16. kolo                                                neděle 12. dubna, zač.15:30

Dálnice Speřice vs. FC Slavoj

3:2 (2:1)

Speřice vedli neúplnou tabulku se ziskem 29 bodů, Slavoj zatím získal 23 bodů. Podzimní zápas na Budíně skončil 2:3 pro hosty.

Domácí začali zostra a už v 10. minutě byl stav 2:0, když dlouhé nákopy do našeho vápna dokázali hráči Speřic dotlačit do sítě nejistého Šamala. Hra se postupně vyrovnávala a ani velice přísné vyloučení Tomáše Dýnka ve 30. minutě neubralo na zvýšené aktivitě Slavoje. Hlavička Kněžínka po centru Wienera skončila ještě vedle, ale Wienerův blafák brankáři už skončil v síti.

Druhá půle už patřila jednoznačně Slavoji. Hráči příkladně bojovali a odměnou byl vyrovnávací gól z penalty, nařízenou za ruku domácího obránce, kterou proměnil Wiener. Když už se zdálo, že je jenom otázkou času otočení skóre ve prospěch Slavoje, odpískal Houmáčkovi nepřesný rozhodčí Hrůza nesmyslnou ruku za půlkou hřiště a na následný dlouhý centr do našeho vápna Šamal nedosáhl a hlavička končí v síti. Tím bylo skóre zápasu zpečetěno. Domácí už náskok uhájili.

Chtěl bych ale říci, že nejlepší jarní výkon a bojovnost všech hráčů Slavoje byly na velmi dobré úrovni, což je příslibem do dalších kol.

Sestava : Šamal - Petr Houška, Kuš, Mezera, T.Dýnek (30.´ ČK) - Secký (80. Rosťa Časta), Vodáček, Charousek, Tomáš Houška - Wiener, Kněžínek (70. Pokorný)

Rozhodčí : Hrůza (moc se mu to nepovedlo) - Švec, Šťastný - delegát nebyl.

11. Habry 16 4 5 7 25: 33 17 ( -7)
12. Ledeč nad S. 16 4 3 9 28: 30 15 ( -9)
13. Štoky 15 4 3 8 25: 30 15 ( -6)
14. Kamenice n.L. 16 3 2 11 20: 38 11 (-13)

17. kolo                                sobota 18. dubna, začátek 16:00

FC Slavoj vs. Dlouhá Ves

2:1 (1:1)

Hráči domácího Slavoje měli celý zápas územní převahu, ale trápili se. Jejich kombinace většinou končily na hranici šestnáctky. Výjimkou byla 18. minuta, kdy byl v šestnáctce v rozporu s pravidly zastaven Kněžínek a nařízenou penaltu Wiener proměnil. Domácím vedení dlouho nevydrželo. Ve 28. minutě zahrávali hosté trestný kop ze vzdálenosti 25 metrů a bylo vyrovnáno.

Také druhý poločas se nesl ve znamení převahy Žirovnice, ovšem dlouho to vypadalo, že se skóre měnit nebude. Teprve v první minutě nastavení tečoval do sítě centr z trestného kopu Jarda Poustecký.

Slavoj vs. Dlouha Ves jaro 2009

Góly: 18. (PK) Wiener, 90. Poustecký – 28. Lukačina.

Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 3:2. Diváci: 70

Sestava : Šamal – Kuš, Vodáček, P. Houška, Mezera, Charousek, Kněžínek, T. Houška, Secký (68. Staněk), Wiener (40. Pokorný), Poustecký

8. Chotěboř 17 6 4 7 32: 30 22 ( -5)
9. Ledeč nad S. 17 5 3 9 30: 31 18 ( -6)
10. Štoky 16 5 3 8 29: 31 18 ( -3)
11. Dobronín 17 4 6 7 29: 35 18 ( -9)
12. Dlouhá Ves 17 5 3 9 25: 39 18 ( -6)
13. Habry 17 4 5 8 26: 37 17 (-10)
14. Kamenice n.L. 17 3 2 12 24: 43 11 (-13)

Věžnice Dobronín 26.04. 15:00 NE

Podzimní zápas v Dlouhé Vsi vyhrál Slavoj 4:1, když tři branky vstřelila tehdejší nová posila Lukáš Vlach, který v dresu Slavoje už bohužel nanastupuje.

Píská : Kopřiva z Červeného Hrádku u Dačic, na čárách : Roman Fabeš a David Prokop (oba z Telče) - delegáta určí KFS

Hosté jsou momentálně před naším vzájemným utkáním na 10. místě se ziskem 18-ti bodů. Jejich nejlepším střelcem je osmi-gólový Jiří Polák. Slavoj je šestý se ziskem 23 bodů a ztrátou 9-ti bodů na vedoucí tandem Speřice - Ústrašín.

Dle předpovědi počasí má být chladno a deštivo. Doufejme, že nás kluci zahřejí svým výkonem a nebudeme muset konzumovat nadměrné množství rumu a jemu podobných opiátů ....