FC Slavoj vs. Sklo Bohemia Světlá n. Sáz

2:3 (1:2)

Umělá tráva Pelhřimov Kalvárie

sobota 27.3. od 14:00

Plačkov - Slavoj*B 1:1 hrálo se na UT v Humpolci  V dresu domácích se neobjevili potrestaní fotbalisté z podzimu ! (Martin Havel, Robert Vašíček a Václav Krejčí). Náš potrestaný Josef Habermann byl částečně omilostněn, takže mohl nastoupit.

Pískal pan Ságl (HU)

ČK : Makovička, branku Slavoje dal J.Habermann

(více na webu B-mužstva ..... zde)

Po chybě domácí obrany šli do vedení Žirovničtí, když těsně před poločasem skóroval Habermann. Plačkovští dlouho nemohli využít výhodu hry proti deseti, vše ale vyřešil Guzik, když využil zmatku ve skrumáži a rozhodl o dělbě bodů. Po vyrovnaném utkání je remíza spravedlivým vyjádření poměru sil na hřišti.
Góly: 82. Guzik – 44. Habermann. Rozhodčí: Ságl.

ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (58. Makovička).

Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Plačkov: Milan Němec – Mottl, Novák, Tománek, Martin Němec, Klap (73. M. Vrána), T. Vrána, Kubů, Kratochvíl, Guzik, Vaňous.

Žirovnice B: Socha – Makovička, Doležal, Habermann, Janů, Metlička (46. Záboj), Havlíček, Dýnek, Sedský, Misař, Semotán (87. Kadlec). (ryd)

několik obrázkůSestava Slavoje :

Vaverka - Petr Houška, Charousek, Veith - Časta (61.´Poustecký), Tomáš Houška, Blažek, Dýnek Lukáš (ČK 87.´), Moravec - Staněk, Pokorný (79.O.Doležal)

(Na střídání dále připraveni - nenastoupili - Vodáček, Kadlec)

Důležité minuty : 8.´ Tomáš Houška 1:0, 33.´ Hosté vyrovnávají střelou z levé strany za hranicí velkého vápna, 41.´ M.Moravec nastřeluje z trestného kopu tyč. Ve 45.+1.´ hosté kopou roh a přímo z něho se ujímají vedení 1:2. Tím končí první půle.

V 78.´minutě zvyšuje Světlá na 1:3 a v 86.´minutě koriguje nový kapitán, při absenci Davida Kuše, Tomáš Houška na 2:3. V 88´.minutě vyloučen Lukáš Dýnek za strčení do soupeře.

100 diváků, pískal Šimák, ŽK 2:4, ČK 1:0

Žirovnice klopýtla, darovala tři body Světlé

Ústrašín naději na záchranu I. A třídy neposílil, po statečném výkonu v Dobroníně prohrál. Speřice sebraly bod Janovicím

Pelhřimovsko – Hned úvodní jarní kolo I. A třídy naznačilo, že o ničem není dopředu rozhodnuto. Vysoce favorizovaná Žirovnice musel vypít kalich s hodně hořkým lektvarem, když prohrála se Světlou nad Sázavou.

ŽIROVNICE – SVĚTLÁ 2:3

Podzimní lídr tabulky si Světlou pozval na pelhřimovskou Kalvárii a na umělé trávě začal dobře. Skóre se měnilo už v 8. minutě, kdy se po hlavičkové přetlačované dostal míč k T. Houškovi, který jej poslal pod tělem padajícího brankáře Koudelky do sítě. O dvě minuty později se řítil prakticky sám na branku Pokorný, ale odmítl vedení Slavoje pojistit, když mířil vedle tyče. Hosté pomalu hru vyrovnávali a začali být i nebezpeční před brankou. Po promáchnutí Charouska ještě stoprocentní šanci neproměnil Štros, ale o chvíli později se nádherně levačkou trefil Rezek. Chléb se lámal před poločasem. Žirovnický Moravec nastřelil z trestného kopu jen tyč, naopak ve 45. minutě poslal Světlou přímo z rohu do vedení Karel.

Po přestávce svěřenci trenéra Mitase sice vyvinuli velkou útočnou snahu, ale šancí si vytvořili minimum. Hosté tak své vedení pojistili, v 78. minutě dotlačil míč do branky kanonýr Křikava. O dramatickou zápletku pro závěr zápasu se postaral T. Houška, který v 86. minutě vstřelil kontaktní gól, jenže Slavoj se vyrovnání v oboustranně hodně nervózním finiši nedočkal.

Góly: 8. a 86. T. Houška – 33. Rezek, 45. Karel, 78. Křikava. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (88. Dýnek).

3. Janovice 14 8 2 4 34: 23 26 ( 2)
4. Světlá nad S. 14 7 4 3 31: 18 25 ( 7)
5. Pelhřimov B 14 8 0 6 33: 27 24 ( 6)
6. Přibyslav 14 7 3 4 26: 22 24 ( 6)
7. Chotěboř 13 5 4 4 28: 17 19 ( -2)
8. Pohled 14 5 3 6 23: 30 18 ( -6)
9. Dobronín 14 5 2 7 23: 25 17 ( -7)
10. Ledeč nad S. 14 4 5 5 15: 17 17 ( -7)
Speřice Dobronín 04.04. 15:30 NE

Podzimní zápas ve Světlé vyhrál Slavoj 1:2 (1:2). Branky stříleli David Kuš a Jarcek Poustecký. Světlá sice ztrácí na Slavoj sedm bodů, ale myšlenky na návrat do KP se ještě nevzdala. Soupeřova venkovní bilance je 3-3-1, když prohrála pouze na hřišti Pohledu a to hned v prvním kole.

Doufejme, že se alespoň někteří ze spousty zraněných a nemocných hráčů Slavoje zotavili a že bude mít trenér Mitas možnost volby sestavy a ne, že nebude mít jinou možnost, než postavit ty, kteří přišli.

Změny v kádru: Z Pelhřimova přišli brankář Martin Vaverka a Lukáš Dýnek. Martin Moravec a David Blažek dále ve Slavoji pokračují. Odešli Jiří Mezera na přestup do Horní Cerekve a skončil brankář Lukáš Šamal, který nemá na fotbal v Žirovnici čas a chuť. Ondra Kněžínek se podrobil před Vánoci operaci kolene a vypadá to na hodně dlouhou dobu, začne-li hrát vůbec. David Kuš je též po druhé operaci stejného kolene jako před 2 roky, ale v jeho návrat na trávník ještě do konce jara doufáme. Jan Musil, Milan Dýnek a Petr Žemlička koketují s Jarošovem n.Nežárkou. Radek Kopejtka prodloužil hostování v Božejově.

Klukům a trenérům přejeme hodně úspěchů a ať je červnová dokopná hodně veselá !

Toto platí samozřejmě pro oba týmy Slavoje.