I.A třída, skupina A

sobota 9. srpna 2008

Budín od 16:30 hod

FC Slavoj   2:3 (2:2)  FC ÚSTRAŠÍN

Tak a začínají lapálie v 1.A třídyZápas začal tak, jak se čekalo. Slavoj si vynutil územní převahu a s ní i šance, jenže ty v současné době neproměňujeme. Do vedení se Slavoj přesto dostal hodně brzy. Cvachovo sólo z levé strany a následná přihrávka přes celou šířku branky a Kušova dorážka a Slavoj vedl 1:0. To běžela 6. minuta zápasu. Další obléhání ústrašínské branky zvýšení náskoku nepřineslo a tak z ojedinělého útoku trestali hosté. Osamocený Fux mezi obránci pohodlně skóroval (18. minuta). Ve 35. minutě se ujala střela Zaňáka z 20 metrů, ale ihned po rezehrání přišla další dalekonosná rána hostujícího obránce Roda a bylo srovnáno (36.minuta). Tak skončil poločas. Po přestávce zahrávali hosté trestný kop od postranní čáry. Vysoký centr propadl mezi obránce a po blíže neurčené teči, skončil v síti. Možná vlastní branka byla nakonec připsána Koželuhovi (47. minuta). Po této brance došlo na střídání žirovnických brankářů. Nového brankáře Skotáka hosté sice prověřili pouze jednou, ale své vedení uhájili až do závěrečného hvizdu. Slavoj tedy nezačal soutěž příliš šťastně.

Doufejme, že si všichni vezmou z této uštědřené facky ponaučení a že nečekaná porážka s podceňovaným soupeřem pomůže ke zlepšeným výkonům v dalších kolech. Tedy doufejme .... !

Sestava : Šamal (47. Skoták) - Kuš, Charousek, Kněžínek, Kořínek - Zaňák, Vodáček, Secký, Weith (37. Tomáš Houška) - Mezera (56. Staněk), Cvach

Dále připraveni : Petr Houška, Tomáš Dýnek a Martin Pokorný.

Hosté nastoupili v modrých dresech, Slavoj celý v bílém. Ideální fotbalové počasí.

Pískal : Franc z Třebíče. Na čárách Masopust z Rohovky a Petr starší z Třebíče. Delegát svazu nebyl nominován.

žluté karty : 2:2, červené 0:0, 120 diváků nevěřilo svým očím.

Zápasy 1. kola : reportáže z 1. kola

Kamenice n.L. Speřice 1:3 (0:1)
Žirovnice Ústrašín 2:3 (2:2)
Dlouhá Ves Ledeč nad S. 0:2 (0:1)
Přibyslav Štoky 2:1 (0:0)
Pacov Věžnice 3:0 (2:0)