60. Hejda. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:3.

Pelhřimov B: Marek Dvořák – Hrnčíř, R. Hejda, Blažek, Máca, Papež, Hovorka, A. Hejda (70. Heřmánek), J. Kmoch (83. Šoula), Hurda, Martin Dvořák.

VĚŽNICE – HUMPOLEC B 6:2
Domácím se podařil vstup do zápasu, když hned v první minutě chybovala hostující obrana a Havlíček otevřel skóre. Ve 12. minutě navíc zvýšil po centru Čurdy Šebesta. Rezerva Humpolce sice rychle odpověděla Beránkem, ale to bylo z její strany prakticky vše. Do poločasu již diktovala tempo hry Věžnice a svou převahu přetavila v branky Šejstala a Pertlíčka. Po přestávce se utkání pouze dohrávalo. Hosté navíc přišli v 72. o svého kapitána Svobodu, který se po druhé žluté kartě poroučel do sprch.
Góly: 1. Havlíček, 12. a 63. Šebesta, 28. a 53 Šejstal, 45. Pertlíček – 13. Beránek, 87. R. Štěpán. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (72. Svoboda). Diváci: 80. Poločas: 4:1. Humpolec B: Novák – Skořepa (46. R. Štěpán), Metál, Jirák, Svoboda, Sobotka (46. Z. Štěpán), Bláha, Alenka, Štecher, Kubíček, Beránek.

Soupeř Slavoje hraje lépe na venkovních hřištích než na domácím plácku, takže hoši pozor! Navíc má ve svém středu střelce Radka Janáčka, který ze šesti branek svého týmu, sám dal čtyři. Stačíme jej pokrýt? V posledním kole, když prohrála Dlouhá Ves na svém hřišti s Dobronínem 1:3, však neskóroval a šetřil si to údajně na nás. Jediný gól domácích dal Henzl.

Trenér Slavoje Leoš Mitas nic jiného než výhru nebere. Sestavu však tají. Mohl by nastoupit i Sendrs, který dostal pouze podmínečný trest. O absencích není zatím nic známo, takže ... ?

Rozhodčí zápasu : hlavní pan Pfeifer z Jihlavy, na čárách nám dobře známí otec a syn Kůrkové.

Na lehkou pozápasovou večeři je pro hráče připravena pečená vepřová krkovička s chlebem. Škoda, že se hraje v neděli. Mohla být oslava vítězství delší. Zelená je připravena!!!

(promiňte: Je to sranda!!! trochu jsem se zbláznil, hapos)

Ledeč nad S. Pohled 13.09. 16:00 NE

Před zápasem v Přibyslavi vyzkouší trenér Mitas osvědčenou metodu předzápa-sového soustředění na vinobraní ve Znojmě.

V minulosti se toto již osvědčilo.

Pojedou skoro všichni, tak uvidíme .... ?

5. kolo OP - sobota 5. září od 16:00

Střepina Žirov vs Slavoj*B 0:1 (0:1)

Ve vyhecované atmosféře po celotýdenním diskutování jsem byl zvědavej .... ? Slavoj to ale zvládl, i když nevyužité šance mohly nakonec mrzet. První branku dal Sendrs z penalty za to, že hráč domácích zastoupil gólmana a míč směřující pod břevno bravurně chytil. Rozhodčí jej odměnil červenou kartou. Stejná situace se opakovala za několik minut. To chytil další obránce rukou míč směřující k tyči. Kopala se další penalta a opět Sendrs. Šourák poslal ale vedle. ČK se už ale  nedávala.

Dle DENÍKU :

Ve vyrovnaném zápase se střídaly šance na obou stranách, přičemž oba týmy se potýkaly s nepřesnou koncovkou. Rozhodla tedy situace už z 15. minuty. To domácí J. Jonáš zastavil rukou míč směřující do sítě, uviděl červenou kartu a penaltu proměnil O. Doležal.
Gól: 15. (PK) O. Doležal. Rozhodčí: Obranec. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (15. J. Jonáš). Diváci: 20. Poločas: 0:1.

Žirov: Zrutský – Kudrna, J. Jonáš, Hotovec, T. Marek (20. P. Marek), Plášil, L. Jonáš, Kratochvíl, Morava, Kubát, Suchý (57. Šanda).

Žirovnice B: Štěpnička – Dýnek, P. Doležal (85. Tyl), Kadlec, Janů, Plíhal, Havlíček, Časta, O. Doležal, J. Doležal, Hryzák (80. Zaňák)