Umělá tráva Kalvárie

sobota 28. března od 15:30 hod

FC Ústrašín vs. FC Slavoj

1:3 (0:0)

Soupeř Slavoje vedl po podzimu tabulku s náskokem dvou bodů a pro první jarní zápas byl mírným favoritem právě on. Už také vzhledem k tomu, že celou zimu na umělé trávě trénoval.

Ze strany Slavoje byly proto ze zápasu obavy, které násobila ta skutečnost, že nemohli nastoupit zraněný Jan Musil a Pavel Wiener s Vráťou Cvachem, které se nepodařilo v termínu zaregistrovat.

Slavoj nastoupil v sestavě :

Šamal - Petr Houška, Mezera, Kněžínek, Kuš - Vodáček, Secký (78. Tomáš Dýnek), Charousek, Tomáš Houška - Staněk (57. Rosťa Časta), Poustecký (52. Pokorný)

První poločas se nesl ve znamení mírné převahy Slavoje, ovšem bez střelby a brankových příležitostí. Domácí hrozili centry ze standardních situací.

Druhá půle začala velice smolně. Soupeř zahrával rohový kop a po nedůrazném odkopu našich pálil z voleje Šnicer pod břevno a bylo to 1:0 (56. minuta). Štěstím bylo, že se z trestného kopu trefil Ondra Kněžínek (61.minuta). Velmi dobrým tahem trenérů Slavoje bylo zařazení čerstvých útočníků, kteří domácí obraně zle zatápěli a také otočili skóre zápasu. Nejdříve unikl Martin Pokorný a křížnou střelou na zadní tyč poslal Slavoj do vedení, které pojistil zanedlouho Rosťa Časta, který sám tváří v tvář proti brankáři poslal "šourák" přesně k tyči. Pak už si naši výsledek pohlídali a to i díky tomu, že domácí dohrávali bez vyloučeného Razimy (61.minuta ČK).

Nutno říci, že Slavoj vyhrál zcela zaslouženě, i když nepodal žádný mimořádný výkon, ale leader soutěže si pravděpodobně vybral horší den.

Zápas řídilo trio : Šťastný (Zruč n.S.) - Ságl, Svoboda

Za hezkého počasí přihlíželo asi 150 diváků.

Dobojováno !

Deník Vysočina napsal :

První poločas přinesl fotbal typický po zimní pauze. Oba týmy vynikaly snahou i dobrou kondicí, hrály důrazně, ovšem přihrávkám chyběla přesnost. Z tohoto důvodu vyložená gólová šance k vidění nebyla. Druhý poločas začali lépe Ústrašínští. V 56. minutě rozehrál Kubíček roh, žirovnická obrana odvrátila centr jen na hranici šestnáctky, odkud se nechytatelně trefil Šnicer. Lídru tabulky ale radost dlouho nevydržela. V 60. minutě Paclík zazvonil o břevno a karta se začala obracet, protože vzápětí Razima sestřelil Vodáčka a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Ústrašínu se v deseti vůbec nedařilo. Už v 62. minutě vyrovnal z trestného kopu Kněžínek a obrat v zápase dokonali žirovničtí náhradníci. V 64. minutě Časta hlavou sklepl míč Pokornému, který střelou do protipohybu nedal Dvořákovi šanci a v 75. minutě po úniku Pokorného pečetil vítězství hostů Časta.
Góly: 56. Šnicer – 62. Kněžínek, 64. Pokorný, 75. Časta. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 5:1. ČK: 1:0 (61. Razima). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Ústrašín: Dvořák – Razima, Rod, Jírů, Koubek – Koželuh, Paclík, Šnicer (73. Fux), Kubíček (80. Macek) – Hampl, Hájek.

11. Dobronín 14 3 6 5 24: 28 15 ( -6)
12. Ledeč nad S. 14 3 3 8 26: 27 12 ( -9)
13. Štoky 13 3 2 8 23: 29 11 ( -7)
14. Kamenice n.L. 14 2 2 10 16: 35 8 (-13)

15. kolo

Budín, sobota 4. dubna

začátek v 15:30

FC Slavoj vs. Sokol ŠTOKY

0:1 (0:0)

Celý zápas platonická převaha Slavoje bez střelby a větších šancí. Hosté pouze bránili a vyráželi do brejků, z nichž jeden se v 60. minutě podařilo Bulantovi proměnit ve vítězný gól.

Na hráče Slavoje padla jarní únava.

Sestava Slavoje : Šamal - Petr Houška, Kněžínek, Mezera (88. Makovička), Kuš (60. Poustecký Jarda) - Secký, Vodáček, Charousek, Tomáš Houška (70. Staněk) - Wiener, Pokorný

12. Štoky 14 4 2 8 24: 29 14 ( -4)
13. Ledeč nad S. 15 3 3 9 26: 30 12 ( -9)
14. Kamenice n.L. 15 3 2 10 20: 36 11 (-13)

Dobronín Janovice 11.04. 14:30 SO

Soupeři máme oplácet podzimní porážku 2:1, která nám ukázala, že žádný zápas v I.A třídě nebude lehký.

Po poločase 1:1 se ze začátku druhé půle zdálo, že přece jenom Slavoj zápas otočí. Převaha našich byla v té době znatelná. Šancí jsme si ale vytvářeli poskrovnu. Rozhodujícím faktorem byla asi neproměněná penalta Seckým v 65. minutě zápasu. A aby toho nebylo málo, využili domácí nedůrazný odkop Petra Kořínka a z násled- ného přečíslení střílí vedoucí branku (70. minuta). Na to už naši nedokázali odpovědět a odjížděli jako spráskaní psi.

Sestava : Šamal - Kuš, Kněžínek, Kořínek -

Mezera, Secký, Charousek, Weith (37. Jiří Doležal) -

Cvach, Misař (83. Pokorný), Zaňák (50. Tomáš Houška)

Na lavičce dále připraveni : Petr Houška, Poustecký, Staněk, Skoták.

Branka Slavoje - Misař.

Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:2. Diváci: 120

Sobotní utkání budou řídit : Křenek (Třebíč) - Kurka st., a Beseda, delegát p.Hrkal.

Štoky venku neumí. Pět zápasů prohrály, pouze dvakrát remizovaly a to v Chotěboři a Dobroníně (vždy 3:3). Ale pozor! Vzpomeňme si na vystoupení Dobronína na podzim na Budíně!

Hřiště bude, pokud moc nezaprší, v dobrém stavu. Pivo a klobásy připraveny, takže přijďte povzbuzovat.

Až na zraněného Hóňu by měla být sestava Slavoje úplná.