(7. hrané)

sobota 15. září od 15:30 hod.

odjezd od Budína ve 13:30 hodin

Spartak Pelhřimov vs. FC Slavoj 4:0 (1:0)

Hráčům Slavoje se derby tentokrát vůbec nepovedlo a zaslouženě vysoko prohráli. Hráli ustrašeně a odevzdaně a byli předem poraženi. Jedinou naší šanci už ve druhé minutě neproměnil Jarda Poustecký, když postupoval sám proti brankáři Moravcovi, kterému se snažil udělat kličku, kterou ale přetáhl a brejk brankou nezakončil. Pak už hrálo pouze mužstvo Pelhřimova a zvlášť ve druhém poločase byl rozdíl patrný. Domácí také patrně nehráli podle představ pana Mitase, ale na snadnou výhru to bohatě stačilo. Svůj den neměl brankář Michal Poustecký, který patrně podlehl celkové atmosféře derby, stejně jako většina ostatních.

Sled branek : 20. minuta - trestný kop Krtka ze 35 metrů končí pod břevnem, 49. minuta a skákavý míč z kopačky Krtka končí u levé tyče Michala, 72. minuta - Smrčka uniká po levém křídle a překonává Šamala, který po druhé brance vyměnil Michala Pousteckého a konečně 79. minuta a Vaněk vleže nadvakrát do prázdné branky dovršuje debakl.

Není nutné plakat nad rozlitým mlékem, soutěž je dlouhá a čekají nás další důležité zápasy. Klesli jsme sice na předposlední místo, ale v tabulce pravdy jsme na nule a to není špatné. Teď to potvrdit v domácích zápasech a bude vše O´K. Takže kluci jedem a "Slavoj do toho".

Sestava : Poustecký Michal (55. Šamal) - Rathovzský, Charousek, Kořínek, Kněžínek - Tomáš Houška (60. Pokorný), Vodáček, Secký (70. Weith), Staněk - Serbus, Poustecký Jarda.

Pískal Švec, 200 diváků, slunečné ale chladné počasí.

5. Pelhřimov 7 3 3 1 12: 6 12 ( 0)
6. Bystřice nad P. 7 3 3 1 11: 10 12 ( 3)
7. Okříšky 7 2 4 1 13: 6 10 ( 4)
8. Janovice 7 3 1 3 10: 7 10 ( -2)
9. Třebíč B 7 2 3 2 17: 16 9 ( 0)
10. Pacov 7 1 5 1 7: 6 8 ( -7)
11. Vrchovina 7 2 1 4 7: 11 7 ( -8)
12. M. Budějovice 7 1 4 2 11: 16 7 ( -5)

NE

Smolař kola: Michal Poustecký (Žirovnice).
Výrok kola: „On přestoupil do Pelhřimova?“ (divák na derby Pelhřimov - Žirovnice po kiksech gólmana hostů Michala Pousteckého).
                                                                                                                             (z Deníku Vysočina)

Série zápasů na venkovních hřištích bude ukončena tuto sobotu na hřišti odvěkého rivala, mužstva Spartaku Pelhřimov, mužstva, které pomýšlí na horní příčky tabulky.

Hráči Slavoje nepojedou opět zdaleka kompletní a navíc určitě nebude hrát Petr Houška, který dostal stop na dva zápasy za vyloučení v Okříškách.

Tato derby přinášela v novodobé historii KP Vysočiny vždy vyrovnané zápasy a střídavé výsledky. Nicméně favoritem jsou domácí, kteří mají vyšší cíle, než záchranu. Letos si troufají na umístění do 5.místa a ani by se nebránili postupu.

Loni na podzim otočil Spartak výsledek zápasu na Budíně a vyhrál 2:3. V tomto zápase se zranil David Kuš, které od té doby nehrál. Na jaře naopak v Pelhřimově vyhrál Slavoj 0:1, když hrál 3/4 zápasu v deseti po vyloučení Jana Musila, který dostal trest v podobě "stop na 10 zápasů" a od té doby též ještě nehrál.

Přejme si jenom, aby letošní zápas nebyl příliš vyhecovaný a aby nedošlo ke zbytečným zraněním a vyloučením, které toto derby dost často doprovázejí. Doufejme též, že rozhodčí zápas zvládnou.

Pískat by měl zkušený pan Švec z Jihlavy, na čárách pánové Kuchyňa a Beseda. Delegátem svazu bude předseda KFS pan Vrzáček.

Očekává se tradiční velká účast žirovnických fandů, kteří doufají v úspěch Slavoje. Body by se určitě Slavoji hodily.

Tímto zápasem končí Slavoji dlouhá série třech zápasů na hřištích soupeřů v řadě.

V dalším kole přivítáme na Budíně Velkou Bíteš.

Soupiska Spartaku Pelhřimov :

Brankáři: Josef Moravec (1981), Martin Vaverka (1979).

Obránci: Karel Kocián (1980), Václav Vacek (1986), Vlastimil Beneš (1979), Lukáš Máca (1982), Petr Hejl (1976), Marek Blažek (1985), Radim Hejda (1988).

Záložníci: Martin Moravec (1977), Tomáš Jeřábek (1980), Jan Kmoch (1988), Jan Zabloudil (1987), Tomáš Máca (1985), Jindřich Krčil (1979), Pavel Regásek (1984), David Martínek (1987).

Útočníci: Daniel Krtek (1985), Jiří Smrčka (1983), Martin Hrnčíř (1987), Martin Vaněk (1978).
• Trenér: Leoš Mitas, vedoucí mužstva: Vladimír Kocourek.
• Příchody: Jan Kmoch a Radim Hejda (oba přeřazeni z dorostu), Martin Hrnčíř (přeřazen z B mužstva), Pavel Regásek a Petr Hejl (oba hostování z Třeboně), Josef Moravec (přestup z Humpolce).
• Odchody: Miroslav Bartoška a Jiří Chodúr (oba hostování Kamenice), Petr Liška (hostování Havlíčkův Brod), Urban (hostování v Lukách nad Jihlavou), Petr Adamec (host.Hartvíkovice)
• Výsledky v přípravě: Havlíčkův Brod 2:3, Sezimovo Ústí 0:3, Vlašim 2:3, 2:3, Třeboň 1:5, Čejov 7:0, Třebíč B 3:2.