sobota 22. května od 16:30 - hřiště Počátky                                      23. kolo - (22. hrané)

FC Slavoj vs. Kovo Ledeč n.S. 3:1 (1:0)

Povinné vítězství Slavoje, jehož všechny branky Slavoje zařídil Martin Moravec. První dvě vstřelil sám dalekonosnými střelami (30. a 54. minuta) a na třetí  ideálně přihrál Tomáši Houškovi, kterého poslal do brejku (55.minuta). Hosté korigovali Procházkou v 84. minutě ze zbytečné penalty. Slavoji stále chybí podzimní lehkost, ale nicméně i tak ! Slavoj dál vede tabulku s náskokem šesti bodů před Janovicemi. Světlá remizovala, ale teoretickou naději na postup ještě má.

Pískal Jiří Šetek, ŽK 2:2, ČK 0:0, slabých 100 diváků (ovlivněno "Dnem přírody" a TV - MS v hokeji)

Sestava : Kadlec – P. Houška, Kuš,  Makovička, Blažek - T. Houška,  Poustecký (61. Vodáček), Moravec, L. Dýnek (64. S. Secký) -  Staněk, Pokorný (72. Veith) - na lavičce dále Vaverka a Semotán

Hosté se cítí výroky rozhodčího poškozeni (viz e-stránky Ledče ... na titulní straně dole)

2. Janovice 22 13 3 6 53: 36 42 ( 6)
3. Světlá nad S. 22 10 9 3 45: 24 39 ( 9)
4. Speřice 22 11 6 5 37: 34 39 ( 6)
5. Chotěboř 22 10 5 7 41: 24 35 ( 2)
6. Dobronín 22 9 5 8 39: 35 32 ( -4)
7. Pelhřimov B 22 10 1 11 47: 42 31 ( 1)
8. Přibyslav 22 8 7 7 38: 34 31 ( -2)
9. Humpolec B 22 8 2 12 27: 42 26 ( -7)
10. Pohled 22 7 5 10 32: 48 26 ( -7)
11. Ledeč nad S. 22 5 9 8 23: 31 24 ( -9)
12. Věžnice 22 6 4 12 33: 47 22 (-11)
13. Dlouhá Ves 22 5 4 13 42: 58 19 (-14)

Nemá cenu propadat panice
Žirovnice – Lídr tabulky fotbalové I. A třídy klopýtl. Žirovnice nechala všechny body v Chotěboři.
„Chtělo to proměnit první velkou šanci, kterou jsme měli, to by se asi zápas vyvíjel jinak,“ povzdechl si trenér Leoš Mitas, ale vzápětí dodal: „Soupeř vyhrál zaslouženě. Byl důraznější, více chtěl. My jsme se mu tentokrát nedokázali vyrovnat.“
Žirovnice tak pět kol před koncem vede tabulku už jen o šest bodů, když se na druhou příčku vrátily Janovice. „Musíme se mít na pozoru, ale na druhou stranu nemá smysl propadat nějaké panice. Teď je potřeba hrát soustředěně, musíme zvládnout zejména tři domácí zápasy. Když k tomu přidáme nějaké body venku, bude to dobré,“ ví Leoš Mitas.
            (Kamil Vaněk)

Žirovničtí oldies-fans neztrácejí humor a optimismus a hráčům a trenérovi Slavoje bezmezně věří.

A tak to má být.

Tito tři fandové stihnou jak fotbal na hřištích soupeřů, tak brigády na Budíně, a to jim už dávno není dvacet let !

Podzimní zápas v Ledči Slavoj prohrál 1:0. V minulém kole prohrála Ledeč na domácím hřišti s Dobronínem 0:2.

Hostům už ve zbytku sezóny prakticky o nic nejde. Snad pouze o to získat skalp leadra soutěže a ten se velmi cení. Ve Světlé či Janovicích by to jistě s povděkem přivítali !!!

Sestava Ledče z posledního zápasu:

J.Vitiska - A.Příhoda, P.Pešek, J.Lebruška, M.Pokorný, o.Pajer, P.Janů, J.Voplakal, J.Slavětínský, F.Hoffman, M.Geher, M.Janovec, M.Procházka,V.Šťastný

2. Janovice 21 12 3 6 50: 36 39 ( 6)
3. Světlá nad S. 21 10 8 3 45: 24 38 ( 8)
4. Speřice 21 10 6 5 35: 34 36 ( 6)
5. Chotěboř 21 9 5 7 39: 23 32 ( -1)
6. Pelhřimov B 21 10 1 10 45: 39 31 ( 1)

3:3 (1:0)

Jirka Havlíček zařídil minutu po obrátce vedení 2:0 pro domácí. Maraton vsadil na standardní situace, ze kterých se dočkal i otočení skóre a vedení. O dělbě bodů rozhodl Zdeněk Musil.
Góly: 23. a 46. Havlíček, 72. Z. Musil – 48. Krčil, 58. Čech, 68. J. Musil. Rozhodčí: P. Nenadál. ŽK: 0:1.