Třebíč B

M.Budějovice  16:00 NE

Vrchovina

Borovina  16:00 NE

Výhra s posledním klubem tabulky se nerodila lehce i když to od začátku vypadalo na snadnou záležitost Slavoje. Ten měl výraznou převahu, kterou korunoval už v 8. minutě vedoucí brankou, kterou dal Jarda Poustecký do prázdné branky po "minele" domácí obrany vč. brankáře. Jenže Jemnicko v 19. minutě po krásném slalomu domácího útočníka Anděla vyrovnalo. Slavoj přestal rázem hrát a bylo drama až do konce. Hra obou týmů se skládala z dlouhých nakopávaných míčů a fotbal plakal.

Ve druhé půli pokračovala fotbalová holomajzna, které úspěšně pomáhali i rozhodčí delegovaní Jihomorav- ským fotbalovým svazem. V 58. minutě poslal Slavoj do vedení kapitán Vodáček, který krásnou střelou z trestného kopu nedal domácímu brankáři šanci. Jemnice dokázala v 64.min. Andělem opět vyrovnat a

drama pokračovalo. Deset minut před koncem byl sražen na hranici velkého vápna M.Pokorný a domácí obránce šel do sprchy. Převahu jednoho muže proměnil Slavoj ve vítězství brankou střídajícího Zaňáka

v 90. minutě.

Sestava : Šamal - Jiří Doležal, Charousek, Kořínek, Kněžínek - Časta Rosťa (60.Zaňák), T.Houška (89.Metlička), Vodáček, Weith - Poustecký Jarda, Staněk (56.Pokorný)

Dále připraveni : Semotán, Dýnek a brankář M.Poustecký

ŽK 2:7, ČK 1:0, 200 diváků

Jemnicko : Kounek - Sevelda, Křivánek, Bártů, J. Kincl (90. Komenda) - Koutný, Z. Kincl, Ďurač, Čech (65. Jahoda) - Furdan (69. Novotný), Anděl.

Jiří Smrčka

Derby mezi Pacovem a Pelhřimovem mohl rozhodnout v závěru Jiří Smrčka

Referát ze zápasu zde << Deník Vysočina >>

Slavoj vyhrál bitvu o klid

Vysočina 29/8/2007

ŽIROVNICE - Fotbalisté Slavoje měli před třetím kolem krajského přeboru už trochu nůž na krku. Na hřišti Jemnicka potřebovali nutně bodovat, jinak by začali koketovat se samým koncem tabulky.

„Prohra v prvním zápase sezóny a následně cenný bod z utkání s Hartvíkovicemi nás nastartoval. Potřebovali jsme tři body a jsme rádi, že jsme je nakonec dovezli,“ spokojeně konstatoval kouč žirovnického Slavoje Miroslav Kořínek.

Hostům se podařilo dvakrát dostat do vedení, ale pokaždé o něj přišli po vlastních chybách, což potvrdil i trenér. „Nehrál nám ideálně střed zálohy a obrany, takže jsme dvakrát zbytečně inkasovali.“

Na rozhodnutí se čekalo až do 89. minuty. Na dlouhý nákop si naběhl Zaňák, prosmýkl se kolem dvou obránců a z voleje poslal míč do sítě. Naděje domácích  na bodový zisk tak vyhasly v jediném okamžiku.

Žirovnici čeká ve čtvrtém kole utkání proti Humpolci, který se před sezonou netajil postupovými ambicemi, trenér Miroslav Kořínek však bojovně říká: „Humpolec proklamuje, že chce postoupit, ale herně to nejspíš na začátku sezóny ještě nebude ono, my bychom měli být kompletní až na Seckého, takže se budeme snažit využít toho, že jim to ještě nehraje tolik dohromady a samozřejmě budeme chtít vyhrát.“

Přesto domácí vědí o svých slabých stránkách. „Vítězství v Jemnicku nám trošičku klidu dodalo, ale žádný úžasný fotbal jsme nehráli. Bylo to hlavně o bojovnosti, což je vidět i napočtu žlutých karet.“

Jakub Dvořák - Deník Vysočina 29/8/2007

Servis 3. kola :

Vyloučení: Křivánek (Jemnicko).
Diváci: 2030, průměr na zápas: 253,75. Nejvíce: 450 (Pacov - Pelhřimov), nejméně: 150 (Hartvíkovice - V. Bíteš a M. Budějovice - Ždírec). Celkem: 5750, průměr na zápas: 239,6.

Rekordní návštěva: 500 (Pelhřimov - Humpolec, 2. kolo).
Muž kola: Tomáš Hartl (Pacov).
Smolař kola: Jan Kratochvíl (Třebíč B).
Výrok kola: „Pane pomezní, tady smrdí rybina.“ (humpolecký fanoušek po několika sporných momentech v zápase s Okříškami).
Největší událost: Po 3. kolech vede krajský přebor nováček z Janovic.
Největší zklamání: Výkon rozhodčího Nováčka a jeho asistentů v zápase Janovic s Bystřicí. Arbitr se na obou stranách dopustil několika hrubých chyb.
Zajímavost kola: Bystřice musela podruhé za sebou střídat na konci zápasu brankáře. V minulém kole šel na hřiště za zraněného Pavla Trávníčka Radim Škorpík. Mladý gólman ovšem následující zápas také nedochytal. V poslední minutě proti Janovicím musel po tvrdé srážce opustit hřiště.

TOMÁŠ NOVOTNÝ (HARTVÍKOVICE) 1

Slavoj zavítá po dlouhých letech opět na jemnické hřiště, kde hrál naposledy někdy kolem roku 1960.

Spojený fotbalový klub Jemnice a Vratěnína je v krajském přeboru nováčkem, který si vybojoval postup do KP až v posledním jarním kole I.A třídy před rekordní návštěvou 800 diváků. O takové divácké kulise si mohou naši kluci a výbor FCS nechat jenom zdát. Zápas Jemnicka vs. Přibyslavice, který rozhodoval o postupu jistě rozhodla též podpora domácích fandů.

Po více než 40-ti letech se střetnou oba soupeři v mistrovském zápase. Ten poslední žirovnický se hrál ještě na hřišti v Baborách a takoví plejeři jako byl Olda a Orák Brýnovi (dědeček a strýc našich bratří Houšků), Brčák, Kahánek, Kynda a další, ti tehdá byli ještě "uchama".

Vůbec poslední zápas mezi Slavojem a 1.FC Jemnicko (I.A tř.) se hrál v únoru 2006 jako příprava na umělé trávě v Jihlavě, kde Slavoj vyhrál 5:1.

Jak si zatím vede nováček KP Vysočiny? V prvním kole doma prohrál nešťastně s Humpolcem 1:2, když branku domácích vsítil Furdan. Ve druhém utrpěli Jemničtí debakl 7:0 v Okříškách.

Kuriozita :

Doporučujeme příznivcům Slavoje navštívit zápas a zaplatit vstupné a vstupenky si schovat, protože jsou slosovatelné a na konec sezóny bude probíhat losování, jehož hlavní cenou je automobil Škoda Fabie. Dobrý, ne?

1. FC Jemnicko - soupiska PODZIM 2007

Brankáři: Zdeněk Kounek (1980), Radek Janda (1988).

Obránci: Martin Sevelda (1978), Jan Křivánek (1984), Radek Obrdlík (1974), Jiří Kincl (1983), Jan Čech

(1988), Radek Komenda (1988), Martin Jobbagy (1982).

Záložníci: Zdeněk Koutný (1980), Zbyněk Kincl (1975) Ruda Ďurač (1983), David Bártů (1981), Jan Jahoda

(1982), Jakub Gardoň (1986), Ivan Habr (1990).

♠ Útočníci: Jiří Anděl (1977), Štefan Furdan (1988), Michal Vaculín (1980), Milan Novotný (1985).

• Trenéři  : Martin Kincl, Miroslav Gardoň, asistent trenérů: Michal Slosarčík, vedoucí mužstva: Pavel Kincl.
• Příchody : David Bártů (hostování ze Slavonic), Jan Čech (ukončení hostování v dorostu Třebíče).
• Odchody : nikdo.
• Výsledky v přípravě :

Vlastiboř 6:1, Kunžak 3:1, Dačice 4:1, Únanov 4:3, Tasovice 1:1, Višňové 3:3, Třebíč B 3:0.

Sestava Jemnice z posledního kola :

Kounek - Obrdlík (46. Ferdan), Křivánek, Bártů, J. Kincl - Koutný, Z. Kincl, Ďurač, Vaculín (46. Sevelda) - Gardoň, Anděl.
Slavoj si bude muset pohlídat zejména Zdeňka Koutného, který je tvůrcem hry domácích.

Hlášené absence Slavoje :

Petr Houška : svalové zranění z minulého zápasu.

Tradiční marodi : David Kuš a Lukáš Makovička.

Potrestaný : Jan Musil bude chybět ještě tři zápasy.

(Sklíčko dostal podmínku na jeden zápas, takže může nastoupit.)

Dle poslední zprávy odešel Zdeněk Musil na hostování do Kamenice n.L.

Včera t.j. ve středu večer přišel oznámit Jarda Serbus, že jede do Chorvatska.

Martin Secký je prý také v Chorvatsku a opět nebude.

Hoši, hoši .... ?

*

Zápas budou řídit rozhodčí Jihomoravského fotbalového svazu - hlavní + asistent, asistent II. Pavel Macek (KFS Vysočina). Delegát : ing. Šula Jaroslav.