neděle 30. května od 16:30 - hřiště Pohled u Havl.Brodu               24. kolo - (23. hrané)

Sokol Pohled vs. FC Slavoj 2:3 (0:2)

Chybí už jen poslední krůček ! Ten ale bývá nejtěžší !

Sestava : Kadlec (30. Vaverka) - Petr Houška, Makovička, Secký - Tomáš Houška, Kuš, Moravec, Dýnek Lukáš, Staněk - Pokorný (75. Vodáček), Poustecký Jarda (55. Misař)

(na lavičce ještě sešívaný Gerge Semotán)

Penalta 0:1Ve 12. minutě byl sražen v pokutovém území Lukáš Dýnek a kopala se penalta, kterou proměnil Martin Moravec a Slavoj vedl 0:1. Ve 25. minutě vyslali domácí dalekonosnou střelu a brankář Ondra Kadlec se ošklivě zranil o brankovou konstrukci tak, že se deset minut nehrálo, Ondru ošetřovali a nakonec přijela "Rychlá". Doufejme, že to skončilo pouze u stehů na hlavě. Do branky tak nastoupil Martin Vaverka, který se už po pěti minutách mohl radovat z druhé branky Slavoje. To když Martin Moravec zatáhl míč po levém křídle a jeho centr našel hlavu Martina Pokorného (35. minuta 0:2). Tak skončil poločas.

Do druhého nastoupili zostra domácí, kteří nyní hráli dolů po kopci a jejich dlouhé centry z vlastní poloviny působily v řadách Slavoje velké zmatky, které vyústili v 55.minutě snížením stavu na 1:2. Slavoj kontroval po nádherné akci, když se míč po ose Dýnek - T.Houška dostal až před prázdnou branku k M.Pokornému, který zvýšil na 1:3. Další únik T.Houšky hasil obránce domácích faulem a následovala ČK, která ovšem neznamenala snížení snahy domácích. Největším nebezpečím pro naši branku byl útočník Pavel Janďourek, který také v 88. minutě snížil na 2:3 a Slavoj se musel až do závěrečného hvizdu pana rozhodčího (Krchňa  z Brna) o vítězství obávat. V posledních vteřinách se kutálel míč kolem naší levé tyče, ale skončil naštěstí v autu a po výkopu od branky se pískal konec. Všichni jsme si vydechli a šli slavit ke stánku.

Po telefonátu do Světlé a zjištění, že Slavoj má už devět bodů náskoku a jen teoreticky už může být předstižen, došlo i na "panáky".

Šampáňo prý přiveze až Radůza v sobotu do Počátek.

1. Žirovnice 23 16 3 4 64: 28 51 ( 18)
2. Světlá nad S. 23 11 9 3 49: 26 42 ( 9)
3. Janovice 23 13 3 7 55: 40 42 ( 6)
4. Speřice 23 11 7 5 38: 35 40 ( 7)
5. Chotěboř 23 10 6 7 42: 25 36 ( 0)
6. Přibyslav 23 9 7 7 40: 35 34 ( 1)
7. Dobronín 22 9 5 8 39: 35 32 ( -4)
8. Pelhřimov B 23 10 1 12 48: 44 31 ( -2)
9. Humpolec B 23 9 2 12 29: 43 29 ( -7)
10. Ledeč nad S. 23 6 9 8 25: 32 27 ( -9)
11. Pohled 23 7 5 11 34: 51 26 (-10)
12. Věžnice 22 6 4 12 33: 47 22 (-11)
13. Dlouhá Ves 23 5 4 14 43: 60 19 (-14)

Janovice 06.06. 14:30 NE

Bez nemocného trenéra řešili fotbalisté Slavoje po středečním tréninku otázku "mistrovských" triček. Jaká trička koupit, za co?, a co na ně nechat natisknout. Myslím chlapci, že nejdříve musíte porazit Pohled a pak se tím budeme intenzivně zabývat. Doufám, že už nikdy nezopakujete výkon z Chotěboře. Pozor ! Hraje se také v neděli a ta bývá, po sobotních radovánkách, často velice ošidná.

Podzimní zápas v Počátkách vyhrál Slavoj v poměru 4:1. V minulém kole prohrál Pohled v Dobroníně 5:1, Slavoj porazil 3:1 Ledeč n.S.

Hřiště v Pohledu neznáme, ale zázemí hřiště bylo nedávno rekonstruované, tak doufejme, že i kvalita hrací plochy by mohla být dobrá.

Minimálně ještě dva zápasy bude chybět Jirka Charousek, který bude na služební cestě. Pro trenéra Mitase je to velká rána do rozhodujících bojů. Navíc trenér také není zdráv a jsou velké obavy, zda vůbec do Pohledu odjede. Na postu "libera" se objeví patrně Luboš Rathouzský a lavičce bude šéfovat Ivan Kadlec.

Zápas budou řídit rozhodčí z JM KFS.

Pro fanoušky Slavoje : Pohled leží za Havl. Brodem směr Pardubice a asi po třech kilometrech je odbočka na Přibyslav a jste v Pohledu. Jinak, je přislíben velký autobus, takže možno využít tuto dopravu.

DENÍK 26.5.2010 "Žirovničtí fotbalisté kráčejí pomalu mezi krajskou elitu"

Tabulky čtyři kola před koncem sezóny :

1. Žirovnice 22 15 3 4 61: 26 48 ( 15)
2. Janovice 22 13 3 6 53: 36 42 ( 6)
3. Světlá nad S. 22 10 9 3 45: 24 39 ( 9)
4. Speřice 22 11 6 5 37: 34 39 ( 6)
5. Chotěboř 22 10 5 7 41: 24 35 ( 2)
6. Dobronín 22 9 5 8 39: 35 32 ( -4)
7. Pelhřimov B 22 10 1 11 47: 42 31 ( 1)
8. Přibyslav 22 8 7 7 38: 34 31 ( -2)
9. Humpolec B 22 8 2 12 27: 42 26 ( -7)
10. Pohled 22 7 5 10 32: 48 26 ( -7)
11. Ledeč nad S. 22 5 9 8 23: 31 24 ( -9)
13. Dlouhá Ves 22 5 4 13 42: 58 19 (-14)

4:0 (2:0)

Domácí byli v první půli lepším týmem a zaslouženě vedli po půlhodině hry o dvě branky. Po změně stran žirovnická rezerva Počátky mírně tlačila, ale kontaktní branku vstřelit nedokázala. Naopak brejky domácích byly smrtící a tak se zrodila jejich naprosto zasloužená výhra

Góly: 20. Fujerik, 29. Kopečný, 77. Jiří Smejkal, 88. Jiří Doležal

Počátky: A. Soukup – Šatara (59. Ištok), M. Burza ml. (71. M. Burza st.), Král, Fujerik, Kopečný, D. Dedera, Kozelek, T. Dedera (84. Zadák), J. Smejkal, J. Doležal.

Žirovnice B: O. Kadlec – I. Kadlec, P. Doležal, Dýnek, Janů, Metlička, Havlíček, Semotán, Plíhal, Zd.Musil (46. Misař), Hryzák.

Rozhodčí Faltýnek, ŽK 5:0, ČK 0:0,