3. kolo

I.A třída, skupina A

sobota 23. srpna 2008

Stadión Budín od 16:30 hod

Na probuzení Žirovnice se čekalo marně

 

ŽIROVNICE – SPEŘICE 2:3 (0:2)

v pruhovaném dresu Jiří CharousekV okresním derby se probuzení Žirovnice nekonalo, takže loňský účastník krajského přeboru na body bude čekat minimálně do 4. kola. Hned ve 2. minutě nebezpečně hlavičkoval hostující R. Němec, ale v tu chvíli ještě Šamal zachránil. Celkem vyrovnaný průběh prvního poločasu, když akce kombinačně lepší Žirovnice končily na hranici soupeřovy šestnáctky, pak přinesl zisk dvoubrankového náskoku Speřic. V pětiminutovém odstupu se prosadili Sávi a Štěpán.

Po přestávce domácí zřetelně přidali, vyrovnali skóre a měli několik šancí, z nichž mohli rozhodnout. Bohužel nepovedlo se. Ke slovu se tak dostaly Speřice a z brejku rozhodl o bodovém importu střídající Strnad.

Co naplat, že domácí po většinu utkání měli míč pod kontrolou, když nedokázali proměnit gólové příležitosti. Navíc zbytečné chyby v defenzívě soupeři vítězství doslova nabídli.

 

Góly: 56. Cvach, 62. (PK) Kněžínek

21. Sávi, 26. Štěpán, 66. Strnad

články k utkání 3. kola

 

Sestava Slavoje : Šamal - Petr Houška, Kněžínek, Kořínek, Kuš - Staněk (85. Vodáček), Mezera, Charousek, Zaňák (40. Tomáš Houška) - Misař (76. Weith), Cvach - Další náhradníci : Skoták Ondřej.

 

Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, R. Němec, Pikl (74. Pohan), Jůzl (62. Strnad), Bláha, Vlček (84. M. Čeleda), Štěpán, Křišta.

ŽK : 6:4, ČK 0:0, 100 diváků

Rozhodčí : Šetek - asistenti : Fabeš, Kůrka Jaroslav - delegát : Hrkal

Janovice nahání trojlístek týmů z Pelhřimovska

Pelhřimovsko - Podle očekávání táhnou tabulku skupiny A I. A třídy fotbalisté Janovic. Za zády mají ale trio týmů z Pelhřimovska. Body též neztratily Speřice a Ústrašín, čtvrtým klubem tabulky je Pacov.

Autor:  Kamil Vaněk


Žatečka: Ceník si každého vítězství
Speřicím po výhrách v Kamenici, Žirovnici a doma nad Přibyslaví patří druhá příčka. „Určitě jsme podobné umístění nečekali. Je to skvělé a já jen věřím, že nám forma ještě alespoň pár kol vydrží,“ přeje si kouč Pavel Žatečka.
Ten si nemyslí, že by výborné výsledky jeho svěřenců byly náhodné. „Povedla se nám už příprava, tým je dlouho pohromadě a navíc se potkal s dobrou formou, kterou se mu daří
prodat v zápasech.“
Přesto ale ve Speřicích nenosí hlavy v oblacích. Před soutěží byl cíl střed tabulky a dá se očekávat, že postupem času se přece jen do těchto vod Speřice vrátí. „Moc si vážím každého vítězství, kterého se nám nyní povedlo dosáhnout. Je ale potřeba vidět i to, že třeba teď v Žirovnici jsme hráli jen dobře poločas. Po přestávce už to z naší strany tak dobré nebylo,“ připomíná Pavel Žatečka.

Radek Klap si užívá pohádkový start
Ne že by dlouholetý kouč Ústrašína Petr Gaupmann neměl výsledky, ale to jak se daří jeho nástupci Radku Klapovi, je doslova z kategorie snů. Mužstvo, které bylo označováno za kandidáta sestupu, zatím neztratilo ani bod. Postupně vyhrálo v Žirovnici, doma udolalo Pacov a v minulém kole doslova přejelo Habry na jejich hřišti.
„Je to pro nás velmi milé překvapení. Každý bod má nesmírnou cenu, protože hrajeme ve velice silné
skupině,“ neskrývá velkou spokojenost Radek Klap. Pro něj jako pro začínajícího trenéra jsou výsledky dvojitou vzpruhou: „Trochu jsem se toho bál, měl jsem toho plnou hlavu. Moc mě těší, že tým bojuje a plní taktické pokyny. Pak se nám povedlo tým vhodně doplnit. Hodně udělal návrat Hampla, vydařily se příhody Zemana a teprve dvacetiletého gólmana Dvořáka.“
Stejně jako ve Speřicích nehodlají ani v Ústrašíně výsledky přeceňovat: „Nejcennější byla asi výhra v Žirovnici, která nás dostala psychicky nahoru. Teď se nám sice daří, ale můžeme o víkendu prohrát doma a budeme zpátky na zemi,“ upozorňuje na
nebezpečí Radek Klap.

Pacov je zhruba tam, kde měl být
Čtvrté místo Pacova už žádnou senzací není. Tým, který jeden rok strávil v krajském přeboru, má podle papírových předpokladů plnit roli jednoho z favoritů I. A třídy. To se mu víceméně daří, i když hra není kdovíjaká. „V tabulce pravdy jsme na nule. Doma jsme uhráli dvě povinná vítězství. Není to tedy žádná sláva,“ nejásá Jozef Lehocký.
Slovenský trenér ale věří, že se mužstvo v průběhu podzimu zvedne: „Musíme uvážit to, že tým prošel ve srovnání s minulou sezonou velkými obměnami. Nehrají Vlk, Kolací, Grombíř a Čech. Místo nich jsou tu jiní a vesměs mladí hráči. Pozitivní je, že na sobě tým chce
pracovat, takže pevně věřím, že se výsledky dostaví. Jen to bude chvilku trvat,“ nabádá hráče i fanoušky k trpělivosti.

Bída na jihu
Pelhřimovsko má v I. A třídě ovšem celý kvintet týmů. Jih okresu ale zatím výsledkově tápe. Kamenice nad Lipou ze tří kol vytěžila pouhý bod a ještě hůře jsou na tom v Žirovnici. Tamní Slavoj sice loni hrál krajský přebor, jenže v prvních kolech vůbec nebodoval. Zejména domácí prohry s Ústrašínem a Speřicemi jsou více než frustrující.

Zápasy 3. kola

Kamenice n.L.

Ledeč nad S.

2:2

Přibyslav

Dlouhá Ves

2:0

Žirovnice

Speřice

2:3

Pacov

Štoky

1:0

Habry

Ústrašín

1:4

Chotěboř

Věžnice

2:0

Janovice

Dobronín

2:1

 

 

Tým

Záp

+

0

-

Skóre

Body

(Prav)

Janovice

3

3

0

0

10: 3

9

( 6)

Speřice

3

3

0

0

9: 4

9

( 6)

Ústrašín

3

3

0

0

8: 3

9

( 6)

Pacov

3

2

0

1

4: 1

6

( 0)

Přibyslav

3

2

0

1

5: 4

6

( 0)

Chotěboř

3

2

0

1

5: 5

6

( 0)

Ledeč nS

3

1

1

1

5: 5

4

( 1)

Dl. Ves

3

1

0

2

4: 5

3

( -3)

Štoky

3

1

0

2

3: 4

3

( 0)

Věžnice

3

1

0

2

2: 5

3

( 0)

Habry

3

1

0

2

4: 8

3

( -3)

Kamenice

3

0

1

2

4: 9

1

( -5)

Žirovnice

3

0

0

3

5: 8

0

( -6)

Dobronín

3

0

0

3

3: 7

0

( -3)

 

v dalším kole jede Slavoj do Dlouhé Vsi

 

,