27. kolo Krajského přeboru Vysočiny - Stadión Budín - sobota 14. června od 16:30

FC Slavoj Žirovnice   2:3 (1:1)   SK Slavoj Pacov

Žirovnice padá, o druhého černého Petra si to rozdají Pacov a Velká Bíteš

Vysočina - Předposlední kolo krajského přeboru rozhodlo o prvním sestupujícím. Tím se stala Žirovnice, která prohrála klíčové derby s Pacovem. Slavoj si to tak na závěr rozdá s Velkou Bíteší v přímém boji o záchranu. Bystřice na jaře doma neztratila ani bod.

Jelikož remíza mnoho neřešila, hrálo se otevřeně od samého začátku. Už v 8. minutě trefil Máca z voleje břevno, to samé se povedlo o chvíli později hostujícímu Šlechtovi z trestného kopu. Žirovnici dostal do vedení kapitán Vodáček, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu, když ve 44. minutě Maršík vleže našel Kubů, který po zemi překonal Šamala. Po hodině hry krásnou střelou k tyči vrátil Cvach vedení Žirovnici, ovšem pak už stříleli jen Pacovští. Prakticky vzápětí srovnal ve vápně nikým nehlídaný Kolací a minutu před koncem rozhodl tečovanou střelou Šlechta.
Góly: 26. Vodáček, 57. Cvach - 44. Kubů, 61. Kolací, 89. Šlechta (polovlastní).

Slavoj sice dvakrát vedl, ale hosté vždy vyrovnali a s blížícím se závěrem byli jasně lepší a vyhráli zcela zaslouženě.

Sestava : Šamal - Máca, Makovička, Beneš, Kořínek - Petr Houška, Beneš (88. Jarda Poustecký), Cvach, Vodáček, Tomáš Houška (46. Pokorný) - Jan Musil (89. Jan Misař, který přijel ze zápasu dorostenců až na druhý poločas. Nikdo jiný na střídání nebyl)

Pacov : Basík - Vejsada, Grombíř, Šlechta, Zíka (86.Jaroslav Praveček) - Rybčák (30.Maršík), Kolací, Hrobský, Kubů - Čech, Vlk

(-23)

Slavoj opouští po šesti sezónách Krajský přebor Vysočiny. Doprovodí ho někdo z dvojice Velká Bíteš nebo Pacov. Ti si to právě v posledním kole rozdají proti sobě v Pacově. Pacov musí vyhrát, Bíteši stačí remíza.

V zápase jde o hodně, ale možná také, že o moc ne. Záleží na tom, jak bude hrát Vrchovina ve Velké Bíteši. Pokud Vrchovina vyhraje, bude to pro oba Slavoje dobré a oba budou ve hře. Pokud Vrchovina prohraje, je s naším Slavojem ámen, protože i v případě, že bychom získali 28 bodů, tak jsme horší než Velká Bíteš. Ta má s námi lepší vzájemnou bilanci.

Sestupují dva týmy z trojice : FC Slavoj, Slavoj Pacov a nebo Velká Bíteš.